PDA

Zobacz pełną wersję : Okna a listwy parpapetowe



airwolf
25-10-2012, 06:27
Witam serdecznie,

Wiem, iż listwy parapetowe to bardzo dobre rozwiązanie.
Mam jednak pytanie, czy prawidłowe zamontowanie okien (bez ich zastosowania),
prawidłowe i staranne zamocowanie parapetów (wewnętrzne i zewnętrze) spełni swoje zadanie.
Mam również dodatkowe pytanie. Cy istnieje sposób zamontowanie listw parapetowych bez wymontowania okna.
Np. przez ich wciśnieścnięcie, czy listwy parapetowe sa tylko i wyłacznie wsuwane przed montażem okna w otworze.

Pozdrawiam

witek86
25-10-2012, 10:37
Witam serdecznie,

Wiem, iż listwy parapetowe to bardzo dobre rozwiązanie.
Mam jednak pytanie, czy prawidłowe zamontowanie okien (bez ich zastosowania),
prawidłowe i staranne zamocowanie parapetów (wewnętrzne i zewnętrze) spełni swoje zadanie.
Mam również dodatkowe pytanie. Cy istnieje sposób zamontowanie listw parapetowych bez wymontowania okna.
Np. przez ich wciśnieścnięcie, czy listwy parapetowe sa tylko i wyłacznie wsuwane przed montażem okna w otworze.

Pozdrawiam

jeśli jest miejsce by ją wcisnąć to jak najbardziej. pamiętać należy o taśmie pomiędzy listwą a oknem.
jeśli nie ma listwy również można poprawnie zamontować parapety ab y nie było problemów z przemarzaniem itd

MMichal
25-10-2012, 18:53
Witam

Podstawowa sprawa JAKA to listwa? wszak listwa listwie nie równa powiem więcej są takie, które powinno się stosować (i zapewne po to są) tylko jako listwę transportową, a są i takie, wielokomorowe z doszczelnieniem do profilu, które sprawdzą się bardzo dobrze.

Jeśli masz taką byle była to lepiej ją wywalić bo może tylko zaszkodzić.

Ja nie spotkałem się z dobrą listwą, którą można było wepchnąć po zamontowaniu okna.

Pozdrawiam

airwolf
26-10-2012, 07:23
Dziekuję za szybką odpowiedź. Listwa wydaje sie dość solida i jest ona typową parapetową stosowaną przez producenta okien, które zakupiłem.
Nie umiejętni montażyści stwierdzili, iż jest ona zbędna. Przykre, ale takie życie.

@Witek86 - jak taśma powinna być użyta miedzy listwą a oknem?

slawekk1980`
26-10-2012, 09:28
jak taśma powinna być użyta miedzy listwą a oknem?

rozprężna

finlandia
26-10-2012, 09:53
Nie koniecznie.
Rozprężna jest bardzo OK i ma wiele zalet (wad specjalinie nie widzę) ale wystarczy coś, co będzie uszczelniało. Silikon, pianka, gąbka. Często listwy podparapetowe mają specjalne uszczelki które eliminują przewiewy.