PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w zaprojektowaniu mieszkania



AgaG-a
04-10-2012, 22:55
Witam serdecznie,

Obecnie stoję przed problemem stworznia projektu swojego mieszkania (całe mieszkanie ma 54 m2). Wstępny projekt wraz z metrażem dodałam w załączniu, jednak jest to moje pierwsze mieszkanko, które urządzam i chciałabym zrobić je z gustem na styl nowoczesny i tak aby było jak najbardziej funkcjonalne. Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc do fachowców. Ze względu na okna jedynie z jednej strony mieszkania wydaje mi się, że pole do manewru pomieszczeniami nie jest zbyt duże, ale może jestem w błędzie i byłabym wdzięczna za nowe pomysły i sugestie. Na projekcie kuchnia jest zamknięta, ale myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie salon z aneksem kuchennym oddzielony wyspą (kuchnia w kolorze biało-brązowym lub biało-czarnym - dodałam zdjęcie przykadowej kuchni, aby przybliżyc mniej więcej jej styl o jakim myślałam). Szafki stojące i wiszące chciałbym oddzielić płytkami szklanymi (przykład w załączniku). W przedpokoju wysoka zbudowana szafa. Natomiast w sypialni myślałam o zrobieniu murowanej, lub oddzielonej przesuwnymi drzwiami garderobie na całej długości jednej ze ścian. Na łazienkę pomysłu za bardzo nie mam, ale myślę o zrobieniu wnęki prysznicowej (mam nadzieje, ze dobrze nazwałam prysznic zabudowany płytkami). Przez pewien czas zastanawiałam się nad płytkami z firmy Ceramstic kolekcja opp (ale całe mieszkanie byłoby za biało-czarne i monotonne) lub Paradyz Abrila/Purio, ewentualnie Meisha/Garam. Na chwilę obecną mam tylko tyle pomysłów i nie wiem czy są one faktycznie warte wykonania i czy nie jest to pomieszanie z poplątaniem :). Wspomne tylko jeszcze, że lokal w chwili obecnej jest biurem - tzn. jest tam jedna ściana działowa, mała toaleta i pomieszczenie socjalne i to wsystko będzie wyburzane i przebudowywane na mieszkanie, więc istnieje dowolność postawienia ścian działowych. Będę bardzo wdzięczna, jeżeli ktoś z Państwa zechciałby dać mi kilka wskazówek lub podzielić się swoimi pomysłami.

Z góry ślicznie dziękuję,
Agnieszka

kinka
05-10-2012, 09:17
Czy w tym mieszkaniu są tylko 2 okna ?

bureczek
05-10-2012, 12:27
Jeśli w mieszkaniu są tylko 2 okna to faktycznie problem. Trzeba będzie rozwiązać jakoś problem doświetlenia, bo jeśli chodzi o miejsce spokojnie można w tym mieszkaniu wygospodarować odrębną sypialnię. Niestety moim zdaniem ciemny pokój jest niedopuszczalny.

kinka
05-10-2012, 17:35
Pokój można doświetlić poprzez postawienie ściany np. z luksferów pomiędzy pokojami lub zrobienie w niej od góry doświetleń,ale tutaj mamy kuchnię pomiędzy pomieszczeniami.
Tutaj lepiej jest widoczny rzut mieszkania,jednak przydałyby się dokładne wymiary:
http://imageshack.us/a/img233/816/40633511.jpg

AgaG-a
05-10-2012, 23:01
Niestety tak jak widać na projekcie w mieszkaniu są tylko dwa okna po jednej stronie, więc problem doświetlenia mieszkania jest tutaj kluczowy.
Podaje dokładne wymiary mieszkania:
Sypialnia 346,5 (275 - krótsza ścianka) x 342
Łazienka 246x203
Kuchnia 228,5 (204,5 do komina) x 211
Salon 404x588

channel8
05-10-2012, 23:13
Aga - to kuchnia i sypialnia są BEZ OKIEN????

AgaG-a
06-10-2012, 07:44
Niestety tak - okna są tylko w miejscu gdzie obecnie zaplanowany jest salon. Z tym, że kuchnię chcę zrobić otwatrą na salon. Z sypialnią pozostaje w dalszym ciągu problem. Mogę inaczej rozplanować rozłożenie pomieszczeń, ale w każdym przypadku będzie problem z ciemnymi pomieszczeniami, więc chyba z całego zła te rozwiązanie wydaje się najlepsze

kinka
06-10-2012, 16:59
Poniżej przedstawiam propozycje zmian.Kuchnia została otwarta na salon,posiada blat połączony ze stołem przy którym zmieszczą się 4 osoby.
Ściana pomiędzy kuchnią a sypialnią posiada od sufitu szybę do wysokości szafek kuchennych (czyli od 3/4 wysokości), co wpuszcza trochę światła do środka.
Znalazłam też miejsce na szafy w korytarzu i sypialni.
http://imageshack.us/a/img543/5757/ghfhjkl.jpg

Ściana działowa z szybą
http://www.ojega.pl/Archive/OSE/ProductArchive/FAM14511/FAM14511_2_0.jpg

kostek666
12-10-2012, 18:05
Witam

Jestem tu nowy na forum, i już mam z głowy zrobienie swojego mieszkania.

Mogę doradzić tylko usługę z której sam, skorzystałem czyli z "konsultacji z architektem wnętrz", która jest bardzo pomocna we własnym projekcie mieszkania.

Jest niedroga, a może pomóc nam uniknąć problemów wynikających z naszej , niewiedzy.
[reklama]

Pozdrawiam

joliska
12-10-2012, 18:11
Kostek, spamujesz ...

kostek666
12-10-2012, 20:14
Sorry chciałem pomóc i podać namiar na osobę godną zaufania