PDA

Zobacz pełną wersję : Attyka i dach płaski - izolacje



lukasz_ccc
14-11-2012, 12:45
Cześć

Buduję dom energooszczędny dookoła otoczony attyką. Jak dobrze zaizolować attykę (murek ogniowy) i dach?

Myślę o następujących warstwach dachu (od góry):

Papa termozgrzewalna
Papa podkładowa
Płyty OSB
Krokwie
folia paroprzepuszczalna
---pustka-- jako wentylacja
wełna (podtrzymana na linkach)
folia paroizolacyjna
sufit podwieszany

Wełną laminowaną chciałbym przejść pomiędzy krokwiami do sufitu podwieszanego żeby zachować ciągłość izolacji.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=148113&d=1352895904

Czy dach zawsze musi być wentylowany? Kilku dekarzy podpowiada mi żeby zrezygnować z wentylacji i układać wełnę pomiędzy krokwiami. Dodatkową warstwę umieścić pod krokwiami.
Jest to poprawne rozwiązanie??

Czy mogę zastosować tylko "daszki wentylacyjne" bez "dolotów powietrza?

Andrzej Wilhelmi
15-11-2012, 17:23
Jak tak zrobisz to będziesz miał poważne problemy i szybki remont dachu. Tych co mówią, że n ie potrzeba wentylacji i chcą kłaść wełnę pomiędzy krokwie nie mają żadnej wiedzy w wykonywaniu takich dachów. Jak widać i Twojemu projektantowi też trochę wiedzy w tym zakresie brakuje. Nie ma wlotów ani wylotów a wpisał "wiatroizolację". Dobre! Dla Ciebie idealnym rozwiązaniem a w zasadzie jedynym rozsądnym będzie izolacja nakrokwiowa. Skończą się problemy z wentylacją bo przy takim wykonaniu nie będzie potrzebna. W jakim celu chcesz zastosować folię wysokoparoprzepuszczalną pod płytą OSB? Papa musi być wygrzana na attykę. Wgrzanie jej na obróbkę (czapę) jest błędem. Pozdrawiam.