PDA

Zobacz pełną wersję : TO BYŁO: Organizacja pomocy dla Nelli - wątek zbiorczy



Strony : [1] 2 3 4

malka
02-11-2012, 16:27
W wątku o pożarze napisałam co na cito jest potrzebne.
Tu proszę o deklaracje swej pomocy. W tym wątku będziemy też koordynować pomoc, co by nie zawalić ich stertą niekoniecznie potrzebnych przedmiotów.

marynata
02-11-2012, 16:42
Przekopiuję Malko z Twojego wcześniejszego posta
potrzebne:
Odzież męska XL (185 cm)
damska 36 (164 cm)
dziewczęca 134
chłopięca 116
jakieś fajne zabawki dla dzieci

duuuuużo środków czystości
pościel (kołdry poduszki poszewki)
potrzebne są łóżka dla dzieci

ed Małgoś dopisała
buty:
30 - chłopiec
33 - dziewczynka
39/40 Nelka
43 - P.

Sharlotka
02-11-2012, 16:50
Mam:

- dla NEL:

2 pary nowych butów damskich, jesienno-wiosenne (typu czółenka, na obcasie, eleganckie).

- dla Córeczki:

2 nowe zestawy szydełkowe, jesienno-zimowe (czapka + golfik, beret + szalik).

Mogę je wysłać nawet jutro.

Sharlotka
02-11-2012, 16:54
Malka,
proszę jeszcze napisz, czy potrzebne są tylko rzeczy typowo jesienno-zimowe, czy i wiosenno-letnie (odzież, obuwie) się przydadzą?
Czy potrzebują kompletu odzieży ( w sensie: od podkoszulków po kurtki), czy coś konkretnie?

TAR
02-11-2012, 16:59
Malciu ja ci jutro napisze w sztukach co wysylam

aneta s
02-11-2012, 17:06
Aniu ja myślę że Oni potrzebują wszystkiego bo jak sadze zostali w tym czym stali....

Sharlotka
02-11-2012, 17:07
Pewnie tak:(

aneta s
02-11-2012, 17:08
Malka ja dziś przygotuję rzeczy do wysyłki i jutro zamieszczę listę co mam.
A gdzie wysyłać?

lidszu
02-11-2012, 17:16
Rozesłałam dzisiaj wiadomości po moich znajomych i mają zorganizować zbiórkę rzeczy dla dzieci.

Poszukam jakiś rzeczy dla Nelci - ubrań, bo z butami nie pomogę, bo mam mniejszą nogę.

MusiSieUdac
02-11-2012, 17:29
Jutro napiszę, co mogę wysłać na już, Malka daj mi znać tylko gdzie mam to posłać - może mogę do Ciebie?

zuz@nka
02-11-2012, 17:30
Ja organizuję ubrania dla P. i dla Nelci, buty dla małego na zimę...
to tyle na dziś a w weekend będę wszystko pakować ( bo teraz leżę z gorączką) i dokładnie napiszę co wysyłam

pawelkokosz
02-11-2012, 17:34
Właśnie dzisiaj zrobiła żona u synka remanent zabawek....jeśli można tylko prosić o adres na priva i ew. numer konta....

Drop_Inn
02-11-2012, 17:35
Ja mogę zorganizować trochę ubrań dla Nelki.

Sharlotka
02-11-2012, 17:37
Malka,

trzy pytania:

1. określ w pierwszym poście, czy zbieramy/ wysyłamy wyłącznie NOWE rzeczy, czy dopuszczalne są UŻYWANE, pod warunkiem, że w są w stanie bardzo dobrym i dobrym?

2. napisz, czy będziesz podawała adres do wysyłki na pw?

3. Kto zajmie się koordynacją zbiórki?

lidszu
02-11-2012, 18:11
Jeszcze na pewno zorganizuję ubrania dla P.

lidszu
02-11-2012, 18:12
Malka,

trzy pytania:

1. określ w pierwszym poście, czy zbieramy/ wysyłamy wyłącznie NOWE rzeczy, czy dopuszczalne są UŻYWANE, pod warunkiem, że w są w stanie bardzo dobrym i dobrym?

2. napisz, czy będziesz podawała adres do wysyłki na pw?

3. Kto zajmie się koordynacją zbiórki?

W Warszawie, Nefer zobowiązała się skoordynować zbiórkę rzeczy

Jeśli chodzi o ubrania, to myślę, że można dopuścić używane, ale w bardzo dobrym stanie, żeby nie były to jakieś znoszone łachy, których chciałby się ktoś pozbyć

malka
02-11-2012, 18:15
Kocham Was :)

ale pomału, ok?
Rodzina Nelciów mieszka kątem u mamy, więc nie mają zbyt wiele miejsca na magazynowanie.
Myślę,że jak padną konkretne deklaracje, będziemy w stanie ocenić rozmiar Waszej pomocy i skonsultować z Ich potrzebami.


Wiemy,że dzieciaki nie mają łóżek - jedną sztukę biorę na siebie.
Nie wiemy co z pościelą w sensie kołdry poduszki, może rano przed wyjazdem do Nelków zahaczymy o ikeę.

Arnika
02-11-2012, 18:20
Jestem i czekam na sygnał....
Możemy Malcia u mnie np zrobić jakieś centrum.. dowieziemy później/natychmiast...

malka
02-11-2012, 18:24
Bosko :)

w takim razie ludziska z południa - punkt zrzutu będzie u Arni (kontaktować się z Nią na pw).
Jeśli ktoś zdąży jeszcze dziś - to jutro rzeczy mogą być na miejscu:)

Arnika
02-11-2012, 18:27
Zadałyście słuszne pytanie.. czy rzeczy nowe czy używane...

Są różne osoby...
...i nie wiem.. nie mam pojęcia...
Ale jeśli używane to.. ja bym powiedziała.. swoje najlepsze, najładniejsze...

Ile dziecku potrzebnych jest kurtek... 2 sztuki..
To samo i dorosły max 2 sztuki..
Swerty 3 sztuki...
Spodnie 2-3 sztuki...
Bielizna nowa oczywiście...

Ale ustalimy.. pogadamy.. , przekażemy wieści...

Basia1112
02-11-2012, 18:27
Ja mam prawie nową kurtkę zimową i jedną poduszkę-też prawie nówka.
Jutro zabiorę.

Kurtka męska.

lidszu
02-11-2012, 18:30
Wiemy,że dzieciaki nie mają łóżek - jedną sztukę biorę na siebie.
Nie wiemy co z pościelą w sensie kołdry poduszki, może rano przed wyjazdem do Nelków zahaczymy o ikeę.

Nefcia pisała, że chyba ma 2 łóżka dla dzieciaków

zuz@nka
02-11-2012, 18:31
co do łóżka to mogę zaoferować takie wraz z materacem 90x200 cm:
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/minnen-rama-ozka-reg-dug-podstszczeb__0110173_PE260250_S4.JPG

Sharlotka
02-11-2012, 18:33
Malka,

Nefer chyba już załatwiła 2 łóżka dla dzieci - sprawdź w drugim wątku!

zuz@nka
02-11-2012, 18:36
Dajcie znać co z tymi łóżkami od Nefci bo nie wiem czy dostarczyć swoje ? żeby się nie okazało że łóżek będzie kilka :rolleyes:

emiranda
02-11-2012, 18:43
Malka która chyba bliżej mieszka tez mówi ze ma jedno łóżko. To miło, że jest takie pospolite ruszenie, ale nie wysyłajmy na hurrrrrra, myslę, że na poczatek warto wysłać rzeczy dla dzieci.

diabel200
02-11-2012, 18:47
Paczka przygotowana:
2x Kurtka zimowa dla małego ( stan bdb, i dobry)
Piżamka nowa
podkoszulki nowe i używane stan bdb.
Czapki 2 szt, używane stan bdb
zabawki rózne dla chłopca.
Buty dla męża nel rozmiar 43, nowe.

W poniedziałek wyślemy priorytetem.
Co jest potrzebne z chemi do sprzątania? to wrzucimy jeszcze do paczki jeśłi jest potrzebna.

Nefer
02-11-2012, 18:52
Zuza, jutro jedzie łóżko sosnowe. Drugie łóżko, od Dorci, to tapczan. Nelcia nie mogła się zdecydować na już. A i Dorci nie chcę fatygować (ma termin porodu na za chwilę :)) . Twoje jest piękne i myślę,że dla córeczki Nelci byłoby super. Czy poradzisz sobie z tym sama czy mam podjechać ? Jutro śmigam popołudniu do Grójca , ale potem jestem free.

malka
02-11-2012, 18:54
Nef -jakie masz łóżko ?
Wiesz, chodzi o to,że chłopiec ma lat 5 i nie jest potrzebne pełnowymiarowe - a i chyba z miejscem na takie może być krucho.

zuz@nka
02-11-2012, 19:00
Zuza, jutro jedzie łóżko sosnowe. Drugie łóżko, od Dorci, to tapczan. Nelcia nie mogła się zdecydować na już. A i Dorci nie chcę fatygować (ma termin porodu na za chwilę :)) . Twoje jest piękne i myślę,że dla córeczki Nelci byłoby super. Czy poradzisz sobie z tym sama czy mam podjechać ? Jutro śmigam popołudniu do Grójca , ale potem jestem free.

Nefciu - jak możesz to podjedź w wolnej chwili tylko daj mi znać odrobinę wcześniej ;)
i prześlij mi numer tel bo Julek utopił mi fona i mam brak kontaktów :(

Nefer
02-11-2012, 19:08
A więc właśnie Nelli napisała, że akcja łóżka odwołana. Pani Dyrektor jej szkoły zaproponowała, że sfinansuje zakup i jutro już będą. Czyli już załatwione :) Dzięki Zuzek :)

MusiSieUdac
02-11-2012, 19:14
Kochani są tutaj ludziska i jak nie wierzyć w ludzi? Ta akcja dowodzi, jak bardzo mozna liczyc na forumowiczow.

Tak sie tu goraco zrobilo, dziewczyny jutro bedziecie na miejscu - moze wtedy okreslicie, porozmawiacie z Nelą, co jest potrzebne dokladnie i jak to zalatwic. Czekam na wiesci

zuz@nka
02-11-2012, 19:15
A więc właśnie Nelli napisała, że akcja łóżka odwołana. Pani Dyrektor jej szkoły zaproponowała, że sfinansuje zakup i jutro już będą. Czyli już załatwione :) Dzięki Zuzek :)

to super że tak sprawnie i szybko poszło z tymi łóżkami :)

TAR
02-11-2012, 19:26
ja mam liste, w poniedzialek moge wyslac paczke:
damskie:
sweter - 4 szt.
bluza polar - 1 szt.
bluzy sportowe cieple - 2 szt.
spodnie dresowe - 1 szt.
spodnica wyjsciowa czarna- 1
sukienka typu szmizjerka szara - 1
skarpety nowe - 4 pary
koszulki i bluzki bawelniane - kilka
rekawiczki skorzane nowe - 1
spodnie dlugie wyjsciowe - 3 szt.
bluzki wyjsciowe 3 szt.
marynarka sportowa - 1
(niektore z rozm to M/38 - odpowiadajaca S /36 zalezy od marki), czesc rzeczy jest nowa

meskie
koszula wyjsciowa rozm. 42-43 nowa - 2 szt. jedna z dlugim jedna z krotkim rekawem
skarpety nowe zapakowane rozm. 42-44 - 4 pary
bokserki nowe zapakowane roz. xl - 1 para
koszulka meska - 1

ponadto:
reczniki kapielowe duze - 3 szt.
reczniki srednie - 2 szt.
reczniki male do twarzy - 4 szt.

wysylac?????

joliska
02-11-2012, 19:31
Słuchajcie, za sprawą wielu osób chętnych do pomocy (dzięki!!!!!) zaczyna się robić chaos ;) Może nie od rzeczy byłoby zrobić pełną listę rzeczy potrzebnych Nellciom - a darczyńcy odhaczaliby kolejne punkty?

Sharlotka
02-11-2012, 19:39
Dobry pomysł - trzeba to jakoś ogarnąć.

Sharlotka
02-11-2012, 19:42
Pomoc materialna - odzież, obuwie - jest dla nich pewnie najpilniejsza i najważniejsza w tej chwili.

Bardzo proszę więc, by Główne Koordynatorki - MALKA, NEFER, MAŁGOŚ - ustaliły z Nelli, czy akceptuje podawane tutaj propozycje, czy możemy wysyłać, na jaki adres.
Część z nas mogłaby pewnie jutro nadać przesyłki, tak, by w poniedziałek czy wtorek były na miejscu.

Arnika
02-11-2012, 19:46
Poczekajcie dziewczyny...
Zaraz będzie u mnie Malka... Podzwonimy....
Damy znać...

TARcia a te rzeczy są dobre na Ciebie czy małe.. bo Nelcia to prawie połowę Ciebie.. o ile się nie mylę... małe 38...
Ale nie wiem...

TAR
02-11-2012, 19:49
Wiola, to sa rzeczy male, nie dla mnie. roz. s, 36

malgos2
02-11-2012, 19:52
Nie wiem, czy juz wiecie czy nie, ale lozka kupuje dyrekcja szkoly, w ktorej pracuje Nelli. Takie mam info.

Jesli komus blizej do Krakowa - moze zrzucac u mnie, aczkolwiek ja tego nie mam czym zawiezc, moge np. hurtem wyslac.

To, co jest potrzebne od Nelki trzeba wyciagac, ona sama nie wie jeszcze co sie da uratowac a co nie. Moim zdaniem pewnie niewiele, ale moge sie mylic. Jutro rasia bedzie na miejscu i wszystko nam powie.

Rasia podkreslala w rozmowie, ze rzeczy, szczegolnie buty wysylamy nowe. Wiem, ze czesto mamy takie, ktore sa jak nowe, wiec napisze to samo co na FB - wysylamy rzeczy w takim stanie, w jakim chcielibysmy sami dostac.

malgos2
02-11-2012, 19:55
I Nelka to raczej male 36, a P. to chyba tez nie znowu takie XL. ;)

Nefer
02-11-2012, 19:58
Jest propozycja od fundacji w razie gdybyśmy chcieli zrobić mocną zbiórkę publiczną. Udostępnią swoje konto do tego celu. Żeby było na legalu. Myślę, że możemy tego potrzebować jutro po oględzinach strat. I może Redakcja by pomogła :)

lidszu
02-11-2012, 20:00
ja również będę jutro u Nelki, więc możecie się ze mną kontaktować :)

1976pinacolada
02-11-2012, 20:31
Ja jutro dam znać bo musze sprawdzić na starym mieszkaniu ale na 99% będę miała kurtkę zimową dla dziewczynki, zimowy płaszcz dla nelli, skórzane zimowe rękawiczki i ciepłe szale/szaliki. Jutro napisze na 100%. Cały czas myslę co jeszcze ........

Tomasz Antkowiak
02-11-2012, 20:35
Jest propozycja od fundacji w razie gdybyśmy chcieli zrobić mocną zbiórkę publiczną. Udostępnią swoje konto do tego celu. Żeby było na legalu. Myślę, że możemy tego potrzebować jutro po oględzinach strat. I może Redakcja by pomogła :)


i chyba tak bylo by najlepiej

uwazajmy z przelewami na prywatne konto. moze to nieszczegolnie sie spodoba co napisze, ale niestety US nie spi, i moze sie okazac ze w ogolnym rozrachunku narobimy wiecej tylko klopotow Nelli Sza bo jakis bezduszny urzednik chwyci ja za gardlo...

uporzadkujmy ten chaos, wtedy bedzie latwiej zaproponowac jakas pomoc ktora sie naprawde przyda. pomoc, jesli jest chaotyczna i nie trafiona tez moze przyspozyc problemow.

jestem z daleka, ale zrobie co bede mogl.

Arnika
02-11-2012, 20:41
Zaraz ogarniemy i puścimy...
O której będziesz Lidzia... Jak co to mnie masz po drodze...

jamles
02-11-2012, 20:42
.... ale niestety US nie spi.....
tam też robią ludzie z ....... sercem

Arnika
02-11-2012, 20:45
Lidzia zadzwoń do mnie...

malgos2
02-11-2012, 20:49
tam też robią ludzie z ....... sercem

I nie wierze, ze maja az tak malo roboty. ;)

Poza tym moge Nelce zawiezc gotowke. I prosze, zeby ten watek byl raczej poswiecony koordynacji darow rzeczowych. :)

Arnika
02-11-2012, 21:03
Damskie:
sweter - 4 szt. TAR
bluza polar - 1 szt. TAR
bluzy sportowe cieple - 2 szt. TAR
spodnie dresowe - 1 szt. TAR
spodnica wyjsciowa czarna- 1 TAR
sukienka typu szmizjerka szara - 1 TAR
skarpety nowe - 4 pary TAR
koszulki i bluzki bawelniane - kilkaTAR
rekawiczki skorzane nowe - 1 TAR
spodnie dlugie wyjsciowe - 3 szt.TAR
bluzki wyjsciowe 3 szt.TAR
marynarka sportowa - 1TAR
(niektore z rozm to M/38 - odpowiadajaca S /36 zalezy od marki), czesc rzeczy jest nowa
bluza polarowa Lidszu
buty damskie, jesienno-wiosenne (typu czółenka, na obcasie, eleganckie). Sharlotka

Męskie
koszula wyjsciowa rozm. 42-43 nowa - 2 szt. jedna z dlugim jedna z krotkim rekawemTAR
skarpety nowe zapakowane rozm. 42-44 - 4 paryTAR
bokserki nowe zapakowane roz. xl - 1 paraTAR
koszulka meska - 1 TAR
Buty dla męża nel rozmiar 43, nowe.diabel200
kurtkę ciepłą jesienną Lidszu
bezrękawnik puchowyLidszu
spodnie sztuk 2Lidszu
bluzę dresowąLidszu
koszula z krótkim i długim rękawemLidszu
spodnie dresoweLidszu
t-szirty szt 2Lidszu
bluzy z polaru 2Lidszu
wełniane rękawiczkiLidszu
marynarka sztruksowaLidszu


Córeczki:

2 nowe zestawy szydełkowe, jesienno-zimowe (czapka + golfik, beret + szalik).Sharlotka

Dla Mikołaja (synka)

2x Kurtka zimowa dla małego ( stan bdb, i dobry) Diabel200
Piżamka nowaDiabel200
podkoszulki nowe i używane stan bdb.Diabel200
Czapki 2 szt, używane stan bdbDiabel200
zabawki rożne dla chłopca.Diabel200

ponadto:
ręcznikikapielowe duze - 3 szt.TAR
reczniki średnie - 2 szt.TAR
reczniki male do twarzy - 4 szt.TAR
Łóżka Dyrekcja szkoły


Potrzebne :

Kołdry 4
Poduszki 4
Poszwy i poszewki+ prześcieradło 4

Ubranka dla dzieci:

Dziewczynka ~8 lat 134cm:
Spodnie
Spódniczki
Sweterki
Bluzeczki
Podkoszulki
Rajstopy
Skarpetki
Majtki
buty r. 33

Chłopiec 5 lat 116cm wzrostu
Spodnie
Bluzy
Swetry
Kurtka zimowa
Skarpety
Majtki
Kalesony
T-shirt
Buty rozm 30

Zabawki, książeczki, kolorowanki, kredki, flamastry... art papiernicze dla dzieci.
Środki czystości.

Arnika
02-11-2012, 21:08
Jutro zapadnie decyzja gdzie kierować przesyłki.
Nie wiemy gdzie będzie mógł ktoś te przesyłki odbierać.

Piotrek42
02-11-2012, 21:14
Tutaj też wkleję bo to także wymaga koordynacji.

Jak to dobrze że w Polsce zyją jeszcze tacy ludzie,którzy chcą bezinteresownie pomagać, Az miło takie posty się czyta,Nie znam Nell ale co moge to pomoge, Proszę zauważyć że Nell będą potrzebne również materiały, typu drewno,plandeki, pustaki, opal na zimę, moze jakies zródło ciepła? (zeby to do końca nie zniszczało) jakieś okna.cement, pewnie grzejniki i cała reszta i tu może prośba do osób które tak chętnie reklamują SWOJE towary i usługi na forum, Może również pomożecie?? nie potrzeba tylko pomocy ale także fachowych porad,wykonawstawa czy materialów budowlanych.Z tego co widziałem z pomocą zadeklarowała sie TYLKO firma Kominki Piotr Batura Chwała jej za to.

lidszu
02-11-2012, 21:15
ja wiozę jutro dla P:

kurtkę ciepłą jesienną
kurtkę puchową
bezrękawnik puchowy
spodnie sztuk 2
bluzę dresową
koszula z krótkim i długim rękawem
spodnie dresowe
t-szirty szt 2
bluzy z polaru 2
wełniane rękawiczki
marynarka sztruksowa

dla Nelci mam bluzę polarową
i bluzę z długim rękawem

Nefer
02-11-2012, 21:24
Na razie w poniedziałek będzie rzeczoznawca. Wstrzymałabym się z materiałami budowlanymi, bo nie wiadomo czy dom będzie do odbudowy czy do rozbiórki i zaczęcia od nowa.

diabel200
02-11-2012, 21:24
Paczka przygotowana:
2x Kurtka zimowa dla małego ( stan bdb, i dobry)
Piżamka nowa
podkoszulki nowe i używane stan bdb.
Czapki 2 szt, używane stan bdb
zabawki rózne dla chłopca.
Buty dla męża nel rozmiar 43, nowe.

W poniedziałek wyślemy priorytetem.
Co jest potrzebne z chemi do sprzątania? to wrzucimy jeszcze do paczki jeśli jest potrzebna.

To możemy my wysłać w poniedziałek.

Karolina i Artur :P
02-11-2012, 21:24
Ja jutro śmigam na zakupy, to kupię dla Synka Nelci : Bluzę i t-shirt + I jakieś środki czytości.

Piotrek42
02-11-2012, 21:27
Nefer idzie zima, nie wiadomo ile beda trwały przepychanki z urzędami czy ubezpieczycielami,a dom zabezpieczyć trzeba... bo zniszczeje do reszty, a nawet jak bedzie odbudowany to materiały czy wykonawstwo i tak sie przydadzą.

Arnika
02-11-2012, 21:43
Piotr.. może poczekajmy do poniedziałku...

Karolina.. kupisz bluzę i za przesyłkę musisz zapłacić.. może lepiej jak masz ochotę prześlij pieniądze, a wówczas brakujące rzeczy dokupią sobie sami i to na rozmiar i odpowiedni i styl/fason/kolor... ???? nie wiem.. może się mylę...

Arnika
02-11-2012, 21:44
To możemy my wysłać w poniedziałek.


Czyli mam to ująć...
Już dodaję...

marynata
02-11-2012, 21:47
Karolina.. kupisz bluzę i za przesyłkę musisz zapłacić.. może lepiej jak masz ochotę prześlij pieniądze, a wówczas brakujące rzeczy dokupią sobie sami i to na rozmiar i odpowiedni i styl/fason/kolor... ???? nie wiem.. może się mylę...
Ja też tak myślę.
Do tego koszt przesyłki nie pójdzie do poczty polskiej tylko do Nelki....

Basia1112
02-11-2012, 21:50
Dziewczyny,musze się już wyautować z forum .Czekam rano na telefon o której sie spotykamy.

diabel200
02-11-2012, 21:50
Czyli mam to ująć...
Już dodaję...


Tak proszę.

Basia1112
02-11-2012, 21:53
Arnika dopisz :
kurtka męska zimowa-stan bdb
2 ręczniki kąpilelowe-stan db
koszula męska,krótki rękaw-stan bdb
poduszka -stan bdb

Arnika
02-11-2012, 21:58
Dziewczyny,musze się już wyautować z forum .Czekam rano na telefon o której sie spotykamy.


Basia 6-8 osób od nas jedzie... Nie wiem dokładnie ile.. czy więcej czy mniej...
Malka odezwie się jutro rano, albo Ty dzwoń...
Chyba będziemy tam około 10.00
Nie wiem dokładnie..
Czekamy u nie na Rasie teraz , umówimy się dokładnie co i jak..
Lidszu jedzie z Warszawy jutro z rańca wyjeżdża.. zajedzie do mnie...

pasie
02-11-2012, 22:03
Dziewczyny a co z tymi 4 kołdrami? było na FB i nie wiem na czym stanęło...

ja też uważam, że zamiast kupować nowe ubrania szczególnie dla dzieciaków i płacić za przesyłkę lepiej kasę na konto - z rozmiarami jest tak różnie, że ciężko trafić...

dorkaS
02-11-2012, 22:09
Mam taka mala dygresje, moze jednak warto byloby sie postarac o publiczne konto. Zeby przez przypadek nie zaszkodzic Neli. Nie tak dawno bylo dosc glosno o sprawie pani Klemczak, dzielnej Babci autystycznego chlopca (wiecej mozna znalezc na blogu p.Klemczak). Tu krotka wzmianka o niej:
http://twojeporady.onet.pl/artykuly/zobacz/608/uwazaj-to-moze-byc-zbiorka-publiczna

markoto
02-11-2012, 22:09
jesli chodzi o ubrania dla dzieci to akurat to sa lekkie rzeczy a ubranka sa niestety drogie wiec wydaje mi sie ze jesli ktos ma na zbyciu ciuszki ktore sa potrzebne to lepiej wyslac zwlaszcza jesli nie ma sie nadmiaru pieniedzy

markoto
02-11-2012, 22:13
Portal nie zgodził się z tym zarzutem i skierował sprawę do sądu uznając, że obrót bezgotówkowy (przelewy elektroniczne, system PayPal) nie odpowiada definicji zbiórki publicznej wynikającej z ustawy o zbiórkach publicznych, ponieważ nie jest to zbieranie datków "w gotówce lub w naturze".W lutym 2012 r. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza orzekł, że wydawca nie prowadził zbiórki publicznej,

Arnika
02-11-2012, 22:17
Damskie:
sweter - 4 szt. TAR
bluza polar - 1 szt. TAR
bluzy sportowe cieple - 2 szt. TAR
spodnie dresowe - 1 szt. TAR
spodnica wyjsciowa czarna- 1 TAR
sukienka typu szmizjerka szara - 1 TAR
skarpety nowe - 4 pary TAR
koszulki i bluzki bawelniane - kilkaTAR
rekawiczki skorzane nowe - 1 TAR
spodnie dlugie wyjsciowe - 3 szt.TAR
bluzki wyjsciowe 3 szt.TAR
marynarka sportowa - 1TAR
(niektore z rozm to M/38 - odpowiadajaca S /36 zalezy od marki), czesc rzeczy jest nowa
bluza polarowa Lidszu
buty damskie, jesienno-wiosenne (typu czółenka, na obcasie, eleganckie). Sharlotka

Męskie
koszula wyjsciowa rozm. 42-43 nowa - 2 szt. jedna z dlugim jedna z krotkim rekawemTAR
skarpety nowe zapakowane rozm. 42-44 - 4 paryTAR
bokserki nowe zapakowane roz. xl - 1 paraTAR
koszulka meska - 1 TAR
koszula męska,krótki rękaw-Basia1112
Buty dla męża nel rozmiar 43, nowe.diabel200
kurtkę ciepłą jesienną Lidszu
kurtka męska zimowa Basia1112
bezrękawnik puchowyLidszu
spodnie sztuk 2Lidszu
bluzę dresowąLidszu
koszula z krótkim i długim rękawemLidszu
spodnie dresoweLidszu
t-szirty szt 2Lidszu
bluzy z polaru 2Lidszu
wełniane rękawiczkiLidszu
marynarka sztruksowaLidszu

Córeczki:

2 nowe zestawy szydełkowe, jesienno-zimowe (czapka + golfik, beret + szalik).Sharlotka

Dla Mikołaja (synka)

2x Kurtka zimowa dla małego ( stan bdb, i dobry) Diabel200
Piżamka nowaDiabel200
podkoszulki nowe i używane stan bdb.Diabel200
Czapki 2 szt, używane stan bdbDiabel200
zabawki rożne dla chłopca.Diabel200

ponadto:
ręcznikikapielowe duze - 3 szt.TAR +2 Basia1112
reczniki średnie - 2 szt.TAR
reczniki male do twarzy - 4 szt.TAR
Łóżka Dyrekcja szkoły


Potrzebne :

Kołdry 4
Poduszki 4
Poszwy i poszewki+ prześcieradło 4


Poduszka Basia1112

pasie
02-11-2012, 22:21
mam jechać po te kołdry? tylko IKEA od 10tej a Lidzia pewnie wyruszy wcześniej...

marynata
02-11-2012, 22:24
jesli chodzi o ubrania dla dzieci to akurat to sa lekkie rzeczy a ubranka sa niestety drogie wiec wydaje mi sie ze jesli ktos ma na zbyciu ciuszki ktore sa potrzebne to lepiej wyslac zwlaszcza jesli nie ma sie nadmiaru pieniedzy

no oczywiście że tak
mówimy o sytuacji w której forumowicze chcą sami robić zakupy i wysyłać je

dorkaS
02-11-2012, 22:27
Portal nie zgodził się z tym zarzutem i skierował sprawę do sądu uznając, że obrót bezgotówkowy (przelewy elektroniczne, system PayPal) nie odpowiada definicji zbiórki publicznej wynikającej z ustawy o zbiórkach publicznych, ponieważ nie jest to zbieranie datków "w gotówce lub w naturze".W lutym 2012 r. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza orzekł, że wydawca nie prowadził zbiórki publicznej,

Histmag mial latwiej, a tamta rodzina dostala okropnie po nosie, wiele ludzi wlasnie wyslalo w najlepszej wierze drobne przedmioty, a oni za to byli ciagani po sadach. Warto doczytac ten artykul do konca.

Prosze nie odbierac mojego postu jako chec zniweczenia dzialan w dobrym imieniu, jest tu duzo madrych ludzi i wiedza jak takie rzeczy przeprowadzic tak, by szanowny US nie mial potem idiotycznych ciagat.

zosik
02-11-2012, 22:37
Nelli przykro mi bardzo! Mam nadzieję, że będę mogła choć troszkę pomóc. Też poproszę o nr konta.

Arnika
02-11-2012, 22:43
Paśku.. poczekaj aż Rasia dojedzie do mnie... jedzie...
Uzgodnimy co i jak...
kołdry i poduszki są potrzebne na już.. a paczka by dotarła najwcześniej we wtorek... Może któraś z dziewczyn kupi w katowickiej Ikei...
Masz do mnie te.. jak co to dzwoń... Lidzia ma...

Nefer
02-11-2012, 22:44
W każdej chwili możemy dostać konto z fundacji. Dajcie tylko znać, ze chcemy.

malgos2
02-11-2012, 22:45
Dorka, ale my naprawde nie robimy tego po raz pierwszy. Jak bedziecie tak ciagle o tej babci to jeszcze wykraczecie. :D

Arnika
02-11-2012, 22:48
Małgoś... A Ty wiesz coś o czymś?????????
Dorcia.. a Ty coś wiesz?????????????

dorkaS
02-11-2012, 22:48
Dorka, ale my naprawde nie robimy tego po raz pierwszy. Jak bedziecie tak ciagle o tej babci to jeszcze wykraczecie. :D

Wiem, tylko sie martwilam. Ale juz przestaje.

TAR
02-11-2012, 22:48
poza tym badzmy merytoryczni to watek kto i co chce przekazac, pomoc, nie zasmiecajmy go "gdybaniami", mysle ze to utrudnia prace koordynatorkom :)

malgos2
02-11-2012, 22:53
Jak tam chceta, ja tylko wiem, ze w kazdej instytucji jest masa papieru, ksiegowosci itd. i zanim to sie wszystko ogarnie to mija czas i to tez kosztuje. Ale jesli sie okaze, ze zaczniecie wysylac po milionie, to faktycznie, moze byc problem. ;)

pasie
02-11-2012, 22:54
to czekam.... jakby co dajcie znać
Arni mam tel i Twój i Lidzi:yes:

Arnika
02-11-2012, 23:40
OKi

agawi74
03-11-2012, 00:16
kołdry i poduszki są potrzebne na już..

Dopiero się dowiedziałam i próbuje to ogarnąć...:confused:
Arniko, ja dysponuję dwiema NOWYMI poduszkami, ale termoelastycznymi (profilowane) w wymiarze 35x50cm. Jeżeli takie się nadadzą, to bardzo chętnie je ofiaruję- tylko, że wysyłkę mogę zrobić dopiero w poniedziałek... Daj mi znać, jak się dowiesz, dzięki:)

Arnika
03-11-2012, 00:32
Pasiulka.. wstrzymaj się..
Zobaczymy na wizji jutro..
Jak będzie coś potrzebne na już to kupimy na miejscu..
Lidzi nie podasz... bo Ikea dopiero się otworzy, a ona już będzie u mnie..
A jak kupisz i wyślesz.. to przesyłka dotrze we wtorek/środę ...
jak coś potrzebne na cito.... to za późno będzie...

Agawi.. poczekaj do jutra...

agawi74
03-11-2012, 00:37
Agawi.. poczekaj do jutra...

Nie ma sprawy, poczekam...

Arnika
03-11-2012, 01:04
Poczekajcie cierpliwie..
Jak co to jutro na fonie możemy być... Jak któraś nie zna.. to jak coś ważne i będzie chciała to się dowie o nr.....

malka
03-11-2012, 01:49
Mój nr jest ogólnie dostępny - dziś się nawet nieco przeraziłam jak bardzo ;)

więc w razie potrzeby -śmiało dzwońcie.

ngel
03-11-2012, 05:47
czyli na chwilę obecną najlepiej zrobić tak: kto może i chce niech przeleje pieniądze bo wtedy dziewczyny będą mogły kupić to co jest potrzebne na już. Z pomocą rzeczową się chwilę wstrzymujemy aż będzie znany dokładny obraz potrzeb- dobrze gadam?

Dziewczyny uściskajcie mocno Nelkę- powiedzcie Jej, że nie zostaną z tym sami! Całe FM jest z nimi i jak tylko się da to pomożemy!! :-)

pawelkokosz
03-11-2012, 05:57
czyli na chwilę obecną najlepiej zrobić tak: kto może i chce niech przeleje pieniądze bo wtedy dziewczyny będą mogły kupić to co jest potrzebne na już. Z pomocą rzeczową się chwilę wstrzymujemy aż będzie znany dokładny obraz potrzeb- dobrze gadam?

Dziewczyny uściskajcie mocno Nelkę- powiedzcie Jej, że nie zostaną z tym sami! Całe FM jest z nimi i jak tylko się da to pomożemy!! :-)

Właśnie chciałem to powiedzieć....niech ludziska, którzy są blisko działają w formie rzeczowej, a my z daleka niech przeleją co nie co....dzięki za numer konta....
Wiecie jak to czytam to chyba nie jest tak źle z nami jako narodem....nie ma tu Smoleńska, kryzysu, PKB nam nie spada...i jak to czytam to prawie ryczę na klawiaturę.....pozdrów Malka Nelkę....

RD2011
03-11-2012, 07:30
Dokładnie tak jak napisał pawelkokosz!!!
Podpisuję się pod tym całym sercem !

Maciejka_1976
03-11-2012, 07:40
Proszę o nr konta
Nelcia, trzymajcie się!!!
Magda

vadiol
03-11-2012, 08:00
Proszę o numer konta . Myślę ze pieniądze najbardziej się jej przydadzą .

Nelli - jakos musisz to przetrzymać .

mirela99
03-11-2012, 08:01
Mam pościel w bardzo dobrym stanie ale w koniki pony (córka Nelci chyba starsza) - może być ?

I numer konta poproszę - po dziesiątym na pewno coś prześlę.

I tak jak pisałam - miejscem na składowanie rzeczy także dysponuję. Mam do Neli niedaleko więc na bieżąco mogę dowozić.a

marynata
03-11-2012, 08:15
Pojechałyście już dziewczynki?Wyściskajcie od nas Nelków :)

GUMISIOWA
03-11-2012, 08:15
Dziewczyny kochane-paczka gotowa:

udalo mi sie zorganizowac dla corci Neli:

plaszcz puchowy na zime
tunika
polgolfik i bluzeczka
polarowy komplet-bluza i spodniczka

balerinki

TYLKO NIE WIEM GDZIE TO WYSLAC!!!!!Dajcie znac o jakims adresie!!!!

Arnika
03-11-2012, 08:24
Dziewczyny zaraz wyjeżdżamy...
Ucałujemy i uściskamy Ich serdecznie od wszystkich.. oby tylko oddech złapali.

Po oglądnięciu i przepytaniu , podjedziemy do sklepów i zakupimy to co potrzeba na JUŻ.
Rzeczywiście szkoda czasu no i też kasy na przesyłki...


Z pomocy rzeczowej.. - to mam prośbę.. wklejajcie i uzupełnijcie listę pod naszą nieobecność...
Edzia ogarnij, DPSia albo inna laska co będzie pod kompem... OK??????

hazeleyes1982
03-11-2012, 08:35
Kochani, gdzie szukac nr-u konta?

GUMISIOWA
03-11-2012, 08:38
no dziewczyny co z tym adresem!!!!

marynata
03-11-2012, 08:50
Maciejka,Vadiol wysłałam na wszelki wypadek,jakbyście jeszcze nie miały.
Reszta dziewczyn-macie chyba zapchane skrzynki.

marynata
03-11-2012, 08:52
no dziewczyny co z tym adresem!!!!

Gumisiowa,koordynatorki już mówiły,na razie nic nie wysyłamy-one sprawdzą dokładnie co potrzeba żeby nie zalać ich nadmiarem rzeczy.

hazeleyes1982
03-11-2012, 09:06
skrzynka wyczyszczona:rolleyes:

marynata
03-11-2012, 09:14
skrzynka wyczyszczona:rolleyes:
poszło

ed Mirelko-do Ciebie też się udało

EDZIA
03-11-2012, 09:58
Z pomocy rzeczowej.. - to mam prośbę.. wklejajcie i uzupełnijcie listę pod naszą nieobecność...
Edzia ogarnij, DPSia albo inna laska co będzie pod kompem... OK??????

Dziewczyny, szczęśliwie wracajcie z informacjami co dalej, w jaki sposób możemy jeszcze Nelci pomóc.

Postaramy się Was tu godnie zastąpić.

TAR
03-11-2012, 10:37
UAKTUALNIONA LISTA - jesli cos przeoczylam to prosze dopisac
Damskie:
sweter - 4 szt. TAR
bluza polar - 1 szt. TAR
bluzy sportowe cieple - 2 szt. TAR
spodnie dresowe - 1 szt. TAR
spodnica wyjsciowa czarna- 1 TAR
sukienka typu szmizjerka szara - 1 TAR
skarpety nowe - 4 pary TAR
koszulki i bluzki bawelniane - kilkaTAR
rekawiczki skorzane nowe - 1 TAR
spodnie dlugie wyjsciowe - 3 szt.TAR
bluzki wyjsciowe 3 szt.TAR
marynarka sportowa - 1TAR
(niektore z rozm to M/38 - odpowiadajaca S /36 zalezy od marki), czesc rzeczy jest nowa
bluza polarowa Lidszu
buty damskie, jesienno-wiosenne (typu czółenka, na obcasie, eleganckie). Sharlotka

Męskie
koszula wyjsciowa rozm. 42-43 nowa - 2 szt. jedna z dlugim jedna z krotkim rekawemTAR
skarpety nowe zapakowane rozm. 42-44 - 4 paryTAR
bokserki nowe zapakowane roz. xl - 1 paraTAR
koszulka meska - 1 TAR
koszula męska,krótki rękaw-Basia1112
Buty dla męża nel rozmiar 43, nowe.diabel200
kurtkę ciepłą jesienną Lidszu
kurtka męska zimowa Basia1112
bezrękawnik puchowyLidszu
spodnie sztuk 2Lidszu
bluzę dresowąLidszu
koszula z krótkim i długim rękawemLidszu
spodnie dresoweLidszu
t-szirty szt 2Lidszu
bluzy z polaru 2Lidszu
wełniane rękawiczkiLidszu
marynarka sztruksowaLidszu

Córeczka:

2 nowe zestawy szydełkowe, jesienno-zimowe (czapka + golfik, beret + szalik).Sharlotka
plaszcz puchowy na zime - Gumisiowa
tunika - Gumisiowa
polgolfik i bluzeczka - Gumisiowa
polarowy komplet-bluza i spodniczka - Gumisiowa
balerinki - Gumisiowa


Dla Mikołaja (synka)

2x Kurtka zimowa dla małego ( stan bdb, i dobry) Diabel200
Piżamka nowaDiabel200
podkoszulki nowe i używane stan bdb.Diabel200
Czapki 2 szt, używane stan bdbDiabel200
zabawki rożne dla chłopca.Diabel200

ponadto:
ręcznikikapielowe duze - 3 szt.TAR +2 Basia1112
reczniki średnie - 2 szt.TAR
reczniki male do twarzy - 4 szt.TAR
Łóżka Dyrekcja szkoły

poduszki termoelastyczne 35x50 - 2 szt. - Agawi74
posciel w koniki pony - mirela99
Poduszka Basia1112

Potrzebne :
Kołdry 4
Poduszki 4
Poszwy i poszewki+ prześcieradło 4

aneta s
03-11-2012, 10:48
Ja podobnie jak większość uważam, że póki co wysyłajmy pieniądze. Pomoc rzeczowa tak ale jak dla mnie kupowanie i wysyłanie mija się z celem bo lepiej jak Nelcia dostanie pieniadze i kupi według gustu jej rodziny. Ja proponowałabym wysyłać rzeczy, nowe bądz w bardzo dobrym stanie, te które mamy a nie używamy. to mój punkt widzenia.
Ja bede mieć ciuchy dla Nelci
spodnie sportowe, spodnie struksowe, kilka bluzek - 4 szt, dzierganą apaszkę, 2 torebki, sukienkę - tunikę czarną wszystko nowe i w rozmiarze 36.
znajde jeszcze cos . a i na pewno 2 komplety poscieli nowej 140x200cm- jedna rózowa dla dziewczynki, dluga czerwono - biała uniwersalna. 2 nowe kapielowe ręczniki.
Mam też zupełnie nową pościel, którą mogę wysłać w rozmiarze 200x220, w komplecie 2 poszewki na poduszki tylko zaczekam na info czy Nelcia używa takiej dużej poscieli.
Dla Mikołajka mam lego samochod - karetkę, nową i zestaw 4 ksiązeczek - wiersze brzechwy, tez nowe. To na razie tyle.



WSZYSCY JESTESCIE KOCHANI :hug:DZIEKI WAM WSZYSTKIM POWRACA MI WIARA W LUDZKĄ DOBROĆ:hug::hug::hug:DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM:hug:

TAR
03-11-2012, 10:49
Anetka zaraz dopisze do listy :)

EDZIA
03-11-2012, 10:49
Dzięki TAR - może te potrzebne na chwilę obecną pościele dziewczyny dziś kupią.

TAR
03-11-2012, 10:58
Dzięki TAR - może te potrzebne na chwilę obecną pościele dziewczyny dziś kupią.

spoko, na liste dopisuje wszystko, dziewczyny po powrocie okresla kto i co wysyla :)

Nefer
03-11-2012, 11:06
W linku o pożarze pojawił się namiar na fundację zbierającą pieniądze :http://www.wiadomosci.pless.pl/27758...-radostowicach (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wiadomosci.ple ss.pl%2F27758-splonal-dom-w-radostowicach)

TAR
03-11-2012, 11:24
UWAGA

Edzia zalozyla watek gdzie tylko zglaszamy liste oferowanych rzeczy. ja z adminkami na biezaco w miare wolnego czasu postaram sie ja uaktualniac. dziekuje

tu link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-POTRZEBNYCH-RZECZY-tu-zgłaszamy&p=5607535#post5607535 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-POTRZEBNYCH-RZECZY-tu-zgłaszamy&p=5607535#post5607535)

jesli mozecie umieśćcie go w swoich sygnaturach.

malgos2
03-11-2012, 11:55
Blagam, w tym watku nie pytamy o numer konta, bo nie jestem zaba. :)

malgos2
03-11-2012, 14:25
Mam tez prosbe do EDZI - czy mozna zmienic tytul tego watku na "Organizacja pomocy Nelli na miejscu"? Bo w sumie skoro mamy osobny watek na dary rzeczowe to tutaj dyskusje kraza glownie wokol tego, kiedy kto przyjezdza do Nelki. Nie chce malce tu mieszac, ale chyba tak bedzie rozsadnie... Poza tym to nie tyle pomoc materialna co rzeczowa miala byc. :rolleyes:

Karolina i Artur :P
03-11-2012, 15:23
Karolina.. kupisz bluzę i za przesyłkę musisz zapłacić.. może lepiej jak masz ochotę prześlij pieniądze, a wówczas brakujące rzeczy dokupią sobie sami i to na rozmiar i odpowiedni i styl/fason/kolor... ???? nie wiem.. może się mylę...


Może i racja :rolleyes:
Ale dopiero terazprzeczytałam a bluza już kupiona ;)
Przelew dla Nelci wczoraj tez poszedł :yes: Bluze skor juz jest też wyślę ;)
Tylko będę potrzebowała adresu.

TAR
03-11-2012, 15:26
Może i racja :rolleyes:
Ale dopiero terazprzeczytałam a bluza już kupiona ;)
Przelew dla Nelci wczoraj tez poszedł :yes: Bluze skor juz jest też wyślę ;)
Tylko będę potrzebowała adresu.


bluza dopisana na liste, dzewczyny ktore sa na miejscu prosily o cierpliwosc, po powrocie dadza znac co, gdzie i komu wysylac. nie chcemy sytuacji zeby zarzucic Nelciowa rodzine rzeczami. na razie w watku ktory mam w stopce tworze liste oferowanych rzeczy a z tej dziewczyny juz wybiora co i jak. :)

TAR
03-11-2012, 17:08
jeszcze raz:

UWAGA

Edzia zalozyla watek gdzie tylko zglaszamy liste oferowanych rzeczy. ja z adminkami na biezaco w miare wolnego czasu postaram sie ja uaktualniac. dziekuje

tu link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-POTRZEBNYCH-RZECZY-tu-zgłaszamy&p=5607535#post5607535 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-POTRZEBNYCH-RZECZY-tu-zgłaszamy&p=5607535#post5607535)

dziewczyny po powrocie od Nelli okresla czy, co, kto i gdzie wysylac :)

EDZIA
03-11-2012, 18:44
jeszcze raz:

UWAGA

Edzia zalozyla watek gdzie tylko zglaszamy liste oferowanych rzeczy. ja z adminkami na biezaco w miare wolnego czasu postaram sie ja uaktualniac. dziekuje

tu link: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-POTRZEBNYCH-RZECZY-tu-zgłaszamy&p=5607535#post5607535

dziewczyny po powrocie od Nelli okresla czy, co, kto i gdzie wysylac :)


W związku z tym i sugestią malgos2 zmieniłam nazwę tego wątku

kala67
03-11-2012, 19:20
Melduje sie i ja. Jestem gotowa do pomocy.
czekam na powrót dziewczyn od Neli i na ich relację co jest najbardziej potrzebne.

markoto
03-11-2012, 21:04
Mysle , ze Nellka musi przegladnac to co dotarlo do tej pory i napisac co im trzeba wiec jak macie jakies ubrania na zbyciu tzn bez potrzeby kupowania to mozna slac. Na razie wstrzymac sie z kupowaniem, az bedze wiadomo co im potrzeba.

Arnika
03-11-2012, 21:13
Nie jestem/jesteśmy w stanie przejrzeć wszystkich postów ...

Byłyśmy dzisiaj w domu teściów Nelci, dokąd zostały przewiezione uratowane z domu meble. Wyczyściliśmy wszystko co się dało uratować. Stolarz do renowacji drewnianych mebli załatwiony i będzie sukcesywnie zabierał meble do siebie .Za stolarza będziemy płacić sukcesywnie z uzbieranych na forum pieniędzy. Nie zostało tego wiele i niektóre meble niestety nie nadają się do użytku.

W poniedziałek, bądź wtorek będzie rzeczoznawca, który powie co dalej będzie z ich domem i czekamy na to co powie.

Kołdry ,poduszki i pościel już są. Potrzebne rzeczy, które zbieracie (np. ubrania) prosimy przesyłać bezpośrednio do Nelci.
Potrzebne są szafy ubraniowe szt. 2, jeśli ktoś miałby jakąś to będziemy wdzięczne za kontakt i przesłanie jej do Nelci.

Adres będzie podawany sukcesywnie na PW przez: Arnikę, lidszu, rasię, TAR, małgos2, malkę, Nefer i Aneta_s

Bardzo prosimy o weryfikację konta na które wpłacaliście pieniądze. Konto do małgos2 zaczyna się na 88 ... 9195
Jeśli ktoś będzie chciał wpłacić pieniądze na stowarzyszenie Omnibus, to niech koniecznie w tytule przelewu wpisze " pomoc dla Nelli".

Zdjęcia z akcji ratowania mebli będą jutro :D

lidszu, rasia, malka i Arnika

TAR
03-11-2012, 21:18
no nareszcie jakies wiesci z placu boju, ja trwalam na posterunku przy kompie i moderowalam cala liste ofert w nowym watku (na czerwono w stopce) dzielne dziewczyny i chlopaki jestescie :)

Arnika
03-11-2012, 21:20
Jeszcze chciałybyśmy przekazać wielkie podziękowania dla wszystkich forumowiczów za troskę i odzew od Nelci i jej męża. Przesyłają wam moc buziaków :D

Arnika
03-11-2012, 21:23
Jeszcze chciałybyśmy przekazać wielkie podziękowania dla wszystkich forumowiczów za troskę i odzew od Nelci i jej męża. Przesyłają wam moc buziaków :D

tola
03-11-2012, 21:29
Arnika, dzięki za przekazane wiadomości,
mam nadzieję, że Nelli choć trochę lżej w tym nieszczęściu
wiedząc, że nie są sami.
Dziewczyny, jesteście wielkie, że pojechałyście i tam jesteście.
Dzięki :)

Maciejka_1976
03-11-2012, 21:42
Maciejka,Vadiol wysłałam na wszelki wypadek,jakbyście jeszcze nie miały.
Reszta dziewczyn-macie chyba zapchane skrzynki.

dzięki, pieniądze przelane
trzymam kciuki, żeby wszystko udało się jakoś poskładać

EZS
03-11-2012, 22:25
OK, ale jak lepiej - czy przesyłać do Małgoś (nie mam numeru) czy na to stowarzyszenie???

Arnika
03-11-2012, 23:23
Do Małgoś

rasia
03-11-2012, 23:53
Wrzucam kilka zdjęć korzystając z gościnności Arniki:

https://lh4.googleusercontent.com/-kdsLe6QEkm0/UJWpgxDftCI/AAAAAAAAIkw/C056QXhwsAY/w656-h492-p-k/IMG_0632male.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-SUFVVjrxb0M/UJWpkhfChJI/AAAAAAAAIk4/r67QsiswehU/w324-h243-n-k/IMG_0638male.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-fmawujhqvT8/UJWpmCF8BjI/AAAAAAAAIlA/3x3puk49jms/w324-h243-n-k/IMG_0640male.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-4vKiShBqotE/UJWppicXloI/AAAAAAAAIlI/r_qq7wwkXps/w324-h243-n-k/IMG_0641male.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-jLLFHW1Bh7c/UJWpsUCPmFI/AAAAAAAAIlQ/BWqPGKcWCpY/w324-h243-n-k/IMG_0648male.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-C8Gig6VlYJI/UJWpv4OgzbI/AAAAAAAAIlY/YsA4TPFPTRY/w397-h298-n-k/IMG_0653male.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-pppGAntzHeY/UJWpyXnPUtI/AAAAAAAAIlg/yd40zimzkRk/w398-h298-n-k/IMG_0654male.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-zQWov-FDAt8/UJWp0iApreI/AAAAAAAAIlo/V0nHAVmwf18/w398-h298-n-k/IMG_0655male.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-GiH7q018fHA/UJWp3AaBI-I/AAAAAAAAIlw/fDMHvTAq5rc/w379-h284-n-k/IMG_0658male.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-JO1wrcbDta4/UJWp5Yu_5BI/AAAAAAAAIl4/wVGU2ttxikY/w380-h284-n-k/IMG_0666male.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-asCXL2obU8Y/UJWp815EefI/AAAAAAAAImA/dXqAPMBjJow/w214-h284-n-k/IMG_0688male.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-HIHrljHchn0/UJWqAFwxWMI/AAAAAAAAImI/OsZFKmi86mw/w214-h284-n-k/IMG_0699male.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-HQU85xOpSNs/UJWqDsub48I/AAAAAAAAImQ/ULAjfW611gU/w188-h249-n-k/IMG_0706male.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-lBYje5Cf2dA/UJWqGLS9ibI/AAAAAAAAImY/YvVd6KmZF30/w333-h249-n-k/IMG_0707male.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-IhMyCfVdUN0/UJWqL9f1cLI/AAAAAAAAImg/-ivJhV2d79I/w333-h249-n-k/IMG_0713male.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-OyIgVqLerkA/UJWqNYvfvJI/AAAAAAAAImo/ndLCAG9elSs/w333-h249-n-k/IMG_0716male.jpg



W tle to co zostało...
https://lh4.googleusercontent.com/-K-Ae-6fRbVE/UJWqQqVktaI/AAAAAAAAImw/u88Bv8W70uk/w408-h306-n-k/IMG_0721male.jpg

EDZIA
04-11-2012, 00:45
Rasiu - dziękuję.

Wygląda to smutnie.

Dziewczyny szacun i wielkie dzięki kawał dobrej roboty zrobiłyście

Arnika
04-11-2012, 00:50
Jesteśmy nadal na posterunku...

EDZIA
04-11-2012, 00:54
Jesteśmy nadal na posterunku...

To tym większy szacun i większe dzięki.

Czy jutro ( a właściwie już dziś) dalej czyscice?

Arnika
04-11-2012, 00:58
Edziu... wszystko co miało być umyte, jest umyte....

EDZIA
04-11-2012, 01:01
No to super. -

kala67
04-11-2012, 06:28
Boże dziewczyny popłakałam sie przy tych zdjęciach :(
Ale widziałam też uśmiech na twarzyczce Nelci, dobrze, że tam moglyście pojechać, pomóc, zasiać w Niej ziarenko nadzieji !!!
Dzięki dziewczyny, jesteście kochane !! :hug:

Arnika
04-11-2012, 06:57
Najpierw byli bardzo smutni, później biegali z miejsca na miejsce zdenerwowani, oszołomieni, potem dostali zadanie przynoszenia wody gorącej, po dwóch godzinach pojawił się uśmiech u nich na twarzy... , tak jakby wielka troska spadła...
W tym momencie Oni byli już nasi :yes:
Mają nadzieję, nie są sami i to poczuli.
Martwią się, to normalne, ale wiedzą, że nie są sami... :)
Dziękuję Wam Wszystkim
Wyściskaliśmy Ich ogromnie.


Nelcia z Pawciem baaaardzo bardzo dziękują Wszystkim :)

DPS
04-11-2012, 07:50
Dziękujemy i my bardzo, że niejako w naszym imieniu i za nas pojechaliście i pomogliście w pierwszej chwili. :hug:
Arni - czy pościel jest jeszcze potrzebna?
Jutro będę w ikei, mogłabym nabyć drogą kupna. :rolleyes:

ullerowa
04-11-2012, 09:07
OGROMNY SZACUN DZIEWCZYNY

Wasza postawa przywraca wiarę w ludzi. Dziękuję za tych co nie mogli być ciałem z Wami na miejscu...
No i najważniejsze że Nellcia z mężem nie byli sami. Oglądając zdjęcia popłakałam się :-x a co dopiero Oni...
Ale nic to rzeczy materialne można odzyskać, wszystko inne jest bezcenne:)
Pozdrawiam serdecznie

markoto
04-11-2012, 09:11
Ja mysle ze sie nie obejdzie bez wizyty Nelki na forum i napisaniu listy najwazniejszych potrzeb , jest taka chec pomocy , ze ja juz sie zgubilam :)

MusiSieUdac
04-11-2012, 09:50
Dziewczyny i chlopaki, jestescie wielcy!!!. Niesamowite serca są na tym forum, az gardlo sciska

mirela99
04-11-2012, 10:23
Rozmawiałam z NElcią. Wspominała mi, zewsząd płynie do niej pomoc. Jest tym zaskoczona i musi nauczyć się ją odbierać (powiedziała, że ciężko jej to przychodzi). Na razie co się dało to zostało poczyszczone, teraz czekają na ubezpieczyciela. We wtorek mam do niej dzwonić i będzie można wtedy ruszyć z pomocą. Mam nadzieję, ze uda mi się wygospodarować trochę czasu i pojadę do niej w tym tygodniu. Tymczasem mam przygotowane torby z pościelą, moimi ciuchami i zabawkami dla dzieciaków (podobno mała uwielbia pet-shopy). Zawiozę to dzisiaj i czekam do wtorku co dalej.

sSiwy12
04-11-2012, 10:43
Myślę, że teraz czas na drugi etap planowania pomocy.
Przed nimi niezła jazda z papierkologią – bo tak czy siak będzie wymagane pozwolenie na budowę.
Bez względu na zakres prac, potrzeba kierownika budowy i projektanta.
Dobrze by było, aby ktoś objął obowiązki nadzoru inwestycyjnego, bo sami nie dadzą rady, a czas nie jest ich sprzymierzeńcem – wszak zima za pasem.
Wiem, że na FM jest sporo osób z wymaganymi kwalifikacjami w tym zakresie. Być może są z tamtego terenu ? Bo na odległość to nie da rady.

pasie
04-11-2012, 11:44
Serce rośnie jak się to wszystko czyta:hug:
z Lidszu rozmawiałam wczoraj w czasie ich sprzątania na temat pomocy szkolnych dla dzieciaków - książki nie potrzebne ale wszystko inne tak - zeszyty, flamastry. kleje - tylko nie wiem gdzie dopisac te potrzeby....

Siwy ma racje teraz koniecznie w papierologii im będzie trzeba pomóc i z ubezpieczycielem powalczyć bo coś czuję, że nie będzie to walka ani łatwa ani krotka:bash:

Nelli Sza
04-11-2012, 12:24
KOCHANI BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WCZORAJSZĄ AKCJĘ SPRZATANIA I RATOWANIA RZECZY A PRZEDE WSZYSTKIM NAS..... Nie wiem, co pisać. Jestem oszołomiona wszystkim. Bardzo dziękuję forumowiczom za przybycie!!! Za wszystkie dary serca, za pozdrowienia, uściski, całusy i przytulaski, które zostały nam przekazane.

JESTEŚMY WAM BARDZO WDZIĘCZNI I BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO CO DLA NAS ROBICIE. Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest ogromny wysiłek, dyżury i godziny spędzone dla nas przy monitorze, ostre dyżury telefoniczne, esemesy..... juz płaczę znowu bo tak mi też wstyd przy tym wszystkim.....

DZIĘKUJEMY!!!

Dzieci bardzo ciesza się z ubrań i zabawek. Gdybyście to widzieli. Serce się wzrusza, gdy słyszymy jak Julka przy modlitwie wieczornej dziękuje za wszystkich, którzy nam pomagają.
Wczoraj, w nocy Paweł złożył dzieciom łóżeczka, które otrzymalismy od OMNIBUSA. Dziś rano, mama weszła do naszego pokoju, gdzie spaliśmy z Mikołajkiem i wystraszyła się, że go tam nie ma. Gdzie go znalazła? W swoim nowym łóżeczku :) Był "zakopany" pod kołderką. Powiedział; "Ja sobie tu jeszcze pośpię"

Damy znowu znać. Paweł jest w kontakcie telefonicznym z rasią, malką.

Dziękujemy BASI (nie znamy nicka z forum) która powiadomiła forumki. Nie wiedzieliśmy o tym do wczoraj, kiedy się w końcu przyznała.

Cały czas pytacie, czego potrzebujemy. Dziękujemy za to. To dla nas wiele znaczy.
Obecnie chcemy zakupić szafy na wszystkie rzeczy, ubrania i inne przedmioty codziennego użytku. U rodziców dysponujemy meblościanką. Niestety nie pomieścimy się tam ze wszystkim. Szafy powinny rozwiązać problem. Mamy miejsce na trzy metrowe. Pomyślałam o tych najtańszych białych z ikea.
Wydaje nam się, jest szansa na sfinansowanie tych szaf przez OMNIBUS, gdyż tam też wpływają pieniądze. Musimy to tylko jeszcze skonsultować z panią prezes, którą forumowicze mieli okazję wczoraj poznać (też pomagała przy sprzątaniu) Pomysł szaf zrodził sie wczoraj w nocy, kiedy wróciliśmy do domu po sprzątaniu i chcieliśmy od razu uporządkować otrzymane od was dary.

Dzieci mają łóżeczka w oddzielnym 10 metrowym pokoiku. Mają się tam cudnie. Łóżeczka już stoją. Chcielibyśmy kupić im jakiś dywanik, stoliczek i 2 krzesełka, pewnie też w Ikea, tak jak mieli w domu . Wczoraj czyściliśmy te nasze, ale nie wiem ostatecznie, czy nadają się do zabrania tutaj. Trochę się tego boję, bo zapach jest okrutny i nie chcę go tutaj przynosić.

To chyba wszystko, co najpilniejsze.

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!

Przez najbliższe dni będę próbowała uratować moje ukochane skorupy. Mam nadzieję, że się uda.......

Muszę już zwolnić miejsce siostry. Pozdrawiam was serdecznie.

Napiszę....

malgos2
04-11-2012, 12:31
:bye:

pasie
04-11-2012, 12:35
:hug:

Arnika
04-11-2012, 12:40
:hug:

EDZIA
04-11-2012, 13:00
Neluś - dzięki, że się odezwałaś- :hug:

diabel200
04-11-2012, 14:53
Nie wiem czy to dobrze że facet płacze, ale się poryczałem po twoim opisie NElli.

Nell Trzymajcie się, wszystko da się odbudować, wiem że wolelibyście mieć ten spokój któy był wcześniej, ale po burzy wychodzi słońce, i tego słońca Wam z całego serca życzymy.
Nie jesteście z tym sami, i mam nadzieję że to czujecie.
Masz rację by nie przynoscić tego zapachu do nowego miejsca, niech maluchy jak naj mniej odczuwają to co się stało. BO zapewne też są zdezorientowane i przestraszone.

Trzymajcie się w nadziei na lepsze jutro:):):):). Jesteśmy z WAMI.

malka
04-11-2012, 15:11
:welcome: Nelcia :)

marynata
04-11-2012, 15:29
Muszę już zwolnić miejsce siostry. Sprzęt typu komputery też straciliście?
Może trzeba to dopisać do listy potrzeb-być może ktoś ma laptopa,którego szkoda wyrzucić,a stoi w kącie i kurzy się...

kala67
04-11-2012, 15:39
Neluś :hug:

TAR
04-11-2012, 15:41
Sprzęt typu komputery też straciliście?
Może trzeba to dopisać do listy potrzeb-być może ktoś ma laptopa,którego szkoda wyrzucić,a stoi w kącie i kurzy się...

zapytam Arniki i jak bedzie trzeba dopisze na naszej liscie :)

Arnika
04-11-2012, 16:11
Poczekajmy ...
Nie dzwońmy wszyscy co mają tel do Nell.. bo nic by nie robili tylko przez kome gadali...
Oddzwoni do Rasi.. Niech pozostanie, że Rasia będzie naszym kontaktem z Nelką...
Marynata,, może masz racje... też się nad tym zastanawiałam.

mirela99
04-11-2012, 16:19
Byłam przed chwilką u nich. Nelci ciężko przychodzi tworzenie jakiejkolwiek listy. Poza tym nie jest to takie proste. Niby wiedzą jakie rzeczy są najpotrzebniejsze a np. przed wyjściem okazało się, ze nie ma nawet dezodorantu, perfumu, cienia do powiek. Poprosiłam, aby się jeszcze raz zastanowiła w czym jeszcze jej możemy pomóc. Wiem, że dzieciaki się baardzo cieszą z zabawek. Ja mam nowe cienie które mi kolorystycznie nie pasowały, zawiozę jej jutro. Fajnie, bo nie czują się z tym wszystkim tacy samotni. Zapewniałam ją, że jesteśmy ciagle myślami z całą jej rodziną (poznałam męża, dzieciaczki i tatę). Bardzo nam wszyscy dziękują i powtarzają, że nie przychodzi im tak łatwo pisanie list i proszenie o pomoc. Zapewniłam ją, ze chcemy bardzo pomóc ale nasz pomoc musi być jakoś rozsądnie zorganizowana. Wszystko co mi się uda dowiedzieć przekażę zaraz tutaj w wątku, dziewczyny dopiszą może do listy potrzeb.

malgos2
04-11-2012, 16:25
Wlasnie tez sobie pomyslalam o kosmetykach, ale balam sie ze mnie zlinczujecie za cienie do powiek... ;)

pasie
04-11-2012, 16:28
Arni, Mirelko:hug:

TAR
04-11-2012, 16:38
tez myslalam o kosmetykach i nie tylko o cieniach do powiek, podstawowe grzebien, szczoteczka, pasta do zebow, jakies kremy, szampony i inne niezbedne kobiecie, facetowi i dzieciakom rzeczy, dopisze moze co?

Nefer
04-11-2012, 16:50
Spokojnie. Jutro taka pani zacznie liczyć kasę, więc będzie wszystko wiadomo :) Trudno komuś kupować kosmetyki - przyznam szczerze, że nie bardzo umiem sobie to wyobrazić. Jeszcze szampon, żel pod prysznic ... ale nie cienie :):) Myślę, że najlepiej jak Nelcia dostanie kasę i sama wybierze to co jej najlepiej pasuje. Przecież się nikt nie obrazi :):):)

lidszu
04-11-2012, 17:20
Dotarłam szczęśliwie do domu :)

Początkowo jak przyjechaliśmy i zobaczyliśmy meble, które stały w garażu, to się przeraziłam, ponieważ były całe czarne od sadzy i nie sądziłam, że uda się je w ogóle uratować. Jednak po wyniesieniu ich na dwór i zakasaniu rękawów, przystąpiliśmy wszyscy do pracy. Najwięcej obaw mieliśmy w stosunku do skórzanych kanap i fotela, które były całe czarne (dosłownie). Jednak trzy pary rąk (dzięki malcia i Księciunio) dały radę i kanapy w tej chwili wyglądają jak nowe.

Myślę, że najważniejsze dla Nelci i Pawła było to, że tak dużo osób bezinteresownie przyjechało im pomóc w tym trudnym momencie i że z nimi byliśmy tam razem. Dzięki temu wiedzą, że nie są sami i że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc, obecność, dobre słowo i przytulenie w chwilach załamania.

TAR
04-11-2012, 17:22
lidzia jestes to na szybko powiedz czy koldry i poduszki sa jeszcze potrzebne czy nie zarzucac Nelciow?

malgos2
04-11-2012, 17:25
Koldry i poduszki kupila markoto i mamy jeszcze jakies z fejsa, wiec starczy.

aneta s
04-11-2012, 17:32
Lidziu Cieszę się, że Dotarłaś, Rasia też już jest na miejscu.
Wspaniale, że Mogliście tam być i wesprzeć Nelcię i Jej Rodzinkę.
Jak dziś zobaczyłam zdjęcia z Waszej akcji to się poryczałam, wyobrażam sobie co czuliście będąc na miejscu...

rasia
04-11-2012, 17:37
Jestem i ja:).
Tak mi się nasunęło... Nelli komputer stoi cały osmolony w garażu... nie wiadomo czy przeżył, ale może znalazłaby się na Forum jakaś złota rączka komputerowa z okolicy, która spojrzałaby czy da się go ocalić lub chociaż odzyskać coś z wszystkich ważnych danych. Ola miała tam wszystko związane z pracą i nie tylko:(.

Konto usunięte na żądanie
04-11-2012, 17:42
Nelli szczerze współczuję i wiem po części jak się czujesz- 2 tygodnie temu spłonął nasz domek letni- ale głowa do góry. My już mamy zakupiony projekt kolejnego i jeśli w miarę szybko wypłacą kasę z odszkodowania to wiosną odbudowa. Mam nadzieję, że u was wystarczy "tylko" powymieniać parę rzeczy i będzie jak nowy. Cieszę się również, że nie jesteście z tym wszystkim sami. To forum jest niesamowite...

dorkaS
04-11-2012, 18:54
Jak wyglada sprawa z przedmiotami codziennego uzytku typu talerze, kubki etc? Rozne drobne urzadzenia AGD itp...?

Dodatkowe pytanie to dziecieca odziez: czy im wszystko poszlo z dymem czy cos ocalalo - tu mi sie nasuwa pytanie o dlugofalowe przewidywania, bo moge sobie wyobrazic, ze z biegiem czasu pieniedzy bedzie dramatycznie ubywac, a potrzeb odwrotnie. Teraz bedzie zima, ale do wiosny czas zleci migiem. Chodzi o rzeczy, ktore moznaby sukcesywnie nadsylac w ciagu najblizszych miesiecy, niekoniecznie zasypywac nimi juz teraz, kurczac i tak mala powierzchnie do przechowywania...

rasia
04-11-2012, 19:16
Dorka, tak dokładnie i do końca nie wiadomo co ocalało... Jest kilka okopconych worków z brudnymi i osmalonymi i śmierdzącymi spalenizną ubraniami. Jest kilka kartonów i wyrwanych z szaf szuflad z różnego rodzaju rzeczami... tak to wygląda...146114
ale na razie za wcześnie żeby ocenić pełen rozmiar strat, co się uda doprać, umyć, naprawić, odzyskać...

malgos2
04-11-2012, 19:16
Jestem i ja:).
Tak mi się nasunęło... Nelli komputer stoi cały osmolony w garażu... nie wiadomo czy przeżył, ale może znalazłaby się na Forum jakaś złota rączka komputerowa z okolicy, która spojrzałaby czy da się go ocalić lub chociaż odzyskać coś z wszystkich ważnych danych. Ola miała tam wszystko związane z pracą i nie tylko:(.

Musimy znac wiecej szczegolow na temat tego kompa. Cytuje:

Napiszcie co i jak. Co to za sprzęt - marka, model, system itd.
Co działa, a co zdechło - w jakim ogólnie jest stanie ten lap.
Jaki toto ma dysk? Marka, model..
I najważniejsze - nie ruszać tego dysku absolutnie żadnymi narzędziami typu "z dobre_programy.pl".
Jeśli ten hdd jeszcze żyje, i jest możliwość podpięcia go pod sprawnego kompa, dajcie znać. Napiszę co i jak robić po kolei oraz czym.

Nefer
04-11-2012, 19:18
Myślę, ze za wcześnie na naczynia, talerze, garnki, sztućce i meble. Teraz to będzie tylko kłopot z przechowaniem. Na pewno, w odpowiednim czasie akcję "obudzimy". Tak mi się wydaje, ale jeśli Nelli ma jakiś magazyn/garaż, gdzie może takie rzeczy przechowywać to już jest lista chętnych do podarowania takich przedmiotów.

rasia
04-11-2012, 19:24
Musimy znac wiecej szczegolow na temat tego kompa. Cytuje:

Napiszcie co i jak. Co to za sprzęt - marka, model, system itd.
Co działa, a co zdechło - w jakim ogólnie jest stanie ten lap.
Jaki toto ma dysk? Marka, model..
I najważniejsze - nie ruszać tego dysku absolutnie żadnymi narzędziami typu "z dobre_programy.pl".
Jeśli ten hdd jeszcze żyje, i jest możliwość podpięcia go pod sprawnego kompa, dajcie znać. Napiszę co i jak robić po kolei oraz czym.

Paweł Nelli podobno zna kogoś, kto mógłby się tym zająć. To jest komputer stacjonarny, cały w sadzy, również w środku. Najpierw trzeba go chyba wyczyścić, żeby spróbować uruchomić, ale ja się na tym kompletnie nie znam:no:.

malgos2
04-11-2012, 19:26
A jak Nelka nie powie dokladnie jakiego AGD potrzebuje to jeszcze za 5 lat bedzie na allegro sprzedawala 15-sty toster. :)

marynata
04-11-2012, 19:27
Musimy znac wiecej szczegolow na temat tego kompa. Cytuje:

Napiszcie co i jak. Co to za sprzęt - marka, model, system itd.
Co działa, a co zdechło - w jakim ogólnie jest stanie ten lap.
Jaki toto ma dysk? Marka, model..
I najważniejsze - nie ruszać tego dysku absolutnie żadnymi narzędziami typu "z dobre_programy.pl".
Jeśli ten hdd jeszcze żyje, i jest możliwość podpięcia go pod sprawnego kompa, dajcie znać. Napiszę co i jak robić po kolei oraz czym.

Myślę że ten komputer trzeba oddać dosłownie w czyjeś ręce ,a nie postępować nawet według najlepszych wytycznych.
A kto się zdeklarował?Może kurierem go podesłać po prostu do człowieka.

ed
a stacjonarny-no to z wysyłką kłopot

Nefer
04-11-2012, 19:29
A jak Nelka nie powie dokladnie jakiego AGD potrzebuje to jeszcze za 5 lat bedzie na allegro sprzedawala 15-sty toster. :)
I wyda 30 tysięcy rocznie na wynajem magazynu na ten cały szpas :)

Spirea
04-11-2012, 19:33
Chyba tak, jak wszyscy popłakałam sie po tych zdjęciach i wpisie Nelki.
Jesteście wspaniali, że tam byliście i tak pomagaliście.
Nell napisała o stoliku, krzesełkach i dywaniku dla dzieci i że takie jak mieli wcześniej. Czy ktoś wie, jakie były? Nie mam możliwości osobistego włączenia sie, więc chciałabym kupić i wysłać te rzeczy dla dzieci, a nie wiem jakie.

malgos2
04-11-2012, 19:38
Spirea, oni tam maja blisko ikee, po co masz placic za wysylke?

Spirea
04-11-2012, 19:41
czyli lepiej kasa na konto?

malgos2
04-11-2012, 19:46
No chyba tak...

witek86
04-11-2012, 19:48
proszę o informację o tym jak wygląda cała pomoc bo jest chyba za duże tego wszystkiego!
co potrzeba? co jest do odbudowy? będzie nowy dom stawiany? bo w innym wątku bardzo duży nieład i nie wiadomo o co chodzi...
z góry przepraszam jeśli to gdzieś jest opisane ale nie zauważyłem
pozdrawiam i 3mam kciuki za całą akcje!

emiranda
04-11-2012, 19:49
Ja też uważam, ze jeżeli ktoś, ma nadmiar pieniedzy to nie nalezy nic kupować, tylko przelewać pieniądze na konto, to Nelli kupi to co jej będzie najbardziej odpowiadało :)

Nefer
04-11-2012, 19:50
Witek - troszku za wcześnie na takie decyzje.

emiranda
04-11-2012, 19:52
proszę o informację o tym jak wygląda cała pomoc bo jest chyba za duże tego wszystkiego!
co potrzeba? co jest do odbudowy? będzie nowy dom stawiany? bo w innym wątku bardzo duży nieład i nie wiadomo o co chodzi...
z góry przepraszam jeśli to gdzieś jest opisane ale nie zauważyłem
pozdrawiam i 3mam kciuki za całą akcje!

Na razie nie dużo wiadomo, musi byc ekspertyza, która pewno bedzie w tym tygodniu, wowczas wiecej bedziemy wiedzieli. najbardziej potrzebna jest pomoc materialna, najlepiej na konto Małgoś :)

Spirea
04-11-2012, 19:54
tak jest faktycznie sensowniej. Ode mnie poszło.
Nelli, :hug:

TAR
04-11-2012, 19:55
malgos wpisalam na liscie potrzeb "naprawe komputera"

witek zajrzyj do mojej stopki tam zglaszamy liste ofert.

z tego co rozmawialam z Arnika na razie sprzet AGD nie jest potrzebny, artykuly szkolne tez juz sa, ciuchow tez chyba starczy. na razie poczekajmy troszke zeby nie zarzucic Nelki "towarem" mysle, ze na biezaca przez Rasiule beda zglaszane potrzeby a ja na biezaco bede je dopisywac do listy w pierwszym poscie tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-OFEROWANYCH-RZECZY-tu-zgłaszamy

malgos2
04-11-2012, 20:06
Ja mam za chwile odebrac jakies zabawki od kumpeli, ciekawa jestem ile tego bedzie i czy mi sie do najwiekszej walizki zmiesci.

rasia
04-11-2012, 20:07
proszę o informację o tym jak wygląda cała pomoc bo jest chyba za duże tego wszystkiego!
co potrzeba? co jest do odbudowy? będzie nowy dom stawiany? bo w innym wątku bardzo duży nieład i nie wiadomo o co chodzi...
z góry przepraszam jeśli to gdzieś jest opisane ale nie zauważyłem
pozdrawiam i 3mam kciuki za całą akcje!

Przepraszam z góry, że napiszę dużymi literami...

Jutro lub we wtorek (06.11.2012) będzie na pogorzelisku przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej. Będziemy czekać na decyzję, czy dom nadaje się do rozbiórki, czy do odbudowy. Bardzo możliwe, że będzie potrzebny odrębny rzeczoznawca. We wszystkim partycypuje również bank, na który scedowane jest ubezpieczenie.
Teraz tylko zbieramy pieniądze. Będą później bardzo potrzebne... na wszystko, między innymi na odnowienie uratowanych z pożaru mebli...
Bardzo dużo pomogła Straż Pożarna. W zbiórce rzeczy materialnych pomaga też miejscowa społeczność. Szkoła. Kościół. Stowarzyszenie Omnibus.
Nell i jej Rodzina otoczeni są wspaniałymi ludźmi, niektórych z nich miałam przyjemność poznać.
Wszystkim Nell z Rodziną bardzo dziękują:D.


ps. W tej chwili dom zabezpieczony jest przez Straż Pożarną, zakryty plandeką, zabity dechami. Wsęp do niego jest zabroniony, gdyż nadzór budowlany wydał orzeczenie, że grozi katastrofa budowlaną.

DPS
04-11-2012, 20:14
No i bardzo słusznie, Rasiu! :hug:

Piotrek42
04-11-2012, 20:17
We wszystkim partycypuje również bank, na który scedowane jest ubezpieczenie.


Hmm to bank wezmie całą kasę na konto kredytu a Neli zostanie w tym co ma na sobie i naszymi darami....czytać POTRZEBA DUŻO PIENIĄŻKÓW!!!

eniu
04-11-2012, 20:26
Hmm to bank wezmie całą kasę na konto kredytu a Neli zostanie w tym co ma na sobie i naszymi darami....czytać POTRZEBA DUŻO PIENIĄŻKÓW!!!

Raczej nie. Nelli kredyt spłaca, jak mniemam zgodnie z umową. Kasa z odszkodowania powinna pójść na odbudowę. Może to mieć pozytywne znaczenie, bo bank powinien zadbać o swoje interesy (skoro to jego dom:))

Nefer
04-11-2012, 20:28
No sorry, jak jest cesja to jest cesja. Kasa idzie do banku. Nelcia może co najwyżej dostać nowy kredyt. Zapewniam Cię, że o wiele lepszy biznes dla banku.

Spirea
04-11-2012, 20:29
Rasia,
jeśli jest taka potrzeba, to ściągnij od Nell i prześlij mi umowę kredytu, umowę ubezpieczenia z OWU. Przejrzę pod kątem tego, czy jest możliwość, aby Bank nie zaliczył ubezpieczenia na poczet kredytu. Może da radę się w tym zakresie z bankiem dogadać.

Nelli Sza
04-11-2012, 22:42
W sprawie komputera, to miałam właśnie telefon od lokalnej firmy komputerowej, która zaoferowała się nim zająć. Mamy go tylko dostarczyć jutro do Pszczyny.

Pytacie o sprzęty AGD, naczynia, talerze......

Nie wiem, co pisać, bo obecnie korzystamy ze sprzętu u rodziców. Sami bardzo go potrzebujemy, ale jeszcze nie teraz.
Myslę, że najlepiej będzie jak sami go zakupimy dzięki waszym pieniążkom, które na nas przesyłacie (DZIĘKUJĘ!!!)
Wtedy nic się nie zdubluje, powtórzy i będzie do siebie pasowało. Co wy na to?

Nefer
04-11-2012, 22:48
Bardzo dobry pomysł Nelcia. Jestem za.
Ponadto bujniemy akcję w kwestii mebli czy talerzy jak będzie już na to czas (czytaj : stanie dom :))

pasie
04-11-2012, 22:49
Neluś masz rację:hug: ja też uważam na wszystko przyjdzie czas...

Nelli Sza
04-11-2012, 22:52
Kochani po walce z samą sobą sporządziłam listę rzeczy potrzebnych na teraz, ale jednak jej nie będę tutaj zamieszczać, bo wy przecież musicie to nadać pocztą czy kurierem, a to swoje kosztuje.
A tutaj na miejscu, o taką listę pytało mnie co najmniej kilka osób, np. przedszkole, gdzie zgłosili się ludzie, którzy bardzo chcą cos ofiarować, tylko proszą o szczegóły.
Więc tak myślę, że może odważyć się i dać listę pani z przedszkola (???) Choć strasznie mi z tym niezręcznie :(
Oczywiście nie mam na tej liście ubrań, kołder, kocy czy pościeli bo to idzie od Was.

Wy już tyle rzeczy oferujecie, że naprawdę mamy wszystko, co potrzebne na już.

Dziękuję :hug:

Nefer
04-11-2012, 23:02
Nella - dawaj listę, bo narazisz się na nasz gniew :):):):):) Na co Ci to ? :):)

Arnika
04-11-2012, 23:04
Odważyć się i dać.... KONIECZNIE, natychmiast...
Ty dawałaś innym, teraz nie jesteście sami i dostaniecie od innych.:)

Co do szaf czy stowarzyszenie omnibus je zakupi????? spływają środki do nich też.... hasło pomoc dla Nell

malgos2
04-11-2012, 23:05
Nefer ma dostawczaka i chce mi przywiezc nim 20 przystojnych singli na casting, wiec uwazaj! :mad:

Arnika
04-11-2012, 23:06
I dawaj tą listę od/dla nas też ...

Co mamy robić nadal w kwestii ubrań... Dużo już jest , będzie bardzo dużo...

Edyta M
04-11-2012, 23:11
Dziewczyny moja Mam w Polsce tak sie przejela czytajac o nieszczesciu jakie dotknelo Nellcie , ze wybaczcie nie bede z Nia pertraktowac w sprawie co wysylamy , a czego nie ( nie chce sie narazic wlasnej matce :)) . Mama organizuje rzeczy i powiedziala stanowczo , ze jak nie przydadza sie teraz Nelli to zawsze mozecie oddac je innym potrzebujacym .... O !!! . :bye:

Nelli Sza
04-11-2012, 23:18
Dziewczyny moja Mam w Polsce tak sie przejela czytajac o nieszczesciu jakie dotknelo Nellcie , ze wybaczcie nie bede z Nia pertraktowac w sprawie co wysylamy , a czego nie ( nie chce sie narazic wlasnej matce :)) . Mama organizuje rzeczy i powiedziala stanowczo , ze jak nie przydadza sie teraz Nelli to zawsze mozecie oddac je innym potrzebujacym .... O !!! . :bye:

Ależ oczywiście. Tak, jak już było wielokrotnie pisane, co nie przyda się nam, zostanie przekazane dalej. Znam wielu ludzi potrzebujących, którzy będą Wam wdzięczni :)

Piotrek42
04-11-2012, 23:22
Ależ oczywiście. Tak, jak już było wielokrotnie pisane, co nie przyda się nam, zostanie przekazane dalej. Znam wielu ludzi potrzebujących, którzy będą Wam wdzięczni :)

NIe dziękuj Już :) Tylko dawaj tą listę!!! moze ktoś coś ma to się podeśle ... na podziekowania przyjdzie czas pozniej..

Nelli Sza
04-11-2012, 23:23
Nella - dawaj listę, bo narazisz się na nasz gniew :):):):):) Na co Ci to ? :):)


Nefer ma dostawczaka i chce mi przywiezc nim 20 przystojnych singli na casting, wiec uwazaj! :mad:




Dziewczynki, ale oni są na miejscu. Pani przedszkolanka bardzo nalega.
małgoś, widzę, że ty stosujesz wobec mnie terapię mojego taty:)

marynata
04-11-2012, 23:25
Nela,pokaż listę.
Tutaj przebijałyśmy stanowisko,żeby nie kupować tylko wysyłać jeżeli ktoś ma już w domu dane rzeczy.
Kto ma kupować i wysyłać,lepiej niech prześle od razu gotówkę.
I tak np może być w przypadku wielu rzeczy np bielizny,której teraz dużo potrzebujecie,a chyba w domach nieużywanych takich rzeczy nie trzymają ludzie szafami.
To nie ma co wydawać na to gotówki,można taką pozycję dać w przedszkolu.
Wszystko z głową,tylko pokaż listę.

Edyta M
04-11-2012, 23:26
Dziewczyny moja Mam w Polsce tak sie przejela czytajac o nieszczesciu jakie dotknelo Nellcie , ze wybaczcie nie bede z Nia pertraktowac w sprawie co wysylamy , a czego nie ( nie chce sie narazic wlasnej matce :)) . Mama organizuje rzeczy i powiedziala stanowczo , ze jak nie przydadza sie teraz Nelli to zawsze mozecie oddac je innym potrzebujacym .... O !!! . :bye:



Ależ oczywiście. Tak, jak już było wielokrotnie pisane, co nie przyda się nam, zostanie przekazane dalej. Znam wielu ludzi potrzebujących, którzy będą Wam wdzięczni :)

Nellciu , ale Ty jestes priorytetowa :hug: wiec wrzucaj liste Kochana

Nelli Sza
04-11-2012, 23:28
odważyć się i dać.... Koniecznie, natychmiast...
Ty dawałaś innym, teraz nie jesteście sami i dostaniecie od innych.:)

co do szaf czy stowarzyszenie omnibus je zakupi????? Spływają środki do nich też.... Hasło pomoc dla nell

zakupi. Myślę, że w tym tygodniu będziemy je składać

Nelli Sza
04-11-2012, 23:35
Nela,pokaż listę.
Tutaj przebijałyśmy stanowisko,żeby nie kupować tylko wysyłać jeżeli ktoś ma już w domu dane rzeczy.
Kto ma kupować i wysyłać,lepiej niech prześle od razu gotówkę.
I tak np może być w przypadku wielu rzeczy np bielizny,której teraz dużo potrzebujecie,a chyba w domach nieużywanych takich rzeczy nie trzymają ludzie szafami.
To nie ma co wydawać na to gotówki,można taką pozycję dać w przedszkolu.
Wszystko z głową,tylko pokaż listę.

No to dobra. To co dziś przyszło mi do głowy, kiedy tak chwilkę poobserwowałam nasze pomieszkiwanie:

żelazko
deska do prasowania
suszarka
kosz na pranie
segregatory A4
koszulki do segregatorów A4
papier ksero
suszarka do włosów

To wszystko co przychodzi mi do głowy

Nefer
04-11-2012, 23:39
Suszarka do włosów jest już załatwiona.
Koszulki też (mam pakiet w domu)

Nelli Sza
04-11-2012, 23:39
Zapomniałam o najważniejszym - wieszaki dla dzieci i dorosłych

Edyta M
04-11-2012, 23:48
Zapomniałam o najważniejszym - wieszaki dla dzieci i dorosłych

Wieszaki biore na siebie ...... :)

marynata
04-11-2012, 23:49
Coś cieniutka ta lista.
Nic z tego nie mam,więc wysyłam do Małgoś kasę,kup co chcesz i proszę o wydłużenie listy :bash:

aneta s
05-11-2012, 06:19
Neluś Kochana Wiem, że trudno Ci z ta lista ale Zdajesz sobie sprawę, że machina ruszyła i my będziemy pomagać więc lepiej będzie wysyłać potrzebne Wam rzeczy aniżeli to co według nas może się przydac bo tym sposobem mozecie miec problem ze składowaniem;) Pisz śmiało czego Wam potrzeba .
Ściskam Was mocno:hug:

Arnika
05-11-2012, 07:04
Aneta... a może jeśli ubranka dla dzieciaczków to i już na sezon wiosna/lato ale ciut większe... 134/140 dziewczynka i 122-128 chłopiec...
Jak zaczną się budować to nie będą mieli czasu i kasy na wiosenne zakupy.. przeleży w kartonie opisane...

aneta s
05-11-2012, 07:13
Aneta... a może jeśli ubranka dla dzieciaczków to i już na sezon wiosna/lato ale ciut większe... 134/140 dziewczynka i 122-128 chłopiec...
Jak zaczną się budować to nie będą mieli czasu i kasy na wiosenne zakupy.. przeleży w kartonie opisane...
Wiola tak sobie myslę, że ta akcję nalezy rozłożyć w czasie. Wiadomo, że pomoc powinna być długofalowa i uzalezniona od potrzeb. Pieniądze bedziemy zbierac cały czas, teraz to co niezbędne i najbardziej potrzebne i sukcesywnie mozna wysyłać kolejne rzeczy, ja tak to bym widziała....

Arnika
05-11-2012, 07:22
Aneta właśnie dokładnie o tym samym myślę, ale wczoraj już nie myślałam...
Chodzi o to, że od jutra będą spływały paczki z Polski, samochód z Warszawy, więc na teraz są zabezpieczeni...
Na wiosnę/lato też może być zostawia do przechowania..
Widzisz potrzebne są na już rzeczy codziennego użytku..
Talerze , garnki, AGD później... Może da się odzyskać talerze sztućce czy garnki...
Ale nie sądzę, że AGD da się... Lodówka spłonęła, ale nie jest chyba potrzebna na już.., mieszkają u mamy...

asizo
05-11-2012, 08:16
Rozejrzałam sie po domu i mogę Nelci wysłać:

nowe prześcieradło z gumką Ikea 90x200
nowy obrus 220x160
2 nowe jaśki w poszewkach
2 dywaniki Ikea (małe, kwadratowe - u mnie dziewczynki mają takie przy łóżkach) - mogą być też do łazienki
lampka nocna

dla Nelci:
nowa piżama Triumph długi rękaw i długie spodnie r.36
2 bluzki krótki rękaw - fiolet i czarna
nowa torebka na ramię - taka prosta, workowa, szary melanż

czapka uszatka czarna dla Nelci lub córci

nowy niewielki plecak czarny

nowa lalka Barbie dla córki Nelci


Rozejrzę się jeszcze. Mogę wszystko wysłać choćby jutro. Nelli, daj znać, podaj adres i wyślę.

Arnika
05-11-2012, 08:30
Poszło

TAR
05-11-2012, 08:32
Rozejrzałam sie po domu i mogę Nelci wysłać:

nowe prześcieradło z gumką Ikea 90x200
nowy obrus 220x160
2 nowe jaśki w poszewkach
2 dywaniki Ikea (małe, kwadratowe - u mnie dziewczynki mają takie przy łóżkach) - mogą być też do łazienki
lampka nocna

dla Nelci:
nowa piżama Triumph długi rękaw i długie spodnie r.36
2 bluzki krótki rękaw - fiolet i czarna
nowa torebka na ramię - taka prosta, workowa, szary melanż

czapka uszatka czarna dla Nelci lub córci

nowy niewielki plecak czarny

nowa lalka Barbie dla córki Nelci


Rozejrzę się jeszcze. Mogę wszystko wysłać choćby jutro. Nelli, daj znać, podaj adres i wyślę.


zaraz dopisze do listy

asizo
05-11-2012, 09:28
Rozejrzałam sie po domu i mogę Nelci wysłać:

nowe prześcieradło z gumką Ikea 90x200
nowy obrus 220x160
2 nowe jaśki w poszewkach
2 dywaniki Ikea (małe, kwadratowe - u mnie dziewczynki mają takie przy łóżkach) - mogą być też do łazienki
lampka nocna

dla Nelci:
nowa piżama Triumph długi rękaw i długie spodnie r.36
2 bluzki krótki rękaw - fiolet i czarna
nowa torebka na ramię - taka prosta, workowa, szary melanż

czapka uszatka czarna dla Nelci lub córci

nowy niewielki plecak czarny

nowa lalka Barbie dla córki Nelci


Rozejrzę się jeszcze. Mogę wszystko wysłać choćby jutro. Nelli, daj znać, podaj adres i wyślę.

Paczka gotowa :)

Dorzuciłam jeszcze:
2 poduszki - jaśki w poszewkach świątecznych (nowe) - myślę, ze dzieciom się spodobają
spodnie dresowe chłopięce prawie nowe 116
nowa kurtka jesienno-zimowo-wiosenna z kapturem wzrost ok. 116-122 (może być dla chłopca - czarna, wprawdzie ma podszewkę różowo-fioletową, ale tego nie widać)
2 spódniczki r. 134
nowy fajny worek-torba na kapcie lub inne rzeczy myślę, ze dla synka Nelci
nowe flamastry i karty do gry

Dziś wysyłam.

TAR
05-11-2012, 09:46
Paczka gotowa :)

Dorzuciłam jeszcze:
2 poduszki - jaśki w poszewkach świątecznych (nowe) - myślę, ze dzieciom się spodobają
spodnie dresowe chłopięce prawie nowe 116
nowa kurtka jesienno-zimowo-wiosenna z kapturem wzrost ok. 116-122 (może być dla chłopca - czarna, wprawdzie ma podszewkę różowo-fioletową, ale tego nie widać)
2 spódniczki r. 134
nowy fajny worek-torba na kapcie lub inne rzeczy myślę, ze dla synka Nelci
nowe flamastry i karty do gry

Dziś wysyłam.


jestescie niemozliwi, dopiero co skorygowalam liste :D dary wpisujemy na watku z lista (na czerwono w w mojej stopce)

Alunek
05-11-2012, 10:34
Rozesłałam więści wśród znajomych. Jak tylko pozbieram dary, to dam znać co wysyłam. Pieniążki też pójdą, ale dopiero pod koniec tygodnia.

TAR
05-11-2012, 10:47
Rozesłałam więści wśród znajomych. Jak tylko pozbieram dary, to dam znać co wysyłam. Pieniążki też pójdą, ale dopiero pod koniec tygodnia.

Alunia rzeczy juz jest tyle ze za chwile beda przekazywane dalej, obstawiam kilka tirow ;) moze raczej slijmy juz kase co?

Arnika
05-11-2012, 10:49
:rolleyes: :yes: :yes: :yes:

Chociaż za przesyłkę :)

Alunek
05-11-2012, 11:10
Śledzę na bieżąco co już poszło do Nelci i nie chcę jej zagracić, wiec myślałam o jakiś uprzyjemniaczach dla dzieci - zabawki, gry, artykuły papiernicze. Mogę?

Kaskę zbieram i pod koniec tygodnia wyślę :)

markoto
05-11-2012, 11:11
to na pewno mozna, zwlaszcza artykuly papiernicze

TAR
05-11-2012, 11:12
akurat artykuly papiernicze sa na liscie potrzeb jak najbardziej :D, dopisze cie tam jak mi konkretnie tam zglosisz. nie potrzeba juz ciuchow, kolder, poduszek, poscieli itp.

Alunek
05-11-2012, 11:16
dam znać wkrótce , jak paczka będzie gotowa

Nelli Sza
05-11-2012, 11:37
Neluś Kochana Wiem, że trudno Ci z ta lista ale Zdajesz sobie sprawę, że machina ruszyła i my będziemy pomagać więc lepiej będzie wysyłać potrzebne Wam rzeczy aniżeli to co według nas może się przydac bo tym sposobem mozecie miec problem ze składowaniem;) Pisz śmiało czego Wam potrzeba .
Ściskam Was mocno:hug:


Anetko masz rację. Coraz bardziej otwieramy się na pomoc. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że może to być takie trudne....

Tak naprawdę dopiero teraz powoli zaczynamy zauważać, co jest potrzebne. Przychodzą nam do głowy rzeczy, o których jeszcze wczoraj czy wcześniej nie pomyślelibyśmy. Wynika to z tego, że jeszcze nie wiemy, co z naszych rzeczy, które zostały wyniesione z domu, będzie się nadawało do użytku, dlatego też nie chciałam wcześniej pisać.

Dziś np. już wiem na pewno, że będzie nam jeszcze potrzebny czajnik bezprzewodowy i drukarka, którą przed chwilą musieliśmy wyrzucić na śmietnik :(
Komputer został już zawieziony do ratowania. Oby sie udało....

Pozdrawiam i uciekam porządkować.

Dziękuję!

Zrobiłam dziś sporo zdjęć. Wieczorem zamieszczę je na Leśnym domku. Muszę tylko kupić kabelek.

Zochna
05-11-2012, 11:42
Mam drukarkę ! Sprawdzę popołudniu w jakim jest stanie.

Arnika
05-11-2012, 11:44
To sprawdź i daj posta w dziale rzeczy

rasia
05-11-2012, 12:01
Anetko masz rację. Coraz bardziej otwieramy się na pomoc. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że może to być takie trudne....

Tak naprawdę dopiero teraz powoli zaczynamy zauważać, co jest potrzebne. Przychodzą nam do głowy rzeczy, o których jeszcze wczoraj czy wcześniej nie pomyślelibyśmy. Wynika to z tego, że jeszcze nie wiemy, co z naszych rzeczy, które zostały wyniesione z domu, będzie się nadawało do użytku, dlatego też nie chciałam wcześniej pisać.

Dziś np. już wiem na pewno, że będzie nam jeszcze potrzebny czajnik bezprzewodowy i drukarka, którą przed chwilą musieliśmy wyrzucić na śmietnik :(
Komputer został już zawieziony do ratowania. Oby sie udało....

Pozdrawiam i uciekam porządkować.

Dziękuję!

Zrobiłam dziś sporo zdjęć. Wieczorem zamieszczę je na Leśnym domku. Muszę tylko kupić kabelek.
Nell... tak jak mówiłam... jeszcze długo będziecie odkrywać, ale traktujcie to jak skarby znalezione na strychu...
a cała reszta... to po prostu nowy rozdział w życiu:).

rrmi
05-11-2012, 12:44
Anetko masz rację. Coraz bardziej otwieramy się na pomoc. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że może to być takie trudne....


Zdecydowanie latwiej sie daje niz bierze .
Gdybym oprocz pieniedzy mogla sie na cos przydac to mam duzo wolnego czasu i jestem chetna.

Alunek
05-11-2012, 13:15
ja mam czajnik bezprzewodowy. Nie jest nówką,ale był mało używany ( z przyczepy kempinogowej). Neluś bardzo chętnie ofiaruje go Wam :)

TAR
05-11-2012, 13:24
Alusia jesli mozesz dopisac sie w "liscie" a ja juz cie odhaczam :)

marysia550
05-11-2012, 19:27
Jak rozumiem zabawki ( raczej typu gry) dla dzieci nadal aktualne? Zeszyty szkolne, kredki?
Komu to wysłać?

TAR
05-11-2012, 19:36
Jak rozumiem zabawki ( raczej typu gry) dla dzieci nadal aktualne? Zeszyty szkolne, kredki?
Komu to wysłać?


dopisz prosze w watku z mojej stopki (na czerwono)

Nelli Sza
05-11-2012, 19:47
Kochani, w sprawie drukarki chciałam przeprosić. Pomyslalam o niej bo to narzędzie mojej pracy zawodowej i kiedy dziś wyrzucaliśmy naszą, odważyłam się napisać.
Ale nie powinnam bo drukarka nie jest przedmiotem najpilniejszym i za to przepraszam.

Oczywiście Zosiu bardzo dziękuję że oferujesz swoja i chetnie ja przyjmę.


Ale kochane ustalmy, że więcej nie dam się namówić na żadne listy, dobrze?

To jest dla mnie przeokrutnie krępujące.
Mam prośbę, aby wszelkie pytania kierować do naszych moderatorek wątku, a w szczególności do rasi, z którą mam stały kontakt telefoniczny.
Rasia wie wszystko
Rasia odpowie na wszystkie pytania
Rasia wie, czego nam najbardziej potrzeba (choć wydaje mi się, że juz dzięki waszej pomocy mamy wszystko)
Rasia przekaże wszelkie informacje dotyczące naszego domku
:)
Ja chwilowo nie bedę się logowała na forum, aby spędzić jak najwiecej czasu z dziećmi i mężem. Będę też zajęta waszymi darami, za które serdecznie dziekujemy!!!

malka
05-11-2012, 19:51
Nelka, ale Ty za nic nie przepraszaj, dobra ?

Spokojnego czasu z Rodziną :)

ściskam Was serdecznie :)

Piotrek42
05-11-2012, 19:58
No to...... Rasia będzie miała pełną skrzynkę...:D

szocik
05-11-2012, 20:06
Nelli nie przepraszaj, nie dziękuj!
Przyjmuj pomoc kochana - kiedys przyjdzie czas na odrabianie w tzw "POLU". :lol2:
ZObaczysz - wrócisz do normalnego pisania na forum, a my cie zasypiemy pytaniami o porady, rady, wsparcie, ... Bedziesz nas miała dość! ;) ;) :D :D
Wiec teraz czerp z nas pełnymi garsciami i ciesz się, ze tylu zyczliwych ludzi masz wokół.
Pisz bez obaw - czasem dla ciebie bedzie czymś cennym i przydatnym coś, co u innych stoi w piwnicy i graci :)

Nelli Sza
05-11-2012, 20:06
Nelka, ale Ty za nic nie przepraszaj, dobra ?

Spokojnego czasu z Rodziną :)

ściskam Was serdecznie :)
:hug:

szocik
05-11-2012, 20:12
Kurcze gubię się w tych wątkach troszkę - słuchajcie moi drodzy, nie macie wrazenia, ze strasznie dużo tego wszystkiego bedzie do Nell spływac. A może warto niektóre z tych rzeczy wrzucić na allegro - spienięzyć i przesłac kaskę?

Może jakiś wątek otworzymy i tam bedziemy wrzucac adresy do aukcji?
Jezeli akcja odzieżowa przyjmie taki wymiar jak finansowa to Nelli nie wykopie się spod stosu ubrań! :D

malgos2
05-11-2012, 20:14
Nelka, zrobisz jeszcze raz taka sama makaronowa salatke i bedzie git. ;)

rasia
05-11-2012, 20:17
No to...... Rasia będzie miała pełną skrzynkę...:D
Myślę, że nie będzie tak źle:no:. Tu o wszystkim możemy pisać, pytać, nie potrzeba privów:). Dziewczyny, wspaniałe moderatorki, nad wszystkim czuwają, wysyłają numer konta i adres przesyłki darów, cały czas moderują listę... 24 godziny na dobę :cool:... jesteście wszyscy wspaniali:D.

Nelusia, Ty się zrelaksuj w lawendzie razem z Pawłem;):hug:, a jutro wszyscy cichutko zaciskamy kciuki za mądrość likwidatora z ramienia ubezpieczyciela:yes:.

Nelli Sza
05-11-2012, 20:18
Uściski dla WSZYSTKICH KOCHANYCH FORUMOWICZÓW

Od Nelki:hug:Pawła:hug:Julki:hug:i Mikołajka:hug:

rasia
05-11-2012, 20:27
Kurcze gubię się w tych wątkach troszkę - słuchajcie moi drodzy, nie macie wrazenia, ze strasznie dużo tego wszystkiego bedzie do Nell spływac. A może warto niektóre z tych rzeczy wrzucić na allegro - spienięzyć i przesłac kaskę?

Może jakiś wątek otworzymy i tam bedziemy wrzucac adresy do aukcji?
Jezeli akcja odzieżowa przyjmie taki wymiar jak finansowa to Nelli nie wykopie się spod stosu ubrań! :D
Szociku, dlatego jest lista http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-DARÓW-LISTA-POTRZEB-tu-zgłaszamy&p=5607522&viewfull=1#post5607522, a aukcji kilka już jest:yes:.

bogumil
05-11-2012, 20:39
Nelciu...uściskaj swoją rodzinkę:)

Jutro trzymamy kciuki:)

tola
05-11-2012, 20:45
Uściski dla WSZYSTKICH KOCHANYCH FORUMOWICZÓW

Od Nelki:hug:Pawła:hug:Julki:hug:i Mikołajka:hug:



Nelunia, buziaki i uściski całej Rodzince,
Podlasie trzyma kciuki za Wasz uśmiech :)

Arnika
05-11-2012, 20:50
Jak będziesz potrzebowała rąk do pracy to ja mam sześć :)
I za nic nie przepraszaj.

Powiem Wam.. Nelcia już w polu odpracowała...
Niektórzy z Was nawet nie mają pojęcia, jak organizowała z mężem pomoc dla powodzian... jeździła swoim samochodem, zbierała dary.
Teraz za dobro dostaje dobrem.

Piotrek42
05-11-2012, 20:55
Jak będziesz potrzebowała rąk do pracy to ja mam sześć :)
I za nic nie przepraszaj.

Powiem Wam.. Nelcia już w polu odpracowała...
Niektórzy z Was nawet nie mają pojęcia, jak organizowała z mężem pomoc dla powodzian... jeździła swoim samochodem, zbierała dary.
Teraz za dobro dostaje dobrem.

Kurcze nawet nie wiedziałem...jak dobrze że forumowicze pomagają Neli i jej męzowi jak mogą,widzicie sami... jak nie woda to ogień, każdemu z NAS może sie coś wydarzyć...Neli pomagała a teraz jej Pomozemy !!!

lidszu
05-11-2012, 20:57
Uściski dla WSZYSTKICH KOCHANYCH FORUMOWICZÓW

Od Nelki:hug:Pawła:hug:Julki:hug:i Mikołajka:hug:

my też was mocno ściskamy :D :D

malka
05-11-2012, 21:01
Jak będziesz potrzebowała rąk do pracy to ja mam sześć :)
I za nic nie przepraszaj.

Powiem Wam.. Nelcia już w polu odpracowała...
Niektórzy z Was nawet nie mają pojęcia, jak organizowała z mężem pomoc dla powodzian... jeździła swoim samochodem, zbierała dary.
Teraz za dobro dostaje dobrem.


nie zapominajmy o Bacikach - wtedy została Dobrym Mzimu :)

Arnika
05-11-2012, 21:05
Ja nie znałam Bacików...
O powodzianach wiedziałam...
To Oni mieli centrum dowodzenia u siebie...

Widzisz Piotr.. niewiele wiesz... Tak jak ja... ;)