PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie (+konserwacja) okuć okiennych/drzwi balkonowych PCV



singleton
05-10-2012, 15:06
Dzień dobry,

ekipa wykańczająca mi mieszkanie mocno zapyliła mi okucia pyłem z cięcia płytek, klinkieru oraz szlifowania gładzi. Pył wszedł w mechanizmy a smar nabrał pomarańczowego zabarwienia. Do tego widać, że metal się ściera, bo do pomarańczu doszedł czarny.

Dlatego poszukuję fachowca, który to przywróci do stanu sprzed robót :) Lokalizacja Kraków, po rozsądnej cenie.

dziękuję,

witek86
05-10-2012, 15:38
pędzelek,wd 40,jakiś olejek i heja:)

singleton
05-10-2012, 16:47
Nie no, ze środka raczej w ten sposób nie usunę tego pyłu :)

MMichal
05-10-2012, 17:22
Witam

Do pyłu odkurzacz, do smarowania każdy olej domowy stosowanie w40 itp odradzam.

Pozdrawiam

finlandia
05-10-2012, 21:35
Czemu nie WD? DO przepłukania okuć nie widzę nic lepszego - tanie, łatwo dostępne, nie szkodzi, łatwo się aplikuje. Może jak ktoś chce profesjonalnie nasmarować okucia, to potem wypada poprawić jakimś olejem.

Singleton -
wypłukany pył osiądzie w rowku okuciowym - nie będziesz go widział - spłynie, wyschnie i tylko tyle że tam będzie..

MMichal
05-10-2012, 22:48
Witam


Czemu nie WD? DO przepłukania okuć nie widzę nic lepszego - tanie, łatwo dostępne, nie szkodzi, łatwo się aplikuje. Może jak ktoś chce profesjonalnie nasmarować okucia, to potem wypada poprawić jakimś olejem.

Singleton -
wypłukany pył osiądzie w rowku okuciowym - nie będziesz go widział - spłynie, wyschnie i tylko tyle że tam będzie..

dlaczego nie wd40 lub inne takie, bo to płyny tak jak sam napisałeś do czyszczenia na rozpuszczalnikach a do smarowania należy stosować smar STAŁY np margarynę jeśli nie ma nic innego albo smalec.

Pozdrawiam

antonin
06-10-2012, 08:45
Coś musi być na rzeczy z wd40. Mi też odradzono jego stosowanie. Zamiast tego polecono smary na bazie silikonu. Podpatrzyłem jak mi ekipa smarowała okna to mieli coś z WURTHA.

finlandia
06-10-2012, 09:29
A ja twierdzę, że lepsze jest WD40 niż NIC. To ostatnie jest stosowane zdecydowanie za często ;)
Takie akcentowanie "szkodliwości" WD40 i im podobnych to marketing producentów innych płynów. Nic się nie stanie jak ktoś doraźnie "psiuknie" wudekiem. Co najwyżej szybko odparuje i trzeba to będzie powtórzyć.
Osobiście używam Beko Tecline - smar o podwyższonej przyczepności (niestety - piach też się super przyczepia) i od niedawna testuję smar z teflonem.

R&K
06-10-2012, 10:09
po 1 WD 40 do wypłukania i rozpuszczenia
po jakimś czasie faktycznie smar stały

u mnie podobny temat - przy czym na 1 rzut poszedł odkurzacz i pędzelek

sam silikon w spray lub pochodne są bardzo podobne do WD tyle ze nie rozpuszczają - nadają się np idealnie do połączenia plastiku z metalem lub gumy z metalem lub plastikiem (np konserwacja uszczelek )