PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącze gazowe - prosze o pomoc :)



Kate12
18-10-2012, 09:09
Witam,
mam pytanie:
mamy warunki przyłączenia gazu z kwietnia 2012 roku.
Budowę chcieliśmy rozpocząć teraz, ale chyba nasz budowlaniec się nie wyrobi i raczej zaczniemy wiosną 2013 - mam nadzijeę, że jak najwcześniej.
W naszm regionie był problem z podpisywaniem umó na dostarczanie gazu (za małe ciśnienie czy coś takiego) - teraz podobno na chwilę zaczęli znów podpisywać.
Czy mogę teraz wystąpić o podpisanie umowy i zamontowanie kurka głównego??? Bo w gazowni miłą Pani poinformowała mnie, że jak wystąpię o podpisanie umowy to w ciągu 6 miesięcy będę musiała zacząć pobierać gaz a jeśli nie to będą kary:)
Czy to prawda bo jakoś nie chce mi sie wierzyć - myślę, ze teraz mają dużo zgłoszeń, bo każdy chce wykorzystać, że akurat dają umowy i Pani chciałą mnie po prostu zbyć.....

HELP!

majkot
19-10-2012, 07:26
Witam .To z tymi karami to prawda, ja też tak miałam,ale wystarczy złożyć korektę i przesunąć termin przyłącz np. o 2 lata.Jeśli wcześniej się wyrobisz po prostu zgłosisz i gazownia wcześniej podłączy ci gaz.

Kate12
19-10-2012, 07:41
właśnie coś słyszałam, że można podpisć aneks i przedłużyć okres, ale Pani w gazowni milczy na ten temat :)

majkot
19-10-2012, 17:00
To trzeba ją przycisnąć, albo spróbować z inną.Nie powinni przecież robić trudności.

malka
19-10-2012, 17:58
u mnie to 12 miesięcy, nie 6 , doczytaj u siebie w "warunkach" jaki termin określa dostawca.
I mój dostawca termin uznaje za obligatoryjny -nie ma opcji aneksowania.