PDA

Zobacz pełną wersję : JAka izoalcja poddasza na Isoverze



supernik
13-10-2012, 06:51
Jaką izolację IsoVera zastosować na poddasze ?
Pieprze się z tym już bardzi długo i nie wiem.
W składach proponują Unimatę, ale są też Super maty i jakieś inne maty którą wy zastosowaliście ? Czy wszystcy lecą na unimatę ?

Tomek W
15-10-2012, 07:59
Przed zakupem materiału termoizolacyjnego zachęcam do sprawdzenia czy dany producent deklaruje parametry nasiąkliwości dla swoich produktów.
Jeżeli materiał spełnia wymagania normowe w zakresie nasiąkliwości producenci deklarują parametr krótkotrwałej czy tez długotrwałej nasiąkliwości w kodzie produktowym.
Nasiąkliwość wodą przy krótkotrwałym zanurzeniu przedstawiona została w kodzie produktu symbolem WS – i oznacza że materiał nie nasiąka więcej niż 1,0 kg/m2 przy częściowym zanurzeniu wyrobu przez 24h.
Natomiast nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu (w kodzie produktu symbol WL(P)) oznacza że materiał nie nasiąka więcej niż 3,0 kg/m2 przy częściowym zanurzeniu wyrobu przez 28dni.

supernik
15-10-2012, 10:24
Rozumiem, że Rocwool nie ma sobie równych w zakresie nasiąkliwości,
Początkowo wybrałem Isovera bo taką wełnę miałem ujętą w projekcie, pozatym zasłyszałem że rocwool jest 2 razy cięższy od Isovera a to chyba nie pozostawia mi możliwości zmiany izolacji dachu bo ktoś to poprzeliczał właśnie na obciążenia mniejsze od Isovera a nie od Rocwoola.

Odnośnie nasiąkliwości nie zamierzam moczyć mojej wełny na dachy przez 28 dni. ani przez 24 godziny.

A jaka była by cena za 15cm i 10cm Rockwoola TOPROCK (L-0,035)przy kupnie na 200 m2 dachu, wszystko można rozważyć

supernik
16-10-2012, 06:25
No dobra a co lepsze do stelaży grzybki czy Esy ?

Tomek W
17-10-2012, 07:58
Jeżeli chodzi o cenę to zalecam kontakt z konkretnym dystrybutorem bądź przedstawicielem regionalnym naszej firmy. Telefony kontaktowe odnajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce Gdzie kupić.

O obciążenia bym się nie obawiał, bo dziś nikt nie projektuje więźby na styk to jedna kwestia , a druga jest taka, że norma uwzględnia zawsze współczynnik bezpieczeństwa. Ponadto wełna mineralna nie stanowi wielkiego obciążenia dla więźby dachowej.

Co do wieszaków to zarówno grzybkami jak i Esami robi się całkiem nieźle, jednak ostatnio chyba bardziej popularne stały się grzybki. Wszystko zależne jest jednak od wykonawcy. Słyszałem wiele zróżnicowanych opinii na temat obu rodzajów wieszaków, także nie chciałbym narzucać konkretnego rozwiązania. Myślę że najkorzystniej skontaktować się z producentem płyt gipsowo kartonowych, jako że stelaż głównie dotyczy tego materiału.