PDA

Zobacz pełną wersję : de Dietrich City - codziennie spadki ciśnienia na piecu



carrie78
10-10-2012, 10:03
Witam, chciałabym uzyskać kilka podpowiedzi, żeby przynajmniej wiedzieć czego żądać od fachowca, którego muszę w końcu wezwać.
Ubiegłej zimy po awarii wymieniliśmy piec de Dietrich City na ...de Dietrich City. Odkąd włączyliśmy ogrzewanie kilka tygodni temu, w piecu co ok. 20 godzin spada ciśnienie z 1,5 bara na 0,5 bara (czyli wyłącza się i co i cwu bo piec nie może ruszyć).
Padła sugestia wycieku, ale nigdzie nic nie widać. Nie ma wilgoci w okolicy pieca, nie ma w domu przy grzejnikach ani na ścianach.

Może ktoś się spotkał z podobnym problemem??

pozdrawiam

krauzik
17-12-2012, 16:48
czy problem ze spadkiem cisnienia został rozwiązany? mam takie same objawy

Radiowiec
17-12-2012, 18:48
Poszukaj dobrze wycieku - takie tempo spadku ciśnienia jednoznacznie wskazuje na ubytek wody z instalacji.

Miałem podobnie, wszędzie sucho, a ciśnie spadało. Wyciek znalazłem dopiero po dobraniu się do rozdzielacza dolnego. Woda sączyła się z rury zasilającej górę na kolanku pod otuliną - dlatego nie było tego widać. Dokręciłem kolanko o gra do teraz.

Szukaj, szukaj, szukaj - to na pewno wyciek.

krauzik
17-12-2012, 18:59
Poszukaj dobrze wycieku - takie tempo spadku ciśnienia jednoznacznie wskazuje na ubytek wody z instalacji.

Miałem podobnie, wszędzie sucho, a ciśnie spadało. Wyciek znalazłem dopiero po dobraniu się do rozdzielacza dolnego. Woda sączyła się z rury zasilającej górę na kolanku pod otuliną - dlatego nie było tego widać. Dokręciłem kolanko o gra do teraz.

Szukaj, szukaj, szukaj - to na pewno wyciek.

Czyli sugeruje Pan wyciek. Ja mam dokłądnie taka sama sytuacje , jak nabije cisnienia do 2 barów to za 24 godziny mam ponizej 0,5 bara i bład e7:(.

rwxw
17-12-2012, 20:49
Sprawdźcie jeszcze zawór bezpieczeństwa w kotle, czy z niego nie cieknie, bo jeśli cieknie, to prawdopodobnie do kanalizacji i tego nie widać. Może być jeszcze odpowietrzanie instalacji, ale wtedy ubytki powinny się zmniejszać po kolejnych dopełnieniach.

krauzik
23-12-2012, 19:47
znalazłem wyciek. sprawdzilismy szcelnosc pod cisnieniem. 2 miejsc przy rozdzielaczu. zaciski były zle docisniete.
Po 4 dniach ubytek był zerowy dzisiaj sprawdziłem i spadło o 0,2 bara ale to moze przez to ,ze jest załozony automatyczny odpowietrznik.

krauzik
24-12-2012, 11:01
no i niestety. Piąty dzien i spadło do 0,6. pojawił sie bład na piecu:((( było 4 dni dobrze. nie wiem gdzie szukac przyczyny:( moze to jeszcze sie odpowietrza przez ten automatyczny odpowietrznik na rozdzielaczu.....ale az tyle by uciekło??? podpowiedzcie cos

hycel
17-10-2013, 20:22
no i niestety. Piąty dzien i spadło do 0,6. pojawił sie bład na piecu:((( było 4 dni dobrze. nie wiem gdzie szukac przyczyny:( moze to jeszcze sie odpowietrza przez ten automatyczny odpowietrznik na rozdzielaczu.....ale az tyle by uciekło??? podpowiedzcie cos

Mam to samo ale nie zlokalizowałem wycieku nigdzie chyba, że jest pod posadzką ale to już kaplica. Ale u mnie jest tak, że ZAWSZE ciśnienie spada do 0,9 nie mniej.
Co to oznacza ? wydaje mi się, że wyciek nie jast na poziomie gruntu bo by zeszło do zera albo wraz ze spadkiem ciśnienia w instalacji wyciek ustaje.
Rozwiązałeś problem ?

Pozdr

hydraulik_
17-10-2013, 20:35
Czasem nie udaje się znaleźć wycieku .
Wtedy należy dodać do instalacji płyn uszczelniający LS-1 firmy fernox lub brytex alebo jakoś podobnie .
Czasem może pojawić się wyciek w kotle kondensacyjnym .
Trzeba wyłączyć i sprawdzić wypływ z syfonu.
Najgorzej jak przeciek pojawia się podczas pracy kotła.

Czasem niesprawne naczynie wyrównawcze ( lub źle wyregulowane) powoduje wyciek przez zawór bezpieczeństwa.

hycel
20-10-2013, 10:26
Zawór bezpieczeństwa jest suchy. Kocioł jak odetne go zaworami od reszty instalacji trzyma ciśnienie. To się dzieje podczas pracy...

hydraulik_
20-10-2013, 10:29
Zawór bezpieczeństwa jest suchy. Kocioł jak odetne go zaworami od reszty instalacji trzyma ciśnienie. To się dzieje podczas pracy...
Szanowny kolego skoro kocioł szczelny i pokazuje spadek ciśnienia w czasie pracy , to istnieje jeszcze jedna możliwość .
Nieszczelna instalacja.

hycel
20-10-2013, 18:45
Proszę o pomoc w odpowietrzeniu zestawu kocioł + zbiornik na wodę wg. zdjęcia z załącznika
1. Zalałem wężownicę zbiornika - przelałem ją pod ciśnieniem
Zmontowałem przyłącza, podokręcałem itd.
2. Zalałem piec do 1,5 bar

Problem w tym, że za każdym razem po włączeniu pieca jeśli zawór jest przełączony na grzanie zbiornika (żółta linia) to wy.stępują straszne "bulgoty" i nie wiem jak dopełnić to wodą.
Myslałem, że ciśnienia i ilość wody wyrównają się w momencie przełączania zaworu z cwu->co ale tak się nie dzieje (zawór przełącza się jakieś 2-3 s).
Jeśli piec pracuje na ogrzewaniu CO to jest ok nic nie "bulczy". Natomiast przełączenie na obieg cwu powoduje straszny bulgot, przelewającą się wode itp.
Czy montaż dodatkowego zaworka dopełniającego za zaworem na obiegu cwu coś by pomogło ? Zrobie to sam bo i to robiłem sam ale nie chce ciąć znowu i kombinować na darmo.
Aha, ten obieg cwu baaaardzo wolno się jednak odpowietrza do obiegu CO ponieważ z odpowietrznika na górze pieca okresowo słyszę syk powietrza i spada ciśnienie na piecu.
Jeszcze jedno, piec (De Dietrich MCR II) ma funkcje odpowietrzania po włączeniu zasilania - robiłem jak mi radzono tj. odkręciłem wszystkie odbiory i włączałem piec aby się odpowietrzył ale odpowietrzył sie tylko obieg CO

Proszę o pomoc
Tomek