PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tujami



marekrakow
23-10-2012, 14:46
Od kilku tygodni nasze tuje zaczęły niepokojąco wyglądać. Z zewnątrz są piękne zielone, jednak gdy się je rozchyli wyraźnie widać brązowe gałązki - są jakby uschnięte, opadają. Co może być tego przyczyną? Czy faktycznie mają za mało wody? Czy może to jakaś choroba? W załączniku przesyłam zdjęcia. Z góry dziękuję za pomoc.

Piotr_Bodnar
23-10-2012, 14:50
A czym nawozicie ?
Ilelat mają drzewka? Jak wiele ziemi wymienialiście podczas sadzenia?>

marekrakow
23-10-2012, 14:59
A czym nawozicie ?
Ilelat mają drzewka? Jak wiele ziemi wymienialiście podczas sadzenia?>

Tuje mają 3 lata. Do tej pory rosły przepięknie bez żadnych problemów. Podczas sadzenia nie wymienialiśmy ziemi. Co do nawożenia to być może były w tym roku posypane azofoską, jednak jeśli mam być szczera to nie do końca pamiętamy czy im też się "dostało".

dorota.k
23-10-2012, 23:00
Mogą to być niedobory nawozowe (do uzupelnienia wiosną). Jesienią mają prawo też wytworzyć trochę posuszu przy pniu, tam gdzie nie dociera światło i utrzymywanie zielonych gałęzi nie ma sensu. Przeważnie zasychają też gałązki na których znajdowały się kwiatostany (szyszki) męskie. O takie:
https://plantdatabase.kwantlen.ca/images/flowers/thfaf1.jpg

Piotr_Bodnar
24-10-2012, 15:31
I dodatkowo nastepnym razem koniecznie trzeba pamiętac o nawozie i ewentualnie o wymianie czesci ziemi, powiedzmy wiaderko-dwa, przy sadzeniu. Mozna wtedy tez przesypac ziemie nawozem długouwalniającym się, wtedy takie nawozenie stosuje sie raz na rok, lub dwa lata.

Elfir
25-10-2012, 10:56
Po kiego grzyba ta wymiana ziemi to nie wiem?
Nie nawozi się świezo posadzonych roślin.

ŻADEN IGLAK nie ma zielonych igieł w środku korony, no może poza wybicinie cienioznośnym (jak cis).

Terryfoster
09-11-2012, 21:13
Miałem identyczną sytuację z moimi krzewami. Powiem szczerze że wyjechałem na wakacje na 2 tygodnie i zostawiłem z psami teściową i teścia. Po jakimś czasie sytuacja ustała a krzewy doszły do siebie. Podejrzewam że i Tobie powinno pomóc. :D