PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja łazienki



darq_1
19-11-2012, 22:35
Witam!!

Mam takie pytanie, a mianowicie czym zaizolować(zabezpieczyć)łazienkę przed wilgocią aby nie przedostawała się dalej w głąb domu. Słyszałem o folii w płynie może znacie coś lepszego??

Z góry dziękuję za pomoc

F***T
20-11-2012, 09:41
Witam
Oczywiście mamy tutaj dwa rozwiązania. Pierwszym tańszym jest folia w płynie, którą nanosimy krzyżowo w dwóch warstwach, zaś drugim skuteczniejszym lecz droższym dwuskładnikowa zaprawa hydroizolacyjna. Nie mniej jednak ta ostatnia proponowana jest jednak wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba stworzenia bariery dla wody w skrajnych przypadkach np. izolacja fundamentów, basenów, tarasów czy balkonów. Wydaje mi się, że jeśli Twoja łazienka będzie użytkowana standardowo to wystarczającym będzie dobrze wykonana izolacja z użyciem folii w płynie. Oczywiście sama folia to nie wszystko tutaj musisz zastosować cały system Przed nałożeniem foli należy zabezpieczyć wszystkie szczeliny dylatacyjne oraz montażowe, połączenia ściana-ściana i ściana-posadzka przy pomocy specjalnych taśm uszczelniających i narożników . Dodatkowo wszystkie miejsca przechodzenia instalacji przez podłogę lub ścianę tj. studzienki ściekowe, przejścia rur należy zabezpieczyć przy pomocy specjalnych mankietów uszczelniających.
Poniżej przesyłam jak należy prawidłowo stosować folię oraz linki do naszych produktów:
http://www.fast.zgora.pl/index.php/produkty/%C5%9Brodki-hydroizolacyjne
149576