PDA

Zobacz pełną wersję : Modernizacja instalacji C.o



mietek440
11-11-2012, 12:03
Witam
Mieszkam w połowie bliźniaka 100 m2 , budynek podpiwniczony jednopiętrowy , przekrój komina 14x14 . Instalacja grawitacyjna .Jedna ściana ocieplona styropianem 10 cm , druga styroblokiem 5 cm , trzecie jeszcze nie ocieplona .W tej chwili na instalację składa się żeliwny piec Kamino , rury stalowe , grzejniki żeliwne , instalacja zamknięta .Planuję modernizację czy też wymianę instalacji i prosiłbym o poradę . Myślałem o jakimś piecu na wszystko , z podajnikiem na pewno byłby wygodniejszy ale i droższy w utrzymaniu , cena paliwa ,dmuchawa też swoje pobiera , z tego co wyczytałem lepszy jest miarkownik ciągu .Czytałem różne opinie na temat pieca Defro optima komfort plus , kilka osób narzekało na serwis , doradzano mi kocioł firmy Per-eko ale z tego co widzę jest on lżejszy a więc z cieńszej blachy . Nie wiem też co z grzejnikami zostawić żeliwne , wymienić ? Proszę poradźcie .

hydraulik_
11-11-2012, 13:19
jeżeli masz mały dom i kocioł na paliwo stałe ,to sugeruję nie zmieniać grzejników żeliwnych na inne.Będą spełniać role bufora.
Oczywiście jeżeli są w dobrym stanie technicznym .Rury stalowe też są dobre (jeżeli są dobre:rolleyes:)
Możesz wymienić zawory grzejnikowe (to warto)
O kotłach nie powiem