PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmieszenie mebli w nietypowym pokoju. Proszę o rade.



blazejp
16-11-2012, 18:34
Witam
Obecnie remonuje dom i po pewnych przeróbkach na piętrze mam pokój o nietypowych kształtach.
Do rozstawienia mam:

-niską półke pod TV
-szafe
-biurko + fotel
-łóżko
-inne rzeczy takie jak stolik itp

148644

148645

Czy według was da się rozplanować tak ustawienie mebli żeby można było oglądać TV z biurka i z łóżka?
Obecnie z tego jak widać na wizualizacji nie jest to możliwe, ale jeszcze jest druga opcja, gdzie biurko by było zamiast stolika i pufy. Łóżko tutaj jest dłuższe(nie mogłem znaleźć w programie krótszego), ale zmieściłoby się biurko i krzesło. Wtedy tylko zostało prawie puste pomieszczenie tam gdzie pierwotnie miało stać biurko. Planował bym może wtedy zrobienie sobie tam siłowni czy czegoś podobnego?

Podpowiedzcie mi proszę :)
Dzięki

kinka
16-11-2012, 19:25
Musisz podać dokładne wymiary pomieszczenia,najlepiej jego plan,aby można było coś doradzić.
A nie możesz w tej wnęce gdzie komputer zrobić małej garderoby zamiast szafy?

Elfir
16-11-2012, 23:19
w tej wąskiej wnęce aż się prosi zrobić garderobę. Wówczas tam na jednej ścianie wieszasz drązek i półki systemu elfa, wstawiasz komody.
O ile proporcje pokoju sa prawidłowe polecam zrobić tak:
http://images48.fotosik.pl/495/73198cc5a0dac93bgen.jpg

Przy czym nie rób stojącej szafki na TV, tylko wiszące - będzie wyglądało lżej.

http://nokautimg4.pl/p-c4-09-c409d60566076d9f0aeea338e3b1982a500x500/szafka-scienna-rtv-munari-modena-125x50x37-3-kolory.jpg

Przy fotelu mozna ustawić mały stoliczek (np. Lack z IKEA)

blazejp
17-11-2012, 13:22
Na garderobę mam oddzielne pomieszczenie.
Fanie to rozplanowałeś, ale niestety nie moge tak ustawić łóżka.
Tą ścianke którą zlikwidowałeś, to komin.
Ogólnie pokój jest taki nietypowy, gdyż wcześniej ta wnęka po prawej to była łazienka która została skrócona o połowe, a po lewej stronie gdzie są te 2 'kolumny' była ścianka z drzwami gdyż jest to poddasze i poprzedni właściciel nie miał tego zaadaptowanego, a według jest to poprosu marnowanie przestrzeni.
No cóż, jeszcze pomyśle i się zastanowie.
Dzięki za pomysły