PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie wełną



księguś
01-07-2002, 11:43
Mam pytanie kiedy należy mocować w ścianie wąsy do których później można będzie przyczepiać wełnę. Czy w trakcie wznoszenia ścian czy później przed samym ociepleniem? Jak gęsto trzeba umieszczać takie wąsy?

franekF
01-07-2002, 11:52
Mam nadzieję, że później, bo u mnie nie ma wąsów, a ściany już stoją, a ocieplać bedę później.

krzysztofh
01-07-2002, 13:01
Na ogół jeżeli planowana jest ściana trójwarstwowa kotwy daje się w trakcie wznoszenia ściany nośnej. To najtaniej i najwygodniej, w przypadku kiedy będzie zachowana ta sama wysokość pustaka w warstwie nośnej i osłonowej.
Jeżeli będzie tylko ocieplenie warstwy nośnej np. wełną z tynkiem na siatce, warstwę izolacyjną mocuje się po jej przyklejeniu do ściany czyli po zakończeniu wznoszenia ściany zasadniczej.

księguś
01-07-2002, 13:54
dzięki krzysztofh. Mam zamiar robić ścianę dwuwarstwową wiec nie chodzi tu o kotwy do mocowania 3 warstwy. Zdaję sobie sprawę że ocieplenie będę zakładał po wymurowaniu ścian. Pytanie jednak brzmi czy w trakcie murowania tej ściany nie powinnienem umieszczać w spoinach wąsów do których potem można mocować wełnę, czy raczej po wymurowaniu ściany robi się odwierty i mocuje wełnę.

krzysztofh
01-07-2002, 14:22
Ocieplenie mocuje się na dyble rozporowe w wywierconych uprzednio otworach. Wąsy jak piszesz nie spełnią swojego zadania, bo co z nimi zrobić po przyklejeniu ocieplenia (zagiąć - to partactwo). Tak zagięte druty nie będą trzymały należycie. Kołki mają specjalne dużej średnicy talerzyki, które przytrzymują izolację.

księguś
01-07-2002, 14:26
OKI o to właśnie mi chodziło, jak mniemam dyble to takie kołki rozporowe.