PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzony kabel - co teraz ??



szczukot
31-10-2012, 16:36
Przepikalem kabel i mam jeden walniety :( Od odkurzacza do pierwszego gniazda.
Znam cztery rozwiązania :
1) chodzic do garazu i go wlaczac - zona sie nei zgodzi
2) kuc cala droge aby poprowadzic nowy kabel - juz nie do zrobienia raczej.
3) przeprowadzic kabel w srodku rury - moze halasowac i syfic sie ?
4) zastosowac jakis system bezprzewodowy - czyli w gniazdku maly nadajnik a przy odkurzaczu odbiornik - macie jakies pomysly ?

Moze inne rozwiazania ?

Fantom

yaiba83
31-10-2012, 19:10
Jak wiesz gdzie go przeciąłeś to może wystarczy rozkuć i wstawkę małą zrobić?

szczukot
31-10-2012, 21:24
No bez przesady. Nie mam pojecia gdzie i co walnelo ten kabel.
Ale w polowie moge rozkuc posdzke i sprawdzic w ktora strone jest walniety.Jak w strone domu to lipa. Jak w strone garazu to moge posadzke pod nowy kabelek tam jeszcze skuc. Tak pokombinuje.

Fantom

yaiba83
15-11-2012, 11:32
Wpisz w google przekaźnik na pilota, albo zdalne sterowanie 2 kanałowe.
Praktycznie każde urządzenie z przekaźnikiem zwiernym zadziała, bo prąd w kablu sterującym jest znikomy.
Link (http://www.cosmogate.pl/product_info.php/products_id/249)

miki121
15-11-2012, 21:29
A masz kupiony odkurzacz???
Bo jak nie to jest bardzo łatwe rozwiązanie odkurzacz typu push and pull :)

szczukot
16-11-2012, 07:07
Odkurzacz mam.
A co do sterowanai przekaznikowego to troche lipa. Mam sterowanie moca odkurzacza. Przy przekazniku tylko wlacze lub wylacze :( No i bede musial jakies zasilanie doprowadzic do gniazda aby to zasilic. Bo znajac zycie, baterje siada po kilku miesiacach.

Fantom

CityMatic
16-11-2012, 07:29
Fantom

A jaki jest ten przewód? ile ma żył i jeśli dwie to czy choć jedna jest sprawna?

szczukot
16-11-2012, 08:25
Dwie zyly - nie przepikalem czy jedna jest ok. Ale jakby byla to zwieksza to jakos mozliwosci ?

Fantom

CityMatic
16-11-2012, 19:47
Dwie zyly - nie przepikalem czy jedna jest ok. Ale jakby byla to zwieksza to jakos mozliwosci ?

Fantom
Prócz tego co na priv - można jeszcze wprowadzić w rurociąg jeden przewód(żyłę) drut np 2,5mm2 od odkurzacza do pierwszego gniazda i w ten sposób utworzyć połączenie.
A, aby przeprowadzić pilotkę dla przewodu to najlepiej nitką obwiązać zwitek z papieru i wciągnąć do odkurzacza...potem do nitki przywiązać przewód i już ;) przed ostatnim zagięciem wyprowadzić przez otwór w rurociągu i uszczelnić klejem. Jeden przewód a szczególnie drut w izolacji nie będzie przeszkadzał w pracy odkurzacza, a śmieci również na nim nie będą się osadzały.

jok007
05-04-2013, 20:12
Przepikalem kabel i mam jeden walniety :( Od odkurzacza do pierwszego gniazda.
Znam cztery rozwiązania :
1) chodzic do garazu i go wlaczac - zona sie nei zgodzi
2) kuc cala droge aby poprowadzic nowy kabel - juz nie do zrobienia raczej.
3) przeprowadzic kabel w srodku rury - moze halasowac i syfic sie ?
4) zastosowac jakis system bezprzewodowy - czyli w gniazdku maly nadajnik a przy odkurzaczu odbiornik - macie jakies pomysly ?

Moze inne rozwiazania ?

Fantom

Rozumiem, że nie poprowadziłeś kabli w plastikowych rurkach? To zawsze najbezpieczniejsze rozwiązanie, chociaż dość pracochłonne