PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż nawiewników w oknach drewnianych - firma Poznań, okolice



PSWO
11-11-2012, 22:22
Witam,
mam stolarkę okienną drewnianą, z 2006 roku. Ze względu na brak nawiewu do pomieszczeń poszukuję firmy z Poznania (lub okolic), która jest mi w stanie doradzić typ, ilość oraz wykonać prawidłowo montaż nawiewników.
Dodatkowo w grę wchodzi regulacja i konserwacja okien.
Będę wdzięczny za przesłanie sprawdzonego namiaru - może być tu, lub na PRIV.

Pozdrawiam

blokno
12-11-2012, 16:42
Witam,
mam stolarkę okienną drewnianą, z 2006 roku. Ze względu na brak nawiewu do pomieszczeń poszukuję firmy z Poznania (lub okolic), która jest mi w stanie doradzić typ, ilość oraz wykonać prawidłowo montaż nawiewników. Pozdrawiam

W kwestii nawiewników proponuję bezpośredni z firmą Aereco - jednym z partnerów Zrzeszenia: www.nawiewnik.pl . Na pewno doradzą i wskażą sprawdzonego montażystę.

andrzejzms
13-11-2012, 09:36
Kontakty znajdziesz też na stronie Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

nawiewnik
10-12-2012, 08:18
wykonujemy montaż nawiewników okiennych w oknach PCV ale także drewnianych.

153694

okolice Dolny Śląsk oraz większe zamówienia cała Polska !

andrzejzms
11-12-2012, 13:01
wykonujemy montaż nawiewników okiennych w oknach PCV ale także drewnianych.

153694

okolice Dolny Śląsk oraz większe zamówienia cała Polska !
Widzę ,że zdjęcie jest oryginalne:)

finlandia
11-12-2012, 22:09
Oj Andrzej:) I tak jestem pełen podziwu, ze dziura jest odpowiednio duża do zaleceń. Przecież 90% nawiewników montowanych na istaniejących oknach będzie zamontowana poprzez nawiercenie kilku malutkich dziurek. Dlatego ja się nie podejmuję takich prac, bo nie zrobiłbym ich lepiej w warunkach domowych.
Idealnie byłoby to zrobić frezarką.

andrzejzms
12-12-2012, 12:39
Podchodząc do tematu praktycznie nie ma innego sensoenego sposobu jak wtwiercenie kilkunastu otworów zamiast frezowania gniazda. To frezowanie zwłaszcza jeżeli jest konieczne w zamontowanej i obrobionej ościeżnicy jest praktycznie nie możliwe.
A jeżeli chodzi o nawietrzaki / nawiewniki to obserwuje ,ze sa one stosowane w nadmiarze np . jedno wspólne pomieszczenie w mieszkaniu ma ich cztery bo ktoś tak zaprojektował. TRZEBA pamiętać ,ze nawietrzak w okresie duzego mrozu to jednak " problem " przez który tracimy ciepło z pomieszczenia.Więc trzeba bezwzględnie stosować się przy jego doborze zwłaszcza ilości i wydajności do kubarury pomieszczeń.Osobiście uważam ,ze jeżeli mktoś ma czas i ochotę codziennie rano i wieczorem wietrzyć intensywnie tworząc przeciag pomieszczenia to jest to co naj mniej równie skurteczne co dobrze dobrane nawietrzaki. OCZYWIŚCIE jeżeli ma na to czas i chęci jeżeli n ie to nawietrzaki są koniecznością ( oczywiście jeżeli nie ma w budynku innych systemów wietrzenia ,które to realizują )

budowniczy_robson
12-12-2012, 14:34
Czy wentylacja mechaniczna w bloku jest w stanie zastąpić wietrzenie mieszkania?

andrzejzms
13-12-2012, 14:08
ZDECYDOWANIE NIE. W "bloku " nie ma innego niż poprzez okna sposobu wietrzenia pokoi. Kratki wentylacyjne są tylko w kuchni i pomieszczeniach sanitarntch ( wc, łazienka ). Więc jedynym sposobem wymiany powietrza jest otwieranie okien i ( lub ) stosowanie nawietrzaków.W obu wariantach trzeba zachować właściwe proporcje pamiętając o tym ,że wietrzymy po to żeby usunąć wilgotne powietrze i żeby jednocześnie jak naj mniej tracić ciepła w pomieszczeniu.