PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana drzwi wewnętrzyncyh



dejave
25-10-2012, 07:43
Witam,

Chciałbym wymienić stare drzwi wewnętrzne w mieszkania w bloku z lat 60 na nowe.
Obecnie mam drzwi w stalowych futrynach 2szt. i 2szt. w drewnianych.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9b63f62b1376a91.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b9b63f62b1376a91.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/834f2c81da6d5211.html
Obecnie posiadane przeze mnie drzwi mają 80cm szerokości
Wymiany chciałbym dokonać jak najmniejszym kosztem pracochłonności raczej bez wykuwania starych futryn.
Czy jest możliwość wstawienia ościeżnic na stare futryny kosztem zmniejszenia drzwi do 70cm?

andrzejzms
25-10-2012, 08:29
Zdjecia są słabo pomocne w ocenie.Jeżeli chcesz przynajmniej w/g mojej oceny zachować sie racjonalnie musisz wymienić drzwi tzn. usunać istniejace drzwi i zamontować nowe.Wszelkie kombinacje np. wymniana tylko skrzydeł ( jest bardzo prawdopodobne ,że nie będą oasowały zawiasy lub otwory pod zamek ) czy też wstawienie węższych drzwi " 70" mimo że możliwe to ich nie polecam. Przypuszczam ,że wymianiana drzwi będzie przy okazji remontu więc problemy związane z usunieciem starych drzwi bedą mniejsze. Jeżeli chcesz natomiast wymienić tylko drzwi to wymień je w komplecie i jeżeli uznasz ,że jest to zbyt droga inwestycja to ją przeprowadź kiedy indziej jak bedziesz miał srodki.

homecactus
25-10-2012, 08:37
1. Rozejrzyj się za drzwiami z tzw. regulowaną ościeżnicą

Dalej myślę nei warto tłumaczyć, bo jak zerkniesz co to jest, to będziesz wiedział o co chodzi.
Ja bym wykuł stalowe futryny, bo regulowana ościeżnica pozwoli ci wstawić dzrzwi "80" bez konieczności poprawek po kuciu (jak zrobisz to delikatnie)

dejave
25-10-2012, 08:37
Pomysł wymiany drzwi faktycznie urodził się podczas malowania mieszkania.
Niestety ściany zostały już pomalowane kiedy w oko rzuciły się zupełnie nie pasujące drzwi.
Chcielibyśmy zamontować coś znacznie nowocześniejszego.

Faktycznie wymiana samych drzwi jest praktycznie niemożliwa z powodów jakie przedstawiłeś.

W związku z powyższym pomyślałem o zastosowaniu czegoś pośredniego czyli nakładki na stare futryny kosztem zmniejszenia światła drzwi.

andrzejzms
26-10-2012, 08:36
Jeżeli uważasz,że wymiana drzwi nie jest możliwa to proponuję jedno z dwóch rozwiazań.
Pierwsze. Wymiana tylko skrzydeł ( i ewentualne pomalowanie / odnowienie starych ościeżnic ). Ten wariant może być trudny w realizacji z uwagi na nie dopasowanie do siebie ościeżnic i nowych skrzydeł drzwiowych i przydał by się montażysta drzwi ,który to oceni.
Drugim rozwiązaniem jest istotnie zastosowanie ościeżnicy regulowanej z ewentualną koniecznością zmniejszenia szerokości i wysokości drzwi. Przy znacznym nakładzie pracy mozna " wyciąć " tak stare ościeżnice ,że nie uszkodzi się ściany wokół nich i wtedy warto zastosować ościeżnicę regulowaną z zastsowaniem tych samych wymiarów szerokości i wysokości drzwi jak w drzwiach dotychczasowych.

centrum-montazu
17-11-2012, 15:39
Polecam poczytać w takim wypadku o montażu ościeżnic regulowanych nakładkowych. System przy równych ościeżnicach stalowych maskuje tamten system.
zapraszam do lektury