PDA

Zobacz pełną wersję : Frezarka do 400



jarek75
15-11-2012, 10:54
Witam,
tak jak w temacie szukam opini na temat amatorskich frezarek do użytku domowego (ale z nastawieniem na intensywniejsze uzywanie).
Osobiscie wybrałem 2 modele był jeszcze Bosch POF 1400 ale za drogi.
Z wybranych to skill 1840 lub Skil masters 1833 i Macalister (castorama) - generalnie oba modele produkowane są w chnach i za wiele od nich nie ma co oczekiwac ale:

- skil jest słabszy 1300W a MC 1500W natomiast ma więcej max. obrotów 28000 a MC 25000
- skil w dobrej cenie to tylko internet więc sprawa z serwisem sie komplikuje natomiast MC - castorama i po sprawie
- skil daje 24 m-ce gwarancji a MC 36.
- cena skli 309-360 MC 295

Ewentualnie prosze o opinie na temat innch marek może zmienię zdanie.

Co o tym myślicie którą warto wybrać?


P.S. Chcę dokupic do tego diobry ferz (ok. 120 zł) - prosty (fi 16-20) - jaka firme polecacie.

perm
18-11-2012, 08:09
Witam,
tak jak w temacie szukam opini na temat amatorskich frezarek do użytku domowego (ale z nastawieniem na intensywniejsze uzywanie).
Osobiscie wybrałem 2 modele był jeszcze Bosch POF 1400 ale za drogi.
Z wybranych to skill 1840 lub Skil masters 1833 i Macalister (castorama) - generalnie oba modele produkowane są w chnach i za wiele od nich nie ma co oczekiwac ale:

- skil jest słabszy 1300W a MC 1500W natomiast ma więcej max. obrotów 28000 a MC 25000
- skil w dobrej cenie to tylko internet więc sprawa z serwisem sie komplikuje natomiast MC - castorama i po sprawie
- skil daje 24 m-ce gwarancji a MC 36.
- cena skli 309-360 MC 295

Ewentualnie prosze o opinie na temat innch marek może zmienię zdanie.

Co o tym myślicie którą warto wybrać?


P.S. Chcę dokupic do tego diobry ferz (ok. 120 zł) - prosty (fi 16-20) - jaka firme polecacie.
Ta moc i ilość obrotów to coś czego nie sprawdzisz a z praktyki wynika że w chińskim sprzęcie są to raczej wartości marketingowe. Dobrze jest sprawdzić czy nie ma luzów w prowadzeniu, czy docisk jest płynny, ile jest zacisków z plastiku, ile z metalu (raczej będą te pierwsze :) ). Jakie jest mocowanie frezów i tu przydałby sie zacisk 12 mm do większych frezów. Jak ustawia się prowadnicę (są takie z dodatkową regulacją) i czy jest ona wystarczająco sztywna. No i czy jest możliwość mocowania do stolika (teraz zdaje się wszystkie mają taką możliwość). Przez internet to trochę kupowanie kota w worku. Jak kupisz na firmę z rachunkiem, to zdaje się nie masz nawet możliwości zwrotu tego sprzętu gdyby coś ci nie pasowało. Skill wprawdzie cieszy sie dobrą opinią ale czy to co przyjedzie będzie dobre trudno powiedzieć. Długość gwarancji to bardzo ważna sprawa więc choćby z tego względu stawiałbym na Macallistera.
Co do frezów to na początek kup sobie takie najtańsze ale z węglików (nie wiem czy bez wogóle występują). Możesz kupić zestaw (taniej wychodzi).One są przyzwoitej jakości a na początku trudno stwierdzić których będzie używało się najczęściej. Jak już bedziesz wiedział kupisz sobie droższe i tu, moim zdaniem nie warto oszczędzać ale dobry frez może kosztować tyle co twoja frezarka.

Możesz też zajrzeć tu: http://www.e-manta.eu/forum/index.php?sid=a456fdc9aa55d13e1ef13f3608c33246 Piszą tam raczej tacy którzy podobnego sprzętu uzywają na codzień.