PDA

Zobacz pełną wersję : To Wy: Wypróbowani w ogniu...



Redakcja
05-11-2012, 07:18
Drodzy, Niezwykli, Kochani Forumowicze,
czy wiecie jak wielka sprawa dzieje się na forum?! Jesteście wspaniali w tym, co robicie; jak spontaniczna i piękna jest ta akcja niesienia pomocy Nelli Sza. Kiedy czytamy inne fora, słuchamy naszych rodaków, to myślimy - czy tam są jacyś inni ludzie, a tutaj na Forum MURATORA najlepsi z najlepszych?

Na naszym forum przyznajemy rangi uznaniowe. Trochę to zabawa, a jednak też prawdziwe wyróżnienie - w randzie tkwi duży ładunek pozytywnych emocji: tak chcą forumowicze, jest pamiątką wielkiego wydarzenia.

Wszystkim uczestnikom akcji pomocy Nelli Sza przyznajemy rangę "Wypróbowany w ogniu".

Redakcja

Arnika
05-11-2012, 07:31
:o:oops:

My nic niezwykłego nie robimy....

Dziękujemy Redakcjo.

marynata
05-11-2012, 08:03
czy tam są jacyś inni ludzie,Oj,Redakcja tak troszkę malkontenctwem pojechała ;)
Akurat w Polsce ludzie jeżeli chodzi o takie akcje i zbiórki nie oglądają się na państwo,nie marudzą że płacą przecież na to podatki, tylko działają.
Szpitale,ich wyposażenie,hospicja,domy opieki,protezy,wózki,pomoc dla powodzian,dla ofiar trąb powietrznych,kto na to wszystko się zarzuca?
W tv jak są programy o tego typu nieszczęściach,to zaraz w następnym programie jest podane,że zgłosiło się z pomocą mnóstwo ludzi.
Nie jest z nami tak zle.

Piotrek42
05-11-2012, 10:16
A ja tam niechcę rangi.... chciałbym ....żeby z jakiś czas (myślę że jak najszybciej ) Neli z Pawłem usiedli by na tarasie.. w ogrodzie bawiłyby się dzieci, a Oni mogli powiedzieć '' zobacz byliśmy na samym dnie'' a dzięki forum i dobrym ludziom możemy teraz posiedzieć na powietrzu i wypić kawę...tego bym chciał..

Redakcja
05-11-2012, 10:47
Wszyscy tego chcemy panie Piotrze:)

Nadulka
05-11-2012, 11:42
A ja tam niechcę rangi.... chciałbym ....żeby z jakiś czas (myślę że jak najszybciej ) Neli z Pawłem usiedli by na tarasie.. w ogrodzie bawiłyby się dzieci, a Oni mogli powiedzieć '' zobacz byliśmy na samym dnie'' a dzięki forum i dobrym ludziom możemy teraz posiedzieć na powietrzu i wypić kawę...tego bym chciał..

Dokładnie,nic dodać nic ująć ;)

Redakcja
05-11-2012, 11:54
A jednak trudno nie mówić: To niesamowite, co się tu dzieje :)

bogumil
05-11-2012, 12:48
Życzę tego samego całej rodzince Nelli co Piotrek:)
Ale fakt faktem....ludzie tutaj są wspaniali o wielkich sercach:)

Pozdrawiam Redakcję i wszystkich forumowiczów....

nemi
05-11-2012, 13:01
chciałbym ....żeby z jakiś czas (myślę że jak najszybciej ) Neli z Pawłem usiedli by na tarasie.. w ogrodzie bawiłyby się dzieci, a Oni mogli powiedzieć '' zobacz byliśmy na samym dnie'' a dzięki forum i dobrym ludziom możemy teraz posiedzieć na powietrzu i wypić kawę...tego bym chciał..

Ooo ja też bym tego dla Nich chciała. I jeszcze bym chciała, żeby nastąpiło to tak szybko jak to możliwe.
Piotrek fajnie to napisałeś. :)

rasia
05-11-2012, 14:55
A ja tam niechcę rangi.... chciałbym ....żeby z jakiś czas (myślę że jak najszybciej ) Neli z Pawłem usiedli by na tarasie.. w ogrodzie bawiłyby się dzieci, a Oni mogli powiedzieć '' zobacz byliśmy na samym dnie'' a dzięki forum i dobrym ludziom możemy teraz posiedzieć na powietrzu i wypić kawę...tego bym chciał..
Jestem przekonana, że tak już będzie na wiosnę...:D

TAR
05-11-2012, 16:21
Rasienko jak na wiosne to oby w tym roku zima ciepla byla, bez mrozu i sniegu :D

TAR
05-11-2012, 16:37
Piotrek poczekaj, to dopiero dzisiejsza transza, wplaty wciaz wplywaja. wiele osob deklarowalo sie, ze moze wplacic troche pozniej:) i byc moze czesc wplacila na Omnibus, dlatego nie ma niektorych nickow w zestawieniu malgos2

Arnika
05-11-2012, 16:55
To fakt.. część osób już wpłaciło na stowarzyszenie.. Koleżanka się pytała i co.. czy źle zrobiła... Absolutnie nie.. ale np tutaj jej nie ma. a kwota spora.
Stowarzyszenie zakupuje szafy a to też spory wydatek...

Piotrek42
05-11-2012, 17:03
To fakt.. część osób już wpłaciło na stowarzyszenie.. Koleżanka się pytała i co.. czy źle zrobiła... Absolutnie nie.. ale np tutaj jej nie ma. a kwota spora.
Stowarzyszenie zakupuje szafy a to też spory wydatek...

Arnika Pomoc w KAŻDEJ formie się przyda , czy to materialnej, rzeczowej czy psychlogicznej każdy gest w dzisiejszych czasach jest na wage złota a to co zrobili FORUMOWICZE to prawdziwy cud w dzisiejszych czasach.

Nefer
05-11-2012, 17:04
Bo tu są zajebiści ludzie :):):)

Wszystkim pomagającym (nawet tylko dobrym słowem czy myślą) powiem jedno : wszystko do człowieka wraca. Do mnie dziś wróciło z niezwykłej strony : po prostu ktoś mi pomógł w trudnej dla mnie sprawie :) Widzicie ten przepływ energii wokół siebie ? Ja widzę :):)

Jutro przyjeżdża do mnie Kruelcia i będzie wielkie pakowanie :)

Nefer
05-11-2012, 17:08
Pitu pitu :)

TAR
05-11-2012, 17:14
super Neferka ja juz czesciowo odwolalam zglaszanie ciuchow poscieli, kolder itp. skupiamy sie w tej chwili na liscie potrzeb (stad zmiana tytulu watku :) ) naprawde nie chcemy jej zarzucic a ona jak sie z tym ogarnie to mam nadzieje ze uzupelni liste potrzeb.

i mam pomysl: jesli ktos chce koniecznie cos przekazac to mam 2 propozycje:
1. spieniezenie np. poprzez all i przeslanie kaski
2. pomozcie ludziom w najblizszym otoczeniu wokol siebie - to na pewno tez Nelke ucieszy

Nefer
05-11-2012, 17:15
Ja zamykam tylko te osoby, z którymi jestem umówiona. I zbieramy KASSSSSSSSSSSSSĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘE :)

tola
05-11-2012, 20:52
Czasem zastanawiałam się nad tym, co ja robię tu na forum... od 9 lat.
Co mnie tu trzyma.
Teraz już znam odpowiedź :yes:.
Magia tego miejsca, a ta magia, to po prostu...niezwykli ludzie :)

Nefer
05-11-2012, 22:28
i tytuł Miss Forum :popcorn:

loxley
06-11-2012, 08:13
he heee ... znowu ogień ;-)

Edyta Ż
06-11-2012, 09:19
Jestem taka dumna ,że wywodzę się z FORUMOWEJ MURATOROWEJ RODZINY.
Mieszkając w mieście i nie mając żadnych szans na zmianę miejsca zamieszkania kupowałam MURATORA .
Czytałam i marzyłam.
Marzyłam i czytałam.
Potem kiedy udało się zamieszkac na wsi i realizowac marzenia -nadal czytałam Muratora i nałogowo zasiadałam do lektury FORUM.
Zyskałam wielu forumowych Przyjaciół ( nie boje sie tego słowa)
Właściwie zaczynałam lekturę FM po kazdorażowym włączeniu komputera.

Teraz kiedy widzę jak informacja o spalonym domu Nelli Sza uruchomiła lawinę pomocy-jestem niezmiernie dumna,że mogę byc mała cząsteczką FM.
Wzruszam się do łez widząc spalony dom .
Kiedy czytam ,że pomimo takiego zabiegania Dobrzy Ludzie poświęcają swój czas i jadą pomóc w porządkach po pożarze.
Kiedy czytam jak lawinowo idzie wszelaka pomoc jestem Wam tak wdzieczna,że to własnie z Wami spędzałam swój czas.
W czasach tak okrutnych- tyle dobroci.
Daliście mi nadzieję,że są dobrzy ludzie.
Przecież tak naprawdę nie znamy sie a razem mobilizujemy się dla Nelli...

A wiecie co :) ?
a może to właśnie jest ten zapowiadany koniec świata?
( aj tam naprawdę jestem wzruszona)

eniu
06-11-2012, 10:57
Jestem taka dumna ,że wywodzę się z FORUMOWEJ MURATOROWEJ RODZINY.
Mieszkając w mieście i nie mając żadnych szans na zmianę miejsca zamieszkania kupowałam MURATORA .
Czytałam i marzyłam.
Marzyłam i czytałam.
Potem kiedy udało się zamieszkac na wsi i realizowac marzenia -nadal czytałam Muratora i nałogowo zasiadałam do lektury FORUM.
Zyskałam wielu forumowych Przyjaciół ( nie boje sie tego słowa)
Właściwie zaczynałam lekturę FM po kazdorażowym włączeniu komputera.

Teraz kiedy widzę jak informacja o spalonym domu Nelli Sza uruchomiła lawinę pomocy-jestem niezmiernie dumna,że mogę byc mała cząsteczką FM.
Wzruszam się do łez widząc spalony dom .
Kiedy czytam ,że pomimo takiego zabiegania Dobrzy Ludzie poświęcają swój czas i jadą pomóc w porządkach po pożarze.
Kiedy czytam jak lawinowo idzie wszelaka pomoc jestem Wam tak wdzieczna,że to własnie z Wami spędzałam swój czas.
W czasach tak okrutnych- tyle dobroci.
Daliście mi nadzieję,że są dobrzy ludzie.
Przecież tak naprawdę nie znamy sie a razem mobilizujemy się dla Nelli...

A wiecie co :) ?
a może to właśnie jest ten zapowiadany koniec świata?
( aj tam naprawdę jestem wzruszona)

Zapewniam Cię, że to nie żaden koniec świata, tylko patologia, wymagająca leczenia ("Właściwie zaczynałam lekturę FM po kazdorażowym włączeniu komputera.")

No i okazuje się, że warto było odpuścić sobie terapię, że nasza choroba nie jest taka zupełnie bez sensu....że można pomagać nie tylko w maluczkich sprawach....

Arnika
06-11-2012, 11:02
Edyta.. nie tyko Ty siadasz do kompa i na FM. ja TV nie oglądam i jestem zdrowsza, za to czytam..;)

Edyta Ż
06-11-2012, 12:28
eniu, Arnika w tym wypadku nałóg wyszedł nam na dobre...
I przebywamy w doborowym towarzystwie!

bogumil
06-11-2012, 18:25
I ja też z tych uzależnionych:)

Pozdrawiam:)

rasia
06-11-2012, 18:42
Wizja lokalna trwała od 9 rano do 17.30, czyli skończyła się już po zmroku. Trzech Panów Likwidatorów uwijało się jak w ukropie i napstrykali podobno ponad 200 zdjęć. Teraz mają dwa tygodnie na wydanie decyzji, a ubezpieczyciel miesiąc na wypłatę odszkodowania.

bebata
06-11-2012, 20:15
Miejmy tylko nadzieje , ze decyzja i pieniążki bedą szybko, aby moc szybko dalej działać.
Ludzie tu obecni na forum powodują , ze łza w oku sie kręci i wiara w innych wzrasta.

tola
06-11-2012, 21:03
i tytuł Miss Forum :popcorn:

Nefer, no ba!
moja nieprzyzwoicie rozbuchana próżność jak nic skazuje mnie tu na dożywocie :p;)
buziaki :)

Rasia, czyli jeśli wszystko pójdzie dobrze,
zima będzie wyjątkowo łagodna a tak przepowiadają,
to z budową, czy odbudową można będzie ruszyć niebawem.
I tego się trzymajmy :)

rasia
06-11-2012, 22:09
Nefer, no ba!
moja nieprzyzwoicie rozbuchana próżność jak nic skazuje mnie tu na dożywocie :p;)
buziaki :)

Rasia, czyli jeśli wszystko pójdzie dobrze,
zima będzie wyjątkowo łagodna a tak przepowiadają,
to z budową, czy odbudową można będzie ruszyć niebawem.
I tego się trzymajmy :)
Całym sercem w to wierzę:yes:

Nefer
06-11-2012, 23:59
Nefer, no ba!
moja nieprzyzwoicie rozbuchana próżność jak nic skazuje mnie tu na dożywocie :p;)
buziaki :)

I tak już do końca życia zostaniesz PIĘKNA - i duszą i ciałem - jesteś stracona :):)

Arnika
07-11-2012, 06:55
Według mnie to.... przed wakacjami czyli późna wiosna byli by już u siebie...
I to jest jak najbardziej możliwe w technologii murowanej.. o szkielecie nie wspomnę.. bo ja sama po takich wrażeniach nie zamieszkałabym w szkielecie z dziećmi.
Więc musimy wierzyć w murowany i .. byle do wiosny :)


Nooo i czy my jesteśmy normalni... cały dzień przed kompem.. do 1.00 -2.00 i od rana juz na kompa...
Młody mnie się raniutko pyta.. mamoooo kiedy masz dzisiaj dyżur przed komputerem(chodziło o podawanie numerów kont...)????
Uśmiechnęłam się tylko....

asizo
08-11-2012, 07:31
Wizja lokalna trwała od 9 rano do 17.30, czyli skończyła się już po zmroku. Trzech Panów Likwidatorów uwijało się jak w ukropie i napstrykali podobno ponad 200 zdjęć. Teraz mają dwa tygodnie na wydanie decyzji, a ubezpieczyciel miesiąc na wypłatę odszkodowania.

Miejmy nadzieję, ze w przypadku tak ogromnej straty jak pożar domu odszkodowanie rzeczywiście zostanie wypłacone w terminie.
My po niedawnym włamaniu do naszego domu na wypłatę odszkodowania czekaliśmy ponad 2 m-ce. Dodam, ze firma ubezpieczeniowa to jedna z dwóch największych i najbardziej znanych.

Trzymam kciuki, żeby wszystko potoczyło się jak najszybciej i najpomyślniej dla Nelci i jej Rodziny.

Edyta M
17-11-2012, 00:59
Kiedys ktos namowil mnie , zeby zalozyc dziennik na FM i dzielic sie z innymi Forumowiczami swoimi doswiadczeniami oraz korzystac z Ich doswiadczen ....budowlanych . Nie sadzilam , ze tak bardzo zaangazuje sie w TO FORUM .......... a akcje przeprowadzane przez WSPANIALYCH LUDZI zagladajacych ( mieszkajacych na FM ;)) wycisnely nie jedna lze ...... JESTESCIE WSZYSCY WSPANIALI .........

Barbossa
17-11-2012, 10:10
też tak sądziłem, po czym zrewidowałem me sądy

btw - mogę w czymś pomóc?

Edyta M
17-11-2012, 11:25
Barbossa zagladnij tutaj :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208966-Nelli-Sza-spłonął-dom-(-TU-PYTAMY-O-NR-KONTA

i tutaj :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209010-LISTA-DARÓW-LISTA-POTRZEB-tu-zgłaszamy