PDA

Zobacz pełną wersję : Jeden poziom różne grubości wykończenia podlogi



batix
20-11-2012, 17:01
Witam

Wylewkę mam zrobioną na jednym poziomie. Kuchnie mam otwarta na salon. Do kuchni mają iść płytki grubości 8 mm a do salonu deska 14 mm. Majster proponuje w kuchni wylać dodatkową grubość betonu. Pytanie moje jak inaczej zniwelować tą różnice? Samym klejem nie dałoby się tego zrobić?
Proszę o pomoc

proxx
20-11-2012, 17:40
Do 10 mm można kłaść klej spokojnie przy czym jest z tym o wiele więcej zabawy dla majstra aby równo i prosto ułożyć. Zawsze lepiej kładzie się zaciągając na cienko klejem i tylko ułożyć płytki :)

batix
20-11-2012, 17:48
tez mi się tak wydaje właśnie przy czym zapomniałem dodać ze podłogówka jest w kuchni - trzeba jakiś specjalny klej?

proxx
20-11-2012, 17:56
najlepiej elastyczny przystosowany do ogrzewania podłogowego, powinno pisać na opakowaniu, tylko cena jest wtedy znacznie wyższa takiego kleju, można też mniej elastyczne to i cena będzie też trochę niższa,

albo poradzić się sprzedawcy, firm produkujących jest kilka, tematów na forum również - można sobie poczytać :)

Jarek.P
20-11-2012, 18:55
Tyle da się zniwelować klejem, ale na klej wydasz też kupę kasy, zwłaszcza, że na podłogówkę powinieneś dać elastyczny, zrobienie tego tak jak chce majster, za pomocą dodatkowej warstwy wylewki wyjdzie cenowo tak samo, a i jemu będzie łatwiej i ty będziesz miał większą pewność, że płytki zostaną położone równo.

J.

Jarek.P
20-11-2012, 18:57
Dechy idą wprost na podłogę? Czyli jest tam raptem 6mm różnicy grubości samych okładzin? To nie ma w ogóle problemu, 6mm to akurat całkiem dobra warstwa kleju będzie. Stosowania tam wylewki o tyle nie widzę, że musiałoby być jej najwyżej ze 2-3mm, a tak cienką warstwę nie tak łatwo wylać.

J.

batix
20-11-2012, 19:27
a jaki klej elastyczny na grubość 5-7 mm? Atlas plus się nadaje? będzie tego jakieś 20 m2 do zrobienia

proxx
20-11-2012, 21:13
a jaki klej elastyczny na grubość 5-7 mm? Atlas plus się nadaje? będzie tego jakieś 20 m2 do zrobienia

Ja u siebie używałem kleju Mapei w starym budownictwie gdzie na długości 4 metrów płytkarz musiał gubić 10 mm różnicy wysokości tak aby na zero było z pokojem i kuchnią. Więc kładł miejscami więcej niż 10mm kleju. Póki co bez problemów a płytki 66x33 cm.

Jarek.P
20-11-2012, 21:18
a jaki klej elastyczny na grubość 5-7 mm? Atlas plus się nadaje? będzie tego jakieś 20 m2 do zrobienia

Chyba każdy, atlas plus na pewno (wg karty jest zalecany do 10mm).

J.

batix
21-11-2012, 06:53
Chyba każdy, atlas plus na pewno (wg karty jest zalecany do 10mm).

J.

Patrzyłem na ten MAPEi P9 i tam jest w specyfikacji 5 mm maksymalna grubość, nie wiem jak te inne bo plus ma właśnie do 10 mm podane. Płytki będę miał 60x60

Jacek_G
21-11-2012, 11:41
Patrzyłem na ten MAPEi P9 i tam jest w specyfikacji 5 mm maksymalna grubość, nie wiem jak te inne bo plus ma właśnie do 10 mm podane. Płytki będę miał 60x60

Klej jak klej, najważniejsze czym kto lepi i do czego jest przyzwyczajony. Mi np. najlepiej się układa weberem elastycznym, mało pyli, fajna konsystencja. Mapei mi się słabo lepiło jakoś.

Na podłogówkę najlepiej full elastyczny (nie uelastyczniony) - cena worka ok. 50pln, ja różnicę o której piszesz gubiłem właśnie klejem. Uelastyczniony jest z tego co widziałem przede wszystkim do gresu i dużych formatów. Podłogówkę też pociągnie, ale jakoś mam większe przekonanie do pełnoelastycznego.

Z drugiej strony na forumie ktoś pisał że kleił na zwykły klej i wszystko jest ok, więc Twój wybór..