PDA

Zobacz pełną wersję : Przepis na domowy chleb



murarz_57
11-11-2012, 21:58
Nie ma nic lepszego niż chleb wypieczony we własnej kuchnii;) znalazlem jakis czas temu przepis na chleb pszenno - razowy i od tamtego czasu ja i moja rodzina zajadamy sie tylko nim. Żadnego innego pieczywa juz nie kupujemy. Muszę przyznać, że różnica jest kolosalna. Polecam zobaczyć procedurę jego wytwarzania;)

http://www.youtube.com/watch?v=FtfnXeiCIEs

grigorios
28-08-2014, 22:23
Jeśli macie ochotę upiec sobie taki prawdziwy tradycyjny chleb na zakwasie (rodem z Podlasia), to obejrzyjcie ten przepis:
https://www.youtube.com/watch?v=SMcBGRsUusI&list=PLmEJvu9eYH_715BrXornhFsP6OAGx6K3Q

aldona79
05-09-2014, 11:02
Ale to można tak po prostu upiec w piekarniku taki domowy chcleb? Zawsze mi się wydawalo, że zeby upiec chleb to trzeba miec specjalny piec. No i zakwas - z tym zawsze jest problem. Gdzie kupić dobry zakwas? Kiedyś ktoś mi powiedział, że można go kupić w niektórych piekarniach, ale nigdzie nie widziałam.

gorbag
05-09-2014, 11:22
Bardzo dobry wychodzi mi ze zwykłego piekarnika. Zakwas robi się sam, nie trzeba go kupować.

Byłem niedawno w skansenie i młoda dziewczyna pytała babcię sprzedającą pod jedną z chat domowy chleb o przepisy, zakwas itd. spodziewając się odpowiedzi że przepis od jej babci-prababci. Tymczasem starsza babka w ludowym stroju odpowiedziała, wprawiając klientkę w osłupienie, że "ona to se wszystko w internecie znalazła, bo przez większość życia chleba nie piekła" :)

A ten podlaski z filmiku to nie całkiem chleb na zakwasie, bo na 2:30 babka drożdże dodaje. Dla mnie albo-albo. Nie mówię że chleb na drożdżach jest zły, ale na zakwasie to dla mnie chleb bez drożdży. Samo dzikie.

Kincia
05-09-2014, 14:31
A ja w lidlu kupuję gotową mieszankę do wypieku. Dodaję wodę , otręby i gotowe.
Smak rewelacyjny :D

Anna84
24-09-2014, 13:49
A jak nazywa się taka mieszanka? Bo szukalam ostatnio w lidlu i nie znalazłam ;/

Pusia&Kssawery
07-10-2014, 12:42
A jak nazywa się taka mieszanka? Bo szukalam ostatnio w lidlu i nie znalazłam ;/

Witam.
Kupuję gotowe mieszanki chlebowe wysyłkowo w Młynie Bogutyn, kupuję u nich od 2 lat mieszanki na chlebek orkiszowy, kukurydziany i kilka innych rodzajów, z ziarnami, bez - do wyboru, wielkość mieszanek też do wyboru i do każdej porcji gratis drożdże. Chlebuś wychodzi pyszny, pachnie na cały dom. Piekę w maszynie do chleba, prosta w obsłudze, łatwo się myje.