PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DIJON 2 DCP234a pracownia LIPIŃSCY



sebuś i donia
26-03-2011, 10:34
Witamy, zdecydowaliśmy się na ten wspaniały projekt. Może ktoś z Was buduje wg tego projektu i chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami. Zapraszamy Wszystkich forumowiczów do wyrażania wszelkich uwag co do tego projektu. Pozdrawiamy!

sebuś i donia
01-04-2011, 16:44
Projekt mamy już w domu :) Teraz czekamy na wydanie decyzji przyłącza wody :)

lolinda
02-04-2011, 17:16
też myslę o tym projekcie, trzymam kciuki za Was bo chyba będziecie od nas szybsi

marcez
03-06-2011, 20:18
Witam, my również jesteśmy fanami projektu Dijon II. Szkoda tylko, że jest to projekt nowy, nie ma nigdzie ani zdjęć z budowy, ani komentarzy. Mamy nadzieję że nasze grono wkrótce się powiększy. Projekt planujemy kupić w lipcu, już nie moge się doczekać:)

marcez
04-06-2011, 19:22
5944459445
oto kilka zmian jakie chcemy wprowadzić. Z najważniejszych to:
- poszerzenie garażu o jakiś 1-1,5 m
- położenie schodów
- zlikwidowanie ściany między salonem a kuchnią (tam gdzie był kominek), rezygnujemy z kominka tradycyjnego na rzecz biokominka
a reszta to drobne przesunięcia ścian. Myślimy jeszcze o zlikwidowaniu kilku okien na dole.

asterixx
18-06-2011, 23:43
Witam,

Wydaje mi się, że poszerzenie garazu o 1m, to nieco mało. Dwa auta chyba sie nie zmieszczą. Ale jak to ma być spory garaz na jedno auto, to uwage cofam ;)
Zlikwidowanie sciany z kominkiem, to tez nie jest bajka. Ta sciana chyba jest nośna i zbyt latwo nie da sie wykreslić. Jest to jednak możliwe.

Czy ktos buduje Dijon? Strasznie chcialbym go zobaczyc w realu, taki, zeby przynajmniej strop miał zrobiony. A najlepiej z dachem. Miejsce praktycznie bez znaczenia.
pozdr.

suomi
26-06-2011, 09:30
Witam,

Ja również dołączam do grona sympatyków Dijon'a.
Chciałem podpytać was o koszty budowy tego domu - nie wydaje się mieć za dużej bryły - jednak podana wycena na stronie lipińskich trochę szokuje...
Za ile wg was uda zbudować się SSZ ?

suomi
28-06-2011, 07:52
Witam,

Ja również dołączam do grona sympatyków Dijon'a.
Chciałem podpytać was o koszty budowy tego domu - nie wydaje się mieć za dużej bryły - jednak podana wycena na stronie lipińskich trochę szokuje...
Za ile wg was uda zbudować się SSZ ?

Co powiecie na takie zmiany (zamiana łazienki z kotłownią i dodanie drzwi z garażu). Ewentualnie rozważam jeszcze lekkie zwiększenie garażu w obie strony (ok. 0,5m)63221

Tym sposobem mamy fajną widną łazienkę z miejscem na pranie/suszarnie/saunę oraz ciemną mniejszą kotłownię (przewiduję ogrzewanie gazowe, więc powinna starczyć)

asterixx
02-07-2011, 16:03
Witam,

Witam,

Ja również dołączam do grona sympatyków Dijon'a.
Chciałem podpytać was o koszty budowy tego domu - nie wydaje się mieć za dużej bryły - jednak podana wycena na stronie lipińskich trochę szokuje...
Za ile wg was uda zbudować się SSZ ?

Cena nie jest mała ale i dom spory i skomplikowany. Cena zależy od wielu czynników. A materiały zastosowane do jego budowy też chyba zaprojektowano z górnej półki. Energooszczednośc kosztuje. Jak weźmiesz generalnego wykonawcę, to myślę że nie zmieścisz się w podanej cenie. Jak będzie to system gospodarczy z ojcem, szwagrem i sąsiadem, a materiały też umiejętnie się podmieni, to pewnie ze stówka zostanie w kieszeni (a może i więcej).

Aby policzyc koszty trzeba zakasać rękawy, usiąśc do kompa i popracowac nad kosztorysem. Przeglądałem przykładowe kosztorysy Biura Lipińskich i są w/g mnie dobrze robione z dużą szczegółowoscią. Niestety kosztorys kosztuje kilka stówek a jeszcze trzeba poświęcic sporo czasu, aby go zaktualizować do swoich warunków. Jak ktos nigdy tego nie robił, to zajmie to naprawde duzo czasu.
Sam zastanawiam się nad zakupem kosztorysu przed podjeciem ostatecznej decyzji w sprawie zakupu projektu. Ja na codzień mam styczność z kosztorysami.

Na razie szukam kogos, kto już buduje i zechciałby pokaz swój dom. Niestety bezskutecznie.

manjusha
19-07-2011, 12:34
widzę, że pod komentarzami do tego projektu na stronie Biura Lipińskich, wspomniano o podobnym projekcie do Dijon, ale z podwójnym garażem. Mam na myśli projekt Dayton i jego parametry byłyby bardziej dostosowane do naszych potrzeb.

Przemek13
28-07-2011, 19:41
Buduje ten dom. Jak coś proszę pisać to podpowiem.

suomi
28-07-2011, 21:38
Przemek, zakładaj dziennik budowy (http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?18-Dzienniki-budowy-dzie%C5%84-po-dniu) i dokumentuj, opisuj i wrzucaj fotki. Ja na pewno będę kibicować! Powodzenia.


PS. Na jakim jesteś etapie ?

Przemek13
29-07-2011, 14:58
Jestem na etapie stropu jesli ktoś ma jakieś pytania 607987115. Na bakier jestem z komputerem więc proszę dzwonić

velvetova_dama
15-09-2011, 14:31
Też mi się bardzo podoba ten dom. Oglądałam projekt na stronie Biura Lipińskich i wizualizacje domu z zewnątrz i szczególnie jego wnętrz robią bardzo dobre wrażenie.

asterixx
30-09-2011, 11:33
Witam,


Witam,

Ja również dołączam do grona sympatyków Dijon'a.
Chciałem podpytać was o koszty budowy tego domu - nie wydaje się mieć za dużej bryły - jednak podana wycena na stronie lipińskich trochę szokuje...
Za ile wg was uda zbudować się SSZ ?

Robiłes moze kosztorys budowy SSZ lub całości?
Dzis rozmawiałem ze znajomym szefem firmy budowlanej - bardziej o ogólnikach niz szczegółach - i stwierdzil, ze przy pewnym wlasnym zaangażowaniu SSZ powinno dać sie wykonać za około 200, moze 220 tys. Nie widzac projektu nie mogl jednak nic konkretnego powiedziec. Pewne elementy tj. okna mogą podnieść koszty.
A ja ciągle sie wacham - kupic projekt - nie kupic - kupić - nie kupic :(
Dom swietny - ale podobnie jak wielu zastanawiam sie, czy nie za kosztowny.

happyhonorata
14-10-2011, 15:26
Bardzo udany projekt. Prawdopodobnie właśnie na niego się zdecydujemy, ale też z kilkoma zmianami, żeby lepiej dostosować go do swoich potrzeb.

suomi
16-10-2011, 22:15
Tez myslalem o ok 200 tys za SSZ, ale to chyba nie jest mozliwe....

Dom zostal tak zaprojektowany jak maly bunkier - tony stali, a ławy fundamentowe miejscami 120cm :wtf:
Dodatkowo dwuteowniki podpierające strop.

asterixx
21-11-2011, 21:20
Nie taniej bedzie zamiast klasycznych fundamentów zbudowac dom na płycie fundamentowej?
Jak zaprojektowano takie szerokie ławy, to chyba lepiej bedzie zrobic cała płytę. Moze cena bedzie podobna, ale i szybciej i później mniejsze straty energii i tansze ogrzewanie.

PablAn
05-01-2012, 10:26
Witam. Czy ktoś na południu Polski ( Małopolska, Podkarpacie, Śląsk, Kielecczyzna itp) buduje dom według tego projekty i zgodziłby się pokazać efetky swojej pracy? Bardoz proszę o kontakt. 660716499 lub 502472140

Weronika i Rafał
07-01-2012, 20:20
http://forum.lipinscy.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=512

Weronika i Rafał
07-01-2012, 20:29
W naszym dzienniku budowy zamieszczone są zdjęcia projektu Dijon i Dijon II (połączenie)

suomi
10-01-2012, 19:11
No elegancko wasz domek się prezentuje. Pogratulować!
My jesteśmy już po zakupie projektu. W grudniu (pod choinkę) dostaliśmy pozwolenie na budowę i aktualnie szukamy wykonawcy SSO na wiosnę / lato 2012.

Tak naprawdę to mamy całe mnóstwo pytań, ale widzę, że macie dziennik założony więc może jakieś wpisy uzupełniające się pojawią :)
Z tych ważniejszych to powiedzcie jakie zmiany robiliście w porównaniu do oryginalnego projektu ? Czy robiliście fundamenty tak jak w oryginalnym projekcie ( w Dijon II ławy fundamentowe mają różną szerokość od 50 do 120 cm) ? Dom wykonywany z silikatów 18cm, czy z innego materiału ?

Acha - jak macie więcej fotek z realizacji od początku to wrzucajcie!

Powodzenia z wykańczaniem (domu, nie siebie) :)

Weronika i Rafał
12-01-2012, 21:16
Witam
jak znajdziemy trochę czasu to wstawimy więcej fotek i komentarzy
jeśli chodzi o projekt to zamiast garażu zrobiliśmy pomieszczenie gospodarcze i z korytarza wejście do łazienki, która będzie wbudowana z pomieszczenie gospodarcze, a nie pod schodami w salonie... W środku reszta bez zmian, zamurowaliśmy dwie ścianki między jadalnią a salonem i w salonie- widać na zdjęciach.
Fundamenty tak jak w projekcie i ostatecznie nie było tak strasznie jak to wygląda, nastawialiśmy się na dużo więcej betonu, wyszło ok. 30m.
Budowaliśmy z pustaka 24cm i styropian 15cm , a ścianki działowe 12cm (zewnętrzny wymiar się nie zmienił, a w środku przez pustaki troszkę zmniejszyła się powierzchnia.

happyhonorata
04-03-2012, 21:55
Weronika i Rafał - obejrzałam fotki, poczytałam Wasze posty, mam nadzieję, że już niedługo i my będziemy budować dom. Coż to będzie sporo pracy, ale chyba warto :) I też zamierzamy się zdecydować na projekt od Lipińskich - nie wiemy czy będzie to Dijon, ale też bierzemy go pod uwagę.

suomi
21-03-2012, 12:16
jakieś nowości z frontu od budujących Dijona ?

Wera_1
02-04-2012, 15:41
Moi znajomi, którzy zresztą polecili mi to biuro projektowe, zdecydowali się właśnie na projekt Dijon II :) Będą ruszać z budową. My z mężem jak na razie dopiero zaczęliśmy rozglądanie się za projektem domu, ten bardzo nam się podoba, ale niestety działka jest za wąska.

Peg
17-10-2012, 20:42
Witam,

Chciałabym prosić o opinie dotyczące projektu tego domu.
http://projekty.lipinscy.pl/Dijon_II/

Spodobał mi się, ale żeby się zdecydować potrzebuję obiektywnej oceny z zewnątrz :)

z góry dziękuje :)

kaktus.ostry
17-10-2012, 21:23
Mnie się bardzo podoba.

Duża przestrzeń w salonie połączonym z jadalnią :D

Ciężko się do czegoś przyczepić :)

Sam design też jak najbardziej w moim guście :D

himalaya
17-10-2012, 21:51
Całkiem fajnie, ale mógłby nie być biały ;)
Czy garaż nie jest o jakieś 20cm za wąski?

broku
18-10-2012, 08:50
Jeśli masz hummera H2 to pewnie nawet więcej niż 20 cm :P
A tak poważnie, to moim zdaniem garaż i tak jest bardzo przestrzenny, sporo ponad 3 m szerokości to raczej nie jest za mało :)

wojtinio
18-10-2012, 15:51
Moim zdaniem ciekawy projekt.
Każde pomieszczenie przemyślane.
Wizualnie również przyzwoicie :)

bowess
18-10-2012, 21:01
To ja dla równowagi krytycznie. :)
Dom nie ma ściany kolankowej, więc pomieszczenia pod dwoma skosami nie wyglądają ciekawie. Zresztą wystarczy spojrzeć na różnice w metrażu po podłogach a pełnej wysokości. W pokojach i łazience dodano ścianki kolankowe z działówek, niestety na przekroju nie widać, jaką mają wysokość.
Duży dom, a zabrakło miejsca na wygodne schody - niewygodny zabieg jest.
Garaż bez połączenia z domem - dla wielu osób spora wada. W końcu dom z garażem ma się po to, żeby w deszczowy dzień przejść suchą nogą, zapakować dzieci, wyjąć bagaże, zakupy. Tu garaż w bryle, a komunikacja przez podwórko. Teoretycznie można by spróbować dodać drzwi w pomieszczeniu gospodarczym, ale nie będzie łatwo, bo wspólny kawałek ściany wąski, i jeszcze w tym kącie komin i kocioł zaprojektowany.
Kuchnia taka sobie. Najwięcej pracuje się zwykle na blacie pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką, a tu do zakrętu jest tylko 65cm. No ale powiedzmy, że jeszcze można trochę w głąb sięgnąć, więc metr się uzbiera. Spiżarnia fajna.
Na poddaszu jedna łazienka na 4 sypialnie - w tak okazałym domu spodziewałabym się przynajmniej dwóch (małżeńskiej przy głównej sypialni i dla dzieci - dostępnej z korytarza).
Na parterze fajnie - jest wc dla gości, jest wygodna łazienka przy sporej sypialni. Spore pomieszczenie gospodarcze. Obszerna część salonowo-jadalniana z pięknymi (ale i bardzo drogimi - bardzo duża powierzchnia, trzy HS-y) przeszkleniami.
Bryła bardzo nieenergooszczędna - połamana, powcianana. Przeszklenia sugerują wejście od wschodu (w odbiciu lustrzanym mogłoby być od zachodu, ale to już mniej korzystne.
Wizualki fajne - biel i jasny kamień, antracytowy dach, ładny kolor drewna.

Największa wada tego projektu to dramatycznie nierealny kosztorys szacunkowy. 236k do deweloperskiego w przypadku takiej bryły to totalna bzdura. Po sąsiedzku od trzech lat mam stojącą budowę podobnego typu domu - mam wrażenie, że sąsiedzi dali wiarę tego typu wyliczeniom szacunkowym.
Taki dom budowany ekipami to do deweloperskiego 450k jak w pysk. Pod klucz - zależy co kto chce w środku mieć. Można za jakieś 650 zamieszkać, można wydać i 800.

wojtinio
19-10-2012, 11:31
No ja niestety z moim przedmówcą w kilku kwestiach zgodzić się nie mogę.
Ścianka kolankowa ma wysokość 60 cm. Straty powierzchni przy tym kształcie dachu są nieuniknione, a podniesienie jeszcze tego dachu niekorzystnie wpłynęłoby na kształt i wygląd budynku.
Schody rzeczywiście inne się nie zmieściły, jednak jest bardzo wygodny pokój dzienny, a takie schody ze względu na swój wygląd nie przytłaczają pomieszczenia.
Jeśli chodzi o komunikację miedzy garażem i domem to rzeczywiście. Raczej trudno tam będzie upchnąć jeszcze drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Nie da się czasem zrobić tak żeby było wszystko. Warto się jednak zastanowić nad hierarchią wartości :)
Ok, może i się pracuje głównie między zlewem a kuchenką, ale tam jest w sumie 2,5 m blatu, więc bez przesady...
2 łazienki w takim domu to moim zdaniem wystarczająca ilość i brak trzeciej- małżeńskiej to według mnie nie jest problem. Oczywiście zależy jeszcze ile osób taki dom będzie zamieszkiwać. Pięcioosobowa rodzina spokojnie sobie poradzi z dwiema, przy większej liczbie mieszkańców mogą zacząć pojawiać się kolejki przed drzwiami, ale to już każdy musi sam przeanalizować.

bowess bryła jak słusznie zauważyłeś nie sprzyja energooszczędności jednak zapotrzebowanie eneretyczne na poziomie Ep = 61,74 kWh/(m2rok),
Ek = 53,37 kWh/(m2rok), Ea = 33,02 kWh/(m2rok), jest dobrym wynikiem.

Biura projektowe wyceny szacunkowe robią według pewnych schematów więc ich dokładność przeważnie pozostawia do życzenia. Jednak kwota 450 tys. to zbyt duże odchylenie.

bowess
19-10-2012, 12:48
Wreszcie jakaś dyskusja. :) Jeżeli założycielka wątku się waha, to na pewno cenniejsze jest wytknięcie jak największej liczby choćby subiektywnych wad, bo ilu ludzi tyle potrzeb i podejść do zagadnienia.

Przepraszam za moje niedopatrzenie - rzeczywiście jest ściana kolankowa 60cm. Za pierwszym razem nie udało mi się odszukać stosownej informacji na stronie.
Całkowicie się zgadzam, że z podnoszenia ściany kolankowej zazwyczaj wychodzi totalna porażka architektoniczna. Nigdzie nie sugeruję takiego rozwiązania. W moim wpisie chodziło raczej o zwrócenie uwagi na kształt pomieszczeń na poddaszu - nie wiem, czy autorka wątku bywała lub mieszkała w takich pokojach. Jeżeli nie, to ich kształt może okazać się dla niej niezadowalający.

Nie wiem w jaki sposób schody ze spocznikiem przytłoczyłyby część dzienną. Zwłaszcza, że są częściowo przesłonięte ścianą nośną. :)

Budynek jest dobrze (grubo) docieplony, więc wynik niezły. Jednak dla porównania projekt podobnej wielkości Rotterdam, ale o prostokątnym obrysie i dachu dwuspadowym (ale z dużymi jaskółkami) ma Ep=43,33.

Co do kosztów, pozwolę sobie pozostać przy swojej opinii. :)

wojtinio
19-10-2012, 18:17
Oczywiście, że się zgadzam z tym, że warto wytykać błędy. W końcu z dyskusji często wychodzą świetne rozwiązania :)
Co do kształtu pomieszczeń na poddaszu to rzeczywiście pozostaje kwestią zastanowienia, czy będą odpowiadały osobom, które tam zamieszkają.

Co do energooszczędności to tutaj mamy moim zdaniem kompromis pomiędzy ciekawą bryłą (zgadzam się, że niezbyt energooszczędna) i dobrym dociepleniem i naprawdę dobrym wynikiem energooszczędności. W mojej opinii jest po prostu ciekawszy wizualnie od Rotterdamu, który jest taki... zwykły, ale jak zauważyłeś bardziej energooszczędny :)

Kwestią do rozważenia jest, co jest dla inwestora ważne, a co ważniejsze. :)

Peg
20-10-2012, 22:09
Właśnie zastanawiają mnie te pokoje na poddaszu... niby duże a w niektórych powierzchnia jest niewielka...

bowess
22-10-2012, 10:13
Taka uroda poddasza, że jest podłoga, a nie wszystko się mieści. :) Jako sypialnie pokoje są ok - w końcu łóżko to mebel zazwyczaj dość niski, jest przytulnie. Przemyślane muszą być dodatkowe funkcje - przechowywanie (bo jest mało miejsca na wysokie szafy), kąciki do nauki i pracy (gdzie zmieści się biurko, czy będzie potrzebny jakiś regał), hobby (różne nietypowe pasje ludzie mają). Dzieciom młodszym duża powierzchnia podłogi bardzo odpowiada - można wiele zabaw uskutecznić. :)

wojtinio
22-10-2012, 12:09
Co do skosów to poszukaj w internecie jak można je zagospodarować tak, aby pomieszczenie jak najmniej traciło na użyteczności i do tego ładnie wyglądało :) Moim zdaniem jest to do zrobienia. Na stronie muratora tez znajdziesz artykuły z cennymi wskazówkami. :)

Peg
23-10-2012, 17:15
Trochę mnie też zastanawia wielkość pomieszczenia gospodarczego i kotłowni. Nie sądzicie że jest za duże ? w dodatku te okna utrudniają wstawienie tam jakiejś szafki większej...

wojtinio
24-10-2012, 12:20
143912W postach na pierwszej stronie jest propozycja zamiany łazienki z kotłownią. Ten obrazek to propozycja użytkownika suomi i rozwiązuje problem. Kotłowni i pomieszczenie gospodarcze jest wtedy mniejsze, ale bardziej ustawne. No i do tego pojawia się komunikacja z garażem :) , że o dużej łazience nie wspomnę :)

Peg
24-10-2012, 22:39
no niby fajnie, ale w łazience będą dwa okna, w dodatku frontowe więc w przypadku chęci korzystania z łazienki to pożytku z nich żadnego bo i tak musiałyby być zasłonięte, także nie bardzo wpłyną na jasność pomieszczenia. :/

bowess
25-10-2012, 09:30
Kurczę, Peg, nie nadążam za Twoim tokiem myślenia. Tak źle, tak niedobrze.
W wersji oryginalnej masz duże pomieszczenie gospodarcze, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Możesz zainstalować praktycznie każde urządzenie grzewcze, bo się po prostu zmieści - kotły, podajniki, zasobniki na cwu, pompę ciepła. Jeżeli będzie kotłownia "czysta", to spokojnie może być tu też duża pralnia z miejscem do suszenia prania i z koszami na brudy. Możesz zrobić sporo regałów, bo rekuperator zaznaczony na rzucie będzie raczej wisiał pod sufitem. Jeżeli kotłownia będzie "brudna", to pod oknami możesz sobie walnąć wielką, zamykaną skrzynię - gródź na worki z opałem stałym, a do tego zmieści się jeszcze regał na narzędzia, jakaś szafka na różności - naprawdę dla chcącego nic trudnego.
Oczywiście kotłownia z małym okienkiem albo bez miałaby więcej miejsca na ścianach, ale taka zmiana to po prostu dramatyczne pogorszenie wyglądu budynku.
Zmiana zaproponowana prze suomi moim zdaniem super - oczywiście przy założeniu, że znany jest kształt i wymiary kotła i zasobnika cwu, no i utensylia te ładnie pasują do zaprojektowanego kąta i zostaje wygodne przejście do garażu. Łazienka w tej wersji to już taki mniejszy pokój kąpielowy - daje naprawdę dużo możliwości sposobów rozmieszczenia sprzętów i wyboru ich typu (duża kabina, różne kształty i wielkości wanny, sedes i bidet, dwie umywalki - co kto lubi).
Kobieto - czym ty zamierzasz zasłaniać okna w łazience, że pożytku z nich żadnego nie będzie? Roletą zewnętrzną i jeszcze na to grubymi zasłonami czy żaluzjami drewnianymi? Też mam okno frontowe od łazienki na parterze - w życiu nie zasłaniałam tego okna w ciągu dnia. Jeżeli światło w łazience nie jest zapalone (a nie jest, bo u mnie światło dzienne spokojnie wystarcza nawet do zrobienia makijażu), to przecież nikt z ulicy czy stojąc przed samym domem nie widzi co robi osoba w łazience. Jak masz jakieś wewnętrzne opory, to możesz zawiesić firankę, półprzejrzystą roletkę rzymską, żaluzje - to już na pewno nic nie będzie widać. A jak zapalasz światło, to i okno możesz zasłonić, bo znaczy to, że na zewnątrz jest ciemno.

Moja propozycja taka - szukaj innego projektu. Od siebie dodam, że może też bardziej energooszczędnego i tańszego w budowie. Czy zamiast na drogi dach, który będą oglądać głównie sąsiedzi i ludzie przechodzący ulicą, nie lepiej wydać pieniądze na coś naprawdę przydatnego albo cieszącego Twoje oko we wnętrzach?

wojtinio
25-10-2012, 13:30
no niby fajnie, ale w łazience będą dwa okna, w dodatku frontowe więc w przypadku chęci korzystania z łazienki to pożytku z nich żadnego bo i tak musiałyby być zasłonięte, także nie bardzo wpłyną na jasność pomieszczenia. :/

Zgadzam się z bowess, chyba troszeczkę przesadzasz z tymi oknami w łazience. Wieszasz firankę albo roletkę i masz, że tak powiem komfort i prywatność. Co do dachu to już kwestia indywidualna. Z zewnątrz dom prezentuje się okazale i jest ładny, a że mniej praktyczny i droższy. Cóż nie można mieć wszystkiego. Energooszczędność to przy tej bryle jak już wcześniej wspominałem jest przyzwoita a nawet dobrze. Ale to musisz sama się zastanowić na czym Ci najbardziej zależy. Usiądź sobie wieczorem, weź kartkę i przeanalizuj sobie, zrób drzewko decyzyjne czy coś, ale może faktycznie warto rozejrzeć się za czymś innym jeśli tak wiele masz wątpliwości odnośnie tego projektu. :)

Peg
26-10-2012, 10:48
Ok, przekonaliście mnie w sumie do tej łazienki :) Jestem świadoma, że coś za coś i nie da się mieć wszystkiego. Rozumiem, że dach nie będzie należał do najtańszych, ale z zewnątrz dom prezentuje się świetnie, a ze skosami też można sobie ładnie poradzić :)
Bowess przecież ten dom ma przyzwoity wynik zapotrzebowania na energię. Miałabym szansę nawet dostać dotację do kredytu, więc w czym rzec ?

bowess
26-10-2012, 11:08
Jeżeli koszty budowy i koszty utrzymania są dla Ciebie w porządku, to dobrze. Chciałam tylko zaznaczyć, że nie jest to typ domu specjalnie energooszczędnego, a uzyskanie wyniku podanego na stronie będzie wymagało bardzo starannego izolowania. Co do kredytu, to słyszałam o wartości poniżej 40, a tu jest nieco więcej, więc nawet na te 20 tysięcy się nie łapie.

Peg
26-10-2012, 11:18
Ea=33,02 KWh/m2 - z tego co się orientuję to bierze się pod uwagę ten wskaźnik i jest on poniżej 40.

bowess
26-10-2012, 13:37
Tak - masz rację. Euco to tutaj Ea. :) No to będzie dopłata. :)

Ale trochę nie daje mi tu jedna rzecz spokoju. Czy gdzieś na stronie można znaleźć informacje dla jakiej temperatury w domu i jakich temperatur zewnętrznych są zrobione te wyliczenia Ea, Ek i Ep a także roczne koszty ogrzewania?

wojtinio
26-10-2012, 17:28
Ja na stronie takich informacji nie znalazłem, a szukałem bardzo dokładnie ! Przypuszczam jednak, że są to temperatury stałe dla wszystkich (wewnętrzne) i charakterystyczne dla regionu (Polski) ale oczywiście to tylko moje przypuszczenia, więc mogę się mylić. W internecie też ciężko o informacje na ten temat. Ta dopłata to 30 tys. nie 20 tys. :)

bowess
26-10-2012, 17:44
Nie jestem na bieżąco, bo się już nie łapię na dopłatę. :) Pierwotnie była mowa o 40 dla pasywnego i 20 dla energooszczędnego. Fajnie, że trochę zwiększyli. W zasadzie w mniejszym domu za te 30k można zrobić komplet dociepleń. :)

wojtinio
28-10-2012, 12:12
Niby tak, tylko nie wiadomo jeszcze jakimi obostrzeniami będzie to wszystko objęte i ile będzie kosztowało zebranie odpowiedniej dokumentacji, bo nie ma co się łudzić, że taka dopłata faktycznie zmniejszy koszt budowy o 30 tys. Jednak ostatecznie i tak wyjdzie się na plus zwłaszcza w późniejszej eksploatacji domu :)

Peg
31-10-2012, 11:40
Weronika i Rafał widziałam zdjęcia Waszego domu na stronie Lipińskich ale są dość stare. Ciekawi mnie na jakim etapie jesteście w tym momencie? Jakbyście wpadli na forum to podzielcie się zdjęciami i wrażeniami :) Wprowadzaliście jakieś zmiany wewnątrz ? Widziałam tam w propozycjach zmian które wrzucił marcez, ale tak aż wielkie pomieszczenie gospodarcze zamiast sypialni nie jest mi raczej potrzebne. Może Wy mnie jakoś natchniecie. :)

Przemek13
01-12-2012, 11:40
Witam
Jeśli ktoś chce obejrzeć dijona jest w ełku 607987115 na etapie glazur

Peg
02-12-2012, 12:45
Przemek13 Czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia z realizacji?

Weronika i Rafał
27-01-2013, 20:11
Witam
Jeśli ktoś chce obejrzeć dijona jest w ełku 607987115 na etapie glazur

Dołączamy się do prośby o zdjęcia, my jesteśmy na etapie ocieplania poddasza, zrobione tynki i wylewki, zamieścimy zdjęcia

Peg
28-01-2013, 10:44
To świetnie! już się nie mogę doczekać, aż je zobaczę :)

Weronika i Rafał
29-01-2013, 10:46
zamieściliśmy zdjęcia z oknami i z ułożona podłogówką, w najbliższym czasie dodamy z tynkami i wylewkami

Peg
04-02-2013, 08:44
Ale gdzie zamieściliście te zdjęcia? coś nie umiem znaleźć :(

asterixx
25-10-2013, 22:08
Witam,

Napiszcie mi proszę, ile betonu poszło wam na wylanie stropu teriva? Najbardziej interesuje mnie strop nad domem - bez garażu. Ale jak mi ktos poda z garazem, to taz bedzie cenna informacja.