PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna pomoc - wycena?!



julekzwolen
06-11-2012, 12:36
Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy i liczę na pomoc doświadczonych forumowiczów.
Dorosłem do decyzji o budowie domu. Mam działkę o wymiarach 28m na 50m, przechodzą przez nią wszystkie media: woda, prąd, kanalizacja. Projekt wybrany na 99% będzie to Wariant Lubiany c261a (http://projekty.muratordom.pl/projekt_lubiany-wariant-i,2449,0,0.htm) i tu pytanie do Was drodzy forumowicze: ILE KASY TRZEBA??
Nie mam jeszcze żadnych pozwoleń itd, potrzebuje wynająć ekipę do postawienia murów i hydrauliki. Dach postawi teść, elektrykę zrobi szwagier, a wykończenie ma mojej i braci głowie trochę smykałki mamy wiec na pewno rade damy. Region budowy to woj. mazowieckie okolice zwolenia
Chciałbym poznać wasze opinie na temat kosztów postawienia tego projektu, gdyż zaczynam ubiegać się o kredyt i nie chce wziąć o polowe za mało i patrzyć tylko na same ściany. Myślę o kwocie 170tys i około 50 tys własnego wkładu. Czy jak rozpocznę prace z początkiem 2013 uda mi się wprowadzić na koniec 2014r.
Pozdrawiam Julek

KK2012
06-11-2012, 13:25
Budując ekipami w obiektywnie nisko-średnim standardzie myślę, że około 300 tys. zł, choć za mniej i więcej też można.

Z wprowadzeniem się jak najbardziej, niecałe dwa sezony na budowę domu murowanego trzeba liczyć, traktując zimę jako zastój prac.

Scarlet
06-11-2012, 13:32
Ile potrwa budowa tego nikt ci nie powie , zależy od ekip i twojego zaangażowania, ale 2 lata brzmią realnie. Chcesz budować dom który ma 90 m powierzchni użytkowej i garaż 35 m ? Przeciez to 1/3 powierzchni domu...

Kwitko
06-11-2012, 14:49
Budując ekipami, nawet z pomocą rodziny 220 tys nie wystarczy. Gdyby nie ten ogromny garaż byłoby o wiele taniej. Jak nie masz jeszcze pozwolenia niech projektant obetnie garaż, albo weź większy kredyt.

justkaaa
06-11-2012, 15:32
Jak się szczypiesz z kasą to pomyśl o priorytetach w kontekście tego garażu. Może nie warto? Może mniejszy-1 stanowiskowy? Może wiata zamiast garażu? Jest to projekt z gatunku "dom dobudowany do garażu". Garaż z wejściem do domu to bardzo fajna sprawa ale generuje swoje koszty. Ja mam i polecam ale w moim przypadku miałam bufor finansowy więc nie musiałam sie szczypać.

lukep3
06-11-2012, 16:21
Jak się szczypiesz z kasą to pomyśl o priorytetach w kontekście tego garażu. Może nie warto? Może mniejszy-1 stanowiskowy? Może wiata zamiast garażu? Jest to projekt z gatunku "dom dobudowany do garażu". Garaż z wejściem do domu to bardzo fajna sprawa ale generuje swoje koszty. Ja mam i polecam ale w moim przypadku miałam bufor finansowy więc nie musiałam sie szczypać.

garaż jednostanowiskowy czyli docelowo domek narzedziowy to nie warto - albo dwustanowiskowy albo w przyszłości zrób wolnostojący w lekkiej konstrukcji;

a co do kosztów to wg mnie 250-270 tys to min ale materiały najtańsze i dużo samemu; 300 - 350 materiały standardowe i niewiele samemu; a powyżej 400 dobre materiały i przyzwoite wykończenie :)..a zagospodarowanie działki w tym ogrodzenie to już inna kwestia

KK2012
06-11-2012, 21:56
garaż jednostanowiskowy czyli docelowo domek narzedziowy to nie warto - albo dwustanowiskowy albo w przyszłości zrób wolnostojący w lekkiej konstrukcji;

Myślę, że nie masz racji. Wiadomo, że w wielu domach przyjęło się, że stanowi on składzik, ale wbrew pozorom nie każdy jest burdelarzem /śmieciarzem/zbieraczem czy wiecznie wykańcza swój dom. Garaż, nawet jednostanowiskowy to bardzo fajna sprawa szczególnie jeśli się posiada auto, o które chce się zadbać. Po drugie taki garaż to również świetna narzędziówka w jednym, nie trzeba stawiać wychodków z Castoramy za 1200 zł, aby schować jedynie grabie, taczkę + jakieś pierdoły. I komfort, bo jednak zlokalizowany jest w bryle budynku, a nie na drugim końcu działki, co ważne np. w deszczowy czy zimowy dzień.

Po trzecie, wiadomo jak to jest z odkładaniem czegoś na później. Solidna, nawet wiata swoje kosztuje i jeśli stawiamy tam samochód bezwzględnie wymaga pozwolenia na budowę, a to są dodatkowe koszty i dużo straconego czasu w przyszłości. Lepiej go poświecić na nieuniknione postawienie ogrodzenia czy zagospodarowanie działki lub inne prace.

Reasumując garaż nawet jednostanowiskowy jest wart rozważenia już na etapie wyboru projektu domu.

julekzwolen
13-11-2012, 13:12
Dziękuje za odpowiedzi. Czytając wasze odpowiedzi przeszukałem jeszcze raz pracownie projektowe i znalazłem taki projekt, http://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-przyjemnej-KRK1289, dodam ze zmieniła się tez sytuacja finansowa na dom będę mógł wydać 240 tys. Czy przy zmienionym projekcie i takiej gotówce jest szansa ze będę miał własny kąt. pożdrawiam

NieJan
13-11-2012, 14:23
Ten domek myśle, że zupełnie swobodnie w wymienionej kwocie, bez dotykania nawet czegokolwiek osobiście, można postawić.

GraMar
13-11-2012, 14:32
W takim małym domku cztery piony wod-kan??!!??

mest
13-11-2012, 18:22
To ja się dołączę do pytania tylko z innym projektem. Skoro na ten co kolega wyżej podaje potrzeba ąż tylu pieniędzy to ile potrzeba na ten http://www.z500.pl/projekt/Z91.html lub ten ale bez garażu http://www.tooba.pl/projekt-domu-Anulka-z-garazem/a,s_pd,idp,12875.html . Wiem, że jest wątek o z91 ale tam nikt chętnie nie pisze o tym ile zapłacił za budowę z91. Ja szykuję się na wiosnę z budową i do jakiego stanu mogę dojść za 300 tys. Bo się okaże, że 500 tys. będzie za mało.

Przeprowadzki9
14-11-2012, 18:16
Stawiając swoje 4-kąty ok 200tys. + wykończenie podłogi, łazienki, meble, AGD kostka itd... zaleznie od jakości i standardu 100-200tyś u mnie koło 140 wyszło

NieJan
14-11-2012, 19:10
To ja się dołączę do pytania tylko z innym projektem. Skoro na ten co kolega wyżej podaje potrzeba ąż tylu pieniędzy to ile potrzeba na ten http://www.z500.pl/projekt/Z91.html lub ten ale bez garażu http://www.tooba.pl/projekt-domu-Anulka-z-garazem/a,s_pd,idp,12875.html . Wiem, że jest wątek o z91 ale tam nikt chętnie nie pisze o tym ile zapłacił za budowę z91. Ja szykuję się na wiosnę z budową i do jakiego stanu mogę dojść za 300 tys. Bo się okaże, że 500 tys. będzie za mało.

W komentarzach z500 zabiera kilka razy glos czlowiek, ktory stawia ten dom do stanu developerskiego za cos okolo dwustu tysiecy, takze za trzysta jestes w stanie zamieszkac robiac wszystko firma, o ile nie masz zbyt duzych wymagan.