PDA

Zobacz pełną wersję : Witejcie u nos ;)) Lolka budowanie....



Strony : [1] 2 3 4

renata2005tychy
10-10-2012, 18:49
Witam wszystkich którzy tu zajrzą ;)
Pierwszy krok w założeniu jakby dziennika jest ....Jakoś poszło ;)
Budujemy rok i tak szybko nie skończymy ale myślę że warto założyć dziennik .

Dawno temu, gdy nie mieliśmy pojęcia o tym że będziemy budować , mówiliśmy że wystarczyłby malutki domek taki coby na starość przytulnie siedzieć, bo przecie dzieci se w świat pójdą to po co wielkie....
Życie dziwnie plącze,i niespodziewanie zapadła decyzja o budowie.
Tak na hurra .
Właściwie mieliśmy zamiar remontować dom w którym teraz mieszkamy, z 1949 r .Rzeczoznawca po oględzinach stwierdził, że nie warto- drożej wyjdzie remont niż budowa nowego.
No i po naradach rodzinnych nadejszła wiekopomna chwiła -BUDUJEMY.
I zaczęło się szukanie projektu- ale nie tak jak to wszyscy -tygodniami, miesiącami... Ja szukałam, szybko szukałam i znalazłam !

LOLEK.

Piękny, mały , wszystkim się podobał , a i jeszcze jakby tani w budowie ;)

,

renata2005tychy
10-10-2012, 19:07
Potem to już papierologia.
A wesoło nie było. Tak jak to bywa zawsze coś nie gra, to numery działki się nie zgadzają , to że droga za wąska właściwie to droga jest z działki sąsiada , ale mamy wszystko na papierze.Nerwy były i to ogromne.
Gdy już zagospodarowanie terenu się udało, pani w architekturze bardzo miła ,ale dość czepialska.
Parę dni przed końcem terminu do wydania decyzji dzwoni że trzeba poprawić granice działki na zielono..
W końcu 14 października 2010 dostaliśmy pozwolenie na budowę .
Radość nasza nie trwała długo.
Oświeciło nas że mamy nie te odległości co chcieliśmy- czyli od południa miało być 6 metrów a od północy 4 metry - niestety było na odwrót.
No i się uparłam że musi to być zmienione bo raz w życiu dom buduję to ma być po mojemu ;)
No i było. Pan projektant wszystko zmienił i 10 stycznia 2011 dostaliśmy PNB .

cdn...

renata2005tychy
10-10-2012, 19:23
W lutym wytyczyliśmy dom.
Razem z radością tego całego budowania mieszały się stresy, czy damy radę, a jak , czym i po co?
Ile razy rezygnowałam ....
Że też mój M. ze mną wytrzymał to się dziwię.M jak M bo kocha to musi, ale babki w robocie?
Dali wszyscy rady baba jest zmierzła sama z siebie i marudzić musi.;)
Nasz Bob budowniczy odezwał się w czwartek 3 listopada po paru dobrych miesiącach i pyta - to jak pani Reniu budujemy?
To ja mu a buduj se pan - myślę teraz dzwoni jak ja zrezygnowałam....
Ale chyba jednak miękka jestem i umówiłam się że w poniedziałek zaczyna .
4 listopada pan koparkowy zrobił dziurę na pół placu - a tak fajnie było , czysto i równo.
Pan koparkowy godny polecenia w szoku byliśmy że takim sprzętem tak delikatnie można działać, ale jak to mówią praktyka czyni mistrza ;)

cdn...

renata2005tychy
10-10-2012, 20:28
No i okazało się że to wcale nie tak łaps założyć dziennik....
Coś mi tu nie gra i nie mogę dojść do tego co...
Ehhh muszę potrenować...

Renata.

renata2005tychy
12-10-2012, 21:02
Nasz Lolek 141756141757141758

Taki jest według projektu.
Wprowadziliśmy parę zmian ,myślę że bardzo dobre było dodanie okienka w wc na dole, zamknięcie kuchni-z uwagi na utrzymanie porządku-czyli ukrycie jego braku ;)
Zamiana okien- w salonie i zmniejszenie tarasowego o jedno skrzydło czego żałuję ;(


cdn...

renata2005tychy
12-10-2012, 21:30
Nasza pierwsza ekipa budowlana była spoko...
Tak myśleliśmy, i byliśmy baaardzo zadowoleni. Widzieliśmy jak murują i wszędzie było ok.
Teraz jak widzę jak jest u nas, to mój pogląd na to zachwalanie ekipy jest ciut inny.
Było parę pomysłów i porad z których korzystaliśmy i to był nasz błąd .
A taka byłam mądra że z forum to nikt mnie nie zagnie -ale co tam ,teraz nie ma co płakać mleko rozlane.
4 listopada koparka.
7 listopada weszła ekipa.
25 listopada stan zero;)
29 listopada zaczęli stawianie parteru i po przygodach
13 grudnia zakończyliśmy wielką bibą zalewanie płyty;)
Tak zakończyliśmy budowlany etap AD 2011 .

cdn...

elizakop
13-10-2012, 11:19
Cudownie - dziennik lolka :) Czekam na ciąg dalszy i zdjęcia oczywiście. Pozdrowienia :)

renata2005tychy
13-10-2012, 20:14
Witej Elizo ;)
Cieszę się bardzo że zajrzałaś do mnie :) Oczywiście do Ciebie zaglądam regularnie :)
Oczywiście zdjęcia będą ale muszę nadrobić ten rok -przynajmniej w skrócie .

Pozdrawiam .

renata2005tychy
14-10-2012, 19:21
Parę fotek dodam bo jakoś tak pusto.... O ile ciekawe jest oglądanie wykopalisk ;)142039142040142041142042

renata2005tychy
14-10-2012, 19:43
Właściwie to mieliśmy zacząć ciąg dalszy budowania dopiero jesienią, na szczęście ktoś lub coś nade mną czuwa i dążyłam do tego by zacząć wcześniej.
Będąc na zakupach w T. stało sobie auto za napisem budowa domów,ciesielstwo .
Spisałam numer i wieczorem zadzwoniłam.
Pan powiedział że niby ma czas i możemy się umówić, a że aktualnie pracuje na śląsku to jeszcze lepiej- nawet dobrze.
Pan z gór. Myślę górale to uczciwi ludzie będzie dobrze.
No i na początku to było suuper.
Panowie pracowici z niczym problemu nie było .
Pan nawet więźbę woził sam niby tanio. Materiału brakło to jechał, a nie dzwonił jak inni że trzeba drut kupić a sklep 600 metrów dalej...
Kierownik budowy oglądał i mówił że jest ok.
Myślałam że wiadomo kogo za nogi złapałam taka fajna firma.
Do czasu aż zapłaciłam resztę kasy a super firma miała wrócić dokończyć dach i obrobić
okno w jaskółce gdy je wprawimy....

renata2005tychy
14-10-2012, 20:05
I tak prosimy się naszego pana o dokończenie dachu już od lipca. Mówił że za tydzień , potem dwa, jutro ,pojutrze albo nie odbierał ,nie odpisywał i tak leci...
A kto by pomyślał że tak będzie ?
Przecie to to jeden dzień roboty a Andrychów blisko. Ale po co ma kończyć robotę lepiej ludzi zwodzić.
Myślę że uczciwość ludzi kończy się z ostatnią wypłatą.
Oczywiście nie wszyscy tacy są.
Tylko ja jestem naiwna i mam takie zezowate szczęście..

renata2005tychy
14-10-2012, 20:24
W każdym razie górale wyciągnęli mi ścianki poddasza, działowe i wystawili dach.
Wiecha była ,a i do wiechy nie raz małe co nieco coby nie ciekło , prosto stało i nie rozpadło się czy jakoś tak...
Ciekło i tak będzie bo jaskółka nie wykończona ale przed zimą musimy to jakoś załatwić.
Parę fotek z tego co zrobili
142073142074

Maddie Aine
14-10-2012, 21:41
Fajnie, że zaczęłaś dziennik Lolka :) niestety takie są ekipy Twoja nie jest pierwsza i nie ostatnia, budowa domu to nieustanne kompromisy, nerwy i stres, ale i tak warto.

DoraMichal
15-10-2012, 00:40
Renata, też będę wpadać tu do Ciebie i czytać zachłannie :) Nieźle, więc ekipa z Andrychowa się nie popisała. Ciekawe co to za jedni :rolleyes:

elizakop
15-10-2012, 07:09
Renatko tak to jest z ekipami ;( Zapłacisz całośc kasy, a ich zapał gdzieś ulatuje...U nas przywieźli drzwi gdzieś s drugiego końca Polski. Nie takie najtańsze znowu, więc spodziewaliśmy się dobrego wykonanaia. Niestety drzwi zostawiały wiele do życzenia. Dobrze, że nie zapłaciliśmy, ale i tak uznanie reklamacji i naprawnie usterek zajęło ponad dwa miesiące. Mam nadzieję, że i Wam wykończą dach przed zimą tak jak trzeba...
Ależ pięky ten Twój Lolo. Jaki kolor elewacji planujesz?
Pozdrawiam :)

renata2005tychy
15-10-2012, 19:45
Witam Dziewczyny ;))
Bardzo się cieszę że mnie odwiedziłyście i zapraszam częściej . W końcu Gość w dom Bóg w dom ;)

Dzisiaj dzwoniłam do pana Roberta i jak się spodziewałam nie odebrał- dzwoniłam na dwa telefony.
Potem wysłałam elaborata sms-em tego samego któryś raz z kolei i odpisał że będzie we czwartek ha ha dobre już mi tak pisał z 10 razy, ale co zrobię zaufam ;) Dokładnie są z Brzezinki.
Potem wciągnę go na szaro-buro-koperkową listę...
Jedyną uczciwą firmą jaką miałam to panowie którzy wstawiali okna. Umówili się na sobotę o 10. Punkt 10 byli .Doradzali przy pomiarze, wycenę podali tak jak mówili, no i montaż był w terminie. Pełny profesjonalizm.
Teraz to chyba większość zrobimy sami .

renata2005tychy
15-10-2012, 20:23
Największy horror to był z hurtownią w której braliśmy cały towar na budowę.
Ceny super no i kontakt bardzo dobry.
Do grudnia wszystko ok. Dzwonię i towar przywożą - prawię natychmiast.
Pisałam wcześniej że coś nade mną czuwał....
Mieliśmy zacząć jesienią, Ale tak się uparłam że czym później tym drożej i po co czekać ,że mój M. uległ.
Po znalezieniu nowych rąk do pracy zaczęły się schody...
Dzwonię po pustaki pan mówi jutro będą- nie było ani jutro ani przez parę następnych dni.W końcu dotarły.
Nie dało mi to nic do myślenia bo i co ?
Gdy zaczęła robić się więźba jedziemy do hurtowni zamówić dachówki-zapłacone rok wcześniej, Warunkiem zakupu było to że będą je magazynować rok bo mają miejsce czego u nas na placu brak.
Pan mówi że trzeba czekać do miesiąca pytam jak ?
Ano trza zamówić. Szlag by to jak wspomnę ile mnie to kosztowało.
I znowu stara śpiewka Jutro, po jutrze, we środę , za tydzień - kurcze to powinien być hymn rodzinny :)
Mówi mi zamówione - pytam gdzie- w Środzie ŚL, dzwonię tam, a miła pani mówi nie zna takiej hurtowni w Tychach.
Za parę dni mówią że jadą dachówki z Bielska - dzwonię pan mówi nic o tym nie wie....
W końcu umówiłam się do prawnika coby poradził co zrobić i powiedziałam w hurtowni że to i to, a on mi że w poniedziałek dachówki będą.
I nie mogłam w to uwierzyć - przywieźli !!! Nie wiem czy przestraszył się czy co ale pomogło.
Potem Walczyłam o gazobeton na działówki ,też parę tygodni, dostałam gorące z rannej produkcji- folia na nich się topiła były tak gorące że bieda była żeby je z palet pościągać, a było 30 stopni ciepła.
To był ostatni towar jaki odebrałam.
Żeby było śmieszniej potem się okazało że brakuje całej jednej strony skrajnych dachówek i gąsiorów, bo nowy pan był ,i źle policzył.
A miał byś taki piękny weekend majowy w Olczy ;(
Na forum doczytałam potem, że są osoby które też były tak jak ja traktowane.
Mnie się udało, ale w czerwcu hurtownia została zamknięta. Ich sąsiad mówił że przyjeżdżali młodzi ludzie którzy tak jak ja płacili za towar i zastali zamknięte drzwi...
Nie mogę się nadziwić jak można być takim człowiekiem i tak oszukiwać ?

To już koniec złych wspomnień .
Pocieszyć się mogę że teraz jestem mądrzejsza i nie dam się tak załatwić.
Zasada ograniczonego zaufania działa :)
Ale się rozpisałam ;)

renata2005tychy
15-10-2012, 20:46
Elizo dzięki ;)
Jeśli chodzi o kolor to podoba mi się biały ,zaś mój M. woli zielony taki soczysty .
Całe szczęście że do tego jeszcze parę lat ,więc nie ma problemu bo ktoś musiałby ustąpić ;)'
Pozdrawiam
Renata.

Maddie Aine
15-10-2012, 21:30
Ja na szczęście nie będę mieć takich problemów, bo mąż pracuje w firmie budowlanej, która ma własny magazyn z materiałami jest jeszcze jeden dobry skład budowlany w Pszczynie - Tamir i z nimi nie ma takich problemów. Co do wykonawców, to większość będziemy robić sami, a resztę znajomi, koledzy z pracy męża. Mam nadzieję, że przynajmniej takie problemy nas ominą. Co do vatu to wszystko kupujemy w cenach netto lub na szefa i on nam zwraca kwotę vat

renata2005tychy
16-10-2012, 04:04
Maddie Aine muszę przyznać mieć znajomego hurtownika to połowa sukcesu.
Nam nie miał kto pomóc przy budowaniu,nikt się nie zna,więc byliśmy zmuszeni brać firmy.
Co innego teraz, drobne prace już damy radę wykonać ;))

Maddie Aine
16-10-2012, 19:38
Dokładnie masz rację chociaż moja przyjaciółka wynajęła sprawdzoną i poleconą firmę przez wujka i jak się okazało wcale nie byli tacy super, a jeszcze ociągają się z poprawkami, a wiele rzeczy i tak zepsuli, także nigdy nie masz pewności... Na każdym kroku trzeba pilnować i sprawdzać. Tak to jest z budowaniem, ale jak się już skończy to jest satysfakcja :D życzę Ci byś już więcej nie musiała denerwować się ekipami czy hurtowniami i by wszystko szło gładko :)

renata2005tychy
18-10-2012, 18:29
W czerwcu zakończyliśmy ogólnie budowanie...
Super uczucie jak się tak patrzy na swój domek :)
Następnym krokiem było wyrównanie ziemi której było że ho ho , ale pan koparkowy rozwiózł co mógł, a miejsca mamy mało .
Reszta to już łopata , grabki i jazda z tym światem ;)
Nawet nie wyobrażałam sobie wcześniej że trawa tak wolno rośnie....... jak na złość . A jak nie trzeba to rośnie jak głupia ;)

renata2005tychy
18-10-2012, 18:34
142915

Czekanie na trawę ;))

renata2005tychy
18-10-2012, 18:53
Wybieranie okien, drzwi i bramy to następny krok.
Jedyne czego byłam pewna to koloru musiał być złoty dąb.
Nie bez znaczenia cena. Było parę pomiarów i wycen .
Najlepiej wyszła w firmie DAX z Orzesza.
Panowie doradzali, byli punktualni, no i montaż w terminie. Przed i po posprzątane:)
Uśmiałam się gdy w jednej z firm ,pani mówi że po pomiarze to już decyzja musi zapaść , bo terminy odległe .
Mówię jej ,że czekam na parę wycen i wtedy podejmę decyzję, normalne chyba że tak jest na co pani mi mówi tak-
No wie pani ? a jak pani to sobie wyobraża ,pan przyjedzie, naskaka się, namierzy czasu nartaci, a pani potem odmówi ?
Brrrr podziękowałam od razu - no chyba nie jestem nienormalna no nie ? ;)
Drzwi są z Delty uczucia mam mieszane, ale mam nadzieję że się sprawdzą.
142917142918142919142920142921
A tak wygląda lolek zamknięty ;)

cypryski
20-10-2012, 06:42
Witaj Renatko, przeczytałem Twój dziennik i jestem w szoku, że miałaś tyle problemów z ekipami :( Ale najważniejsze, że domek jest piękny i WCALE po nim tych kłopotów nie widać - a to chyba najważniejsze prawda?

Mam pytanie o rodzaj i kolor dachówki - cementowa/ceramiczna koloru grafit? Jakiej firmy?

Pozdrawiam i kibicuję bo teraz wchodzisz w temat instalacji i wykończeń, a to podobno jeszcze gorsza jazda niż stan surowy :(

renata2005tychy
20-10-2012, 21:51
Witam ;)
Dzięki Cyprysku za miłe słowa i za odwiedziny :)
Dachówkę mamy ceramiczną z Robena. Monza plus, czarnobrązowa .
Tak czasem myślę że trochę mojej winy tu jest , nie byłam czujna do końca i za bardzo ufałam- teraz już trudno.
Tak jak piszesz domek już wygląda fajnie -a reszty to już się postaram lepiej przypilnować ;)

Trochę powiało grozą po sąsiedzku... Dowiedziałam się dzisiaj że było włamanie u sąsiadów i ukradli grzejniki.
Cholera człowiek tyle się narobi, odmówi sobie i przyjdą tacy i wyszabrują. Łapy powinny pousychać.

cypryski
21-10-2012, 07:10
Jaki będzie docelowo kolor elewacji?

Nam się podoba dach w kolorze grafitowym (bardzo podobnym do Twojego) i bardzo jasna elewacja. Daje to ładny kontrast, a w dodatku ładnie się wtedy komponują jasno-szare podjazdy i kostka.

Drzwi i okna też muszą być w kolorze złoty dąb :)

A na złodzieja nie ma dobrego sposobu, obawiam się :(

Pozdrawiam!

Maddie Aine
21-10-2012, 16:20
A to Ci paskudy! Takim to powinny ręce poodpadać za karę! Mam nadzieję, że ich złapią. Oczywiście Lolek wygląda pięknie, więc nie ma co już wspominać złych chwil, bo będzie tylko lepiej :)

renata2005tychy
21-10-2012, 20:41
Mam nadzieję, albo i tak powiem ,że na pewno będzie już tylko lepiej;))
Co do elewacji to mnie się bardzo biała podoba, ale mąż mówił o zielonej.
Teraz właśnie mi mówi że podoba mu się jasny szary , a ramki przy oknach i drzwiach takie ciemne stalowe.
Myślę że nawet dobry pomysł :) Ale do tego to jeszcze sto lat świetlnych :(

Mam nadzieję że paskudom nie zachce się sprawdzać czy mi czego nie nadbywa....

Maddie Aine
23-10-2012, 18:37
Spokojnie będzie dobrze! :) Ja cały czas po cichutku wierzę, że na wiosnę uda nam się rozpocząć budowę...

elizakop
23-10-2012, 20:26
Ja jestem za zieloną elewacją z wiadomych powodów :) hmmm o białej gdzieś tutaj na forum czytałam, że strasznie szybko się brudzi i szarzeje. Szarego Lolka chyba jeszcze nie było, ale szary i stal (grafit?) to trafione zestawienie. I szary przecież jest teraz w modzie :) Pozdrowienia

renata2005tychy
23-10-2012, 20:33
Mój M, gdzieś widział taki szary z grafitem , muszę jechać i zobaczyć.
Stary dom ma tynk akryl jasno szary - nie jest zły, i właśnie do mnei doszło że dwa siwki obok siebie to chyba przegięcie :evil:

Madzia trzeba wierzyć na pewno się uda !

renata2005tychy
23-10-2012, 20:57
Jako że przez parę ostatnich tygodni zajmowaliśmy się głównie kopaniem :D( podłączanie kanalizacji deszczowej ) nie codziennie ,tylko w przypływie czasu .
Dziś nadejszła ta chwiła i chwalę się że jakoś poszło ostatnia studzienka została zasypana.:)
Było tego 60 metrów i z moim M.kopaliśmy jak krety - nawet się nie spodziewałam że tak mi to pójdzie , bo M. to przecie umie lepiej :)
A że zawsze robię kilka rzeczy na raz to wczoraj ruszyliśmy z kopaniem rowu pod kanalizę ściekową. Metrów tego jest 33 .
Parę fotek w trakcie kopania deszczówki
.143844
143845
143846

I dwie fotki przyszłości :)) A teściunio pilnuje coby było równiutko :))
143847
143848

renata2005tychy
24-10-2012, 17:59
Sprawozdanie z placu kopania ;)
A więc dzisiaj urlopik ....
Przeważnie na urlopie się odpoczywa.....przeważnie,ale u nas ostatnio się to nie sprawdza.- nie,nie wcale nie narzekam ;)
A więc pobudka przed 7. poszliśmy z M.do lasu ( naładować się przed kopaniem) zbierać grzybki.
Koszyczek jest- ponad 2 kilo ;)
143967

.

renata2005tychy
24-10-2012, 18:09
Jak już wróciliśmy, zabraliśmy się za W/W robotę.
Muszę przyznać że poszliśmy z tym światem że hej :)
Nie spodziewaliśmy się że tyle zrobimy, i gdyby nie to, że pomyliły mi się daty wizyty u okulisty byłby dziś już finisz.:wiggle:
Musieliśmy skończyć o 15.30. Pan w gabinecie zdziwił się na nasz widok- przecie dziś przyjmuje endokrynolog....
No nic, córka przynajmniej wybrała oprawki- więc jutro szybciej pójdzie.
Niestety,kopać jutro nie będziemy bo wizyta na 16.30 ;)

W każdym razie głęboko jest a i spadzik jak ta lala a do końca zostało jakieś 8 metrów ;)
Teraz trzeba rury zamówić i będziemy łączyć.
Fotek parę zapodaję może ktoś se wejrzy ;)
Zapraszam.

renata2005tychy
24-10-2012, 18:19
Wczoraj było tak ....na półtora sztycha
.143969

Dzisiaj przy końcu stałam ponad pas :)
143970

Jeszcze dwie fotki z podłączonymi rynnami :)
143971
143972

Maddie Aine
24-10-2012, 19:18
Renatko piękne te wasze wykopy no i grzyby! Aż mi zapachniało... Mam nadzieję, że mi też pójdzie ze wszystkim tak szybko jak Tobie :)

cypryski
25-10-2012, 11:14
Wygląda na profesjonalną robotę :)

Maddie Aine
30-10-2012, 18:14
Renatko co tak ucichło u Ciebie?

elizakop
31-10-2012, 06:12
Szkoda, że my nie wpadliśmy na pomysł takich wykopów, ale może nie jest za późno. Rury już kupione? Prosimy o zdjęcia z następnych etapów. Pozdrowienia :)

renata2005tychy
04-11-2012, 19:57
Trochę się zaniedbałam :( ale jestem ;)
Eliza spoko na wykopy nigdy nie jest za późno ... a jak się myśli o wydaniu kasy za robociznę to dopiero motywuje ;)
Zła wiadomość taka ,że w tydzień temu w sobotę strasznie padało no i zarwało się parę metrów.
Wczoraj M. odkopał,i kurde głoszą że jutro straszne opady. Jak zaś się zarwie to się wkurzę .
Ale nic to....zaś się odkopie.

Na pocieszenie to że jutro jedziemy po rury ;)

renata2005tychy
04-11-2012, 20:04
Radość jest taka, że właśnie dziś nasz
LOLEK ma roczek ;)
4 listopada wszystko się zaczęło;)

Nawet gości mieliśmy bardzo miłych.Dziękujemy !
146123

elizakop
04-11-2012, 20:27
No to fajnie :) Mamy urodziny tego samego dnia. To znaczy Wasz Lolo i ja :) Wszystkiego najlepszego :)

renata2005tychy
04-11-2012, 20:35
Elizo w takim razie spełnienia marzeń :))

Maddie Aine
05-11-2012, 09:28
My również dziękujemy i oby Lolek szybko rósł i piękniał, chociaż już jest piękny ;) 100 lat Loleczku! :)

cypryski
05-11-2012, 09:50
Dołączam się do najlepszych życzeń dla Lolka - jak również Jego rodziców :)

renata2005tychy
05-11-2012, 13:32
W imieniu Lolka bardzo dziękujemy ;)
Akurat w tym przypadku dobrze jest się starzeć ;))

renata2005tychy
05-11-2012, 20:03
Lało całą noc i pół dnia................ jak z cebra ......
Szlag by to bo zaś zarwało ;(
Trza odkopać .
Syzyf by się cieszył ale my chyba nie!
Na pocieszenie rury kupione -jutro przywiozą;)

Morał z tego taki nie kop rowu przed deszczem ot co !

renata2005tychy
08-11-2012, 19:48
Przestało padać ;)
Mój M. odkopywał, a ja wybierałam garnuszkiem wodę.... Oby teraz była pogoda ,to w poniedziałek podłączymy :)
A tak było dziś ...
146823146825

Rury i studzienka czekają
146826

renata2005tychy
08-11-2012, 20:00
Robiłam dziś fotki moich krzaczków, i nie mogę oprzeć się by dodać dwa zdjęcia moich berberysków.
Latem były niepozorne zielone, a teraz kolory pierwsza klasa :)
Zimą wstawię galerię mojej fantazji ogrodowej może ktoś doradzi co dodać lub zmienić ;)
146827
146828

kachna2802
08-11-2012, 20:13
Piękny Lolek!Kibicuję:)

Maddie Aine
08-11-2012, 20:39
Na pewno tym razem uda się zakopać rury. A berberysy są piękne, sama je uwielbiam i mogłabym obsadzić nimi cały ogród :)

renata2005tychy
09-11-2012, 04:06
Witam u siebie Kachna i zapraszam ;) Dzięki za miłe słowa ;)

Ja berberysy odkryłam dopiero w tym roku, i to dzięki mojej sąsiadce, która wie wszystko o każdej roślince w ogrodzie.
A ogród ma piękny.....

Buźka dziewczyny ;)

elizakop
09-11-2012, 05:55
Piękne te krzaczki. Ja też o ich istnieniu nie wiedziałam. Wykopy dobrze się prezentują. Teraz już zostało tylko powkładać rury, zakopać (tak w skrócie) i praca wykonana :) Powodzenia. Za co zabieracie się później?

renata2005tychy
09-11-2012, 18:00
Mam nadzieję że w poniedziałek będzie po wszystkim ;)
Tak sobie myślę że następne będą kable , ale tez będziemy sami kłaść,więc trza będzie popytać i poczytać co i jak .
Kupa ludzi kładzie kable i dają rady, to myślę że nam też się uda ;)
Nie wiem jeszcze gdzie kontakty i włączniki, ale pomyślę nad tym później - jak Scarlett :)

elizakop
09-11-2012, 18:09
Do odważnych świat należy! :) Zaczyna się elektryka. Nie żałujcie tych kontaktów. Ja planowałam mniej, ale całe szczęście elektryk wstawił ich więcej i już wiem, że się przydadzą...

renata2005tychy
09-11-2012, 19:26
Oj kontaktów musi być dużo, teraz mamy po jednym w pokoju i bez przedłużacza ani rusz... a tu tv, lampy i te bajery wszystkie trzeba do prądu.
Odwagą kieruje kasa ;))
Dzięki Eliza.

cypryski
09-11-2012, 21:07
Akurat dzisiaj liczyłem kontakty (tzn. gniazdka) i wyszło mi... 150 sztuk w całym domu :(

Renatko, pamietaj aby 1-2 gniazdka były na zewnątrz domu - i koniecznie zostawić sobie możliwość odcinania ich od prądu z wewnątrz domu (tak aby nikt się nie podpiął).

Pozdrawiam!

renata2005tychy
10-11-2012, 14:38
150 sztuk to nieźle :)
Aż z ciekawości pójdę policzyć u nas,tak orientacyjnie ;)
Obowiązkowo musi być przy tarasie,i wejściu do kotłowni.
Jestem w tej lepszej sytuacji,że pracuję w firmie produkującej takie rzeczy,więc mały rabacik będzie :)

renata2005tychy
12-11-2012, 17:28
Poniedziałek przyszedł,a wraz z nim ciąg dalszy kanalizy.
Obyło się jednak bez tragicznego odkopywania.
Zaczęliśmy PODŁĄCZANIE rur.:)
3 metry na "gotowo" Studzienka zamontowana,obsypana żwirkiem, i piachem.
Zrobilibyśmy więcej, ale zrobiło się cima jak w...nosie i trza było brać się do domu.
Fotek brak,ale jutro nadrobię :bye:

cypryski
12-11-2012, 18:17
Zadroszczę rabaciku :) No i determinacji w kładzeniu kanalizy... niestety mieszkając 30 km od placu budowy muszę wszystkie prace zlecac wykonawcom :(
Trzymam kciuki!

marysia550
13-11-2012, 19:03
Dzięki zaglądnięciu do Twojego dziennika dowiedziałam się, że to co rośnie u mnie to berberys, inna odmiana, ale to jest to!!

renata2005tychy
15-11-2012, 16:43
Cyprysku dzięki za słowa otuchy ;)
Szczerze powiem ,że gdyby nie kasa to pewnie nawet nie myślałabym o kopaniu, ale z drugiej strony teraz wiem ile można zrobić a przy tym zaoszczędzić.
30 km to nie mały kawałek drogi , okolica musi mieć same plusy że się zdecydowaliście na budowę tak daleko.

Marysiu witam Cię ;)
Na razie mam dwa berberyski, ale jest dość dużo odmian,myślę sobie że wiosną zaszaleję jeszcze.

renata2005tychy
15-11-2012, 16:54
A więc uprzejmie donoszę iż :
Rury kanalizacyjne zostały podłączone tam gdzie się należy :)
Etap kanalizacyjny ZAMKNIĘTY .
Ufffffff jakoś poszło.
148383
148384
148390

Jutro zaczynamy zasypywać, dzień dość krótki, a przy halogenie jakoś głupio .....

renata2005tychy
15-11-2012, 17:04
Żeby rozluźnić atmosferę ,pokażę nasz stół do tenisa stołowego.
W czasie trwania olimpiady , moje dziewczyny ubzdurały sobie że będą grać .
My jako sponsorzy kupimy stół , ale........ stół drogi, a znając zapał naszych pociech,kupiliśmy materiał w obi i zrobiliśmy.
Właściwie brak mu farby trza dokupić i domalować ,ale jakoś czasu brak ;) Dodam że farby w sprayu starcza na taki malutki kawałek .
148402

W razie czego zawsze może służyć za stół dla wielkiej rodziny, albo coś ;)

cypryski
15-11-2012, 18:19
O, ja chcę taki stół! Uwielbiam grać w ping-ponga... ale nie ma mowy żeby znalazło się dla niego miejsce w domu :(

marysia550
15-11-2012, 21:11
Co tam głupio przy halogenie! Ja tam grabiłam dziś liście po ciemku:P

Maddie Aine
16-11-2012, 22:04
Idealny stół na letnią imprezę przy grillu aczkolwiek teraz jest ładną dekoracją Lolka ;)

renata2005tychy
22-11-2012, 20:41
Heloł :)

Stół teraz stoi i sobie czeka, jakoś nie ma czasu żeby grać.
Można go poskładać, schować w garażu, i cichutko czekać na luźniejsze czasy.
Może i kiedyś jakiś maraton się pyknie ;)
No i do grilla super dokładka,
A halogen się wtedy przyda.............. ;)

renata2005tychy
22-11-2012, 20:46
Z nowości to dwie sprawy.

Właśnie dziś mieliśmy odbiór przyłącza kanalizacyjnego.
Przyjechał miły pan, pooglądał , powiedział że wszystko bardzo dobrze wykonane.
Wypisał dokumenty , wypił kawę i gotowe ;)
Następny etap zakończony - hip hip hura !!!
Druga sprawa jutro- mniej przyjemna.
Pozdro :)

cypryski
22-11-2012, 20:49
Brawo! Podziwiam Was, tak dobrze samemu zrobić kanalizę... Ech :sick: [zazdrość]

renata2005tychy
23-11-2012, 16:05
Dzięki ;)
Nie mogę oprzeć się stwierdzeniu że tyle roboty przez zwykłe g.....o :) no i nie tylko;)

renata2005tychy
23-11-2012, 20:46
Wczoraj pisałam o niezbyt miłej sprawie.
Coś kole 20 września złożyliśmy wniosek o odliczenie Vatu do skarbowego.
Faktury były oddane do biura rachunkowego .
No i byłam pewna że wszystko będzie cycuś.
Przedwczoraj dostałam telefon od pani ,która mówi że prosi o przyjście do urzędu w celu skorygowania błędów we wniosku.
Cholera tak się wnerwiłam że hej. Płacisz stówę i myślisz że ktoś się do tego przyłoży.
Z i tak skromnych pieniążków odjęto mi ponad 800 zł.
A tak się cieszyłam.......
Ale to nic, pani powiedziała,że jeszcze się nie zdarzyło ,że z takich właśnie biur nie było pomyłek.
Odliczony miałam komin systemowy,impregnaty,folię kubełkową, i jeszcze coś tam.
Nauczyłam się ,i więcej już tak nie zrobię. .
Przez następne cztery lata będę sama robić odliczenia.
Ot co ;)

cypryski
23-11-2012, 21:28
Niestety biura rachunkowe nie biorą odpowiedzialności za własne błędy. Nawet te, które prowadzą pełną księgowość dla małych i średnich firm :( Trzeba się z tym pogodzić albo samemu (samej) zająć się rozliczeniami z U.S. Dasz radę!

renata2005tychy
24-11-2012, 07:51
Wiem że nie biorą odpowiedzialności, a że nie znam się na takich rzeczach, byłam pewna że takie biuro zna się na rozliczeniu,tym bardziej że pani nie była młodziutka i zapewniała że właśnie budowami się zajmuje.
Nic to, nie ma co płakać .
Na pewno teraz sama rozliczę- nawet już próbowałam , tylko że było tyle korekt do faktur, że nie wiedziałam czy wpisać, oryginał, korektę czy co.
Jedyny plus że teraz wiem jak to ma wyglądać,a i pani i tak odwaliła kawał dobrej roboty.
Spoko dam radę ;) Dzięki wielkie.

Maddie Aine
26-11-2012, 22:13
Witaj Renata. Jak tam u Was prace się posuwają? Robicie coś teraz w Lolku?

kimklb
27-11-2012, 10:42
Hej Renatko, witam się pięknie:) korzystając z wolnego dnia (czyt. choroby:) ) wpadł mi w oczy Twój dziennik i oczywiście muszę powiedzieć , że Lolek jest bardzo ładniutki, kłopoty to pewno zmora wszystkich budujących, my też na początku takowe mieliśmy teraz już z górki. Też wykończamy środek sami to trwa dłużej, ale człowiek jakoś tak spokojniejszy jest:) życzę spokoju na dalsze etapy i ciby wszystko szło jak po maśle:)
pozdrawiam

renata2005tychy
27-11-2012, 17:47
Hej Madziu ;)
W lolku nic się nie dzieje.... niestety. Nie możemy teraz szaleć wiesz święta idą ;)
Czekamy na zwrot vatu i wtedy się na pewno posunie :)
Myślę o przyłączu prądu. Już mieliśmy wszystkie dokumenty załatwione tzn. warunki przyłącza, ale źle przeczytałam i nie wpłaciłam pieniędzy na konto i wszystko przepadło.

Dzisiaj mój M. dokończył zasypywanie kanalizy, bo została malutka kupka ziemi do wyrównania :)
Teraz się ładnie uleży ,na wiosnę się rozplantuje, trawkę posieje i będzie cycuś glancuś:)

renata2005tychy
27-11-2012, 20:00
Kim witam serdecznie :)
Cieszę się bardzo że trafiłaś na mój dziennik i zapraszam ;)
Początki podobno muszą być ciężkie- nikt nie obiecywał że będzie łatwo -kurcze a mogłoby być :)
Przecie dom to wielka radość .
Jakoś się to pokulać musi ,ino czas leci jak szalony :(

kimklb
28-11-2012, 07:45
Hejka, cieszę się, że zajrzałaś i do mnie:) z ust mi wyjęłaś że mamy podobne domki. Nie martw się tym przestojem ma on swoje plusy. Domek dobrze podeschnie przezimuje a to też jest potrzebne, potem mogłyby wychodzić jakieś plesnie, pęknięcia itp... My też chcielibyśmy być już daleko dalej, ale niestety nie byłoby nas stać brć ekipy za ekipą a tak wolniej samemu i zawsze taniej. Mąż na budowie walczy z kanaliżą montuje stelaże do kibelka i musimy skupić się nad wyglądem górnej łazienki bo coś nam tam nie idzie ustawienie tego tronu. Niestety vcoś mnie przyblokowało i nie pamiętam jak wstawiać zdjęcia. Na budowie ogrzewamy kominkiem i muszę powiedzieć że daje on tyle ciepła i to nie tylko grzewczego:)
pozdrawiam i miłego dnia życzę
ps. czekam na pożyczkę z pracy i zabieram się do zakupów rurek styropianu i grzejników....super tej kasy ciągle brak

renata2005tychy
28-11-2012, 15:21
Gdzieś to słyszałam że dom siada pięć lat ,myślę że tak długo czekać nie będziemy choć kto to wie.
Co do fotek to na pasku jest taki kwadracik kolorowy, jak na niego najedziesz to pisze -insert image i dalej już pójdzie ;)

Dziś znowu mnie wzywali do skarbowego kliniec im się nie podobał, cholera zaś prawie dwie stówki mniej ehhh....

kimklb
28-11-2012, 18:06
No pięć lat to faktycznie dłuuugo:) co do zdjęć popróbuję później więc może jakaś zaległa fotorelacja będzie
co do urzędu skarbowego to szkoda słów ostatnio koleżanka była coś dopytać a kompetentna pani poinformowała ją że w przyszłym roku nie będzie już można odpisać vatu.... wpadłam w popłoch zastanawiałam się skąd nabrac kasy żeby jeszcze coś kupić.....kiedy do mnie w końcu dotarło, że to niemożliwe i odtajałam spokojnie zaczęłam drążyc temat i się uspokoiłam:) (nocóż trochę gorączka mnie przymuliła)

makowa_panienka
08-12-2012, 10:47
Przyszłam z rewizytą :bye: Bardzo fajny ten Lolek, taki akurat. Twoje przeboje z wykonawcą oraz hurtownią są przestrogą dla wszystkich, że trzeba być ostrożnym, no ale to już za Tobą i jesteś teraz mądrzejsza o nowe doświadczenie. Pozdrawiam i wrócę tu na pewno:yes:!

Maddie Aine
23-12-2012, 11:44
Witaj Renatko! Z okazji zbliżających się Świąt chcemy życzyć Wam wspaniałych Świąt pełnych radości, miłości i błogosławieństwa bożego, spokoju i wielu upominków, a Nowy Rok niech obdaruje Was pomyślnością, niech Lolek buduje się szybko i bez komplikacji, niech spełnią się marzenia i cały Rok niech będzie wspaniałym sukcesem! Pozdrawiamy. :)

renata2005tychy
25-12-2012, 12:24
Bardzo dziękuję za życzenia Madziu :) Wam też życzymy zdrowych i spokojnych Świąt, a w Nowym Roku spełnienie wszystkich marzeń .

Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku
odwiedzającym nasz dziennik ;)
156539

Pozdrawiamy Renata i Mariusz

renata2005tychy
02-01-2013, 13:04
Nowy Rok się zaczął ....
Nowe plany...
Nowe możliwości....

Tak sobie planuję że zacznę energetycznie,i postaram się o przyłącze ;)
Oby pan Tauron nie dał się prosić i się do nas przyłączy ł;)

renata2005tychy
08-01-2013, 19:24
Punkt pierwszy czyli podanie do Taurona zrealizowany :)
Dziś poszedł polecony i czekamy na odpowiedz...

renata2005tychy
13-01-2013, 16:36
Zbliża się termin wypłacenia zwrotu Vat.
O ile jest tak jak mówią do czterech miesięcy, to w tym tygodniu powinien przyjść przelew.
Zobaczymy.
W każdym razie planowania ciąg dalszy ...

Krokusia
13-01-2013, 17:56
Witaj Renatko - sąsiadko moja :)

Budujesz fajny domek, taki w moim typie, czyli prosty z dwuspadowym dachem :) Będę podglądać dalsze Wasze poczynania z budową a raczej już wykończeniem budowy. I powodzenia życzę z walce z Turonem :)

cypryski
13-01-2013, 18:04
Renatko, a ten zwrot VAT-u to jakaś znacząca kwota? Nie pytam ile, ale czy pomoże w ruszeniu z następnymi pracami?

Pozdrawiam!

elizakop
13-01-2013, 18:36
Cześć Renatko. Cichutko u Was ostatnio, tak jak i u nas, ale wiadomo zima. Mam nadzieję że vat dojdzie szybko. A jakie plany na najbliższy czas? Co zamierzacie robić najpierw? pozdrowienia

renata2005tychy
14-01-2013, 20:01
Krokusiu ;)
Dziękuję za odwiedziny i oczywiście zapraszam częściej - o ile będzie o czym czytać ....
Mam nadzieję że Tauron będzie uległy i pójdzie wszystko po mojej myśli ale wiadomo jak jest
Cieszę się że mój domek podoba- mamy podobny gust ;)
Pozdrawiam Sąsiadkę

renata2005tychy
14-01-2013, 20:07
Cyprysku;)
Miło Cię gościć .
Zwrotu jest prawie pięć tysięcy , niby nie dużo, ale dla mnie kosmos....
Oj przyda się ta kasa przyda ;)
Odliczanie trwa ,kolejny dzień za nami ;) Niedługo będą mi się w oczach orzełki świecić ;)
Pozdrawiam.

renata2005tychy
14-01-2013, 20:21
Hej Eliza :)
A cichutko u mnie , szczerze to byłam w domku w sylwestra żeby taki samotny nie był w ten ostatni dzień roku ;)
Teraz go zasypało, a sypie u nas już od środy...
Plany mam , o niczym innym nie myslę- no z przerwami ale jednak ;)
Pierwszy krok jak wiadomo Tauron, jedynie papiery bo i tak zimą nic nie zrobią.
Nie wiem jak pójdzie z elektryką.Planowaliśmy robić sami, ale podobno może nikt się pod tym nie podpisze - na razie zastanawiam się jak to ugryźć , mam parę numerów do elektryków zobaczę co powiedzą.
Drugi właściwie jakby pierwszy to strych. Mój mąż mówi że się uczepiłam tego jak rzep , no i ma rację !
Trza zrobić sufit vel podłogę i schodki i już będę spokojniejsza ;)
Parę rzeczy nie dokończonych przez moich super hiper uczciwych góroli - jak dostanę kasę to zadzwonię po fachowców .
Ale się rozpisałam ... Na trzy posty.
Eliza powtórzę się że Twoja kuchnia jest bomba .Ostatnio kupiłam płytę podobna do Twojej , rozkład palników jest ciut bez sensu, ale już to przebolałam.
no i ten kolor ;)
Pozdrawiam cieplutko.

renata2005tychy
14-01-2013, 20:29
Pochwalę się moim bzikiem.
Mam małego bzika na punkcie storczyków.

161218

Mam dopiero osiem , ale czyham aż będzie znowu promocja w liroju.... ;)

renata2005tychy
14-01-2013, 20:38
161223

Zastanawiam się czemu nie wchodzę mi zdjęcia tak, by nie trzeba było na nie klikać żeby były duże.
Może ktoś pomoże .... ?

Krokusia
14-01-2013, 21:41
Renatko
podaję Ci dosłownie skopiowaną instrukcję, która otrzymałam od Mirasa - dałam radę nawet ja ;)

"Zarejestruj się na stronie fmix ten portal nie wysyła maili ze spamem jak fotosik. Obsługa jest prosta. Za pomocą fmixa wrzucasz sobie fotki. Tworzysz albumy, co ułatwia ogarnięcie całości. Moim zdaniem wszystkie fotki powinieneś zablokować jako "prywatne". Zorientujesz się, w menu przy zapisywaniu fotek trzeba zaznaczyć symbol kłódki. Chodzi o to, by zdjęć nie było widać na samym fmixie, bo i po co.
Jeśli chcesz by fotka była widoczna na forum robisz tak:
Otwierasz zdjęcie i klikasz na nie prawym myszy- rozwija się lista- wybierasz "pokaż informacje o obrazie"- otwiera się okno na którym adres do obrazka jest już zaznaczony- wciskasz "Ctrl c" na klawiaturze, żeby skopiować adres.
Potem już w edycji posta na forum wstawiasz symbole w htmlu bez spacji [ img ]wklejasz skopiowany adres obrazka przy użyciu klawiszy "Ctrl v" i znów [ / img ]
Zamiast napisu pojawi się fotka w poście. Takie zdjęcia automatycznie dostosowują się do możliwości forum, więc nic nie trzeba obrabiać z rozdzielczością. "

renata2005tychy
15-01-2013, 03:57
Krokusiu ;)

Wielkie dzięki - dziś to przetestuję .;)

renata2005tychy
15-01-2013, 20:21
161535

Pierwsza próba ;(

Zastanawiam się , dlaczego na forum jest wszystko po angielsku...

kachna2802
15-01-2013, 20:38
Kobiety teraz trudno wytrwać te przestoje! Dobrze, że przyszła zima znaczy, że pójdzie i będzie wiosna i będzie się działo:)

doranna
16-01-2013, 07:36
Witam i pozdrawiam z drugiego końca Polski. Przychodzę z odsieczą z zdjeciami. Bo ja tez musiałam się nauczyć ich powiększania. Jak już udało ci się wkleić zdjęcie, to by było duże klikasz na nie dwa razy prawym przyciskiem myszy i wybierasz rozmiar jaki chcesz zdjęcia np. Large. Zobaczysz jaki ci odpowiada:lol2:. Budowa zapowiada sie ciekawie, więc będę zaglądać Pozdrawiam:bye:

renata2005tychy
16-01-2013, 18:13
Doranno witam Cię serdecznie :)
Dzięki za miłe słowa i oczywiście zapraszam częściej - i zaraz wybiorę się do Gdyni :)
Dzięki za radę - wypróbuję na 100 % :)
Pozdrawiam

renata2005tychy
16-01-2013, 18:19
Tak ogólnie to pieron mie biere z tej bezczynności ;(
Siedzi człowiek na kinomaniaku i filmy ogląda....
Już się cała trzęsę na myśl o robocie na budowie no i na ogródku .
Ta zima mnie wykończy mam nadzieję że wszyscy tak mają bo pomyślę że coś ze mną nie tak;:bash:
Cima,zima i leniwy człowiek ach... Jeszcze półtora miesiąca i kosiki będą śpiewać przed piątą ;)
Ale się rozmarzyłam.....

kachna2802
16-01-2013, 19:28
Kochana wszystko z Tobą ok! Ja sama mam wrażenie, że nie wysiedzę do tej wiosny!!!!!!Już chcę na budowę, do łopaty, taczki, pędzla, grabek no COKOLWIEK byle do przodu:)

renata2005tychy
16-01-2013, 19:33
Łosz dzięki Bogu ;)
Racja....... byle co byle robić .
Ciekawe czy mył już ktoś okna na budowie - te moje takie zakurzone :???:

Krokusia
16-01-2013, 22:05
No ja nie mam jeszcze czego myć na budowie ale w mieszkaniu okna to jak najbardziej oddam chętnym do umycia :lol:

A do łopaty, grabi, motyki i innych ustrojstw ogrodowych to bym się dorwała, oj dorwała! ;) Działak taka pusta czeka a robić nie ma jak :mad: Ale zimę białą to akurat lubię, więc niech jeszcze trochę pobędzie ;)

doranna
17-01-2013, 07:54
Hej no ja okna to dopiero umyłam, przed przeprowadzką. Więc nie masz się co spieszyć:no:. Ja pamiętam, ze czekanie aż rozpocznie się budowa mnie wykańczało. Więc tak trochę rozumiem co czujesz. A teraz mnie wykańcza, że nie mam pieniędzy by dom wykończyć ;). Nie wiadomo co gorsze haha. Głowa do góry jeszcze trochę i wiosna. Pozdrawiam:bye:

kachna2802
17-01-2013, 09:16
Ja myłam zaraz po montażu:) mówili, że oszalałam ale co mi tam - po pierwsze musiałam zobaczyć czy nie porysowane po drugie LUBIĘ MYĆ OKNA:)

renata2005tychy
17-01-2013, 14:41
Okna fajnie się myje jak się nie musi ---- a apotem to już problem ;)
Puki co to mam w domu 4, na dole u teściów 4 których nie myję.
W Lolku dojdzie 13...
Jak pomyślę że kiedyś przyjdzie mi obmywać dwie chaty brrrrrr.
Jak przyjdzie wiosna to może zaszaleję :)

renata2005tychy
17-01-2013, 14:50
Wyobraźcie sobie ,że wracam z pracy a tu koperta A4.
W niej umowa z Taurona:rotfl::rotfl::rotfl:

Piszą tak :W związku z Wnioskiem z dnia 10 stycznia ....... wysyłają warunki określone dnia 14 stycznia....
Dziś jest 17 zobaczcie jaki Ten pan Tauron jest expresowy !!!!

Do 2 lutego mam odesłać umowy, A do 15 listopada zobowiązani są to podłączenia .
Nawet mi to pasuje bo zanim się za to zabiorę to zejdzie do jesieni.
Kurcze gorzej będzie jak mi za tydzień na plac wparują :o

Pierwszy punkt planów w trakcie realizacji ;)

Krokusia
17-01-2013, 17:37
A to moje gratulacje :yes: nie taki Tauron zły jak go malują :P

cypryski
17-01-2013, 17:54
Przyłączam się do gratulacji!

Maddie Aine
17-01-2013, 19:27
Witaj Renatko. Dawno mnie tutaj nie było... Oczywiście Tauron nie taki zły jak go malują ;) cieszę się, że masz to już za sobą. Zima to bardzo monotonny czas chyba, że ma się już ogrzewanie w domku i fundusze na wykańczanie wnętrza ;) Ale wiosna już niedaleko. Także na nią czekam, by wparzyć do ogródka ;)
Fajnie, że wyszło Wam z tym zwrotem VAT 5000zł to dużo, więc masz się z czego cieszyć :D Nas przybędzie we wrześniu o jedną małą istotkę, ale i tak chcemy w końcu ruszyć w czerwcu z fundamentami. Pozdrawiam cieplutko i mam nadzieję, do zobaczenia na jakiejś kawce ;)

renata2005tychy
17-01-2013, 19:52
Hej Madziu :)
Super wiadomość - Gratulacje ;) Który to tydzień ?

Taurona się nie bałam ;) Byłam pewna (i miałam nadzieję) że do dwóch tygodni będzie odpowiedź , ale żeby aż tak szybko :no:

Kawka jak najbardziej musimy się umówić :)
Ściskam Cie mocno :bye:

renata2005tychy
17-01-2013, 19:54
Dzięki za gratulacje ;)
Niby nic a cieszy :wiggle:

Maddie Aine
17-01-2013, 20:58
A dziękuję :) właśnie kończy mi się 8 tydzień także początek dopiero na szczęście bez uciążliwych objawów. Koniecznie kawka musi być ;) zgadamy się w wolnej chwili.

doranna
18-01-2013, 06:55
No to świetna informacje, serdecznie gratuluje:rotfl:. Niech podłącza jak najszybciej. Bo bez prądu to ani rusz, szkoda tylko, że później trzeba płacić rachunki:sick:. Co do okienek, to na szczęście nie trzeba myć wszystkich od razu, więc mozna zrobić sobie harmonogram haha;).
Pozdrawiam:bye:

renata2005tychy
18-01-2013, 15:38
Może się wycwanię i zrobię grafik mycia przecie mam dwie córy i to nie małe ;)
Chyba że prędzej z domu wyfruną nim w nim zamieszkają :oops:

RD2011
18-01-2013, 21:21
Renatko ! witam się u Ciebie !
Czytam Twój dziennik - jeszcze jestem na początku :)
ale już się ujawniam !
U Krokusi pisałam o moich problemach z wodociągiem,
Renatko to jest wieś blisko Kluczborka - ale wodociąg,
to własciwie do wymiany , położony z jakiegoś złego kalibru
rur i stale są jakieś pęknięcia, albo znowu wysiada pompa!:sick:

Tak przynajmniej mi mówią, jak ja się wściekam na nich!
I dlatego bardzo chcę przy nowym domku zrobić studnię,
bo nie chcę być zależna od tak źle działającego
wodociągu !:)

Będę do Ciebie zaglądać i kibicować w Twej dalszej budowie!!:bye::bye:

renata2005tychy
20-01-2013, 18:21
Witam serdecznie RD2011 ;)

Widać przedsiębiorstwa wodociągowe działają wszędzie tak samo.
U nas na szczęście nie ma awarii ale żeby coś u nich załatwić...
My mamy studnię, ale od lat nie używana , myślę o pobieraniu wody do basenu, czy podlewania, ale czas tak szybko leci że jeszcze się nie zabrałam:oops:
A jakie Ty masz plany budowlane?
Pozdrawiam Gorąco i zapraszam ;)

renata2005tychy
20-01-2013, 18:34
Z dobrych wiadomości to w piątek przyszedł zwrot vatu.
Czyli równiutko 4 miesiące....
Kurcze ale ten czas leci:o

Krokusia
22-01-2013, 17:14
Urząd Skarbowy nie rychliwy i nie sprawiedliwy :P

mimo wszystko gratulację! :) zawsze to money, money, money..... :wiggle:

Dwie Świnki
22-01-2013, 17:28
Witam:)
Pozdrawiam Ciebie i moje kochane Tychy. Życzę powodzenia w budowie i wykańczaniu domku.

renata2005tychy
22-01-2013, 20:37
Krokuś poza paroma innymi sprawami kasssssa się liczy, oj liczy :P
Zawsze się grosiki przydają , teraz tylko mądrze je wydać ....

renata2005tychy
22-01-2013, 20:38
Witam Świnki u nas ;:)
Dzięki za odwiedzinki i oczywiście zapraszam .
Wasz domek w Tychach się będzie wykańczał ?

Pozdrawiam

renata2005tychy
22-01-2013, 20:47
Wczoraj wysłaliśmy umowę do Taurona.... Ciekawe kiedy odpiszą.
W sumie to się nie śpieszy, ale ciekawość jest ..;)
No i kolejny dzień szukania elektryków, czekam na wyceny no i namiary .
Puki co , to martwi mnie ta kupa śniegu zalegająca na płotku na dachu , jakoś niepewnie to wygląda.
A na roztopy się nie zapowiada....

Krokusia
30-01-2013, 17:38
Hej Renatko! Co u Ciebie? Bo śniegu już chyba nie masz? :lol: Prądowo coś ruszyło do przodu?

renata2005tychy
31-01-2013, 19:58
Witaj Krokusiu ;)

Oj nie ma śniegu, tak mnie to ocieplenie zaskoczyło że nawet fotki nie zrobiłam jak domek był zasypany:p
Dach , a raczej płotek wytrzymał i lawina nie spadła , tylko stopniała....
Tauron coś cicho siedzi , kurcze nawet nie wiem na co czekam... hihi

Dziś dzwoniłam do panów od dachu, podobno jutro mają przyjść na oględziny.
Z elektrykami też zaczyna się ruszać małe co nieco ;)

Pomału do przodu ;)

renata2005tychy
31-01-2013, 20:02
A zauważyłam dzisiaj ,że przed 17 było jeszcze widno...
Dzień dłuższy o godzinkę,
A i to słoneczko dzisiaj ..... Aż żyć się chce ;)

renata2005tychy
01-02-2013, 18:03
Wieści, wieści !!!
Wczoraj zastanawiałam się co też Pan Tauron myśli ...
Dziś ,zadzwoniła pani z biura projektowego,że dostali zlecenie na wykonanie projektu sieci ;)
Oczywiście nie czekaliśmy , i od razu pojechaliśmy do tegoż biura, a co !
Oczywiście nie poszło tak łatwo , bo przecie nie ma gdzie skrzynki postawić:confused:
Po burzy mózgów , doszliśmy do porozumienia;)
Teraz mamy czekać ok. 2 miesiące...
Bo mapki , uzgodnienia, pozwolenia ehhh
Siedem światów.

kachna2802
01-02-2013, 18:47
Ale zawsze coś do przodu:).Gratulacje i byle do wiosny a ta już niebawem:)

cypryski
01-02-2013, 20:02
GRATULACJE! Pan Tauron taki życzliwy od nowego roku... jak człowiek :)

renata2005tychy
01-02-2013, 20:51
Dzięki, dzięki ;)
Małe kroczki ciszą i to jak ... Wcale się nie spodziewałam że to tak szybko pójdzie.
Choć Tauron kojarzy mi się z Sauronem jest o nieeeebo lepszy ;)

A wiosną już pachnie, dziś była super pogoda, choć wiadomo że to tylko chwile ...

Nic to, luty ma tylko 28 dni , a jak przyjdzie marzec...:rotfl:

Maddie Aine
01-02-2013, 21:22
Świetnie, że tak szybko wszystko poszło, byle do wiosny ;) pozdrawiam.

kimklb
02-02-2013, 20:05
Renatko cieszę się że udało Wam się z tym prądem tak szybko, ja też czekam niecierpliwie na wiosnę choć obecnie jestem w górach i śnieg też mnie chwilowo cieszy, ale jak wrócę na niziny to PRAGNE WIOSNY
pozdrawiam zapraszam do mojego dziennika tam zdjęcia z aktualnego stanu

renata2005tychy
03-02-2013, 17:27
Hej Kim :)
U Was teraz etap który mi się marzy , nawet w różowym kolorze ... już niedługo ;)

Wczoraj byli u nas Panowie którzy "wykończą " nareszcie moje okno - jaskółkowe -pomiary zrobili .
Na dniach będzie gotowe .
A są to ci Panowie którzy montowali mi okna. Czysto, terminowo i tak jak ma być:yes:

Jest radość !!!

renata2005tychy
03-02-2013, 17:31
Plany na 6 tydzień roku.

Zamówić dechy na wybicie strychu -to raz.
Oględziny Pana elektryka -to dwa.

Innych pomysłów puki co -brak

Krokusia
03-02-2013, 20:07
Renatko skojarzenie Taurona z Sauronem super! :D Ale zwał, jak zwał, ważne, że zadziałał :)
Fajnie, że już będziesz miała jaskółkę...podobno jedna wiosny nie czyni, ale taka jaskółka kto wie? :lol:

Plany najbliższe masz już sprecyzowane a to bardzo dobrze, bez planów nie będzie realizacji :) Trzymaj się ciepło :bye:

renata2005tychy
04-02-2013, 17:48
Tydzień 6 rozpoczęty ;)
Dechy -40m2-
zamówione
przywiezione
wciągnięte na już jakby widoczny strych;)

Dobrze że zrobiło się cima, bo mój kochany mąż miał już dość , nie dość że każda po 5,5m to jeszcze mokre.
Mam nadzieję że sąsiedzi mnie nie widzieli przy noszeniu,bo przeciążały mnie jak wilka z bajki jak mu na sztandze motyl siadał :lol2:
Teściuniu też ledwo dychał.
Na szczęście nie sprzedają desek na wagę :)
Jakby kto dziwił się po co komu balkon ,to właśnie po to żeby wciągać dechy a co !

renata2005tychy
04-02-2013, 17:57
Krokusiu kochana :)

Może jaskółka wiosny nie czyni , ale dechy i owszem :lol2:
Szczerze powiem że mam stracha przed załatwianiem przyłącza wody, podobno trza długo czekać, A z taką dziurą w placu to co ja będę robić ?
U kolegi to półtora miesiąca dziura była- tzn rów, zanim łaskawie wcinkę zrobili.
Chciałabym to na wiosnę załatwić,coby mieć potem trawkę zasianą pięknie.....
A może będzie dobrze?
Może nie taki ten dioboł straszny ?
Lepiej się z nim zaprzyjaźnić ,niż się go bać -:evil:
Ach te nasze wodne-ciągi.
:bye:

Kendra
04-02-2013, 20:54
Witam się w Twoim dzienniku ! Jaki ładny Wasz Lolek - i nazwa też urocza :D

renata2005tychy
04-02-2013, 20:57
Kendruś :)
Bardzo miło mi Cię gościć .
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ;)

Krokusia
04-02-2013, 21:03
I rośnie nam w siłę grupa śląska :rotfl:

Kendra
04-02-2013, 21:04
jeszcze trochę muszę się wczytać ale widzę że dla Was również Tauron łaskawy :D:D

doranna
06-02-2013, 08:29
Gratuluje załatwienia prądu:yes:. Bez tego ani rusz. Mam nadzieje, że z wodą też wam szybko pójdzie. Co do dzwigania desek nie zazdroszczę, ale najważniejsze, że już je macie. Oby do wiosny:yes:, już nie długo. Serdecznie pozdrawiam. A jak będziesz miała problem z wydaniem pieniędzy ze zwrotu to ja mogę ci pomóc:D

renata2005tychy
08-02-2013, 18:12
Heloł ;)
Tydzień się jakby skończył ,więc małe sprawozdanie.
Punkt pierwszy zrealizowany w 100%.
Dechy, wniesione, ułożone , pocięte.
Zajęły miejsce docelowe .
Strych już istnieje.
Fotorelacja jutro ;)
Jest radość !!!

renata2005tychy
08-02-2013, 18:18
Punkt drugi, wizyta pana Elektryka .
Pan Elektryk przyjechał, a jakże.
Nasza współpraca będzie właśnie współpracą.
Czyli my swoje , On swoje i każdy będzie zadowolony , a jak ;)
Jak tylko będziemy na etapie że to już, przyjedzie, pomoże rozplanować i pokieruje.
Chyba mnie głowa rozboli od tego planowania....
Ło Matko :jawdrop:

renata2005tychy
08-02-2013, 18:21
Punkt trzeci ,który jakby nie był zaplanowany odbył się w sobotę.
Panowie przyjechali, pomierzyli i powiedzieli że na dniach mi TO zrobią.
I co ? Tydzień jakby minął a ich nie ma...
'Chodzi mi o tę nieszczęsną jaskółkę .
To chyba znak że wiosna nie tak prędko.
Ale ufam że się doczekam.
W końcu to PORZĄDNA firma.:yes:

renata2005tychy
08-02-2013, 18:32
Kendro :)
Łaskawy nasz Tauron i to bardzo ;)
Wczoraj dostałam podpisaną umowę, no i formularz w którym trzeba opisać instalację czy cuś...
Także sztrom się zbliżo :wave:

Doranko
Mam nadzieję że wodę załatwimy z szybkością wodospadu , niech no tylko przyjdzie ta nasza piękna pani Wiosna .
A na mały melanżyk zakupowy chętnie się z Tobą wybiorę jakieś mebelki, a może i fajny ciuszek :rotfl:

Krokusiu
W kupie siła ;)

renata2005tychy
08-02-2013, 19:03
Chwalić się będę moim nowym zakupem ;)
A więc kupiłam we środę OKAZYJNIE cztery krzesełka.
Pasują mi idealnie do kuchni i na pewno pójdą z nami do nowego domku.
A siedzi się na nich idealnie ,zważywszy ,że przez dziesięć ostatnich lat siedzieliśmy na taboretach ;)

168655


168656

kachna2802
08-02-2013, 19:06
gratulacje:)fajne te krzesełka mają ,,swojski" klimat, który mi odpowiada:)

Krokusia
08-02-2013, 19:49
Renatko, bardzo fajne krzesełka, takie sielskie czyli w moim guście :) Jak ja lubię takie okazje :lol:

renata2005tychy
08-02-2013, 19:58
Cieszę się bardzo że się Wam podobają :)
Dwie i pół stówki za funkiel nówki nie śmigane to się kaliło no nie ?:lol2:
Może kiedyś uszyję sobie fajne poddupniki .....

renata2005tychy
09-02-2013, 17:44
Weekendowo ;)
Dziś trochę posprzątałam w domku, bo kurzu się nazbierało że ho ho .
Oczywiście byłam na strychu i zrobiłam fotki z prawa i z lewa ;)
168805
168806

renata2005tychy
09-02-2013, 17:52
Dwie fotki łazienki.
168809
168810

Widok od drzwi i widok na wnękę przy oknie.
Zastanawiam się czy do wnękę wykorzystać na
-pralkę z półkami
-kibelek
-kącik do mycia czyli umywalkę.
myślę i myślę i nie wiem ....

renata2005tychy
09-02-2013, 17:54
168811

Sypialnia z garderobą

Kendra
11-02-2013, 09:06
dwie i pół stówki zawszystkie krzesłka dałąś ??? :eek:

renata2005tychy
11-02-2013, 18:12
NO ;) Chyba nie przepłaciłam ;)

renata2005tychy
11-02-2013, 20:15
http://i1.fmix.pl/fmi1662/2199cd620027e7e351194ea6/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3635324/p1380067?privateKey=33419182c84fe6207ea283ca165244 8d)


Ha ha próba wklejenia duuuuużego zdjęcia się powiodła jupi ;)

To jest jedno z dwóch okien w kuchni.

Krokusiu -dzięki ;)

Krokusia
11-02-2013, 20:29
Teraz pięknie widać :wiggle: Ale Ci zazdroszczę takich już murów :yes: Możesz Sobie już wyobrażać co i jak ustawisz, jak będzie w środku wszystko wyglądać, już widoczki za oknami masz jak podziwiać. Ja na razie muszę wykazywać się baaardzo dużą wyobraźnią co do mojego przyszłego domku :lol2:

Kendra
11-02-2013, 20:49
No właśnie że super cena za takie ładne krzesełka ;)

doranna
13-02-2013, 14:06
Kochana to ja widzę, że z tobą warto wybrać się na zakupy:lol2:. Krzesła bardzo udane, nie pożałujecie. Życzę więcej takich zakupów. I owocnej pracy z elektrykami:yes:. Pozdrawiam

renata2005tychy
14-02-2013, 17:52
http://i1.fmix.pl/fmi3/35926415000b10de511d23d6/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3638276/heart-level-3?privateKey=567b383bf5408300b9cd8902da2dc5b4)

Super Walentynek Kochani !!!

elizakop
18-02-2013, 20:30
Cześć Ranatko :) Piękne krzesła. Baaardzo mi się podobają. Będą pasowały do Lolka bardzo :) Mój klimat.
Pozdrawiam pa

renata2005tychy
22-02-2013, 21:12
Dzięki Eliza ;)
Mogę powiedzieć że mamy dobry gust ;)

A u nas cisza.....
Nic się nie dzieje.......
Próbuję od tygodnia wełnę zamówić.........
I jakoś się wyrobić nie mogę , leń mnie odwiedził i odejść nie chce.
Znowu jestem na etapie filmowym ...

kimklb
24-02-2013, 07:48
Co ja tu czytam???? Jaki leń??????:):):) przecież wiosna idzie!!!!!! zabieramy się do prac:)
My kończymy kładzenie płyt na pietrze. Obecnie stoi rusztowanie i mąż zabudowuje klatkę schodową
pozdrawiam (jak ja czekam na wiosnę....)

Kendra
24-02-2013, 10:35
oj ja też czekam z utęsknieniem na wiosnę. Renatko - do roboty ;)

renata2005tychy
24-02-2013, 16:43
Dzięki Kochane że mnie mobilizujecie ;)
Dzisiaj miałam 11 stopni ,a ptaszki tak śpiewały że aż człowiek rośnie ;)
Niestety do czasu, bo puściłam sobie dramat, zapłakałam rękaw, koc i co ino i wszystkiego mi się odechciało.
Ech, muszę się w tym tygodniu zabrać za robotę a jak !!!

Krokusia
24-02-2013, 17:21
Renatko jak tak dalej będzie to wydamy zakaz oglądania przez Ciebie dramatów! :yes: Weź i pooglądaj jakieś optymistyczne obrazy...np. "Deszczową piosenkę". To dopiero optymistyczna bomba! :) Wiosna zbliża się nieuchronnie i my posiadaczki kawałka ziemi nie możemy się lenić ;) Głowa do góry, pierś do przodu...i do roboty! :lol2:

doranna
25-02-2013, 09:05
Jakie dramaty?, jakie koce?. Wiosna idzie, chociaż u mnie cały czas popaduje i mróz:bash:. To wiosna coraz bliżej głowa do góry:yes:. Pozdrawiam

Kendra
26-02-2013, 07:54
dzisiaj u mnie tak pięknie ptaszki śpiewają od rana ;) aż się prosi żeby popracować na zewnątrz :D

RD2011
26-02-2013, 14:49
U mnie też już czuć wiosnę - ptaszki śpiewają ,
krety wykopują kopce !:)

Wczoraj szukałam ciekawych nasion , krzewów i
znalazłam fajną stronę z bardzo ciekawymi roslinami :
www.ogrodymaryli.com. Spisałam sobie niektóre nasiona !:)

Krokusia
26-02-2013, 18:06
No Renatko - jak dzisiaj nastrój? :) Po takim wsparciu nie może być zły :)

renata2005tychy
26-02-2013, 19:25
Hej KOCHANE
Dzięki za wsparcie :) Grupa działa i to jak pomocnie ;)
Otóż wszem i wobec uroczyście oświadczam ,że Płaczliwym filmom mówię stanowcze NIE !!!
Nic mnie już nie zmusi....
Wczoraj za to, puściłam sobie " Poradnik Pozytywnego Myślenia " i..... widziałam początek i koniec... środek mnie uśpił, ale mój Mariusz stwierdził, że szło popatrzeć.;)

renata2005tychy
26-02-2013, 19:31
Pół dnia planowałam ,że powklejam fotki mojego ogródka.
To znaczy tego niby ogródka, bo jeszcze kawał roboty, ale zawsze coś...
I co ?
I moja starsza wyciągnęła mi kartę pamięci z laptopo i się straciła.
No chyba mnie coś zaleje ze złości ....
Dobrze że sama nie mam te naście lat bo chyba bym oszalała.:bash:
No i fotek nie mam , może zrobię napad na jej rewir to się znajdzie kto wie...

renata2005tychy
26-02-2013, 19:34
Mój Mariusz słyszał rano śpiew kosika którego uwielbiam ;)
Ale jeszcze nie słyszałam- może jutro?

To znak że wiosna idzie , U Krokusi przebiśniegi, u nas kosiki.....
Ciepły wiatr , słońce ...'
EL Dorado :lol2:

Może jutro?

Krokusia
26-02-2013, 20:39
renatko a zapytaj proszę Twojego M na jakiej wysokości wieszać budki lęgowe dla szpaków i sikorek :)

renata2005tychy
26-02-2013, 20:53
Proszę bardzo :)
Mój M mówi ,że ok,3 metrów będzie dobrze.
Można wyżej, ale trudno będzie się dostać na 5-6 metrów.

Krokusia
26-02-2013, 20:56
Dziękuję Renatko, mój M jak wyciągnie dobrze rękę to do 2,4 dostaje więc 3m nie będzie problemu :D

kimklb
27-02-2013, 12:40
Hejka dziewczyny, właśnie mam dwa dni wolne bo dziecka mi zmogło więc wybrałam sie do biblioteki i zaopatrzyłam się w 3 książki Maji Popielarskiej i zamierzam zabrać się za zaplanowanie ogrodu:) a co!!!!! wiosna się zbliża trzeba zakasać rękawy.
Z postępów na budowie mamy już zapłytowaną klatkę schodową, zagruntowaną a jutro Mąż będzie gipsował coby wykorzystać rusztowanie, które pożyczyliśmy od kolegii
ach....robi się coraz piękniej:)

renata2005tychy
27-02-2013, 18:38
Witaj kimklb

Masz rację czas zacząć planowanie ogródka :)
Marzy mi się taki babciny ,z kolorowymi kwiatami ,i takie tam, ale to wyjdzie w praniu jak postawię płotek ;)

Super że macie już tak dużo- do sierpnia już blisko , ale dacie radę :)
A właściwie to macie jakąś rocznicę w sierpniu?

renata2005tychy
27-02-2013, 18:42
Na szczęście robiłam dużo fotek telefonem i coś dziś wgram ;)
Na początek moje pierwsze dzieło, kiedy to nie miałam wyobraźni- teraz też nie mam ale coś wtedy wyszło ...
http://i2.fmix.pl/fmi505/e40e9338001a940e512e5151/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655223/zdjecie0117?privateKey=3773566daa3d072916be7dfe6be 84860)

renata2005tychy
27-02-2013, 18:46
W następnym roku po paru zmianach było tak...
http://i2.fmix.pl/fmi1537/cb3a2e6b001b2e38512e5047/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655214/img?privateKey=cb6cd1c867dc65870b8e2c76b4711948)

Trawa była niedawno wysiana i nie wygląda ciekawie, ale przecie urośnie :)

renata2005tychy
27-02-2013, 18:56
Wokół domu porobiłam koła , w których rosną różne krzaczki.. Od azalii , przez lilaki po cyprysiki .
Przesadzane były po parę razy, jak mi się uwidziało ale żyją :)
http://i2.fmix.pl/fmi65/4e2be9540028950c512e505a/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655215/img?privateKey=6db458e2801d102a692fbcde4d64a595)

http://i3.fmix.pl/fmi890/2c65be450004b6f5512e56a5/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655234/p1360522?privateKey=f14994097e0b8c3412bb5708e154d5 93)

renata2005tychy
27-02-2013, 19:00
Na koniec ,parę fotek z moimi cudami -astry, dalie, dzwonek alpejski :)
To tyle z historii . Zaszły rok minął , czas na nowe roślinki .
http://i1.fmix.pl/fmi480/ab402196001f18f6512e5026/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655212/img?privateKey=795a939d44869d70284a3f85c6543110)

http://i2.fmix.pl/fmi2571/dc133f0300122f29512e5037/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655213/img?privateKey=1bd56224e09de5e09359c7d0a3d52b83)

http://i1.fmix.pl/fmi1785/9a43c51500299571512e5003/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655205/img?privateKey=facc2b43f2780992a8a2e20ac0a9a5f3)

http://i1.fmix.pl/fmi1387/553d7a20000913c4512e5013/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3655208/img?privateKey=1836203f397e8d2f6c9b2fbf9a8ea6cf)

renata2005tychy
27-02-2013, 19:03
Z nowych wiadomości to podzwoniłam za wełną Isover.
Zdaje mi się ,że znalazłam w dobrej cenie, i nawet blisko mnie.
W piątek jedziemy zamówić do hurtowni.
Można i przez alle, ale jakoś stracha mam :cool:

RD2011
27-02-2013, 20:14
Renia !
Jak u Ciebie było ślicznie !:yes::eek:
W tym roku pisz jakie masz plany nasadzeń - dobrze ? !

I gratulacje za udany zakup wełny !:)

Krokusia
27-02-2013, 20:53
Ojej, ale fajnie masz - ogródek! :) u mnie na razie wirtualny ale już wkrótce ;) wiosna tuż, tuż :lol2:

Kendra
28-02-2013, 09:58
ile płacisz za isover? :)

kimklb
28-02-2013, 17:30
No Ty to już masz kawał ogrodu:) u mnie wszystko w powijakach,ale po mału cos tam wyjdzie
co do sierpnia to żadna rocznica młody do szkoły idzie a ona niedaleko budowy więc tak sobie wymyslilismy termin

renata2005tychy
28-02-2013, 20:09
RD2011 Dzięki :)
Wszystko będę opisywać :)
Na tej stronie którą podałaś jest kilka ciekawych krzaczków, czas się zainteresować ;)

Krokusiu Od wirtualu się zaczyna, choć ja to raczej spontan jestem ;)



Kendra za 180mm -14.60 i za 100mm -8.90
To z alle. ale przez hurtownię .
Miałam jutro jechać zamówić, ale jedziemy do Zakopanego na weekenda :)
Więc zakupy przesunięte na poniedziałek :)

Kimkib No nie wiem czy u Ciebie w powijakach :) Widziałam fotki - też masz ho ho roboty za sobą :)
Termin jest i tak świetny- parę miesięcy .....
Gdzie tam ja jestem ? W LESIE :)

Ale........ podobno każdy las się kończy :)

No iiiii słyszałam rano KOSA - znak to że wiosna tuż tuż :wave:

Kendra
01-03-2013, 07:46
to gratuluje :) cena chyba dobra z tego co się próbowałam rozeznąc w temacie :)
UDANEGO WEEKENDU!!! :hug:

kimklb
02-03-2013, 11:30
No to poszalej trochę w tym Zakopanem:)
Ja co do ogrodu to nie bardzo wiem jak się za niego zabrać jedyne co wiem, to chę żeby było pięknie hahahahahaha tylko jeszcze niebardzo wiem jak to zrobić. szukam na razie inspiracji ale marny ze mnie ogrodnik to początek mojej drogi ale jakoś trzeba ruszyć

renata2005tychy
03-03-2013, 15:57
Akumulatory naładowane :)
Jaki to jest luz psychiczny ....
No i odwiedzić moje ulubione miejsce.... Można powiedzieć moje drugie miejsce na ziemi.....
http://i3.fmix.pl/fmi1394/ef8612a00007b8715133722e/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3659517/p1380125?privateKey=75d4b318b8d07f168ddf2f0e0669ba 79)

Maddie Aine
03-03-2013, 21:47
Hej Renata. Super że odpoczęłaś i urlop jest udany :) Jeśli chodzi o ogrody, to zapraszam do mnie, mam kilka ciekawych roślinek, żaden tam cud ale może coś wpadnie w oko. Zrobiłam sobie projekt według, którego powoli co roku budujemy nasz ogród.

Maddie Aine
03-03-2013, 21:50
Miałam kilka fajnych zdjęć, ale niestety gdzieś się zawieruszyły. Postaram się zrobić jakieś gdy się ociepli.

Kendra
04-03-2013, 07:09
no to po odpoczynku czas na pracę ?:)

renata2005tychy
04-03-2013, 18:00
Madziu
Z przyjemnością zobaczę Twój projekt i roślinki :)
Na pewno są ciekawe .
A jak plany budowlane i nie tylko ? Ruszacie w czerwcu?

Kendro
O tak....

Praca ,praca, i plany są :)
Zamówiłam dziś wełnę ...
Jutro przywiozą i się zacznie !!!!:wave:

Kendra
05-03-2013, 07:04
a to Ty w Zakopcu to pewnie po tą wełnę byłaś - bidne owieczki :D

ania2013
05-03-2013, 14:12
Piękny ogród, u nas narazie jeszcze plac budowy i nie moge zacząć nic sadzić.

Gratulacje za zakup wełny.:yes:

renata2005tychy
06-03-2013, 20:18
kendra
Dokładnie taki miałam zamiar ale W dolinie Kościeliskiej nie było ani jednej owieczki , za to śniegu że ho ho :)

ania2013
Witam Cię serdecznie :)
Ja zaczęłam sadzić krzaczki jak był tylko parter..
Jeśli masz dość miejsca to spokojnie możesz coś pokombinować :)

Dzięki za gratki .

renata2005tychy
06-03-2013, 20:26
http://i1.fmix.pl/fmi1780/13a6ad8a001ee7205137a5a3/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3663003/p1380150?privateKey=ed371e3dc30403117fd965b06945a1 61)

W salonie zrobiło się cieplej :)

Dzisiaj moj M.już zakładał wełnę , jutro zrobię fotki :wave:

Maddie Aine
06-03-2013, 21:38
Wełna super, koniecznie wklej fotki ;)
Plany są wielkie, a co z nich wyjdzie to się okaże w czerwcu :D mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i będzie git. Co do dzidzi to oczywiście idzie dobrze, a w ogrodzie też już zaczęłam porządki. Co do projektu to mam taki zwykły dziecinny rysunek :D spróbuję zrobić zdjęcie to w wolnej chwili zamieszczę. A oczywiście zapraszam też na kawkę.

renata2005tychy
07-03-2013, 20:48
Wieści wieści :)

Jakoś idzie..
Ocieplanie to wcale nie taka straszna trwoga...
Idzie jak po maśle, a we dwóch to już bajka, tniemy, mierzymy, układamy, sznurkujemy, na śrubki zakręcamy, dokręcamy..
Dla mnie bomba ;)

Żeby jeszcze tak nie pyliło..........................

Sznurka kupiliśmy na próbę 200 metrów za prawie 10 zeta, starczyło na 3 rolki ;)
Dziś jeszcze pojeździliśmy po marketach za sznurkiem. 1000m za 44 zeta .

http://i3.fmix.pl/fmi357/9d202e18002d643d5138fb62/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3663672/p1380158?privateKey=3f09b86017db16f43587de02cfe697 e2)

Krokusia
07-03-2013, 22:06
Renatko piękna robota! :) No i żadni "fachowcy" Wam nie potrzebni ;) Jak kiedyś będę ocieplać mój domek to przyjdę po instrukcje :lol:

elizakop
08-03-2013, 05:54
Renata my też sami ocieplaliśmy i też nie było źle :) Fajnie, że już coś się zaczyna dziać. Będę obserwować Twój ogródek i po rady zgłoszę się za rok, jak już u Ciebie wszystko się bujnie rozrośnie :) a u mnie dopiero będzie wsadzane w ziemię...Pozdrawiam

Kendra
08-03-2013, 06:47
gratuluję i jestem oczywiście pełna podziwu ;)

RD2011
08-03-2013, 15:43
Reniu !
Ale mi się podoba Wasza praca - tak dokładnie -
jak pod linijkę ! I sami robicie - gratulacje !:)

A jaka satysfakcja - to już nie do przecenienia !:)

renata2005tychy
09-03-2013, 09:16
Bardzo dziękuję za miłe słowa
Cieszy to bardzo , i oczywiście zachęcam do rad a i krytyki kiedy trzeba ;)

Najgorzej robi się jaskółkę - krokwie ułożone pod skosem , trzeba kombinować ,ale jakoś poszło.
Poddasze w 90% ocieplone osiemnastką.
Następny pójdzie strych.
A dziś sobota i trzeba odpocząć:)

Więc udanego weekenda :lol2:

renata2005tychy
16-03-2013, 10:08
Korzystając z błogiego lenistwa sobotniego, ciut nadrobię dziennik ;)

Dwa ostatnie tygodnie , z przerwami oczywiście działaliśmy z wełną .Trochę jeszcze zostało osiemnastki do położenia, ale od wtorku będzie działanie z drobnicą, czyli zakrywanie dziur wszelakiego rodzaju od naturalnego że tak powiem do fuszerkowego.
http://i2.fmix.pl/fmi751/354dd974001dbc3e514441ed/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673107/p1380153?privateKey=23bd56d0386ef5920714f596e5cf56 c3)
Pani odpowiedzialna za wypełnienie naszego czasu;)
http://i3.fmix.pl/fmi1401/0a4b29eb001fec35514440f2/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673096/p1380179?privateKey=9f3467a4c8f599b12e8a8722b41de9 55)
http://i2.fmix.pl/fmi370/88f2dee00021d55d5144411d/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673101/p1380180?privateKey=7e8e0df64efdfc8647c5ec89c754f7 5b)
łazienka ;)
http://i3.fmix.pl/fmi1488/61e3121d00193582514441ab/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673106/p1380175?privateKey=3c1d8f8f48a477f44c16368e209a3d 9d)
http://i1.fmix.pl/fmi1766/e3d61a93001bffab51444269/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673110/p1380173?privateKey=2cc898264755fdceff1161ea8ae683 55)
Kawałek strychu.

renata2005tychy
16-03-2013, 10:17
Najgorzej pójdzie z oknem dachowym na klatce, ale już mamy plan jak zrobimy rusztowanie żeby się tam dostać.
http://i1.fmix.pl/fmi201/de708d64002350e1514445a6/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673134/p1380055?privateKey=22861a1a732f3f35a30c6e047b5422 0c)

Właśnie taka robota nas teraz czeka... Długo będzie trwała, a na efekty będzie trzeba czekać.
Myślę że do piątku skończymy.
Potem sufity ;)

renata2005tychy
16-03-2013, 10:29
Teraz z innej beczki.
Mamy belkę stropową -czy jak tam ona się zwie- w salonie.http://i1.fmix.pl/fmi395/8a74bff10022d08e50f5b77c/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3605590/p1360568?privateKey=9df3a332589e2f0149efb9eb35e2c3 64)
Jak się dobrze przyjrzeć to widać ją nad drzwiami.
Z racji mojego "najarania" górami ,marzy mi się obłożyć ją takim cudem
http://i1.fmix.pl/fmi2188/a36c2967002b007a51444523/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673133/p1380073?privateKey=51a7256309b8a97a94b9a67116b185 02)
http://i1.fmix.pl/fmi2581/feb7ea6800140c71514448c6/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3673139/p1380074?privateKey=112980be6b56c94f7dc750921e5a7e d8)
Oczywiście są tam jeszcze inne wzory, kwiatuszki , jakieś zawijańce...
Co myślicie?

cypryski
16-03-2013, 11:12
Szczęka mi opadła... Moglibyście ocieplać wełną profesjonalnie :)

Ale, ale... będziecie dawać jeszcze drugą warstwę wełny, prawda?

renata2005tychy
16-03-2013, 13:26
Cypryski dzięki :wiggle:

Tak ,tak jeszcze pójdzie 10 cm wełny, Na skosy poddasza i sufity. Strych albo pozostanie 18cm, albo jeszcze dodamy 5cm.
Ogólnie 28cm jest ok .... chyba ;)

cypryski
16-03-2013, 14:08
My dajemy 25 cm (15+10), także u Ciebie na pewno będzie bardziej OK niż u nas :)

renata2005tychy
16-03-2013, 15:36
Gdyby nie to,że mamy krokwie 20cm pewnie było by inaczej, ale chcieliśmy zachować te 2 cm luzu ;)
Na szczęście koszt tego nie był aż taki wielki :)

Maddie Aine
17-03-2013, 17:32
No pełen profesjonalizm! Super Wam to układanie wełny wyszło. A co do ozdobnika na belkę, to jest piękny... Samej marzy mi się takie drewniane obicie tych belek. Zrobiłam kilka fotek ogrodu ale jeszcze o tej porze nie widać zbyt wiele i jakoś ciekawie nie wygląda, ale myślę, że za kilka tygodni będzie już co oglądać ;) pozdrawiam cieplutko!

ania2013
29-03-2013, 13:50
Widzę że poddasze ocieplone, super że prace sie posuwają.
U nas narazie mąż zakłada prąd na poddaszu (jest elektrykiem).
Pozdrawiam:)

Krokusia
29-03-2013, 17:01
Wesołego Alleluja Renatko dla Ciebie i Rodzinki

http://i1.fmix.pl/fmi2129/8bc083f9001810425155c7b9

renata2005tychy
30-03-2013, 06:46
Wszystkim moim gościom

Życzę zdrowych Spokojnych Świąt;)

RD2011
30-03-2013, 19:29
Reniu !

Życzę Tobie i Twym Bliskim

Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkanocnych !:)

renata2005tychy
30-03-2013, 20:37
Danusiu
Bardzo dziękuję za życzenia ;)
Tobie też życzę zdrowych,spokojnych i rodzinnych Świąt ;)

kimklb
06-04-2013, 10:25
Reniu, przepraszam że nie odpisałam na życzeenia i do tego sama Ci ich nie złożyłam przepraszam, miałam wypadek, dachowałam musiałam dojść do siebie na szczęście bardziej psychicznie niż fizycznie. Budowa sobie trochę odpoczęła teraz mąż znowu działa. Mamy pogipsowane sufity na górze, dzisiaj mąż szlifuje a potam wieeeelkie wiosenne sprzątnia i zaczynamy ciężki etap ale jakże wymarzony WYLEWKI oj jak ja na nie czekam:)
pozdrawiam

renata2005tychy
10-04-2013, 20:03
Kim
Dzięki za odwiedzinki:)
Oj też chciałabym być już przed wylewkami... Cieszę się że tak fajnie Wam idzie ;)
Pozdrawiam

renata2005tychy
10-04-2013, 20:10
Witejcie u nos... Ciąg dalszy ;)

Wypadałoby nadrobić ciut dziennik , A czas tak leci .. zresztą wiecie jak to jest ;)
Przed świętami zakończyliśmy ocieplanie strychu.Wzmocniliśmy trochę krokwie znaczy się jętki dołożyliśmy i jest git.
Dziewczyny moje chcą tam zrobić pokój tv ,więc kto wie , może i będzie.
http://i1.fmix.pl/fmi1987/5541019e00127b2b5165b606/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3698058/p1380193?privateKey=952a4bb0c9b1de7e3bd9ee50d9d241 4a)

http://i1.fmix.pl/fmi2723/9c6e1614000511995165b62f/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3698059/p1380194?privateKey=1f8ad4e492c29e96620ae931a332a9 3d)

renata2005tychy
10-04-2013, 20:19
Wczoraj i dziś wypełniałam "dziury" między murłatą a ścianką kolankową.
Mężuś namieszał mi zaprawy i jechałam z tym światem :)
Tak se myślę że mogłabym być panią murarką , a co :)
W tym czasie mężuś mój kończył ocieplanie poddasza, no i oczywiście zamurował to co mieli nasi Fachowcy dokończyć....
Kurcze ile to człowiek się musi nauczyć w życiu :p
http://i2.fmix.pl/fmi1701/a90a2d6c0003b7205165b684/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3698061/p1380846?privateKey=65db75546b36fb84065105458c0af6 7e)

i okno nad klatką... zrobiliśmy super rusztowanie podestowe , i nawet mogłoby na stałe coś takiego zagościć...
http://i1.fmix.pl/fmi1593/23409b0e001464ff5165b69c/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3698062/p1380855?privateKey=8a0f8b013e00d0015307c2b3ce39b3 4f)

RD2011
10-04-2013, 20:26
No, ale ładna robota !

Reniu - tak porządnie wykonana praca , aż miło popatrzeć !

Gratulacje dla Ciebie i Twego M.:yes:

renata2005tychy
10-04-2013, 20:26
Plany na kolejne dni...
Wyłożenie wełną sufitu... Powkręcałam wkręty w caaaały sufit- nawet spoko , wkurzało mnie to złażenie z drabiny tam a nazot :bash:
http://i1.fmix.pl/fmi2002/b41d80ad00120e485165b6bf/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3698063/p1380857?privateKey=79d2fa6dc2a8a93ce35ba350a9d0d2 f6)

renata2005tychy
10-04-2013, 20:28
Na koniec dowód że u mnie prawie WIOSNA :)
Moje krokusy giganty - mają jakieś dwa centymetry :)
http://i2.fmix.pl/fmi1145/ef302ba80005c5ab5165b664/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3698060/p1380844?privateKey=d5c248c6a0c8432bd62785c92b0f9e 18)

Do następnego :)
Pozdrawiam ;)

renata2005tychy
10-04-2013, 20:33
Danuś
Dzięki :)
Najśmieszniejsze jest to, że w pracy myślę co będę robić na budowie...
To już chyba zboczenie jakieś ;)
A ta wiosna nas tak wykiwała,że miało być dużo więcej...
W sumie na dłużej starczy roboty :)

Kendra
12-04-2013, 07:05
Hello Reniu!! podziwiam Waszą pracę!! jest taka staranna!
( wiesz, ja też tak sobie myślałam zę mogłabym być murarzem :D jeszcze nei murowałam ale chyba by mi się podobało ;) )

kimklb
12-04-2013, 15:35
Reniu ale u Was juz pięknie się robi:) wiosna na szczęscie już jest coraz cieplej i słoneczko sie pokazuje więc nadrobimy zaległy czas:)
pozdrawiam

RD2011
12-04-2013, 17:31
Reniu !

Te wkręty, jak je wkręcałaś to najpierw zaznaczałaś co ile ?
czy jak usprawniłaś Sobie pracę ?
Kurka wodna , rzeczywiście , Jesteście najlepszym przykładem,
że jak robi się samemu to jest porządnie, dokładnie ! :yes:

A że wolniej to nic ,ale jest się pewnym swego ! I co tylko można,
to lepiej samemu !:)

Jeszcze parę dni, a w Twoim ogrodzie będzie kolorowo - kwitnąco !!:yes:

kachna2802
12-04-2013, 18:02
Super robota! och jak ja bym chciała mieć już taką piękną wełnę!

renata2005tychy
12-04-2013, 19:19
Dzięki za miłe słowa :)

Śrubki wkręcałam na oko , nie odmierzałam- bo ja to na wariata lecę- byle szybciej ;) Ale wyszło spoko .
Mamy już połowę sufitu w sypialni ocieplone dziesiątką,
Moje przemyślenia wełnowe to takie, że dziesiątka mało atrakcyjna jest pod względem układania nie trzyma się tak fajnie jak osiemnastka, no ale co zrobić....:bash:
Kłaść trza ;)
Po sąsiedzku docieplają dom styropianem . Jak widzę co oni tam wyprawiają, to chyba wszystko już sami zrobimy.
Kopią w ten styropian, skaczą po zgrzewkach.... Ech nie dla mnie takie nerwy....

Jak to mówi mój M. -- Powoli se , a stale se ;)

RD2011
12-04-2013, 20:58
Reniu !
Ale dobrze mówi Twój M !:)
"powoli se , a stale se " i na dokładkę z szacunkiem !!
I to jest właśnie to ! :yes:

Jak Ty tak robisz na oko - to masz suuuperr oko !:D
I super robota !:yes:

kimklb
13-04-2013, 06:44
Reniu jasne, że nie ma to jak zrobić samemu:) my jak wiesz wiekszość sami. Pewnie że gdyby wpóscic ekipy to dom byłby do wprowadzenia, ale co nagle to po diable. Lepiej samemu a staranniej. Wiemy jak to jest zrobione, a ekipy tak jak mówisz wszystko szybko i na odwal.

U nas znowu dzisiaj pogoda do bani. Będzie padać. wybieram się do szkółki po sadzonki winogron, mąż w pracy wiec na budowie cisza
pozdrawiam sobotnio

renata2005tychy
20-04-2013, 20:22
Witejcie u nos ;) ciąg dalszy.;)

A dziś z innej beczki niż budowlanej....
Od dłuższego czasu łaziło za mną zrobienie korytek na warzywka.
Choć akurat mnie nie powinno to dotyczyć , bo byłam strasznie przeciwna zakładania takich to warzywników (zanim zamieszkaliśmy z Teściami prawie cały ogród był w warzywkach) , ale co tam- podobno tylko krowa nie zmienia poglądów :lol2:.
Teraz widocznie dorosłam do takich to rzeczy .
A więc ,przygotowałam sobie dechy z budowy, wkrętarkę, śrubki, drewnochron i co ino.... rozpoczęłam działanie...
A szło mi tak....
http://i1.fmix.pl/fmi2143/775043ae001f899c5172e569/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3709082/p1380885?privateKey=6b03f3514df25074cc18deb1f30bd5 ec)
http://i2.fmix.pl/fmi2715/3dfcafe8001043895172e544/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3709080/p1380883?privateKey=f82aa102622aab383bb7d5b7a6b82e 5d)
http://i2.fmix.pl/fmi2607/f405d791000da6645172e58d/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3709083/p1380886?privateKey=ea63f647a6ef82608519ace8bf1320 80)
http://i1.fmix.pl/fmi2923/82314ea8002a125a5172e5af/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3709084/p1380887?privateKey=346f99a9587e37c3d5189ead19545d 5b)
Zeszło mi sześć godzin.
Posadziłyśmy z moją Młodszą truskawki i poziomki.
Jutro skoczę na giełdę kwiatową po nasionka i sadzonki .. :)
Ale będzie fajnie :)

renata2005tychy
20-04-2013, 20:35
Ubiegły tydzień był baaardzo pracowity;)
Powinnam się trzymać godzin i dat.. Ale jak wiecie u mnie wszystko od..... strony ;)
We czwartek rozplantowałam ziemię z miejsc gdzie szły rury kanalizacyjne i z deszczówki. Trawa posiana...ALE...
Ale jest wielkie .
Nikt nigdy nie uważa na miejsca gdzie nie wolno chodzić ..
BO trawa posiana...
Gdzieś na forum kiedyś widziałam takie płytki co to trawą sobie zarosły , a ścieżka piękna.....
No to wymyśliłam że zrobię !!! I zrobiłam, fakt ,że płytki zwykłe gresy, nie granitowe , ale wyszło pięknie:yes:
Teraz czekać aż trawką zarośnie i będzie El Dorado a co !!! :)
http://i2.fmix.pl/fmi1915/951a39a10011d4fb5172e5f4/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3709087/p1380891?privateKey=3fe915926bc2fffc221c833fe1e215 f8)
Oczywiście rura kanalizacyjna będzie obcięta, ale to jeszcze potrwa .

RD2011
20-04-2013, 20:59
RENIU !!

Ale masz świetne pomysły !! :eek: No rewelacja !!
A te korytka jak je nazwałaś , to od poniedziałku
sama zacznę robić - oby mi tylko tak dobrze poszło ,
jak Tobie !:D deski są , wkręty zostały z tarasu ! no i do dzieła !
A dziś szukałam pomysłu ,coby tu wykombinować na grządki
no i widzisz , mam pomysł od Ciebie :yes:
A i ścieżka też godna polecenia ! :D :hug:

renata2005tychy
21-04-2013, 19:09
Danusiu cieszę się że Ci się podoba ;)

Dzisiaj był wypad na giełdę kwiatową.Kupiłam sadzonki i nasionka.
Oczywiście nie czekałam, tylko zabrałam się za robotę.Oby sadzenie w niedzielę się opłaciło:cool:

Tymianek, majeranek, oregano,kolendra,mięta,kminek,estragon,kminek
http://i3.fmix.pl/fmi2949/b1c6786a00248b6e51742445/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3710636/p1380914?privateKey=b64deb79033d36ed26ad5e954e2e37 d7)
Pomidorki,pietruszka,marchewki, kalarepki ,koper, rzodkiewki,szpinak i trzy rodzaje cebuli ;)
Jest tych nasionek tak dużo,że wysiałyśmy tylko po pół paczki.
Nie oparłam się też stokrotkom :)
http://i1.fmix.pl/fmi2071/52dae5ea000c9d465172e616/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3709088/p1380892?privateKey=eac11565c7fce6d0f677c2521516ba 12)

cypryski
21-04-2013, 19:14
Pięęękne warzywkowe korytka [zazdrości :( ]

renata2005tychy
21-04-2013, 19:15
Moje krzaczki powoli się budzą...
Najlepiej chyba wyglądają berberyski ;)
http://i2.fmix.pl/fmi2725/c6f6339c000112fd51742611/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3710657/p1380929?privateKey=b6bfdad83a0dffa6cfba3c8c2ac40b dc)

Następny tydzień przed nami ;)

RD2011
21-04-2013, 21:42
Reniu !
Fajnie , zakupy udane , i sadzonki posadzone :yes:
Niech Ci dobrze się rosną - Reniu :)
Też lubię te zioła które posadziłaś , tylko że u mnie
nie mam w pobliżu możliwości kupienia sadzonek.
A te co posiałam to coś nie za bardzo wschodzą !

Coś wymyślę ! :bye:

Kendra
22-04-2013, 07:54
piękne :):) jak ja lubię wiosnę :) życzę, aby wszystko pięknie rosło - i owocnie :)

renata2005tychy
22-04-2013, 20:42
Dzięki za miłe słowa ;)
Mam nadzieję że nie sprawdzi się powiedzenie że pierwszy raz najgorszy , i zbiorę jakiekolwiek plony ....

renata2005tychy
22-04-2013, 20:49
W zeszły poniedziałek zakończyliśmy ocieplanie wełną.
Sufity gotowe.
Zostało jeszcze docieplenie skosów, ale to przed płytami - ale niestety nie prędko- choć kto wie ;)
http://i1.fmix.pl/fmi141/e6481aef0012c278517424e9/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3710647/p1380921?privateKey=064786ddf1896b0d13fdd06f785494 7b)
http://i3.fmix.pl/fmi322/670931ca0012548c51742565/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3710651/p1380918?privateKey=113ae0c2bb0a43abd56dd2b82c4570 33)
http://i3.fmix.pl/fmi2078/664e484b000897c851742588/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3710652/p1380920?privateKey=0430d3a56886aa611f590f7b5eb3ac 71)
Dla uwiecznienia - pokój Młodszej, garderoba, i klatka na poddaszu ;)
No i koniec z ocieplaniem ;)

renata2005tychy
22-04-2013, 20:55
Z nowych wieści ;)
Był dziś u nas Pan ELEKTRYK ;)
Wytłumaczył wszystko z polskiego na nasze - i jadymy z tym światym od jutra ;)
Na próbę parę otworów na puszki mój M. już zrobił.
Kupiliśmy otwornicę , M. mówi że nie ma tak źle .

RD2011
22-04-2013, 21:42
Renia !
Po tym jak zrobiliście już tyle i tak ładnie ocieplenie,
to i z elektryką Wam pójdzie jak trzeba ! :yes:

Miło do Was zaglądać !
Powodzenia na ciąg dalszy we wszystkim !:yes:

Kendra
24-04-2013, 07:48
Reniu a kiedy rozpoczynasz cykl szkoleń z budownictwa ?? :D Ja chętnie bym posłuchała o takich pracach w moim języku ;)