PDA

Zobacz pełną wersję : TO BYŁO: Firmy deklarujące pomoc w odbudowie domu Nelli Sza



Piotrek42
02-11-2012, 21:40
Czy są firmy, kture pomogą zabezpieczyć/odbudować domek Nelli Sza ?? Jeżeli są proszę pisać co moga zrobić, ( porady prawne,doradztwo.materiały budowlane,opał,ogrzewanie,meble) Proszę się wpisywać co możecie zaoferowac.

Na chwile obecną mamy
Firma www.kominki-batura.pl _użytkownik Kominki Piotr Batura -wkład kominkowy firmy Kratki pl. Basia z podwójną szybą (glass). Wkład fabrycznie nowy, z gwarancją. Wartość rynkowa 3000 zł(?).

Firma www.alfea.co www.rekuperatory.co_użytkownik miki121 może wykonać następujące prace:
1. Montaż rekuperacji wraz z rekuperatorem.
2. Montaż instalacji wod-kan - modernizacja / naprawa oraz możemy zrobić instalację ogrzewania podłogowego do powierzchni 110m2 lub do licytacji dwa wentylatory zbiorcze do wentylacji mechanicznej marki BROOKVENT model airstream 1.1 EC.

Firma www.regulus.com.pl użytkownik Bogusław Produkty produkowane przez firmę Regulus

Firma NETHORSE Stojka Przemysław Użytkownik pshemko84
wykonanie instalacji Wod-Kan oraz CO, czy to podłogówka czy grzejniki czy też łączone z montażem kotła i armatury i w ogóle to co wiąże się z potocznym "hydraulikiem" na budowie

Firma www.inez.com.pl Uzytkownik InezDomyKanadyjskie
Pomoc w domach szkieletowych- niesprecyzowana

Uzytkownik asolt obliczenia ozc, charakterystykę energetyczną do PNB oraz świadectwo energetyczne po zakonczeniu budowy/odbudowy.

Użytkownik lenka18 usługi stolarskie

Firma www.firmainstalco.pl , Firma www.karoka.euFirma www.minertu.eu Użytkownicy firmainstalco , karoka65 i minertu W przypadku uszkodzenia kotła ( na skutek pożaru )u Neli i Pawła oferują nowy kocioł RBR-Ekouniwersal z żeliwnym palnikiem II-ej generacji i z najnowszym automatycznym sterownikiem internetowym eCoal. ( http://ecoal.pl/ ) Pomoc łaczona Kocioł+ może być armatura dodatowa do pieca,lub opał na sezon -kwestia uzgodnień!

Użytkownik PaWoS Wycena materiałów budowlanych

Użytkownik FlashBackpoddasze do 100m^. Wykonanie prac montażowch - ocieplenie i sucha zabudowa. Pomoc w doborze systemu. minus koszty paliwa,pomocnika i utrzymania

Firma www.laurens.pl Użytkownik grzejniczek 50% dochodu z aukcji prowadzonej na alegro http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=10534028

Firma www.jareko.pl Użytkownik jareko sprzedaż okien bez marży (po kosztach)

Firma MS Projekt Uzytkownik SKUT13 Projekty domów każdy kto zgłosi się z adaptacją lub projektem do zrobienia z FM dostanie 50% rabatu-warunek te 50% wpłaca na konto pomocy Nelli Sza]

Użytkownik bossiskoprojekt instalacji elektrycznej nowego budynku lub adaptację projektu typowego dla Nellków

Kominki Piotr Batura
02-11-2012, 22:06
Właśnie miałem taki watek założyć, bo przeglądanie całości może za chwile być trudne. :)

Deklaruję pomoc merytoryczną i rzeczową przy budowie kominka. Jeśli oczywiście taki w tym domu był lub ma być. Mogę pomóc również w zbadaniu przyczyn pożaru pod katem kominka i komina.

Istotną sprawą jest zabezpieczenie się na przyszłość, nie tylko Nelli, ale wszystkich forumowiczów mających domy drewniane. Ustalenie przyczyn pożaru i opisanie ich na forum, może uchronić niejeden dom od podobnego nieszczęścia.

Polecam jeden z ostatnich wpisów na blogu : http://kominki.org/blogi/niepokorny_o_kominkach/art13,niepokorny-o-kominkach-kij-ma-dwa-konce-palenie-czasem-tez.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkominki.org%2Fblog i%2Fniepokorny_o_kominkach%2Fart13%2Cniepokorny-o-kominkach-kij-ma-dwa-konce-palenie-czasem-tez.html)

Piotrek42
02-11-2012, 22:11
Panowie jedna mała uwaga, dział ten jest przeznaczony dla firm lub osób które w sposób REALNY są w stanie pomóc, pisanie tutaj nie jest obowiazkowe jezeli już ktoś sie zadeklaruje z pomoca rzeczową,lub jakąś inną uznajemy to jako umowę wiążaca, wiec proszę przemysleć dobrze swoje słowa bo formowicze mają bardzo dobra pamięc ;)

malgos2
03-11-2012, 14:23
Dokladnie! Chcemy uniknac sytuacji jak przy powodzi u kachny28.

miki121
03-11-2012, 16:11
Cóż szukałem projektu i prosiłbym aby ktoś mi go przesłał na adres [email protected].
Po rozmowach z moimi dwoma dostawcami.
Mogę złożyć deklarację że firma Ciepły Dom Sp. z o.o. może wykonać następujące prace:
1. Montaż rekuperacji wraz z rekuperatorem.
2. Montaż instalacji wod-kan - modernizacja / naprawa oraz możemy zrobić instalację ogrzewania podłogowego do powierzchni 110m2 :)
Nie wiem czy to coś pomoże ale zawsze warto :)

Nefer
03-11-2012, 17:03
Ludki, powoli. Jeszcze nie wiadomo czy dom do rozbiórki czy do remontu. Nie wiadomo czy Nelli będzie chciałe remontować. NIe wiadomo w jakiej technologii jeśli odbudowa. \
W poniedziałek ma być ubezpieczyciel. To bardzo szlachetne, że już się firmy zgłaszają, ale dajmy Nelci i jej rodzinie najpierw podjąć kluczową decyzję "co dalej".

Sławek...
03-11-2012, 20:15
...Nefer jak będziesz znała konkrety to proszę o jakąś informację..
na razie nie będę niczego deklarował dopóki potrzeby nie będą potwierdzone, ale jak już wszystko będzie wiadome to polecam się.... ;)

miki121
03-11-2012, 22:05
Ja też czekam na sygnał :)
Zawsze coś z mojego zakresu możemy zadziałać ;)

Nefer
03-11-2012, 22:20
Na pewno jak Nelcia z mężem podejmą decyzję co dalej : czy remont, czy budowa, jeśli tak - to jaka i kiedy - na pewno natychmiast się dowiemy. Pewnie będzie to szybciej niż później, bo jak się posmakowało własnego domu to niełatwo odpuścić. Jeszcze nie wiemy co z ubezpieczycielem i nadzorem budowlany. Wszystko się wyjaśni i od razu pojawi na forum, bo to dla nas wszystkich ważne :):) Wiem, że Forumowicze - jak zawsze - nie zawiodą :):):):)
​Bo tu zajebiści ludzie są :)

nemi
04-11-2012, 00:16
​Bo tu zajebiści ludzie są :)

Oj co prawda, to prawda.

Kominki Piotr Batura
04-11-2012, 09:08
Dziewczyny zorganizujcie licytację. Taką dla firm obecnych na forum. Niektóre są na drugim końcu Polski i chętniej zaoferują coś ze swojego magazynu ( co może być przydatne na forumowych budowach ), niż jazda taki kawał. Cena powinna być atrakcyjna dla kupującego (można podbijać cenę w nieskończoność - to dla Nelli :D). Kasa w takich chwilach jest najbardziej przydatna.

Zacznę od siebie, bo widzę, że moja obecność na miejscu wypadku nie będzie raczej potrzebna, a i kominek jest poza oczekiwaniami potrzebujących. Wobec tego zmieniam swoją propozycje pomocy i oddaje do dyspozycji wkład kominkowy firmy Kratki pl. Basia z podwójną szybą (glass). Wkład fabrycznie nowy, z gwarancją. Wartość rynkowa 3000 zł(?). Cena wywoławcza 1500 zł. Wygrywający licytację wpłaca pieniądze na konto Nelli, ja dostarczam wkład pod wskazany przez niego adres. Jak cós nie tak wykombinowałem, dajcie głos. Fajnie jakby to ktoś koordynował (Małgoś?).

Gdyby jednak poprzednia moja propozycja miała rację bytu, można do niej wrócić.146151

Piotrek42
04-11-2012, 09:45
Dziewczyny zorganizujcie licytację. Taką dla firm obecnych na forum. Niektóre są na drugim końcu Polski i chętniej zaoferują coś ze swojego magazynu ( co może być przydatne na forumowych budowach ), niż jazda taki kawał. Cena powinna być atrakcyjna dla kupującego (można podbijać cenę w nieskończoność - to dla Nelli :D). Kasa w takich chwilach jest najbardziej przydatna.

Zacznę od siebie, bo widzę, że moja obecność na miejscu wypadku nie będzie raczej potrzebna, a i kominek jest poza oczekiwaniami potrzebujących. Wobec tego zmieniam swoją propozycje pomocy i oddaje do dyspozycji wkład kominkowy firmy Kratki pl. Basia z podwójną szybą (glass). Wkład fabrycznie nowy, z gwarancją. Wartość rynkowa 3000 zł(?). Cena wywoławcza 1500 zł. Wygrywający licytację wpłaca pieniądze na konto Nelli, ja dostarczam wkład pod wskazany przez niego adres. Jak cós nie tak wykombinowałem, dajcie głos. Fajnie jakby to ktoś koordynował (Małgoś?).

Gdyby jednak poprzednia moja propozycja miała rację bytu, można do niej wrócić.

Takiego czegoś nam trzeba!!! dziewczyny prośba -skasujcie wszystkie tematy w tym wątku (oczywiście za wyjatkiem postów firm które juz się deklarowały w pomocy ;) )- to będzie wątek tylko dla firm oferujacych pomoc...A innych użytkowników proszę o nie pisanie w tym wątku, w razie odbudowy Neli z Pawłem będa odrazu wiedzieli do kogo się zgłaszać w pierwszej kolejnosci.

sSiwy12
04-11-2012, 10:51
Nie wiem, czy w temacie, jeśli nie, to proszę o usuniecie wpisu.
Uważam, że bez względu na zakres przewidywanych prac, już teraz można określić jakie materiały będą potrzebne i to w sporych ilościach. Może firmy zadeklarują swój udział w zakresie dostawy:
- drewna, w tym konstrukcyjnego,
- wełny mineralnej,
- folii,
- płyt OSB,
- płyt K-G,
- tynków i farb.
Moim zdaniem usprawni to koordynację późniejszych konkretnych dostaw.

Sławek...
04-11-2012, 11:36
...może zamiast sami określać poczekajmy na oficjalne stanowisko Nelli i jej rodziny...
jak oni już podejmą decyzję co dalej to wtedy trzeba stworzyć konkretną listę potrzebnych rzeczy, materiałów, robocizny i można zacząć podejmować konkretne działania...
ważna jest też decyzja ubezpieczyciela, w końcu warto wiedzieć w jakim stopniu ubezpieczenie pokryje powstałe straty, bo może się okazać, że dla Nelli bardziej przyda się szybka pomoc "siły fachowej" niż dary materialne...
poza tym co jej po wełnie na placu teraz jak może już nie zdecyduje się na szkielet i bardziej przydadzą się cegły ;)

...poczekajmy do oficjalnych decyzji...

malgos2
04-11-2012, 11:45
Jestescie super. :) Dajcie nam pomyslec nad licytacja, wszystko musi miec rece i nogi. :)

boguslaw
04-11-2012, 13:57
Panowie jedna mała uwaga, dział ten jest przeznaczony dla firm lub osób które w sposób REALNY są w stanie pomóc, pisanie tutaj nie jest obowiazkowe jezeli już ktoś sie zadeklaruje z pomoca rzeczową,lub jakąś inną uznajemy to jako umowę wiążaca, wiec proszę przemysleć dobrze swoje słowa bo formowicze mają bardzo dobra pamięc ;)

Piotrek42.
Chętnie pomogę, jeśli tylko NELLI SZA chce moje produkty... Otrzyma je gratis wraz z dostawą.
Jeśli jesteś z Nelli w kontakcie, daj mi znać czego, ile i gdzie dostarczyć...
Lub daj namiary i telefon... Sami ustalimy jej potrzeby...
Napisz na [email protected]

Pozdrawiam
Bogusław

malgos2
04-11-2012, 14:03
Bardzo Wam dziekujemy, ale z decyzjami musimy poczekac do wtorku, do przybycia rzeczoznawcy. :)

Piotrek42
04-11-2012, 14:12
boguslaw Nie znam osobiście Neli Sza ani jej męża i dzieci, mieszka w całkiem innym regionie Polski, ale że czytam FM, natrafiłem na wątęk o rodzinie która z takim trudnem znalazła swoje miejsce na ziemi, wszytko to osiągneła dzięki cięzkiej pracy,i nagle w jednej chwilii -stracili WSZYSTKO cały dorobek życia (może i kredyt w banku) zostali sami z dwójką małych dzieci,Bardzo to mną poruszyło... tym bardziej że idzie zimą, zdaję sobie sprawę że nie wszyscy użytkownicy FM czytają całe forum-wchodzą tylko w wybrane działy dlatego postanowiłem poinformować nawet tak specyficznych użytkowników którzy generalnie siedzą tylko w dziale Ogrzewania.,zwykły ludzki odruch....

malka
04-11-2012, 17:09
Panowie - jesteście genialni, cudowni, macie wielkie serca :)

Pozwólcie ,że w skrócie wyjaśnię Wam na czym stoimy (wiem, wiem nie biegacie po całym forum).
Jutro, najpóźniej we wtorek dom ma ocenić rzeczoznawca, potem nadzór wyda decyzje rozbiórka czy odbudowa, dopiero potem rodzina Nelków moze podjąć decyzje co dalej
A wtedy, Wasza pomoc będzie nieoceniona.
Nie uciekajcie więc, odrobinę cierpliwości :lol:

i dziękuję z całego serca,że jesteście

Kominki Piotr Batura
04-11-2012, 18:56
Myślę, że nic nie trzeba grzebać w tym wątku. Jest do ogarnięcia, bo i firm niewiele na forum. Część pewnie woli się z pomocą nie ujawniać, kierując ja bezpośrednio lub przez redakcję. Firmy oferujące potrzebne w odbudowie materiały nie muszą kombinować z licytacją, a pozostałe mogą wrzucić towar tu. Kasa z licytacji to zawsze najprostsza w zagospodarowaniu pomoc. Spontan też się tu zmieści (Piotrek42) w roli wodzireja
:)

.

miki121
04-11-2012, 20:31
Co do licytacji to ja mogę wystawić dwa wentylatory zbiorcze do wentylacji mechanicznej marki BROOKVENT model airstream 1.1 EC.

Opis:
Airstream 1.1 E
Niskoenergetyczny wentylator zbiorczy do centralnej wentylacji wywiewnej.
- możliwość podłączenia do 5 punktów wywiewnych.
- ciche, nowoczesne silniki EC
- instalacja w pionie lub poziomie
- kompaktowa obudowa
- jedno urządzenie do wentylacji całego domu. Eliminuje potrzebę montażu kanałowych, naściennych wentylatorów.
- pełna(100%) regulacja prędkości wentylatora dla trybu pracy "wenylacja dyżurna", "wentylacja optymalna"
- poziom hałasu(min-max)@3m: 9-34 dB
- pobór mocy(min-max): 4,9- 37,6 W
- 2 lata gwarancji

Więcej info na stronie:

http://www.brookvent.pl/pages/index.asp?title=Wentylacja_Mechaniczna_-_Centralny_wyciag_wentylacyjny_-_Airstream_1.1E&section=products

Ilość 2szt.

Licytacja za sztukę: od 500zł

marynata
04-11-2012, 22:54
Miki,to może w podpisie zamieść taką informację/link,a jak będziesz "chodził"po forum,to znajdą się szybko zainteresowani towarem.

ps Wasza strona int alfea jest głucha....czy tylko ja jej nie widzę?

miki121
05-11-2012, 04:40
Miki,to może w podpisie zamieść taką informację/link,a jak będziesz "chodził"po forum,to znajdą się szybko zainteresowani towarem.

ps Wasza strona int alfea jest głucha....czy tylko ja jej nie widzę?

Jest głucha bo informatyk się pitoli.
Na razie korzystamy ze starej www.rekuperatory.co

Piotrek42
05-11-2012, 08:15
Spokojnie... ja na to patrze, i na bieżąco koryguje, lista ofiarodawców zawsze będzie w poście nr 1 z zaznaczeniem co kto oferuje.

malka
05-11-2012, 08:46
Piotrku -uniżenie się kłaniam http://www.full-ahead.net/Dodatki/emotikony/uklon2.gif

Dzięki ,że jesteś :)

Piotrek42
05-11-2012, 09:18
Takim sposobem , jak już zapadnie decyzja o odbudowie ( nie wierzę że może być inaczej) mąż Neli wejdzie na forum i będzie wiedział do kogo po co i jakie rzeczy może się zgłaszać w PIERWSZEJ kolejności, a co będzie można wystawić na aukcję.Chociaż już widziałem fajną zbieżność np Bogusław daje Grzejniki a Miki121 to ładnie podłacza :) i dzięki takiemu rozwiązaniu Neli i Paweł oszczędzają Kupę kasy.... a na wiosnę czy latem zrobimy jedną wielka impreze dla forumowiczów... A co:bye:

Arnika
05-11-2012, 09:19
Piotr te rzeczy będą od firm przekazane gratis??? :yes: czy trzeba będzie za nie płacić????????
Bo już wczoraj za nic nie rozumiałam.. zmęczenie...

Piotrek42
05-11-2012, 09:28
Jakby trzeba było płacić to nie rozpoczynałbym wątku :) sa na świecie czy w Polsce jeszcze ludzie (nawet bogaci) którzy umieją podzielić się wiedzą, doświadczeniem, własną pracą czy towarami wytarzanymi przez siebie ( lub na nich zarabiający), jak Neli czy Paweł chcieli by to kupić.. najpierw muszą zapłacić za projekty ,wykonawstwo czy materiały a dzięki takiemu wątkowi są w stanie zaooszczędzić trochę pieniedzy i przeznaczyć na inne cele.Arnika zobacz jak to wszystko można ładnie połączyć...Firma www.regulus.com.pl użytkownik Bogusław zaaoferowała produkty wykonywane przez siebie (wraz z dostawą)a wszyscy na forum wiemy Ze bogusław produkuje grzejniki i zawory,Firma www.alfea.co www.rekuperatory.co zaaoferowała robociznę wod-kan, a Firma www.kominki-batura.pl zaaoferowała kominek na aukcję za ok 3 tys czyli grzejniki mamy, miki121 robi podłączenia a za sprzedany kominek można kupić np armaturę łazienkową która uległa zniszczeniu...:D

malgos2
05-11-2012, 15:17
A czy aukcja = wynikajaca z niej kasa jest aktualna?

Nefer
06-11-2012, 12:31
Na razie zbieramy oferty. Dziś niczego nie kombinujemy, bo NA RAZIE NIC NIE WIADOMO CO Z DOMEM, budową/remontem i co będzie potrzebne.

rasia
06-11-2012, 18:43
Wizja lokalna trwała od 9 rano do 17.30, czyli skończyła się już po zmroku. Trzech Panów Likwidatorów uwijało się jak w ukropie i napstrykali podobno ponad 200 zdjęć. Teraz mają dwa tygodnie na wydanie decyzji, a ubezpieczyciel miesiąc na wypłatę odszkodowania.

malka
06-11-2012, 18:48
Raśku, wklej to info we wszystkie watki, co?
Ludziska tam już pazury do łokci zjadły ;)

Arnika
06-11-2012, 18:49
Malcia już chyba wszędzie jest wklejone

pshemko84
06-11-2012, 23:38
Witajcie.
Od razu przepraszam za głupie pytanie ale w jakim regionie mieszka Neli Sza bo ja mam małą awarię neta i jadę obecnie na "komórce" i czekam 5 minut na otwarcie strony a gdzie dopiero szukać czegoś więcej. Od razu napisałem bo przed chwilą zobaczyłem ten temat w mojej skrzynce. Widzę że już "hydraulicy" się zgłosili ale może żeby trochę rozłożyć koszty to ja również się zaoferuję w tej kwestii. Bardzo chciałbym pomóc i ze swojej strony ( czyli firma NETHORSE Stojka Przemysław) mogę zaoferować np. całkowicie nieodpłatnie montaż instalacji Wod-Kan oraz CO, czy to podłogówka czy grzejniki czy też łączone z montażem kotła i armatury i w ogóle to co wiąże się z potocznym "hydraulikiem" na budowie. Co prawda nie wiem "jeszcze" jak daleko jest to ode mnie bo bez sensu było by jechać na drugi koniec polski ale i taką możliwość "wycieczki" biorę pod uwagę. Pogadam jeszcze z dostawcami z którymi współpracuję, może coś uda się w tym temacie ugrać.
Jeśli ktoś z "władnych" tego forum którzy w jakiś sposób koordynują tą akcję przeczyta mój post to proszę o kontakt w jaki sposób mógłbym pomóc. Co prawda nie wiem kiedy będę miał "normalnego" sprawnego neta ale jak tylko dostanę jakąś informację to postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.
Pozdrawiam.

EDIT: Podkreślam że deklaruję się wykonać montaż instalacji dla Neli Sza ZA DARMO bo pojawiły się pewne nieścisłości w związku z moim postem ale jest już ok.
Jeszcze raz pozdrawiam.

Nefer
06-11-2012, 23:54
Niedaleko Pszczyny :)

Arnika
06-11-2012, 23:54
Z całą pewnością masz w miarę blisko.
Pomiędzy Tychami a Bielskiem...

pshemko84
07-11-2012, 00:00
No to tym bardziej się polecam. Do Pszczyny mam niecałe 45 km. a dzisiaj byłem w tamtych okolicach na wycenie dla klienta...
Pozdrawiam.

Nefer
07-11-2012, 01:04
Pshemko :) Już Cię polubiłam, wiesz ? :):)

malgos2
07-11-2012, 01:05
Czy jestes singlem? :rolleyes:

InezDomyKanadyjskie
07-11-2012, 10:20
Witam,

Mam firmę budowlaną pod Warszawą. Budujemy domy szkieletowe.
Nie wiem, gdzie Nelli Sza ma dom, ale jeśli w miarę blisko to z chęcią w czymś pomożemy. Zarówno od strony porady technicznej, czy prawnej (ubezpieczyciel), jak i w ewentualnej odbudowie może coś by się udało...

Nie znalazłam nigdzie zdjęć z pożaru. Jeśli są gdzieś umieszczone to będę wdzięczna za podanie linku.

Nelli Sza z rodziną - trzymamy kciuki!

rasia
07-11-2012, 10:40
Witam,

Mam firmę budowlaną pod Warszawą. Budujemy domy szkieletowe.
Nie wiem, gdzie Nelli Sza ma dom, ale jeśli w miarę blisko to z chęcią w czymś pomożemy. Zarówno od strony porady technicznej, czy prawnej (ubezpieczyciel), jak i w ewentualnej odbudowie może coś by się udało...

Nie znalazłam nigdzie zdjęć z pożaru. Jeśli są gdzieś umieszczone to będę wdzięczna za podanie linku.

Nelli Sza z rodziną - trzymamy kciuki!
Każda pomoc, podpowiedź, wskazówka, wsparcie jest na wagę złota! Jesteście wspaniali!!!:cool:
Zdjęcia z akcji gaszenia możesz zobaczyć tu: http://www.osp-piasek.net/aktualnosci/31-10-2012-po-ar-domu-w-radostowicach/

InezDomyKanadyjskie
07-11-2012, 10:51
Jeśli będą potrzebowali czegoś to proszę o kontakt na numer 505 113 331.

Piotrek42
07-11-2012, 18:03
Przepraszam nie było mnie, ale uzupełniłem dane... logistycznie widzę to tak....www.kominki-batura.pl- wkład na aukcję ok 3tys??,www.alfea.co www.rekuperatory.co- dwa wentylatory zbiorcze do wentylacji mechanicznej marki BROOKVENT model airstream 1.1 EC na aukcję,www.regulus.com.pl -grzejniki ,ew zawory - do domu, grzejniki skleja firma NETHORSE Stojka Przemysław, nie wiem co z ofertą z domków szkieletowych??? może zagospadarowałaby materiał po domie Neli i odkupiła?? Bo jak wiemy Chyba Nell jednak będzie stawiać dom murowany...

asolt
07-11-2012, 20:19
Ja zrobię obliczenia ozc, charakterystykę energetyczną do PNB oraz świadectwo energetyczne po zakonczeniu budowy/odbudowy.

malka
07-11-2012, 21:40
asolt - cudownie :)

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym i Nelków..

i chyba mogę powiedzieć -wszystkich forumowiczów zaangażowanych w akcję


http://ggmania.eu/Emo/emoty_duze/Milosne/calus3.gif

Kominki Piotr Batura
08-11-2012, 16:18
A czy aukcja = wynikajaca z niej kasa jest aktualna?


To ja może powiem jak to wygląda formalnie w moim przypadku. Aby były pieniądze z licytacji ktoś musi się zdecydować na wkład, zaproponować minimum 1500 zł. To gdyby nie było więcej chętnych. Ja muszę wkład sprzedać (wystawiając fakturę). 1500 zł to najniższa kwota za jaką mogę wkład sprzedać, gdyby nie doszło do licytacji. Jeśli będzie więcej chętnych (bo 1500 to jednak atrakcyjna cena za ten produkt), wystawię fakturę na wylicytowaną kwotę. Muszę jeszcze dopytać w US, czy te pieniądze nie muszą czasem przejść przez moje konto, ale to już nie wielki problem. :)

Piotrek42
08-11-2012, 17:01
Kominki Piotr Batura a jakby tak wkład na alegro???

sSiwy12
08-11-2012, 17:13
Muszę jeszcze dopytać w US, czy te pieniądze nie muszą czasem przejść przez moje konto, ale to już nie wielki problem. :)

na 100% nie muszą.

lenka18
09-11-2012, 14:00
Witam jeżeli będą potrzebowali usług stolarza (drzwi, schody) to proszę o kontakt 602222524

malka
09-11-2012, 14:14
Dzięki Lenka :)

Piotrze , wstrzymaj się z allegro, wiecie...opłaty, prowizje,podatki...

A nóż ruszy aukcja forumowa i znajdzie się nabywca z FM :)

karoka65
09-11-2012, 16:59
Witam ponownie.
Jak pewnie większość wie jestem dystrybutorem kilku firm produkujących kotły CO.
Zostałem upoważniony przez szefa firmy INSTALCO pana Daniela Bałkę producenta nowoczesnych kotłów ekologicznych do zadeklarowania pomocy naszej koleżance z forum po tragedii jaka ją spotkała w wyniku pożaru.
Jeśli podczas pożaru został uszkodzony kocioł CO to otrzyma w ramach pomocy nowy kocioł.
Proponujemy nowy kocioł RBR-Ekouniwersal z żeliwnym palnikiem II-ej generacji i z pełni automatycznym sterownikiem internetowym eCoal.
W razie czego proszę o podanie informacji jaka jest powierzchnia do ogrzania co umożliwi nam dobór optymalnej mocy kotła i z której strony ma być zasobnik na węgiel.
Jeśli Nelli potrzebuje takiej pomocy to proszę o informację na priva lub telefon: 509 802 200.

malka
09-11-2012, 17:10
Jażeszniepierdzielę:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Wiesiu -uściskaj od nas pana Daniela.....no może jednak nie ;) -po prostu bardzo mu podziękuj.
To bardzo duża pomoc. Serdecznie Ci dziękuję,że znalazłeś czas (bo serca Ci nie brak) by zająć się sprawą Nelków.


Panie Danielu, Karoka http://files.myopera.com/irek18g/albums/7881812/heart-6.gif_thumb.jpg%20buziaki

Piotrek42
09-11-2012, 17:28
hmm to kogo mam wystawić jako darczyńce?? Karoka 65 czy firmę Instalko?? aaaa wystawię obu :D

malka
09-11-2012, 17:30
Bardzo dobra decyzja Piotrze :)

Piotrek42
09-11-2012, 17:49
Coś pięknego.... mamy Kocioł, mamy grzejniki, mamy wykonawcę. brakuje jeszcze rur i instalacja co + cwu juz jest wykonana:)

Kominki Piotr Batura
09-11-2012, 17:57
hmm to kogo mam wystawić jako darczyńce?? Karoka 65 czy firmę Instalko?? aaaa wystawię obu :D

Wpisz obu. Ale przede wszystkim wpisz kocioł obok mojego wkładu. Nie będzie potrzebny, sprzedamy :cool:

Piotrek42
09-11-2012, 18:02
Kominki Piotr Batura nie wiem czy tak mogę?? TY, zaooferwałeś sie że albo, kominek albo- aukcja ,a tutaj chyba wymiana w przypadku uszkodzonego kotła...

asolt
09-11-2012, 20:09
Witam ponownie.
Jak pewnie większość wie jestem dystrybutorem kilku firm produkujących kotły CO.
Zostałem upoważniony przez szefa firmy INSTALCO pana Daniela Bałkę producenta nowoczesnych kotłów ekologicznych do zadeklarowania pomocy naszej koleżance z forum po tragedii jaka ją spotkała w wyniku pożaru.
Jeśli podczas pożaru został uszkodzony kocioł CO to otrzyma w ramach pomocy nowy kocioł.
Proponujemy nowy kocioł RBR-Ekouniwersal z żeliwnym palnikiem II-ej generacji i z pełni automatycznym sterownikiem internetowym eCoal.
W razie czego proszę o podanie informacji jaka jest powierzchnia do ogrzania co umożliwi nam dobór optymalnej mocy kotła i z której strony ma być zasobnik na węgiel.
Jeśli Nelli potrzebuje takiej pomocy to proszę o informację na priva lub telefon: 509 802 200.

Jak wykonam obliczenia ozc to podam jaka moc jest konieczna, ale raczej bedzie to najmniejszy model jaki jest produkowany.

Arnika
09-11-2012, 21:49
A jak mają gaz????

Piotrek42
10-11-2012, 06:57
Nie maja, pytałem się -ogrzewali dom kotłem na ekogroszek.

Piotrek42
10-11-2012, 12:19
Ok otrzymałem na priw informacje że w miare potrzeb, oferta może być rozbudowana o ekogroszek na sezon lub dodatkową instalacje do kotła na ekogroszek i uzupełniłem.

malgos2
10-11-2012, 12:20
Super Piotrek, ze trzymasz reke na pulsie. Ja tu normalnie wymiekam od nadmiaru informacji technicznych. :)

PaWoS
10-11-2012, 16:44
W razie gdyby zaszła potrzeba wybudowania budynku od podstaw to chętnie pomogę wyceną materiałów budowlanych. Jestem pracownikiem hurtowni z Tarnowa z oddziałami w Nowym Sączu, Mielcu, Dębicy i Skawinie. Teoretycznie sięgam nawet logistycznie ale przede wszystkim chcę pomóc wycenami które pomogą Wam tanio kupić materiały. W razie potrzeby proszę pisać na pw.

Sam osobiście byłem dotknięty kilka lat temu podobną tragedią, spalił się częściowo mój dom rodzinny. Jest odbudowany ale pozostał zapach spalenizny który już chyba na zawsze pozostanie.
Powodzenia Nelli, ważne że wszyscy cali.

rasia
10-11-2012, 17:35
Mają możliwość podciągnięcia gazu. Przypuszczam, że nowy dom będzie ogrzewany gazem:).

minertu
11-11-2012, 09:53
Ok otrzymałem na priw informacje że w miare potrzeb, oferta może być rozbudowana o ekogroszek na sezon lub dodatkową instalacje do kotła na ekogroszek i uzupełniłem.Dzięki Piotrek.

FlashBack
11-11-2012, 10:53
Ew. poddasze do 100m^. Wykonam prace montażowe - ocieplenie z badaniem termowizyjnym i sucha zabudowa. Pomogę w doborze systemu.
Za sprawa, że pochodzę z zachodniopomorskiego muszę znać termin możliwego rozpoczęcia prac z min. 30 dniowym wyprzedzeniem.
Ekwiwalent to koszt dojazdu (paliwo), zapewnienie noclegu, wiktu i pomocnika :-).

Piotrek42
11-11-2012, 11:53
FlashBack a nie obiesz Neli przypadkiem....:p bo wiesz- na Śląsku dobrze kamią, golonka.. takie fajne podpieczone ziemniaczki w talarkach..kluchy śląskie...a u was co??? ..... ryby i ryby :D:D

malka
11-11-2012, 17:38
Flash , to ja Ci osobiście te kluski ukulam, a jak lubisz to i modro kapusta zrobię :)

Dzięki Ci wielkie za chęć pomocy :)

gr***zek
16-11-2012, 18:14
Ze swojej strony deklaruję przekazanie 50% wartości ze sprzedaży wystawionych na allegro grzejników naszej produkcji, lub w przypadku checi zakupu grzejników naszej produkcji bezpośrednio u mnie obniżkę 50%.
Odnosnie Allegro to nie wiem jak długo to potrwa ale myślę, że do konca roku na pewno. Ponieważ jednak grzejniki są transportowane z zagranicy proponuje podział kosztów transportu również 50/50.
Link do sklepu http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=10534028
Nasza strona www.laurens.pl
Proszę o kontakt bezpośrednio ze mną z pominięciem firm nas reprezentujących, bo mnie utłuką za takie coś.
Tel. 604521677
Krzysztof Szelewa

Piotrek42
16-11-2012, 19:02
hmmm to taka oferta w ciemno.. już lepiej wystawić kilka sztuk na aukcje która bedzie organizowana ... no nie wiem.. może ktos się jeszcze wypowie??

malgos2
16-11-2012, 19:10
No tez tak jakos nie bardzo sobie wyobrazam, jak to mialoby wygladac... :rolleyes:

malka
16-11-2012, 19:32
dość proste to

Załóżmy -Krzysiek sprzedaje na allegro 5 grzejników po 5 stów -połowę czyli 1250 zł przekazuje Nelkom.
Jeśli natomiast Nelki chciałyby kupić u niego grzejniki to dostaną 50% rabatu ,a koszty ściagniecia ich do kraju pokryją na spółę z Krzyśkiem.

gr***zek
16-11-2012, 20:12
tak własnie jak napisalem. macie wgląd w mój sklep na allegro więc jestescie na bieżąco. Za chwile dopiszę do wystawionych grzejników odpowiednia notke co mam nadzieje bedzie w pewnym sensie gwarancja dla niedowiarków. Rzecz jasna kwota zostanie pomniejszona o wartośc podatku VAT (niestety nasze państwo nie jest szczodrobliwe);-/
Swoją drogą mam piec kaflowy do rozbiórki w domu u siebie i chetnie go oddam w dobre ręce. Piec jest przerobiony na grzałki elektryczne łącznej mocy ok 3kW. Żadna rewelacja jeżeli chodzi o wyglad bo kafle ani ładne ani powabne.
Wracając do grzejników Laurens obecnie po zainstalowaniu u siebie CO wrzuciłem na scianę grzejniki Quadrix w poziomie i przy oknie 160 cm szerokości zdaja egzamin rewelacyjnie.

jareko
21-11-2012, 23:40
Los płata figle
Zupełnie inaczej patrzyłem na świat jeszcze wiosną - teraz... szkoda gadać ale nie o tym chciałem bo to nie ten temat
Ze swej strony jestem wyposażyć dom Nelli w okna - niestety, nie jest to towar tani a u mnie jeszcze choroba i kłopoty ale mogę zadeklarować sprzedaż na poziomie marży -15%
realnie bez zysku co mogę udokumentować Nelli jeśli propozycja przypadnie jej do gustu

Redakcja
22-11-2012, 09:01
Podziękowania także od Redakcji. Niezawodny Jareko, wracaj do zdrowia. Całe forum, Twoje forum trzyma kciuki za szybkie wyleczenie.

DEKODACH24.PL
22-11-2012, 19:41
Witam
mam propozycję od naszej firmy, cały zysk ze sprzedaży okien dachowych w naszym sklepie przeznaczymy na okna dachowe dla Nelli
wszystko udokumentujemy, proszę więc zainteresowanych zakupem w uwagach wpisywać "ZBIERAMY DLA NELLI",
z drugiej strony proszę o info jakie okna i ile potrzeba.

pozdrawiam
DEKODACH24.PL

Piotrek42
22-11-2012, 19:48
Witam
mam propozycję od naszej firmy, cały zysk ze sprzedaży okien dachowych w naszym sklepie przeznaczymy na okna dachowe dla Nelli
wszystko udokumentujemy, proszę więc zainteresowanych zakupem w uwagach wpisywać "ZBIERAMY DLA NELLI",
z drugiej strony proszę o info jakie okna i ile potrzeba.

pozdrawiam
DEKODACH24.PL

z całym szacunkiem ale to jest bardzo enigmatyczna pomoc, prosze o uściślenie.

DEKODACH24.PL
23-11-2012, 18:44
z całym szacunkiem ale to jest bardzo enigmatyczna pomoc, prosze o uściślenie.
OK
kupujesz okien dachowych za 7000 zł , dla przykładu mamy marżę na tej transakcji 10% czyli 700 zł przeznaczamy na okna dla NELLI, która dla przykładu potrzebuje jedno okno, które kosztuje 700 zł w naszym sklepie czyli ma okno dzięki Twojemu zakupowi.

Nelli Sza
03-12-2012, 22:38
Dziękuję wszystkim. FlashBack damy znać :hug:

SKUT13
15-12-2012, 13:06
Witam wszystkich
Jeśli to się przyda to mogę pomóc w wykonaniu projektu konstrukcji nowego domu lub adaptacji konstrukcji projektu typowego.
Jestem konstruktorem z Wrocławia i z racji odległości w grę wchodzi współpraca zdalna, ale to akurat najmniejszy problem.
Jeśli będzie potrzebny projekt konstrukcji domu jestem do dyspozycji ( z małym zastrzeżeniem -nie robię konstrukcji szkieletowych)
Mogę też zadeklarować, że każdy kto zgłosi się z adaptacją lub projektem do zrobienia z FM dostanie 50% rabatu-warunek te 50% wpłaca na konto pomocy Nelli Sza
Pozdrawiam
M.Sobiecki
MS Projekt
tel. 608 713 819

malka
16-12-2012, 01:09
ale fajna propozycja :)

Dziękujemy http://www.e-gify.pl/gify/emotikony/emotikony_duze/milosne/milosc29_(www.e-gify.pl).gif

Piotrek42
16-12-2012, 19:05
Nie było mnie, ale już uzupełniam.propozycja jak najbardziej potrzebna, bo bedzię potrzebny nowy projekt lub dostosowanie aktualnego projektu.

SKUT13
17-12-2012, 08:05
Nie było mnie, ale już uzupełniam.propozycja jak najbardziej potrzebna, bo bedzię potrzebny nowy projekt lub dostosowanie aktualnego projektu.

Jeśli moja pomoc się przyda , to bardzo się cieszę.
Tylko małe uściślenie moja propozycja odnośnie projektów i adaptacji z rabatem dotyczy konstrukcji obiektów, jeśli czyta ktoś z pozostałych projektantów branżowych(architekt, instalatorzy), to proponuję się przyłączyć do akcji

bossisko
21-12-2012, 08:38
Jeśli moja pomoc się przyda , to bardzo się cieszę.
Tylko małe uściślenie moja propozycja odnośnie projektów i adaptacji z rabatem dotyczy konstrukcji obiektów, jeśli czyta ktoś z pozostałych projektantów branżowych(architekt, instalatorzy), to proponuję się przyłączyć do akcji

Zrobię projekt instalacji elektrycznej nowego budynku lub adaptację projektu typowego dla Nellków (za free oczywiście). Jestem z pomorza zachodniego, więc jak u Skut'a wykonanie projektu na odległość, ale to nie problem. Mam jedno zastrzeżenie - nie projektuję "budynków inteligentnych", bo w moich stronach to ciągle egzotyka a nie chcę na Nellkach trenować.
Niestety nie mogę dołączyć do Skut'a z akcją zniżki 50% dla forumowiczów, bo nie pracuję jak na razie na własny rachunek.

Nelli Sza
07-01-2013, 21:33
Serdecznie dziękujemy za wszystkie propozycje pomocy przy powstawaniu nowego domku. Odezwiemy się jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej, co dalej. O wszystkim co się dzieje staram sie na bieżaco informować w wątku Organizacja pomocy.

SKUT jutro zadzwonię w sprawie konstrukcji. Nasza kierowniczka też przelicza, ale co dwie głowy to nie jedna :)

Pozdrawiam!

SKUT13
08-01-2013, 16:02
Serdecznie dziękujemy za wszystkie propozycje pomocy przy powstawaniu nowego domku. Odezwiemy się jak tylko będziemy wiedzieć coś więcej, co dalej. O wszystkim co się dzieje staram sie na bieżaco informować w wątku Organizacja pomocy.

SKUT jutro zadzwonię w sprawie konstrukcji. Nasza kierowniczka też przelicza, ale co dwie głowy to nie jedna :)

Pozdrawiam!

W takim razie czekam na telefon
Pozdrawiam