PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze - maskowanie łączeń płyt G-K



Quechua
19-11-2012, 14:22
Witam,
Mam spory problem - na poddaszu (40m2) mam położone resztki regipsów, a dokładniej: z powodu ograniczonej dostępności (właz 70x140 a pod nim schody) nie było możliwości wniesienia całych płyt na poddasze. Zostały one cięte na różne kawałki (60x120 itd...). Regipsy zostały tylko powieszone i tyle. Bez łączenia, maskowania. Występują 2, 3 a nawet 4-centymetrowe dziury pomiędzy płytami. Dodam, że niektóre są nierówno powieszone, odstają, pływają, falują i co tam jeszcze :) Całe poddasze to skosy (tylko 70cm wys. ścianki pionowe, no i szczyty). Zostało to zrobione w ten sposób, bo początkowo miał być tam tylko strych. Teraz chcę zrobić tam pokój i nie wiem jak się zabrać do tego. łączeinia oryginalne zagipsowałem z siatką bez problemu. Jednak te większe - masakra. Dodam, że dach pracuje, już pojawiają się pęknięcia mimo siatki i szpachli elastycznej. Szukam innego rozwiązania niż gładź, jednak nic nie przychodzi mi do głowy. Nie ukrywam, że chcę iść po kosztach (inaczej położyłbym regipsy podwójnie i problem z głowy), ale też nie chciałbym zrobić tamna "odpierdziel się", albo PRL-u - już niektórzy doradzali mi boazerie, czy panele ścienne :) Macie może jakiś fajne, oryginalne rozwiązanie jak wykończyć taką przestrzeń? (prostokąt 4x10m). Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Quechua
19-11-2012, 15:53
Fotki w załączniku :)

Quechua
19-11-2012, 15:54
I jeszcze dwie :)

Rom-Kon
30-11-2012, 09:13
.sa dwie możliwości:

Pierwsza to pogodzić się ze stwierdzeniem "Rygibs zafsze penka"

Druga to rozebrać i zrobić zgodnie ze sztuką.

Innych możliwości ja nie widzę.... moze ktoś inny jeszcze coś znajdzie?

Quechua
30-11-2012, 09:43
No do tej drugiej też się próbowałem przekonać, myślałem też o położeniu drugiej warstwy G-K, ale dopóki podstawa (stelaże itd.,) beznadziejnie zrobione, a w zasadzie praktycznie do samych krokwi mocowane (krokwie co 90) to podwójne położenie G-K jest bez sensu sprawa. Poszedłem na tymczasową łatwiznę (na razie to ma być poddasze bardziej magazynowe niż użytkowe). Mianowicie położyłem tapetę z włókna szklanego.

Uzarex
30-11-2012, 12:27
Nie szkoda ci marnować pieniążków ?
Wiem z doświadczenia że nie warto czasami szukać oszczędności tam gdzie nie potrzeba bo potem wychodzi dwa razy drożej !

Quechua
30-11-2012, 13:00
Powiem szczerze, że fajny efekt osiągnąłem tą tapetą. Fachowcy krzyczeli od 2 do 3 tys za wymianę G-K... Także tapeta wyszła mnie na prawdę taniej.

pvo
12-12-2012, 20:55
Wg mnie tylko zdjęcie i zrobienie tego jak sie należy.
Chcesz mieć tam pokój to tylko zrywka wchodzi w grę, na "magazyn" może zostać.
PS: Sporo pracuje w gk ale nie znam szpachli która jest wstanie nie pęknąć na dachu przy 2 a co dopiero przy 4 cm szparze!!!
I przede wszystkim wizelina nie siatka, siatka to lamus przestarzały.

best kierbud
09-01-2013, 19:39
sorki nieaktualne