PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk na komin wyglądajcy jak kamień , płytki kamienne



luky007
07-10-2012, 20:32
Witam,
jestem już posiadaczem 3 kominów, cegła pełna + styropian 3 cm eps150 + klej mapey + siatka potrzebuje teraz to czymś wykończyć żeby ładnie wyglądało, interesuje mnie wygląd coś "ala kamień", fajnie jakby było śliskie, ale nie koniecznie. Nie chce tego niczym obkładać bo to komin i prędzej czy później wydaje mi się że odpadnie. Tynk akrylowy lub mozaikowy jest fajny trwały, ale nie wiem czy istnieje taka jego wersja która bedzie imitować efekt o który mi chodzi, ktoś widział coś takiego lub ma jakieś doświadczenia z takimi tynkami? Chce z tego też zrobić cokół i półcień.

Chodzi mi o takie efekt (lub podobny) jak na tej wizualizacji (niekoniecznie z fugami - bo tutaj pewnie zrobili obkładany z płytek etc)
http://archon.pl/images/products/m4695cf0b160f6/289.jpg


lub w ostateczności o takie coś:
http://images.kangoo.pl/38919664/1174/large/kamien_dekoracyjny_elewacyjny_vermont_dry_sand_imi tacja_kamienia_negocjuj_rabat_cena_za_m2.jpg ale żeby tego nie kleić
pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
08-10-2012, 19:08
Takich efektów żadnym tynkiem nie osiągniesz. Musisz obłożyć komin. Przy profesjonalnym wykonaniu i odpowiednich materiałach nic nie odpadnie. Pozdrawiam.

luky007
09-10-2012, 07:10
Panie Andrzeju w takim razie jak to zrobić teraz profesjonalnie biorąc pod uwagę mój podkład (steropian/siatka/klej) ?

Andrzej Wilhelmi
09-10-2012, 19:50
Dobry grunt oraz odpowiedni do konkretnego materiału elewacyjnego klej + sprawdzony wykonawca. Pozdrawiam.

Kyniek123
15-11-2014, 13:32
Witam
Komin z cegły pełnej, fugi pełne, wykończenie płytkami kamiennymi. Jak powinno się przygotować komin pod te płytki? Styropian (2-3cm) + klej + siatka i jakiś podkład i wtedy do tego kleimy płytki? Czy styropian jest konieczny?

Andrzej Wilhelmi
15-11-2014, 22:38
Nie jest ale jego zastosowanie wpływa korzystnie na pracę komina. Nie ma zimnych korków. Minimalna grubość styropianu to 4 cm ze względu na sztywność. Pozdrawiam.

Kyniek123
16-11-2014, 22:13
Nie jest ale jego zastosowanie wpływa korzystnie na pracę komina. Nie ma zimnych korków. Minimalna grubość styropianu to 4 cm ze względu na sztywność. Pozdrawiam.

Dziękuje za odpowiedź. Zawsze można na Pana liczyć. Pozdrawiam serdecznie.