PDA

Zobacz pełną wersję : historia pewnego domu... :) Prosty 1 - pytania i komentarze



juluk
16-10-2012, 18:12
Zapraszam serdecznie do pytania i komentowania :welcome:

remruta
22-10-2012, 14:09
Cicho tu a prace już dosyć zaawansowane:rolleyes: Żeby tylko pogoda sprzyjała to może uda się przykryć przed pierwszym śnieżkiem:)

juluk
22-10-2012, 23:37
Życzymy sobie pogody co najmniej takiej jak rok temu, żeby udało się jeszcze dużo zrobić :)

jedrek244
29-10-2012, 19:27
Witam,
dodatkowy stawiacie dodatkowy komin awaryjnie na piec na "wszystko" w razie
gdyby gaz wychodził za drogo czy od razu dajecie piec, żeby zmniejszać rachunki z gazowni?

Pozdrawiam

Ps. przyglądam się i przyglądam ale chyba nie widzę inwestorów na zdjęciach ;)

juluk
01-11-2012, 14:40
Witam,

Właściwie to odpowiedziałeś za nas :) oczywiście chodzi o to, żeby koszty ogrzewania były jak najniższe. Stąd dodatkowy piec jako alternatywa w domu. W razie podwyżki cen gazu węgiel pójdzie w ruch. Także jak zwykle chodzi o pieniądze. Lepiej się przygotować na ewentualne skoki cen gazu. Jak zwykle czas pokaże z czego będziemy więcej korzystać.

Jeżeli chodzi o Twoje P.S. to właściwie nie czujemy potrzeby się ujawniać. Najważniejszy w końcu jest tutaj dom :)

Pozdrawiamy serdecznie!

jedrek244
12-11-2012, 20:45
hej nie wiem czy dobrze widzę na zdjęciach ale chyba nie zostawiliście
miejsca na ocieplenie między krokwiami a ścianami szczytowymi, nie będzie
w taki sposób ciągłości izolacji
w tym wątku jest ładne zdjęcie jak to powinno wyglądać
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?133624-Jak-sie-laczy-sciane-szczytowa-z-dachem

Pozdrawiam

juluk
15-11-2012, 17:37
Witam jedrek244

Po twoim wpisie trochę się zaniepokoiliśmy, więc złapaliśmy za telefon i zadzwoniliśmy do kierownika budowy, oraz projektantów Prostego 1 . Zarówno projektanci jak i kierownik budowy, który zaraz po telefonie przybył na miejsce określił, że jest to zrobione w sposób jak najbardziej prawidłowy. Dzięki za spostrzegawczość, liczymy na więcej uwag, gdy zobaczysz jeszcze coś niepokojącego
pozdrawiamy:rolleyes:

jedrek244
17-11-2012, 20:01
Nie przejmujcie się kolorem wykończenia komina, chodzi o to, żeby mniej
więcej pasował tzn żeby nie było za dużego kontrastu
w zasadzie wykańczanie komina to tak naprawdę jedyny czas kiedy
zwracacie nie niego uwagę, uwierzcie mi ;)

juluk
18-11-2012, 12:25
Właśnie doszliśmy do takich wniosków :) Przetłumaczyliśmy sobie nawet, że to może nawet lepiej i że to będzie fajne przełamanie dla tego grafitu a tak by się wszystko zlało w jedno. Z resztą ten czarny klinkier bardzo ładnie się prezentuje na żywo i myślę że równie ładnie skomponuje się z dachówką. Przy dachówce będziemy napewno pilnować, żęby przyjechała właściwa :) Dziękujemy za słowa otuchy :)

wojtiF1
22-04-2013, 12:11
Witam.
A ja właśnie jestem przed zakupem klinkieru i zastanawiam się nad Matrixem (do Creatona Domino w kol. łupka angobowana) i nawet architekt podpowiada mi, że takie połączenie będzie lepsze.... Macie może już jakieś fotki z dachówką i tym Matrixem??
Generalnie chyba dużych różnic nie powinno być bo ten Matrix na czarny wygląda tylko w pomieszczeniach (salonach sprzedazy klinkieru) a na słońcu to wygląda jak ciemny grafit....ale ja jestem facetem więc postrzeganie barw u mnie jest upośledzone (vs kobiety oczywiście ;) )

juluk
30-04-2013, 16:59
jak najbardziej pasuje:) u nas miał być STRATUS grafit tak jak już pisałam, ale pomyłka z zamianą na MATRIXA okazała się całkiem pozytywna, bo grafit moze nie wygladalby tak dobrze przy tej dachowce. Niedawno ze wgzlędu na dłuuugą zimę zaczęliśmy prace nad domem. Dachówka już jest położona CREATON DOMINO łupek angoba i świetnie się ona kompouje z czarnym klinkierem, który przy tej dachówce nie jest aż tak bardzo czarny i nie ma drastycznego kontrastu. Na początku się martwiliśmy jak to będzie wyglądać bo nie było jeszcze dachówki, ale jest naprawdę fajnie. Jak będę miaa chwilę na dniach wrzucę zdjęcia. Jutro jedziemy na działkę, więc zrobię aktualne zdjęcia. Podrawiam

wojtiF1
05-05-2013, 22:01
No i super! U mnie tez juz kominy z Matrixa stoją i dachówka ta sama co u Was :) (na razie na więźbie w paczkach ale lada chwila będzie układana) - i już widać tak jak piszesz, ze pasuje ;)
A co do okien i bram to na początku tez o graficie myśleliśmy ale stwierdziliśmy (podobnie jak Wy), że troche za dużo tego byłoby i też w jakieś odcienie drewna będziemy wchodzić - raczej w jasne (im jaśniej tym lepiej, kolor brzozy lub limby) bo wtedy łatwiej we wnętrzach poszaleć....ciemne kolory trochę zawężają możliwości. Biały pasuje do wszystkiego no ale wolimy cos bliżej drewna. Trudne wybory ;)

juluk
19-05-2013, 22:01
na pewno będziesz zadowolony :) ja zamieściłam już zdjęcia jak to połączenie się prezentuje. Wszystko ostatnio zamieszczam z opóźnieniem bo jakoś czasu brak...tak czy inaczej powodzenia życzymy w kolejnych przedsięwzięciach:)

wojtiF1
20-05-2013, 21:09
Jest OK. Widzę, że u Was też Creaton trochę "pływa" zwłaszcza przy kominach i oknach....trochę mnie to w oczy kłuło ale pojeździłem po okolicy i nie ma możliwości, żeby zrobić to idealnie równiutko - no chyba, żeby szlifować dachówkę od spodu ale to nie jest najlepszy pomysł bo się ją mocno osłabia. Generalnie jak patrzy się z daleka to nie widać lekkich nierówności - dopiero jak się popatrzy z bliska na kilka dachówek to może wtedy...ale kto patrzy z bliska?? Kominiarz ;)
Wszystkiego dobrego dla Was i powodzenia!

juluk
24-05-2013, 14:04
Dokładnie tak. Dekarze mają przyjść i poprawić możliwie tyle ile się uda, ale widzieliśmy przy innych dachach że jest podobnie ale tak jak mówisz dopiero jak się mocniej przyjrzysz. Nie ma rady musi tak być a prawda jest taka że teraz zwracamy na to uwagę a później ten drobiazg zginie w otoczeniu i całokształcie ;) Pozdrawiamy ciepło!

wojtiF1
25-05-2013, 04:02
Montujecie płotki śniegowe na dachu?
My zamontowaliśmy - może i praktyczne ale psuje efekt przy tej dachówce domino. Jak na to patrze to mnie troche wkurza ale tak jak piszesz....wkrotce nasze oczy będą coraz rzadziej w tę stronę wędrować.
Teraz zaczyna sie wykańczanie (inwestora) czyli instalacje, okna, bramy .... Itd. Czyli faceci chodzą wściekli...bo ktoś im wmawia, że ten biały jest bielszy a ten jest pomiędzy wanilią a czymś tam :)

juluk
27-05-2013, 07:40
U nas nie będzie płotków śniegowych...dekarze nam odradzili właśnie z racji efektu chociaż w projekcie są przewidziane jak widać. Jak dla mnie to przy całokształcie nie są one aż tak bardzo widoczne (przynajmniej jak patrzę na projekt). Myślę, żę i Wy się oswoicie ;) Przy całej tej otoczce związane z wykańczaniem nerwy pójdą w inną stronę i płotki pójdą w niepamięć;) najgorsze to chyba dopiero się zaczyna. My dyskutujemy od kilku miesięcy nad kolorem okien (grafit/orzech/złoty dąb, czy mają być dwustronne czy nie jak to się będzie miało do elewacji czy robić fragmenty drewniane w elewacji, jaki kolor elewacji czy biały czy kremowy/kość słoniowa, jednym słowem można czegoś dostać ;) no ale to wszystko jest ważne i jak człowiek jest amatorem w tych sprawach to zazwyczaj długo myśli nad odpowiednim wyborem - to jest normalne. Aż strach pomyśleć jak się zaczną wybory kolorów ścian a potem mebli itp. ale pociesza mnie myśl że większość ludzi tak ma - przynajmniem tych których niestety nie stać na projektanta wnętrz....

wojtiF1
27-05-2013, 10:07
Z tymi kolorami to rzeczywiście sajgon jest.... My podpytujemy architekta, ktory nam dom projektował...czasem coś podpowiada ale nie zawsze nam sie taka wizja podoba. Znajomi mieli architekta wnętrz i niektóre rzeczy, które im doradził i przekonał ich do swojej koncepcji nie wyglądają super jak to się mogło wydawać więc zamiast wydać na architekta od wnętrz woleliśmy to wydać na ciut lepsze materiały.
Prawda jest taka, że i tak braknie na wiele rzeczy a dom mebluje się latami, żeby klimat był jak trzeba więc trzeba powoli przemyśleć i co ma być to będzie - najważniejsze żeby inwestorom się podobało ;)

BorÓwki14
06-04-2014, 22:36
Witaj juluk! Cieszę się, że znalazłam kolejnych inwestorów budujących wariancje na temat Prostego :D
Jak Ci idzie budowa, na jakim etapie już jestes?