PDA

Zobacz pełną wersję : prosba o pomoc



dariooo43
21-10-2012, 17:54
PISZE TEN POST ROWNIEZ I W TYM MIEJSCU MYSLE ZE ADMINISTRATORZY MI GO NIE WYRZUCA---SPRAWA JEST DLA MNIE WAZNA I CO NAJWAZNIEJSZE LICZE NA WSZA POMOC
Witam-mam pewien klopot i potrzebuje Waszych podpowiedzi oraz rad co z tym fantem zrobic-licze na to ze mi pomozecie-tymbardziej ze jutro powinienem uregulowac fakture.....ale po kolei
Otóz pare tyg, temu zamówilem okna do montazu w moim mieszkaniu-przyjechał szef-pomierzył-wyliczył-wyrysował mi jak to bedzie wygladało w przypadku tego profilu i coz sie okazało podczas montażu?-wybrałem okna o profilu salamander bluevolution 3
Własnie czuje sie lekko oszukany lub niedoinformowany-choc bardziej pasuje mi tu okreslenie oszukany gdyz sam szef podczas swej wizyty u mnie w mieszkaniu mowil mi ze te okna beda miec trzy szyby nawet mi to wyrysował jak to wyglada w rzeczywistosci-po kilku tyg-konkretnie wczoraj zamontowano mi te okna i coz stwierdzilem wieczorem ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu?...okna zamiast obiecanych trzech szyb maja tylko dwie-Nie wiem co zrobic?-za fakture jeszcze nie zaplacilem-mam to zrobic jutro po obróbce okien.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?...moze wlasciciel mnie celowo zwiódł z tymi szybami aby mnie zachecic wlasnie do wyboru jego firmy?-moze nastapiła pomyłka w zamówieniu ...albo naciagnał mnie na kase obiecajac trzy szyby drozsze a zamowił wersje tansza aby mnie jak to sie potocznie okresla oskubac?Dodam ze za okna zaplacilem niemało.
Pozdrawiam wszystkich i ...pomózcie prosze co mam zrobic?....zaplacic za fakture czy domagac sie....ale czego......nie chcialbym ponownego wyjmowania i montowania okna z odpowiednia ilkoscia szyb......pomozcie

Charlie
21-10-2012, 18:00
...a co na to producent/dostawca okien ?

P.S. jeśli jeszcze nie poinformowałeś Go o problemie z szybami to jutro ( poniedziałek ) powiadom na piśmie, że nie zapłacisz bo zamontowane okna są niezgodne z Twoim zamówieniem i Jego ofertą. Na koniec napisz, że żądasz wymiany wkładów na 3 szybowe ( nie trzeba wyrywać okien z muru żeby wymienić szybki w nich ). To co Ci odpowie szybka napisz na forum i będziemy radzić.

dariooo43
21-10-2012, 18:03
Nie rozmawialem z nim jeszcze....rozmowa bedzie jutro dopiero....czego od niego sie domagac?....jak poprowadzic rozmowe?....przeciez zaplacilem przeciez w/g wyliczenia za okna 3+szybowe

finlandia
21-10-2012, 18:37
Pierwsza sprawa - dowodowa - masz pisemną umowę gdzie jest potwierdzenie zamówienia okien 3szybowych? Sprawa jest wtedy prosta - reklamacja, najlepiej na piśmie - podajesz że towar jest niezgodny z umową. Właściciel firmy nie ma wtedy innej opcji jak dać Ci to, czego oczekiwałeś.

Druga sprawa - coś mi się nie chce wierzyć że bluEvolution dostałeś tylko dwuszybowe. Może jakaś fotka? Często klienci mają problem z dostrzeżeniem trzeciej szyby.

dariooo43
21-10-2012, 18:43
......własnie tu mam problem-bo gdybym posiadał umowe na pismie to tak jak piszesz sprawa byłaby prosta....napewno dla mnie-ale takiej umowy nie posiadam ....mam tylko ustne oswiadczenie przy ktorej była tez zona ze okna beda 3 szybowe
co do ilosci szyb w oknie to tak mi sie wydaje ze okna sa 2 szybowe-poprostu w ramce srodkowej nie ma szyby-zaraz wstawie foto

cypryski
21-10-2012, 18:53
Jezu.... kolejna realizacja umowy "na gębę" :(

dariooo43
21-10-2012, 18:56
143469 foto moze nie najlepszej jakosci...ciemno juz i lampa sie odbija od szyby ale moim zdaniem w srodkowej ramce niema szyby...co Wy na to?143486

finlandia
21-10-2012, 21:05
Na ten weekendowy stres zasłużyłeś sobie taką nieroztropnością jak brak pisemnej umowy!
Dla mnie taka firma to potencjalny kandydat do dalszych kłopotów, bo facet ma ułatwioną drogę dla zniknięcia z rynku. Chociaż fakturę zakupu będziesz miał???

A teraz do sedna - masz okna trzyszybowe. Dla porównania takie samo okno (no może kolor inny - montana. czyli popularny winchester).
http://www.alterdom.pl/userfiles/file/bluevolution%20montana.JPG

Charlie
21-10-2012, 21:18
....Pozdrawiam wszystkich i ...pomózcie prosze co mam zrobic?....zaplacic za fakture czy domagac sie....ale czego......nie chcialbym ponownego wyjmowania i montowania okna z odpowiednia ilkoscia szyb......pomozcie

...to zapłaciłeś czy nie zapłaciłeś za te okna ?!

stary
21-10-2012, 22:54
......własnie tu mam problem-bo gdybym posiadał umowe na pismie to tak jak piszesz sprawa byłaby prosta....napewno dla mnie-ale takiej umowy nie posiadam ....mam tylko ustne oswiadczenie przy ktorej była tez zona ze okna beda 3 szybowe....
Ileż razy jeszcze trzeba będzie tłumaczyć, żeby spisywać ustalenia?
Powiem krótko: jeżeli podpisałeś fakturę czy protokół to otrzymany towar widocznie był zgodny z waszymi ustaleniami więc płać i nie kombinuj - niezależnie od tego ile tych szyb dostałeś.
Dopiero później mógłbyś reklamować, tylko na jakiej podstawie- ustnej umowy ? :lol2:
Uczciwości tego dostawcy lub zwykłemu szczęściu zawdzięczasz, że w Twoich oknach są trzy szyby a nie dwie.

lolek30
22-10-2012, 08:47
..przecież tam masz 3 szyby ! środkowej nie widać bo widać jej nie powinno.

witek86
22-10-2012, 14:57
hahaha a tylko wystarczy zapytać sprzedawcę :)
ale brak umowy jest godny pozazdroszczenia ufności narodu !
amber gold i inni nic nie nauczyli:D

MMichal
22-10-2012, 19:41
Witam


hahaha a tylko wystarczy zapytać sprzedawcę :)
ale brak umowy jest godny pozazdroszczenia ufności narodu !
amber gold i inni nic nie nauczyli:D

Lepiej niż amber !! tam zapewne Wszyscy umowy mieli i ... nic im po umowach :)

Pozdrawiam

dariooo43
22-10-2012, 20:51
Nalezy Wam sie wszystkim pare słow wyjasnienia na koniec tej histori--histori dla mnie jak sie okazało przesadzonej--a to dlatego ze ja tej szyby NAPRAWDE nie widzialem ale jak napisal LOLEK30 [QUOTE][/..przecież tam masz 3 szyby ! środkowej nie widać bo widać jej nie powinno.QUOTE] ....ale ja tego nie wiedzialem-Naprawde dziekuje Wam wszystkim za cenne rady szczególnie Charlie który zainteresował sie moim kłopotem szczegolnie----Charlie dzieki.
Co sie wydarzylo dzis?....otoz zadzwonilem do wlasciciela Firmy z moimi obawami--wytlumaczyl mi dlaczego nie widze 3 szyby a za chwile pojawil sie osobiscie i poprosil mnie o latarke i zaswiecil nia na rant szyb od wewnatrz....ukazało sie mi ku mojemu zadowoleniu odbicie 3 swiateł co swiadczy o wlasnie 3 szybach--Tak na koniec cala historia skonczyla sie dobrze-wlasciciel potraktowal mnie ze zrozumieniem a Wam drodzy forumowicze?....jeszcze RAZ WIELKIE DZIEKI ZA POMOC I DOBRE RADY--POZDRAWIAM Was bardzo i jeszcze raz dzieki za pomoc-Pozdr.

witek86
22-10-2012, 21:03
dlatego dobrze jest zapytać o kwestie które cię nurtują sprzedawcę a jak on ci tego nie wytłumaczy w zadowalający sposób napisz na forum:)