PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana okucia w skrzydle okiennym



severn
10-10-2012, 17:06
Witam.
Po przez nie uwagę zerwałem zamek, który przesuwa bolce blokujące skrzydło w ramie balkonowej (chodzi o zwykłe plastikowe okna balkonowe, które są montowane w bloku). Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość naprawy okucia skrzydła, okna balkonowego, czy trzeba wymieniać te okucia w skrzydle balkonowym jak i w ramie. Chodzi mi o okna balkonowe. Jeśli coś jest niezrozumiałe, to proszę pisać. Postaram się wyjaśnić (nie jestem budowlańcem z zawodu). Okucie jest firmy AUBI

Pozdrawiam

PS. chodzi o element nr.1
http://oknotest.pl/images/poradnik-okienny/1_schemat_okuc_ur_dla_okna_jednodzielnego.png

finlandia
10-10-2012, 20:11
Pewnie się da, najszybciej i najtrafniej taką "zasuwnicę" dobiorą Ci u Producenta Twoich okien.

severn
10-10-2012, 20:16
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy da radę dobrać sam "zamek", czy trzeba wymieniać całość razem z tą "suwnicą"?

finlandia
10-10-2012, 21:26
Wydaje mi sie ze nie ma opcji "samego zamka". Potrzebna jest cala zasuwnica. Chyba ze Twoje okucie to jakis wyjątek, ale jak znam życie to IVO zaraz cos wiecej podpowie:)

IVO333
11-10-2012, 18:21
Ten IVO czasu nie ma za dużo toteż nie tak zaraz ;-) Nie ma szans, jeśli faktycznie dornmas się rozsypał to tylko wymiana całej zasuwnicy. Choć znam przypadki naprawy przy niedostępnej danej długości zasuwnicy z wykorzystaniem elementów z krótszej, taka partyzantka z konieczności. Aubi to teraz rzadkość na naszym rynku, raczej Siegenia bazująca na dwuczłonowej nazwie Siegenia-Aubi. Tak jak napisał Finlandia, najlepiej do producenta, jeśli nie da rady daj zdjęcie tak żeby można było zidentyfikować co to jest.