PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny - norma czy zawyżone?



ve**rd**
08-10-2012, 10:01
Witam,

proszę o Waszą opinię dot. cen na wykonanie poniższych usług.
Ekipa bardzo dobra ale wydaje mi się, że ceny sporo przesadzone. Nie chcę robić za pół darmo bo zdaję sobie sprawę, że pseudo fachowiec może zrobić dużo taniej. Takich nie potrzebujemy. Nie chciałbym jednak przepłacać.

Więc tak:
ocieplenie (ściany budynku) - styropian, siatka, klej, grunt, listwy startowe, montaż boni poziomych z pcv (takie rowki w styropianie) - 65zł / m2

ocieplenie sufitów na tarasach - 65zł / m2

obróbka okien - 85zł /szt

montaż parapetów - 45zł /szt.

montaż elewacji drewnianej - 85zł / m2

podbitka dachowa (stelaż, montaż płyt fermacell, siatka, klej) docelowo ma to być przykryte warstwą tynku - 85zł / m2

wykonania struktury (tynku) - 20zł / m2

montaż rynien i spustów - 30zł / mb

montaż blach okapowych (łączone w rąbek stojący) - 45zł / mb

docieplenie strychu wełną mineralną - 20zł / m2

montaż okien dachowych - 260zł / szt.

Miejsce woj. lubuskie.
Wszystko oczywiście bez materiałów.

pozdrawiam,
Tomek

EWBUD
08-10-2012, 12:43
negocjuj :)

Charlie
09-10-2012, 20:56
...ocieplenie - robocizna (styropian) + rusztowania wykonawcy 60,00 PLN/m2 netto.
Wełna - 70 PLN/m2 netto
Ceny łódzkie.

anamej
12-10-2012, 09:34
to ja chyba miałam szczęscie bo ekipa szybka i fachowa, a koszty - 35 zł/m2 netto ocieplenie (robocizna oczywiscie). Bonia tyle samo. Montaż parapetów zewn. był w cenie.
Ceny śląskie, choć winno się powiedzieć raczej - zagłębiowskie.
jakby co mogę podac telefon

homecactus
12-10-2012, 12:43
Nam właśnie robią elewację:

oklejenie styropianem + siatka + 2 x klej + grunt - 30zł/m2
bonia: z plastiku (gotowe bonia zanurzone w styro) - 10zł.mb,
bonia ze styropianu wykończone narożnikami: 30zł/mb
montaż parapetu: 10zł/mb
położenie struktury (akryl/sylikon/etc) - 15zł/m2
demontaż i ponowny montaż rynien - w cenie
obróbka okien - w cenie (ale powierzchnia okien nie jest odejmowana od powierzchni elewacji - czyli obróbka okna kosztuje tyle co powierzchnia okna x 30zł/m2)

Chłopaki są z Łukowa, ale robią tylko w okolicach Warszawy.

marekzmarek
15-10-2012, 15:37
Przede wszystkim czy są dobrzy czy partacze, odpowiedziałeś dobie na to pytanie?

sailor_man
01-11-2012, 21:29
W Łodzi ceny miałem następujące:
- ocieplenie budynku styropianem 15cm, 2x klej z filcowaniem, montaż parapetów 23zł/m2 (przy wyliczaniu powierzchni nie odejmowaliśmy otworów okiennych itp) (ceny z maja 2012)
- ocieplenie poddasza wełną 30cm, montaż płyt GK, spoinowanie płyt, całość przygotowana pod malowanie 23zł/m2 + 300zł inne prace (montaż schodów na strych, obróbka 5 okien dachowych) (ceny z września 2012)
- malowanie elewacji dwa razy 9zł/m2
- położenie struktury 13zł/m2

Pozdrawiam,
sailor_man

WiesiuS
30-12-2012, 21:23
Nie można określać i radzić o cenach z różnych zakątków polski, ale możesz natomiast zabrać kilka ofert z twojego regiony i porównać je cenowo i ofertowo.
Najtańszą i najdroższą odrzuć , a nad reszta się zastanów i negocjuj. Dobry wykonawca niewiele spuści, natomniast kombinator z góry założył że i tak mu się opłaci jak spuści.

Karollkaa12
31-12-2012, 10:01
WiesiuS ma rację, najlepiej zebrać oferty z swojego miasta i okolic. Jeśli nie masz czasu szukać podwykonawców na własną rękę, to możesz spróbować zamieścić bezpłatne ogłoszenie w serwisie monsterio.pl i tam firmy prześlą Ci swoje cenniki na maila.

Marcin i Agata
25-03-2013, 19:15
Nam właśnie robią elewację:

oklejenie styropianem + siatka + 2 x klej + grunt - 30zł/m2
bonia: z plastiku (gotowe bonia zanurzone w styro) - 10zł.mb,
bonia ze styropianu wykończone narożnikami: 30zł/mb
montaż parapetu: 10zł/mb
położenie struktury (akryl/sylikon/etc) - 15zł/m2
demontaż i ponowny montaż rynien - w cenie
obróbka okien - w cenie (ale powierzchnia okien nie jest odejmowana od powierzchni elewacji - czyli obróbka okna kosztuje tyle co powierzchnia okna x 30zł/m2)

Chłopaki są z Łukowa, ale robią tylko w okolicach Warszawy.
Masz może namiar na tą ekipę jestem zainteresowany ociepleniem domu i jestem z okolic tej firmy.

fighter1983
25-03-2013, 20:41
Masz może namiar na tą ekipę jestem zainteresowany ociepleniem domu i jestem z okolic tej firmy.
to jest 45/m2 czyli granica bolu elewacji z tynkiem, odezwij sie do ewbuxxxo :)

EWBUD
26-03-2013, 09:18
to jest 45/m2 czyli granica bolu elewacji z tynkiem, odezwij sie do ewbuxxxo :)
Cóż tu pisać - normalna firma, granica opłacalności - a do łukowa mi nie po drodze :)

Marcin i Agata
27-03-2013, 12:26
A macie na nich jakieś namiary?