PDA

Zobacz pełną wersję : Jak regulować rotametrem na podłogówce



axl2
01-11-2012, 09:53
Witam,

Mam nową instalację CO gdzie cały dół domu jest w podłogówce a góra tylko na korytarzu i w łazience, reszta grzejniki. Cały układ jest zalany i odpowietrzony. Na dole na rotametrach mam 1 a u góry między 0 i 1. Góra praktycznie w ogóle się nie grzeje, powrót na podłodze po 2h grzania jest zimny. Podobno można regulować przepływ wody na rotametrach ale nigdzie nie umie znaleźć gdzie :( Sam rotametr da się wykręcać i wkręcać ale na wskaźniku nic się nie dzieje. te termostaty na powrotach oczywiście mam otwarte na maxa. Chciałbym ustawić na rotametrze np 2L/1min, jak to zrobić?

145609

odyseuszek
01-11-2012, 10:33
Zakręć wszystkie obwody oprócz jednego, jeśli kręcenie rotametrem (oczywiście wcześniej zdejmujesz białą osłonkę) nie będzie powodowało zmiany wskazań przy pracującej pompie, to możliwe że masz rotametry źle zamontowane - są rotametry do montowania na powrocie i na zasilaniu. Jeżeli będą zmiany to znaczy, że albo pompa za słaba albo podejścia za małej średnicy albo kaloryfery zabierają cały przepływ.

hydraulik_
01-11-2012, 11:22
i wszystko w temacie

axl2
02-11-2012, 13:14
Ale zakręcić je na rotametrach czy na tych termostatach z niebieskimi pokrywkami (powrót)?

odyseuszek
02-11-2012, 16:09
zakręć na termostatach łatwiej nimi kręcić niż rotametrami

axl2
04-11-2012, 17:52
Nie miałem jeszcze czasu siąść i pobawić się w zakręcanie danych obiegów ale zacząłem na poddaszu kręcić rotametrami. Mam tam tylko dwa i jak wspomniałem oba było na 0. ściągnąłem ten biały kapturek i zacząłem odkręcać czarny plastik wokół rotametru. Odkręciłem w obu na maxa ale tylko w jednym pokazała się woda, w drugi nic, wskaźniki w obu na 0. Później zacząłem kręcić samym tym przeźroczysty wskaźnikiem rotametru i na jednym pokazało się 1 a na drugim dalej 0. Niby teraz cała podłogówka grzeje ale nadal tego nie rozumie ;p czy w końcu się to reguluje, tą czarną podstawą rotametra czy samym szkłem? i dlaczego max idzie ustawić tylko 1. Jak np chciałbym dać na 2 to co mam zrobić, zwiększyć same obroty na pompie czy jak?

odyseuszek
04-11-2012, 19:37
Nie masz czasu poświęcić 10 minut żeby zakręcić 7 zaworów a oczekujesz że ktoś ma czas żeby wróżyć z fusów? Zrób wyraźne zdjęcie rotametru to może ktoś ci odpowie jak będzie miał czas.

hydraulik_
04-11-2012, 20:27
pompa na max