PDA

Zobacz pełną wersję : Deceuninck czy scucho?



ferdydurke
19-10-2012, 21:50
Mam do wyboru okna Scucho Si82 ora deceunick eforte. Czy sa na forum uzytkownicy wymienionych okien?
Ktore wybrac biorac pod uwage parametry izolacyjnosci oraz trwalosci? Cena wypada raczej podobnie...

IVO333
19-10-2012, 21:57
Mam do wyboru okna Scucho Si82 ora deceunick eforte. Czy sa na forum uzytkownicy wymienionych okien?
Ktore wybrac biorac pod uwage parametry izolacyjnosci oraz trwalosci? Cena wypada raczej podobnie...

Budowa i parametry profili niemal identyczne z lekkim + dla Eforte. Kto te okna miałby wyprodukować, wtedy można coś sensownego powiedzieć. No i oczywiście jedne jak i drugie mogą spieprzyć montażyści.

ferdydurke
19-10-2012, 23:56
Niestety firma malo znana, nie moglem znalezc zbyt duzo na ich temat w internecie. To chyba ich dyskwalifikuje?

Charlie
20-10-2012, 09:17
Nie, nie dyskwalifikuje.
Osobiście jeśli już plastik to Schuco Cava albo Veka Alphaline.

jareko
20-10-2012, 09:26
Charlie, nie chcę się z Tobą spierać ale ....
Jesłi Schuco to dlaczego profil 5 komorowy? Skąd wiesz jakie wymagania stawiane są oknom przez Inwestora?
Cava dobra i owszem ale Si82 cieplejsze, cichsze (trzecia uszczelka) i ciut ciut szczelniejsze (trzecia uszczelka)
Veka?
Wybacz, produkt przereklamowany pod każdym względem
Deceuninck - od samego początku pojawienia się go na rynku znajdował nabywców i miał zawsze dobrą prasę

IVO333
20-10-2012, 14:41
Deceuninck - od samego początku pojawienia się go na rynku znajdował nabywców i miał zawsze dobrą prasę
Kilka lat temu odkupił od Kruppa dział profili PCV czyli dawnego Thyssena i sprzedawał je pod swoją marką równolegle z "własnymi" konstrukcjami. Przyszłość jest dla tych Thyssenów, one są rozwijane zaś linia Zendow (czyli te "własne") w zimie kończy życie na naszym rynku. Zastępuje ją Arcade a rozwojowo jest traktowane właśnie Eforte.

ferdydurke
20-10-2012, 18:42
Wlasnie zastanawiam sie czy nie zmienic wczesniej planowanych Scucho Si82 na okna avante forte oparte na Deceunincku. Widze ze mimo podobnej ceny jednak deceuninck wychodzi na prowadzenie

IVO333
20-10-2012, 21:39
Wlasnie zastanawiam sie czy nie zmienic wczesniej planowanych Scucho Si82 na okna avante forte oparte na Deceunincku. Widze ze mimo podobnej ceny jednak deceuninck wychodzi na prowadzenie
Jeszcze nie wiadomo w czyim wykonaniu te Si82, bo jeśli chodzi o Avante to pierwsza liga producentów.

slaku
21-10-2012, 08:30
W schuco masz przynajmniej kilka wzorów profila si82, w deceuninck tylko jeden prosty, parametry w zasadzie takie same. Jeśli producent ok to brałbym schuco.

Charlie
21-10-2012, 17:58
....
Veka?
Wybacz, produkt przereklamowany pod każdym względem
....

Jaki tam przereklamowany - Alphaline sprzedaje się jak gorące bułeczki a stąd wiem, że mój Kolega z Łodzi, właściciel fabryki okien ma 70 - 80 % Alfy w produkcji i wzrosty rok do roku. Fakt, że produkuje bez skrótów i przez to renoma coraz wyższa.

finlandia
21-10-2012, 18:40
Charlie, a co powiesz na nową 7komorową Vekę Softline 82mm? Jest taki wątek na innym forum, gdzie dilerzy firmy Oknoplastu ostro spierają się z dilerami Vetrexu nad wyższością jednego nad drugim..

Barbarosa
02-12-2012, 19:06
Podsumowując wątek, nieznacznie wygrywa Deceuninck.

Mam dokładnie ten sam dylemat, co założyciel tego tematu,
ale w niższej półce cenowej. Waham się między:

Deceuninck Arcade (prod. LANKO)
Schüco CT 70 Cava (prod. EUROCOLOR)


Z wycen, którymi dysponuję wynika, że Deceuninck jest trochę tańszy.
Na całym zestawie (16 okien) blisko 2000 zł mniej.

Ferdydurke, co w końcu kupiłeś?

suchy87
06-05-2017, 09:39
ja szczerzę mogę polecić deceuninck eforte, mam je już 2 lata , wszystko działa bez zarzutu. Faktycznie jak mówią profil z wyższej półki ,wg. mnie jest twardszym masywnieszym profilem od veki 82.
Jest póki co mniej znany od innych ale jeśli ktoś chcę mieć jakość a nie komerchę to zdecydowanie polecam !

finlandia
06-05-2017, 12:31
ja szczerzę mogę polecić ***, mam je już 2 lata , wszystko działa bez zarzutu. Faktycznie jak mówią profil z wyższej półki ,wg. mnie jest twardszym masywnieszym profilem od ****.
Jest póki co mniej znany od innych ale jeśli ktoś chcę mieć jakość a nie komerchę to zdecydowanie polecam !
Ciekawe.. na jakiej podstawie doszedłeś do takich wniosków? I myślisz że ktoś uwierzy, że nie chodzi o reklamę?

ClNEK
06-05-2017, 21:45
Ugryzł go i ślady zębów nie zostały :)

tom_bombadil
11-05-2017, 00:13
Deceunick polecam w 100% - w domu rodzinnym mamy Inoutic / Deceuninck - okna mają około 20 lat i wyglądają cholera jak nowe. :o

aniutaJ
14-02-2018, 20:03
Odkopuje temat, stoję przed podobnym dylematem.

Rozważam okna o profilu Inoutic Eforte (trzyszybowe, gł. zabudowy 84mm) albo Schuco Living. Parametry okien na wycenie dość porównywalne.
Różnica w cenie na moich oknach to ok 5-6 tys zl na korzyść Inoutic Eforte.

Inoutic nie jest tak bardzo znany na naszym rynku jak Schuco. Proszę o podpowiedź, który profil z tych dwóch warto wybrać (biorąc pod uwagę dość znacząca różnicę w cenie).
Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze sam profil to nie wszystko, wazny jest producent, montaz itd. Chodzi mi bardziej o porade w kwestii samego profilu. Living to w miare nowosc, Eforte - produkt juz kilka lat na rynku - czy nie jest za bardzo przestarzaly technologicznie?

Z gory dziekuje za opinie.
Ania

finlandia
14-02-2018, 20:58
Nie znam cen profili, ale zakładam, że różnica wynikająca z zakupu nie powinna być większa niż parę %. Więc albo masz rezydencję i 100m2 okien, albo za ceną stoi coś więcej niż nazwa profili.
Kilka lat to nie przestarzałość. To wiek w którym można dopiero mówić o wchodzeniu w dojrzałość.

IVO333
15-02-2018, 19:26
Living to w miare nowosc, Eforte - produkt juz kilka lat na rynku - czy nie jest za bardzo przestarzaly technologicznie?

Napisz jakie firmy produkują te okna bo sama nazwa profilu to za mało.
Eforte nie jest przestarzały. Bardziej bałbym się zakupu nowości których pojawia się sporo a konstruowane w dobie ostrej walki cenowej między systemodawcami nie jestem pewien czy będą błyszczeć. Żeby to ocenić trzeba kilku lat.

aniutaJ
18-02-2018, 13:10
Dziekuje za odpowiedzi. Wieczorem napisze dokladnie parametry okien z obu ofert. moze pozwoli to porownac jakos te okna.
Pozdrawiam
Ania