PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy dwufunkcyjny czy z zasobnikiem ?



KasiaS
06-06-2004, 21:13
Witam,

Jestem na etapie wyboru pieca gazowego (z otwartą komorą spalania). Mam domek 130 m , łazienka na piętrze (jedna z wanną narożną i prysznicem) na dole jedynie Wc. Dom 24 cm beton komórkowy + ocieplenie 10 cm

Nasz hydraulik doradza nam piec z zasobniekiem. Jednakże jest do trochę droższe od wersji dwufunkcyjnego pieca.

W punktach sprzedaży generalnie doradzano mi z zasobnikiem ale czy warto jeżeli mamy jedną łazienkę i ryzyko, że ktoś jednoczesnie będzie korzystał z wanny i prysznica jest raczej małe.

Poza tym mam pytanie do posiadaczy dwufunkcyjnych - czy napełniając wannę temperatura wody jest odpowiednio gorąca cały czas ??

proszę o informację, jak również o modele godne polecenia...Ekonomiczne, ciche, przyjazne użytkownikowi.


pozdrawiam serdecznie
Kasia

WITEK P.
06-06-2004, 21:21
ja mam dwufunkcyjny piec vaillant i powiem jestem średnio zadowolony, tzn piec jest ok ale jak kapią się dwie osoby w dwóch łazienkach mocno spada cisnienie, jak właczam ciepłą wodę to muszę parę chwil poczekać..

jeżyk
06-06-2004, 21:38
Ja nie posiadam koła, ale u znajomych jest kocioł dwufunkcyjny - z kranu leci albo woda zimna albo wrzątek. Osobiście zainstalowałbym kocioł jednofunkcyjny z pojemnościowym wymiennikiem c.w.u. Gwarantuje to stabilność temperatury c.w.u.

VPS
06-06-2004, 22:29
KasiaS
Również doradzałbym kocioł jednofunkcyjny wraz z zasobnikiem.
Nie podałaś gdzie będzie zamontowany kocioł i jaka jest odległość do punktów poboru ciepłej wody

echo
07-06-2004, 05:44
zdecydowanie polecam jednofunkcyjny + zasobnik (troche droższy, ale za to komfort bez porównania lepszy...) :D

lelu
07-06-2004, 07:02
Tylko z zasobnikiem. Połowę życia męczyłem sie z piecem dwufunkcyjnym. Teraz mam zasobnik i święty spokój. Poza wszelkimi przewagami, o których juz pisano jestem przekonany, że jest też tańszy w eksploatacji.
Mam kotłownię Buderus.

kanadyjczyk
07-06-2004, 09:58
Zdecydowanie jednofunkcyjny z zasobnikiem, ja mam taki i jestem zadowolony. Koszt rzeczywiście wyższy ale komfort bez porównania większy. Nawet jeśli korzystasz z jednej łazienki. A np jak myesz tylko ręce wodę masz ciepłą od razu a nie jak już ręce masz czyste :lol:

Didi
07-06-2004, 10:52
Po doświadczeniach moich rodziców z piecem dwufunkcyjnym, który kupili ze względu na koszty,ja mam piec jednofunkcyjny. źle wspominam to czekanie na wodę, a czy przypadkiem zaraz nie zacznie płynąć zimna woda, bo za mocno kran odkręciłam? Teraz tego nie mam - cały czas leci woda o stałej temperaturze!!!!!!i o to chodzi!!!!!!!!

Metal
08-06-2004, 06:53
Popieram przedmówców. Dodałbym jeszcze, że koniecznie z cyrkulacją c.w., nawet w mało rozległych instalacjach. Koszt jest niewielki - w małych instalacjach właściwie żaden - a nic lepszego się już wymyślić nie da. Jeżeli ktoś nie chce od razu kupować pompy, bo liczy na to, że obejdzie się bez cyrkulacji, to polecam przynajmniej położyć w ścianie, czy w podłodze, rurkę cyrkulacyjną. Myślę, że lepsza jest istniejąca, zbędna rurka, niż brak rurki potrzebnej.

Foxy
08-06-2004, 19:58
Miałem miesiąc temu identyczny problem -> proponuję ten wątek ->
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25730&highlight=zeus+victrix

Sam Gamgee
08-06-2004, 20:10
Od dwóch lat mam kociołek dwufunkcyjny i mam już dość.
Jak leci mało wody to się wyłącza i zamiast ciepłej leci zimna, a jak trzeba napełnić wannę to też leci nie za ciepła bo kociołek nie nadąża jej nagrzać (a moc ma niemałą bo 21 kW). W dodatku podczas prysznica potrafi się wyłączyć i zaczyna lecieć zimna woda, brrr....
Jedyna zaleta dwufunkcyjnego to niski koszt i tyle.
Najlepszy jest układ z zasobnikiem i cyrkulacją.
Dodatkowo można zaoszczędzić na cyrkulacji i zainstalować zegar sterujący pompą cyrkulacyjną. Zegar będzie włączał cyrkulację w tych godzinach, kiedy zwykle ktoś jest w domu.
Zdrówka

gosciu01
08-06-2004, 21:51
KasiaS,
pewnie już wszystko wiesz po przeczytaniu powyższych postów,
ale gdybyś miała wątpliwości to przyłączam się do tej części wypowiedzi :



Najlepszy jest układ z zasobnikiem i cyrkulacją.




Cz.

Batonik
09-06-2004, 13:02
A czy jesli mam juz piec jednofunkcyjny to lepiej oplaca mi sie zainstalowac piecyk gazowy przeplywowy w lazience do wody. Czy kupowac nowy piec z zasobnikiem (piec ktory teraz mam jest starej generacji i w przyszlosci wymienie go na nowy, ale teraz na nowy z zasobnikem mam malo kasy)

KasiaS
14-06-2004, 19:30
dzieki wszystkim, kupiliśmy piec Vaillanta z zasobnikiem

pozdrawiam serdecznie
Kasia

VPS
14-06-2004, 19:43
KasiaS
Gratuluję trafnego wyboru. Kocioł z zasobnikiem będziesz napewno zadowolona :D