PDA

Zobacz pełną wersję : peknieta rura z ciepłą woda



sokol27je
12-11-2012, 18:24
Witam, mam taki problem pękł mi "łacznik" (o ile się nie pomyliłem nazwy) foto1, element łączący baterie z kolankiem foto2 foto3, znajduje się tam ciepła woda. Mam pytanie, jak polecacie mi to naprawić? rozważam odkręcić kolanko lecz nie jest łatwo lub spróbować wyjąc pozostałości gwintu z kolanka bardziej przychylam się do tej opcji lecz nie wiem jak się za to zabrać, będę bardzo wdzięczny147744147745147746 za jakakolwiek pomoc, pozdr

edde
12-11-2012, 19:55
rozkuć, odkręcić kolano nyplowe, kupić w sklepie nowe zabawki (kolano i krzywkę) i skręcić tak jak było, trudno wcale nie będzie, byle jaki chiński klucz hydrauliczny sobie z tym poradzi ;)

free_shop
13-11-2012, 16:11
Spróbuj naciąć z jednej strony brzeg gwintu. Włóż do nacięcia śrubokręt pod kątem i uderzaj w niego młotkiem. Jeżeli masz opalarkę, to podgrzej ścianki kolanka. Jak Ci się nie uda, to pozostaje metoda Przedmówcy.

yaiba83
16-11-2012, 13:20
rozkuć, odkręcić kolano nyplowe, kupić w sklepie nowe zabawki (kolano i krzywkę) i skręcić tak jak było, trudno wcale nie będzie, byle jaki chiński klucz hydrauliczny sobie z tym poradzi ;)

Byle chiński klucz po wzięciu do ręki traci właściwości użytkowe :)

wisnia10
23-11-2012, 18:45
tez uważam ze rozwiązanie kolegi z góry jest lepsze
jeśli kolanko siedzi tak mocno podgrzać je palnikiem wtedy na pewno pości
a jeśli chodzi o usuniecie gwintu potrzebny bedzie Ci cienki brzeszczot nacinasz w środku gwint krzywki(twojej zlączki :P) w dwoch mniejscach niedaleko siebie ale na tyle inteligentnie żeby nie uszkodzić gwintu w kolanku bierzesz ślusarki plaski śrubokręt i delikatnie wybijasz wycięty kawałek mlodkiem reszta gwintu ktora została wybijesz bez problemu gdyż jest luz
pozdro