PDA

Zobacz pełną wersję : W stylu angielskim czy retro ???...



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

illusjon
21-11-2012, 12:42
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!! :welcome:


Jestem tu częstym bywalcem od ponad 3 miesięcy. Forum jest moim źródłem informacji i inspiracji.
Galerie jakie miałam tu okazje oglądać częściowo doprecyzowały mój wstępny projekt.

Nie buduję ani nie urządzam domu, bo nie bardzo się do mieszkania w domu z mężem nadajemy.

Kupiliśmy właśnie mieszkanie 130 m2. Jest w nowoczesnym budynku, ale ma 3 m wysokości i to pozwala mi na urządzenie go w moim ulubionym stylu…. Najogólniej miłym i przytulnym ;)

No właśnie i tu miałam dylemat – styl retro takie nasze poczciwe 20-lecie międzywojenne czy styl angielski.
Dość długo stałam w rozkroku. W końcu postawiam na styl angielski, ale taki wygładzony.

Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii o stylu angielskim dostosowanym do miejskiego wnętrza .

Będę wdzięczna za krytykę i sugestie, a i pochwały będą mile widziane


157956

illusjon
21-11-2012, 14:30
Pierwotnie mieszkanie zakładało małą "garderobę" przy wejściu do mieszkania z wejściem z niej do pomieszczenia gospodarczego z pralnią. druga malutka garderoba jest przy sypialni. Półwysep w kuchni zaczynał się ścianą postawioną niemal na środku salonu.

149824

Układ mieszkania pozwala na wydzielenie części dziennej, roboczej i prywatnej. Poprzestawiałam ściany tak żeby powstała 1 duża garderoba powstała z dotychczasowej + pom. gospodarczego i z powierzchni uzyskanej z przesunięcia w głąb łazienek kosztem powierzchni tej przy sypialni. Pomieszczenie gospodarcze, bardziej rozumiane jako pomieszczenie na bieliznę pościelową, torby, buty itp. powstanie w małej garderobie przy sypialni.

149825

czaplanka
21-11-2012, 14:40
Witaj serdecznie

Miło mi Cię przywitać jako pierwsza i coś czuję, że będę często do Ciebie zaglądać:) Zdecydowanie klarują się moje ukochane klimaty - ciepło rodzinnie i przytulnie....czekamy na więcej!!!

pozdrówka gorące:bye:

illusjon
21-11-2012, 15:09
Pierwsze zdjęcia z placu "budowy".

Widok z salonu na resztę mieszkania.

149830149831

I na kuchnię...

149832

I z kuchni na salon :)

149833

illusjon
21-11-2012, 15:24
A oto pomysł na podłogę i ściany w łazienkach:

149834149835

W przedpokoju waham się miedzy dwoma wymyślonymi przeze mnie wzorami (ale skłaniam się do tego z jasną obwódką). Do tej podłogi będą listwy białe wysokie na 12 cm.

149837149838

illusjon
21-11-2012, 15:29
Do tego drzwi - mniej więcej takie :

149841149842149843


No i podłoga w pokojach z dębowych desek 10x60 cm

149844

illusjon
21-11-2012, 15:36
Właśnie kładą się podłogi w łazienkach i lada chwila zaczną w przedpokojach i garderobach. Podłoga dębowa już zamówiona.

Wreszcie wyprowadzę się z chłodnego nowoczesnego mieszkania do przytulnego kącika. Poprzednie mieszkanie urządzone było pod wpływem koleżanek które w szkle i aluminium dobrze się czują. Myślałam, że się przyzwyczaję, ale ja chyba mam w genach drewno i kamień oraz kolory "ziemi".
Dlatego chociaż targają mną rozterki postanowiłam nie korzystać z pomocy profesjonalnego architekta. Nawet jeśli popełnię błędy (na 100%) to będą moje.
Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć zaplanowany efekt.

Ale samej jest bardzo trudno (mąż nie bardzo czuje się w aranżacji pomieszczeń), więc mam nadzieję, że będę mogła liczyć na Wasze wsparcie i pomoc.

illusjon
21-11-2012, 15:38
Witaj serdecznie

Miło mi Cię przywitać jako pierwsza i coś czuję, że będę często do Ciebie zaglądać:) Zdecydowanie klarują się moje ukochane klimaty - ciepło rodzinnie i przytulnie....czekamy na więcej!!!

pozdrówka gorące:bye:

Serdecznie dziękuję. Zapraszam. Z góry dziękuję za słowa komentarza :rolleyes:

vesila
21-11-2012, 15:47
http://www.picgifs.com/mini-graphics/mini-graphics/texts/mini-graphics-texts-449011.gif
zapowiada sie pięknie, przepieknie; angielska klasyka, moje ulubione wnętrza
i kawałek mugatkowej łazienki widać :wiggle:
podłoga w przedpokoju piękna, to płytki vives?

illusjon
21-11-2012, 15:54
http://www.picgifs.com/mini-graphics/mini-graphics/texts/mini-graphics-texts-449011.gif
zapowiada sie pięknie, przepieknie; angielska klasyka, moje ulubione wnętrza
i kawałek mugatkowej łazienki widać :wiggle:
podłoga w przedpokoju piękna, to płytki vives?

Tak w przedpokoju podłoga ułożona będzie z Vivesów z serii 1900.

Ponieważ jest to mieszkanie a nie dom chciałam osiągnąć efekt "starek kamienicy" i żeby wszędzie nie było czarno-biało.
Do tej podłogi będą wysokie białe listy przpodłogowe a pod sufitem listwy 8 cm i szare ściany....
Taki plan :wiggle: zobaczymy co z realizacją :confused:

illusjon
21-11-2012, 15:59
Właśnie zaczęłam przeglądać Twój wątek. Przepięknie!

Mam nadzieję, że będe mogła podpytać Ciebie, jako już wprawioną w bojach architektkę o parę rzeczy.
Żebyś mi nie zginęła, pozwól, że dodam Ciebie do kontaktów :yes:

Drop_Inn
21-11-2012, 16:06
Przepiękne plany! Zazdroszczę wysokich sufitów, kształt mieszkania też taki jak lubię :)

Z przyjemnością będę śledzić powstawanie kolejnej mugatowej łazienki, ale szczególnie mocno czekam na wzorzystą podłogę w przedpokoju. Takie płytki to moje niespełnione marzenie :)

mmajeczkaa
21-11-2012, 16:06
:welcome:

Przyszłam i ja się przywitać :wiggle:

Będę podglądać z ciekawością co stworzyłaś i co jeszcze stworzysz ;)

Pozdrawiam :)

bogumil
21-11-2012, 16:12
Witam się i ja:)
Piękne, duże mieszkanie się szykuje:) Będę gościem jeśli pozwolisz:)

Beata:)

illusjon
21-11-2012, 16:12
Bardzo wszystkim dziękuję za ciepłe przywitanie.
Dalsze zdjęcia wkrótce, bo ekipa rzetelna i sprawdzona. Sama jestem ciekawa, bo "na żywo" nie miałam okazji sprawdzić jak taki wzór wygląda... Tylko z pojedynczych płytek w sklepie... :jawdrop:

vesila
21-11-2012, 18:42
Właśnie zaczęłam przeglądać Twój wątek. Przepięknie!
Mam nadzieję, że będe mogła podpytać Ciebie, jako już wprawioną w bojach architektkę o parę rzeczy.
Żebyś mi nie zginęła, pozwól, że dodam Ciebie do kontaktów :yes:

Czy to było do mnie, że sie tak nieśmiało spytam???

Kamilcia
21-11-2012, 19:26
illusion i ja z wielka przyjemnościa bede podgladała Twoje poczynania :) Całkiem moje klimaty, choć może u mnie bedzie mniej "elegancko" w każdym razie mugatowa łazienka z plytkami heksagonalnymi już jest na pół gotowa ;) Bardzo mi sie podoba podłoga w holu i dębowe deski oczywiście też. U mnie będą klasyczne 11 cm.

illusjon
21-11-2012, 19:39
Czy to było do mnie, że sie tak nieśmiało spytam???

Tak, tak do Ciebie :rolleyes:

Myślę jednak, ze jeszcze trochę a powysyłam takie zaproszenia do wszystkich. Nie mogę się „nazachwycać” waszymi realizacjami :eek:

illusjon
21-11-2012, 19:51
illusion i ja z wielka przyjemnościa bede podgladała Twoje poczynania :) Całkiem moje klimaty, choć może u mnie bedzie mniej "elegancko" w każdym razie mugatowa łazienka z plytkami heksagonalnymi już jest na pół gotowa ;) Bardzo mi sie podoba podłoga w holu i dębowe deski oczywiście też. U mnie będą klasyczne 11 cm.

Kamilcia, czy będzie elegancko, to się jeszcze okaże. Chciałabym osiągnąć... no właśnie jak to ująć ...

Ponieważ jest to mieszkanie nie mogę wiernie odtworzyć w nim stylu angielskiego właściwego bardziej dla szeregowców czy domów wolnostojących. Podobnie jest ze stylem prowansalskim. Nasze 20-lecie międzywojenne jest niestety dość ciemne i ciężkie.

Chcęwięc stworzyć cos pomiędzy.

Powiedzmy KLIMAT STAREJ KAMIENICY Z ODŚWIEŻONYM ANGIELSKIM LOOKIEM

Czy to jest w ogóle możliwe do realizacji? Nie wiem. Mam nadzieję, że wszystkie moje pomysły na końcu będą stanowiły całość, która będzie miła, przytulana, pachniała domem ale cechowała się też stylem miejskim UFFFFFFFFF

illusjon
21-11-2012, 20:03
:welcome:

Przyszłam i ja się przywitać :wiggle:

Będę podglądać z ciekawością co stworzyłaś i co jeszcze stworzysz ;)

Pozdrawiam :)



Witam się i ja:)
Piękne, duże mieszkanie się szykuje:) Będę gościem jeśli pozwolisz:)

Beata:)


Dziękuję za odwiedziny i zapraszam, każdy jest mile widziany.

Długo się zastanawiałam, czy założyć własny wątek. Nie myślałam, że to takie fajne dzielić się z innymi swoimi pomysłami i emocjami, a z czasem może i doświadczeniem... :confused: :lol2:

nihiru
21-11-2012, 20:49
Witam się i ja:)

Opis brzmi zachęcająco:yes:

Masz jakieś inspiracje tego stylu? Pamiętam że w Elle Decor jakieś 4 lata temu było piękne mieszkanie w stylu właśnie takim retro-angielskim, ale tak lekkim i świeżym, że do tej pory je pamiętam:D.
Może w weekend znajdę trochę czasu, to pogrzebię w stosiku :D

illusjon
21-11-2012, 21:06
Witam się i ja:)

Opis brzmi zachęcająco:yes:

Masz jakieś inspiracje tego stylu? Pamiętam że w Elle Decor jakieś 4 lata temu było piękne mieszkanie w stylu właśnie takim retro-angielskim, ale tak lekkim i świeżym, że do tej pory je pamiętam:D.
Może w weekend znajdę trochę czasu, to pogrzebię w stosiku :D

Byłabym bardzo wdzięczna. A z tymi inspiracjkami jest tak, ze nakupowałam masę gazet a i tak staneło na tym, ze prawie każdy mebel projektuje sama szukam stolarza i zlecam :rolleyes:

vesila
21-11-2012, 21:08
Kamilcia, czy będzie elegancko, to się jeszcze okaże. Chciałabym osiągnąć... no właśnie jak to ująć ...


Chcęwięc stworzyć cos pomiędzy.

Powiedzmy KLIMAT STAREJ KAMIENICY Z ODŚWIEŻONYM ANGIELSKIM LOOKIEM
Czy to jest w ogóle możliwe do realizacji? Nie wiem. Mam nadzieję, że wszystkie moje pomysły na końcu będą stanowiły całość, która będzie miła, przytulana, pachniała domem ale cechowała się też stylem miejskim UFFFFFFFFF

Wszystko jest możliwe, w dzisiejszych czasach, jak sie wie czego chce i ma jeszcze do tego kasę, to cuda-wianki można we wnętrzach zdziałać.

I niezmiernie mi miło, za komplementy, ale ja wiem że mój dom daleko ma do pięknego, bo myśl przewodnia lubego i sponsora zarazem, przy wykańczaniu naszego domu to: tanio i do przodu, cudów tanim kosztem nie da rady zdziałać, ale jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma ;)
polecam za to lekturkę wątku forumowego Kasiorka: dziennik (http://forum.muratordom.pl/blog.php?2866) komentarze (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130293-w-stylu-retro)galeria (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181624-W-stylu-retro-galeria)

illusjon
21-11-2012, 21:39
Pochwale się teraz pierwszym z moich pomysłów...

Mam 2 Sierściuchy Ziutę i Tośka (nie rodzeństwo i nie matka z synem), którzy mimo 7 lat różnicy chyba mieli pisane na siebie trafić :rolleyes:

150000

Obecnie mam mieszkanie 2-poziomowe i kuwety stoja pod schodami. Ponieważ na parterze przestrzeń jest otwarta to zapachy i ich piasek z kuwet bardzo latwo "rozchodzą się" wszędzie.

Miałam problem co zrobić z kuwetami w nowym mieszkaniu. Trzymać na dzień dobry w przedpokoju? w łazience? i co rano najpierw sprzątać piasek, żeby móc wziąć prysznic? Odpada! :bash:

I oto co wymyśliłam! :lol2:

W przedpokoju zrobię długą szafę głęboką zaledwie na 17 cm na filmy i płyty CD. Mamy ich mnóstwo tak jak i książek i w bibliotece szkoda było mi miejsca na nie, a układać je warstwowo nie ma sensu, bo potem do części nie ma dostępu - miejsce na szafę jest zaznaczone na czerwono.

150001

150004

W 1/3 części szafy na wysokość 60 cm będzie szersza wnęka na kuwety. W drzwiach szafy będą drzwiczki dla kota :wiggle:

150005

150002

illusjon
21-11-2012, 21:45
I niezmiernie mi miło, za komplementy, ale ja wiem że mój dom daleko ma do pięknego, bo myśl przewodnia lubego i sponsora zarazem, przy wykańczaniu naszego domu to: tanio i do przodu, cudów tanim kosztem nie da rady zdziałać, ale jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma ;)
polecam za to lekturkę wątku forumowego Kasiorka: dziennik (http://forum.muratordom.pl/blog.php?2866) komentarze (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130293-w-stylu-retro)galeria (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181624-W-stylu-retro-galeria)

U nas ja też jestem ta od projektów a Krzysiek od budzetu. I pytania "jeszcze to?" i "dlaczego tak drogo?" nie są mi obce. Z drugiej strony, gdyby nie on, to już przed wejściem ekipy nie byłoby budżetu.... Wszystko mi się podoba... ;)

illusjon
21-11-2012, 22:31
Za parą dolnych lewych drzwiczek bedą mieściły się 2 kuwety.
Żeby kocie WC było łatwo utrzymać w czystości cała wnęka zostanie wyłożona płytkami. Ponieważ kocia toaleta będzie daleko od salonu, koty na łapkach nie będą przenosiły piasku. Drugim plusem jest to, że sąsiadować będzie z łazienką i łatwo będzie utrzymać porządek.

Ale o planach i pomysłach na łazienki to już chyba jutro ... :sleep:

Uciekam spać :bye:

mgielsk
21-11-2012, 22:36
Tak w przedpokoju podłoga ułożona będzie z Vivesów z serii 1900.

Ponieważ jest to mieszkanie a nie dom chciałam osiągnąć efekt "starek kamienicy" i żeby wszędzie nie było czarno-biało.
Do tej podłogi będą wysokie białe listy przpodłogowe a pod sufitem listwy 8 cm i szare ściany....
Taki plan :wiggle: zobaczymy co z realizacją :confused:

Hej Illusion

czy mogę dołączyć się do dyskusji ?

nie będę przeszkadzał ? :rolleyes:

też lubię te klimaty !!

dorkaS
21-11-2012, 22:40
Hej Illusion, czy Ty chcesz mieć dywanik z cementowych płytek? :)

illusjon
21-11-2012, 22:40
Znalazłam zdjęcia kociego wc, więc żeby zamknąć już dzisiaj ten temat postanowiłam je wrzucić. Widać na nich wnekę od strony holu i "plecki" od strony garderoby.

150017150018

No teraz już uciekam spać :sleep: :bye:

illusjon
21-11-2012, 22:41
Hej Illusion

czy mogę dołączyć się do dyskusji ?

nie będę przeszkadzał ? :rolleyes:

też lubię te klimaty !!

Zapraszam serdecznie :)

illusjon
21-11-2012, 22:49
Hej Illusion, czy Ty chcesz mieć dywanik z cementowych płytek? :)

Można tak powiedzieć. Czerpię z najlepszych przykładów - starych przedwojennych kamienic polskich i nie tylko :)

150020150021150022150023150024

illusjon
21-11-2012, 22:50
Padam... :bye: :sleep:

vesila
21-11-2012, 23:44
Matko kochana:o, następna wpatrzona w cementowe płytki wiktoriańskie- moje niespełnione marzenie I love it

Stworek
22-11-2012, 08:26
illusjon i ja zapisuję się na listę podglądających:). Pięknie się zapowiada u Ciebie, całkowicie moje klimaty
Pozdrawiam :)

dorkaS
22-11-2012, 08:27
Illusjon, jak już wstaniesz po padaniu, powiedz, gdzie zamierzasz je nabyć? Bo niedawno wzdychałyśmy na ich temat w wątku Nihiro, a tu następna koleżanka chce je zaaplikować. Może będziesz pierwsza i pozwolisz skorzystać ze swoich doświadczeń...

illusjon
22-11-2012, 09:04
Witam i prezentuję moja podłogę w przepdpokoju, jak ją Vesila ładnie nazwała "wiktoriańską".

Jeszcze bez fug i listew, ale już trochę wygląda. Jak Wam się podoba?

Miała być tak:

150054

A tak jest:

150055150056150057

Między poszczególnymi "dywanikami" będą drzwi. Wtedy podłoga nie będzie wyglądała tak pstrokato.

W małej garderobie (tej przy sypialni) wzór jest trochę przesunięty, żeby nie chował się pod regałami w kstałcie litery L.

dorkaS
22-11-2012, 09:50
Ha, Illusjon, Ty nie tylko chcesz mieć tę podłogę, ale ją masz.....

Śliczności, po prostu siedzę i oglądam w kółko zamieszczone przez Ciebie zdjęcia. Ta podłoga nie jest pstrokata, ona jest piękna :)

Mam sto pytań :) Mogę?

Czy to są płytki cementowe?
Jeśli tak, to jaka jest ich grubość?
Czy miałaś jakieś specjalne zalecenia co do ich kładzenia?
Na jakiej zaprawie je kładziecie?
Czy wszystkie płytki są tego samego gatunku? Czy te które są bez wzoru są inne?
Jakiego dostawcę byś poleciła?

i pisz, PROSZĘ, co Ci jeszcze przyjdzie na myśl na ich temat!!!

illusjon
22-11-2012, 10:06
PODŁOGA W PRZEDPOKOJU

Podłoga w przedpokoju to nic innego jak płytki firmy VIVES z serii 1900.

Miałam je okazje "na żywo" oglądać w Warszawie na Jagiellońskiej 4. Niestety mieli tam tylko po 1 płytce z każdego wzoru i nie dało się sprawdzić jak będzie wyglądał cały "dywanik".

Zaryzykowałam. Rozrysowałam ją sobie w domu tak jak widzieliście wcześniej i v`iola udało się.

Płytek jednak nie zamawiałam w sklepie na Jagiellońskiej, bo znalazłam dużo taniej w sklepie internetowym, który mogę z czystym sercem polecić. Zresztą mugaty do łazienek też tam zamówiłam. W sumie zapłaciłam ponad 20% mniej niż w sklepie stacjonarnym.

Sklep internetowy http://www.domzbajki.pl/ okazał się bardzo profesjonalny: przesłał zamówiony towar terminowo i bardzo starannie zapakowany, a przecież było tego ok. 0,5 tony.

Przy zamówieniu trzeba pamiętać o zorganizowaniu sobie wniesienia, bo firmy kurierskie nie świadczą tej usługi.
Wszystkie dane techniczne dot. płytek znajdziecie na stronie sklepu.

A oto zestawienie płytek do skomponowania dywanika:

150080

dorkaS
22-11-2012, 10:37
Illusjon, dzieki! Dzięki!!!

Byłam już tam, pooglądałam. Pobuszuję sobie więcej wieczorem
Świetna seria, fajnie nazwana przy okazji.

Czy dałabyś rady zamieścić jeszcze jakąś fotkę, ze zbliżeniem na Twoje "dywaniki"? Tak, żeby fakturę można było zobaczyć?

I cena, cztery razy mniej niż za płytki cementowe...

Trzymam kciuki za resztę prac!

illusjon
22-11-2012, 10:47
Illusjon, dzieki! Dzięki!!!

Byłam już tam, pooglądałam. Pobuszuję sobie więcej wieczorem
Świetna seria, fajnie nazwana przy okazji.

Czy dałabyś rady zamieścić jeszcze jakąś fotkę, ze zbliżeniem na Twoje "dywaniki"? Tak, żeby fakturę można było zobaczyć?

I cena, cztery razy mniej niż za płytki cementowe...

Trzymam kciuki za resztę prac!

Tak cena rewelacyjna. Ta seria w ogóle daje dużo możliwości.
Zbliżenie płytki bedę mogła zamieścić pewnie dopiero dziś wieczorem lub jutro. Nie wiem czy dzisiaj pojadę na "budowę".

illusjon
22-11-2012, 11:23
Przedpokoje prawie są. Mam nadzieje, że dzisiaj już je zafugują. Listwy będą montowane razem z drewnianą podłogą, więc jeszcze chwilę to potrwa.

Następny etap to łazienki.

W małej łazience będzie umywalka z szafką, słupek, wc, wanna i pralka.
W dużej będzie umywalka z szafką, wc, bidet i prysznic z deszczownicą

150089

Plan na łazienki jest taki, że będą mugatowe.
Podłoga w małej łazience już jest – też jeszcze bez fug, ale zawsze.
W tej chwili wyglądają tak:

150094

nihiru
22-11-2012, 11:36
Dywaniki z płytek mnie zachwyciły! Szczególnie po tym, jak doczytałam, że będą przedzielone drzwiami:lol2:

Ale mam wątpliwości co do łazienek - naprawdę planujesz narożną wannę?:( i w tej drugiej też bym trochę pokombinowała z ustawieniem sprzętów.
Natomiast pomysł z kuwetą jest przedni:yes:

Co do inspiracji, to zapraszam do swojego wątku - właśnie jestem w trakcie wrzucania całej tony zdjęć, w równych stylach, może Ci coś pomoże, choć ja trochę mniej tradycyjnie wolę:D.

illusjon
22-11-2012, 11:42
Podłogi i ściany w łazienkach z Vivesów

Podłogi:
Vives - Monocolor - Octagono Alaska [31,6x31,6]
Vives - Monocolor - Taco Negro [6,7x6,7]
Z obwódką z:
Vives - Monocolor - Alaska

150095

Ściana z mugatów (patrząc od górnego dekoru w dół):
Vives - Mugat - Tarpan Blanco [2x20]
Vives - Mugat - Remate Quarter Blanco [5x20]
Vives - Mugat - Blanco [10x20]
Vives - Mugat - Kur Blanco [15x20]

A nad kafelkami farba (nie wybrałam jeszcze konkretnego producenta).
W małej będzie beż a w dużej szary kolor:

150096150097

illusjon
22-11-2012, 13:16
Mała łazienka - wyposażenie

Ponieważ jest to łazienka przy sypialni, raczej mała a jeszcze musi się tu zmieścić pralka, ważne dla mnie było dopranie sprzętów niedużych i funkcjonalnych.

Stąd też ukośna wanna z parawanem, ponieważ oboje z mężem wolimy prysznic.
Z drugiej strony trudno mi było zrezygnować z wanny mając 2 łazienki, no i z przyjemności jaką daje w zimie gorąca i pachnąca kąpiel.

W przypadku prostąkątnej wanny musiałaby być ona trochę większa od miski a na dodatek w łazience zostawałoby tyle tylko miejsca, by obrócić się wokół własnej osi.

Oto co wybrałam:

Wyposażenie

150113

Armatura:

150115

Akcesoria:

150116

I jeszcze marzy mi się fajne podświetlane lusterko kosmetyczne na ścianę:

150117

nihiru
22-11-2012, 13:43
W sumie, niepotrzebnie się wtrącam, skoro płytki już się kładą, ale powiem Ci, że takiej sytuacji do małej łazienki dałabym prysznic, a do dużej wannę.

Na przeproszenie przynoszę dwie inspiracje:)

http://media-cache-ec6.pinterest.com/upload/285486063848785341_fmXr9KSD_c.jpg

http://media-cache-ec2.pinterest.com/upload/285486063850308276_JEf6Nvgm_c.jpg

illusjon
22-11-2012, 13:49
Duża łazienka - wyposażenie

W tej łazience będzie prysznic z deszczownicą, wc i bidet oraz umywalka oczywiście.
Prysznic, sanitariaty, umywalkę i armaturę już wybrałam.

150146

Armatura z tej samej serii co w małej łazience:

150148

Akcesoria będą takie same jak w małej łazience.

150147

Jeszcze cały czas obmyślam szafkę pod umywalkę. Ma wyglądać jak komoda i mieć raczej ciemny blat. Stąd też deska wc w tej łazience w odrużnieniu od małej będzie czarna.
Najbardziej kształtem skłaniam się ku szafce nr 1 ale w kolorze szafki nr 3.

150149

illusjon
22-11-2012, 13:56
W sumie, niepotrzebnie się wtrącam, skoro płytki już się kładą, ale powiem Ci, że takiej sytuacji do małej łazienki dałabym prysznic, a do dużej wannę.

Nie, nie, nie wtrącasz się. Cenię każdą uwagę. I dziękuję za sugestie :)

Pierwotnie faktyczie miało być tak jak sugerujesz. O zmianie plany zdecydowało to, że mała łazienka ma być tylko nasza i też taka trochę robocza (pralka), więc ze względów praktycznych (innych niż wygoda) zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

Z drugiej strony duża łazienka dzięki przeszklonemu prysznicowi nie straci na "wielkości", biorąc pod uwagę, że chcę do niej wstawić całkiem dużą komodę (150 cm).

Twoje inspiracje są bardzo fajne, ale trochę odbiegają od mojej koncepcji. Pewnie rozważałabym je gdybym urządzała dom.
Niemniej dziękuję i proszę o jeszcze.

illusjon
22-11-2012, 14:46
No i zapomniałam o grzejnikach...

W małej łazience będzie 50x80 a w dużej 50x120.

Grzejniki będą białe. Wyglądają jak ten zamontowny na mugatach ale posiadają jeszcze wieszaczki na ręczniki :rolleyes:

150164150165

To tyle jeżeli chodzi o plany odnośnie łazienek. Zobaczymy jak będzie z realizacją...

Kamilcia
22-11-2012, 14:55
jak mi się podoba ten biały fartuch naokoło alaski - wcześniej widywalam tylko czarne i do mojej koncepcji nie pasowały - szkoda, że nie wpadłam na pomysł białych ;)

Podziwiam za konsekwencje - ja się obawiałam dwóch łazienek w tych samych płytkach |( mojego znudzenia nimi sie obawiałam ;) ) - wybrałam więc bardziej bezpieczna wersję ;) obie w białych płytkach, jednak w cegiełki vives tylko w górnej. W dolnej mam ciut bardziej "nowocześnie" - choc do nowoczesności to daleko temu ;)

illusjon
22-11-2012, 15:00
jak mi się podoba ten biały fartuch naokoło alaski - wcześniej widywalam tylko czarne i do mojej koncepcji nie pasowały - szkoda, że nie wpadłam na pomysł białych ;)

Podziwiam za konsekwencje - ja się obawiałam dwóch łazienek w tych samych płytkach |( mojego znudzenia nimi sie obawiałam ;) ) - wybrałam więc bardziej bezpieczna wersję ;) obie w białych płytkach, jednak w cegiełki vives tylko w górnej. W dolnej mam ciut bardziej "nowocześnie" - choc do nowoczesności to daleko temu ;)

Gdzie mogę zobaczyć Twoje realizacje? Takie lubię najbardziej oglądać. Te z sesji zdjęciowych zawsze wydają mi się taki "przedobrzone".

Kamilcia
22-11-2012, 15:07
u mnie na razie wszystko jeszcze w proszku - a galerii swojej nie mam, bo jakoś przekonać nie umiem się - chcesz, to Ci na chwilę wrzucę tutaj i jak zobaczysz usunę. U mnie na pewno nie będzie elegancko - raczej tak "swojsko" ;)

illusjon
22-11-2012, 15:09
u mnie na razie wszystko jeszcze w proszku - a galerii swojej nie mam, bo jakoś przekonać nie umiem się - chcesz, to Ci na chwilę wrzucę tutaj i jak zobaczysz usunę. U mnie na pewno nie będzie elegancko - raczej tak "swojsko" ;)

Super :) Jeszcze przez 1,5 godz, będę przy komputerze.

Kamilcia
22-11-2012, 15:13
to prosze - tylko to na razie nie żadne realizacje, tylko zwyczajne fotki z płytkami ;) robocze maksymalnie


fotki były ;)

illusjon
22-11-2012, 15:19
Kamilcia, to jakaś przesadnie skromna jesteś. Ściany w łazience rewelacja.

O kozie nie wsponę. I meble w kuchni. Będę miała podobne. Jak dostanę wizualizację projektu to wrzucę.
Plafon w łazience bardzo fajny.

Drop_Inn
22-11-2012, 15:22
jak mi się podoba ten biały fartuch naokoło alaski - wcześniej widywalam tylko czarne i do mojej koncepcji nie pasowały - szkoda, że nie wpadłam na pomysł białych ;)

A ja odwrotnie - ta biała opaska to jedyny element, który bym przerobiła :):):) Albo chociaż przesunęła płytki tak, żeby czarnych kwadracików nie "ucinać" - to mi troszkę uwiera :)

Płytkowy "dywan" w przedpokoju fantastyczny! A i widzę, że cena bardzo przystępna :)

Kamilcia
22-11-2012, 15:22
Dzięki -to juz usuwam :) Meble robił znajomy stolarz - ndf lakierowany na mat. Na drewniane niestety nie mogę sobie pozwolić, ale o ile drewno staram się wciskac wszędzie indziej to w kuchni mi mdf nie przeszkadza ;) Plafon znany chyba na forum - ten konkretnie (http://miviena.pl/american_diner_plafon_2_stal_szklo,127,571.html) - do tego cena super. a kozą zachwycamy się wszyscy, a najbardziej dzieciaki ;)

illusjon
22-11-2012, 15:25
A ja odwrotnie - ta biała opaska to jedyny element, który bym przerobiła :):):) Albo chociaż przesunęła płytki tak, żeby czarnych kwadracików nie "ucinać" - to mi troszkę uwiera :)

Płytkowy "dywan" w przedpokoju fantastyczny! A i widzę, że cena bardzo przystępna :)

Dropp_inn, początkowo farucha miało nie być. Ale ponieważ w przedpokojach jest to postanowiłam być konsekwentna.
Koniec końców po rozłożeniu na sucho podłóg okazało się, że prawie wcale spod różnych sprzętów nie będzie widoczny, tylko na wejściu.

illusjon
22-11-2012, 15:46
u mnie na razie wszystko jeszcze w proszku - a galerii swojej nie mam, bo jakoś przekonać nie umiem się - chcesz, to Ci na chwilę wrzucę tutaj i jak zobaczysz usunę. U mnie na pewno nie będzie elegancko - raczej tak "swojsko" ;)

Z tym elegancko nie przesadzaj. To takie płynne pojęcie. Pewnie, że jak każdy chciałabym mieć ładne mieszkanie do którego się miło wraca, ale nie przedłożę stylu nad wygodę. :wiggle:

Dlatego moje krany nie mają kurków, a o klasycznych bateriach angielskich z dwoma kranikami nawet przez chwilę nie myślałam. :no:

Będę sie starała wpleść tam gdzie mi się uda nowoczesne i praktycze roziązania. W końcu mie urządzam muzeum a za chodzeniem ciągle ze "szmatą" też nie przepadam. :P

illusjon
22-11-2012, 15:56
Którą szafkę wybrać?

Po zastanowieniu chciałabym... Uwaga, bo to skomlikowane:

Styl ogólny szafki 1, ale układ szuflad i drzwiczek szafki 2, kolor szafki 3 z lustrem szafki 4 .... z ciemnym blatem .... Ufff...

150174150175150176150177

Co o tym myślicie?

I jaką lampę i kinkiety do tego :confused:

illusjon
22-11-2012, 16:06
Pomysł na salon

150178

Chciałabym taki stół 210x110 (po rozłożeniu 340x110)

150179

Narożnik

150180

Krzeseł jeszcze nie wybrałam. Komodę mam na oku.

No i stały problem oświetlenie. Lampy powinny być ozdobne, ale nie bardzo duże, bo nad stołem będą wisiały dwie i nad kanapą trzecia. Podoba mi się wszystko i nic... ;)

googulek
22-11-2012, 17:41
jejku, oj bede czesto zagladac! lubie i to bardzo :) !

nihiru
22-11-2012, 18:33
Mnie swego czasu spodobały się te kinkiety:

http://lampa.co/kinkiety/4149-highgate-hg1.html
http://afc24.rev.netart.pl/615,hampstead-hs1-kinkiet.html

ale być może dla Ciebie są za mało retro?

kanapa i rozkład salonu bardzo mi się podoba:yes: lubię jak kanapa stoi na środku pokoju:wiggle:

agawi74
22-11-2012, 22:53
Arcy ciekawy nowy watek się pojawił, wiec witam się http://i247.photobucket.com/albums/gg149/autumn59/hat_tip.gif i wpraszam jeśli można...:rolleyes:
Boskie klimaty planujesz, będę podglądać i kibicować.
Stół eklektyczny świetny, mój jest też na toczonych nogach i podobnych wymiarów, bo 220x110 na stałe i po rozłożeniu 320x110cm:wiggle:
Za narożnikami nie przepadam, ale ten Twój jest akurat bardzo ładny:rolleyes:
Mam jedną radę-oświetlenie zostaw na sam koniec, dużo łatwiej jest wtedy coś sensownego dopasować:yes:
Pozdrawiam :bye:

tutli_putli
23-11-2012, 17:57
Witam się również - bardzo piękne mieszkanie się tu szykuje :) Szczególnie jestem ciekawa tych pomysłów z meblami :)

Kamilcia
23-11-2012, 18:45
Którą szafkę wybrać?

Po zastanowieniu chciałabym... Uwaga, bo to skomlikowane:

Styl ogólny szafki 1, ale układ szuflad i drzwiczek szafki 2, kolor szafki 3 z lustrem szafki 4 .... z ciemnym blatem .... Ufff...

150174150175150176150177

Co o tym myślicie?

I jaką lampę i kinkiety do tego :confused:

czy ja wczesniej dobrze widziałam, że sama chcesz zaprojektować szafkę -składankę z tych kilku i zlecić wykonanie? czy mi się pomieszało coś? Układ zamieniony czyli więcej szuflad - super, łatwiej porządek utrzymac wg mnie i łatwiej się do wszystkiego dostać ;) bo jeśli o wygląd chodzi to oba warianty sa tak samo ok :)

MagdaZZZ
24-11-2012, 10:20
Dostałam cynk o nowym super-wątku :)
Zapowiada się naprawdę arcyciekawie :yes: Więc witam się uprzejmie i zapowiadam, że będę śledzić ;):bye:




kanapa i rozkład salonu bardzo mi się podoba:yes: lubię jak kanapa stoi na środku pokoju:wiggle:

A tu się akurat nie zgodzę... moim zdaniem ustawienie narożnika fatalne. Też uwielbiam gdy kanapa stoi na środku i można oglądać jej plecy... ALE nie w wypadku, gdy utrudnia dojście do salonu.
Wizja Pani domu biegającej z gorącymi napojami z kuchni do stolika kawowego napawa mnie grozą :roll: Normalnie jak bieg z przeszkodami :roll:
Robi się ciasno i zwaliście. Narożnik zajął dokładnie caluteńki pokój i ciężko go minąć.

barbe-cue
24-11-2012, 14:44
Illusion, mam wrażenie, jakbym czytała swoją galerię (której nie mam), ale w stanie ducha sprzed roku ;). Ponad rok temu, kiedy kupiłam mieszkanie w przedwojennej kamienicy, jego urządzenie planowałam tak, żeby tego ducha przedwojennego oddawało. Później jednak samo mieszkanie niejako podpowiedziało mi styl - poprzedni właściciele zostawili sporo fajnych mebli z powojennego modernizmu i postanowiłam je jakoś wkomponować. Wyjdzie więc pewnie mniej klasycznie, niż pierwotnie zakładałam, taki lekki miks. Na szczęście nigdy nie lubiłam wywijasów, zbyt obfitych ornamentów, bogatych sztukaterii, więc klasyka i modernizm raczej się u mnie nie pogryzą. Najbardziej tę klasykę widać w kuchni i łazience, które urządzałam na samym początku. Tu chciałam słóweczko o grzejniku, ponieważ mam taki sam, jak planujesz:


No i zapomniałam o grzejnikach...

W małej łazience będzie 50x80 a w dużej 50x120.

Grzejniki będą białe. Wyglądają jak ten zamontowny na mugatach ale posiadają jeszcze wieszaczki na ręczniki :rolleyes:

150164150165



Mała rada - zwróć uwagę, że te wieszaczki raczej im nie wyszły, takie ni przypiął, ni przyłatał, zupełnie nie pasują stylem. W dodatku są mało funkcjonalne, bo to po prostu jakieś proste bolce, na których chyba nie sposób zawiesić cokolwiek ;). Jeśli więc masz taką możliwość i podobnie jak ja stwierdzisz, że Ci nie odpowiadają, to wymień je przed powieszeniem kaloryfera - bo potem to już mogiła. Ja wymieniłam na chromowane haczyki. Nie są może idealne (w ogóle wolałabym, żeby nie było tej listwy z wieszaczkami, tak jak w łazience mugatki, której zdjęcie zamieściłaś wyżej), ale i tak lepsze od tych pierwotnych.

Zerknij:
150520


moim zdaniem ustawienie narożnika fatalne. Też uwielbiam gdy kanapa stoi na środku i można oglądać jej plecy... ALE nie w wypadku, gdy utrudnia dojście do salonu.
Wizja Pani domu biegającej z gorącymi napojami z kuchni do stolika kawowego napawa mnie grozą :roll: Normalnie jak bieg z przeszkodami :roll:
Robi się ciasno i zwaliście. Narożnik zajął dokładnie caluteńki pokój i ciężko go minąć.

Też mam takie wrażenie. Nie wiem, jak to wygląda w rzeczywistości, ale na planie wygląda, jakby trzeba było przeciskać się bokiem przy tej sofie.

illusjon
25-11-2012, 16:10
Illusjon, dzieki! Dzięki!!!

Byłam już tam, pooglądałam. Pobuszuję sobie więcej wieczorem
Świetna seria, fajnie nazwana przy okazji.

Czy dałabyś rady zamieścić jeszcze jakąś fotkę, ze zbliżeniem na Twoje "dywaniki"? Tak, żeby fakturę można było zobaczyć?

I cena, cztery razy mniej niż za płytki cementowe...

Trzymam kciuki za resztę prac!


dorka S na zyczenie płytki.
Niestety nie bedę miała w najblizszym czasie szansy na zamieszczenie gotowych, zafugownych "dywaników", bo gdy w sobotę pojechałam na "budowę", wszystkie przedpokoje i obie garderoby były już przykryte grubą ochronną folią i nie było szans zrobienia im zdjecia :(

Byłam w sobotę w sklepie i zrobiłam dla Ciebie fotkę w zbliżeniu jenej z płytek. Wszystkie płytki Vives z serii 1900 mają powierzchnię taką samą, gładką i matową, łatwą do sprzątania ale nie błyszczącą.

Oto płytka dywanikowa w zbliżeniu:

150717150718150719

illusjon
25-11-2012, 16:37
jejku, oj bede czesto zagladac! lubie i to bardzo :) !



Arcy ciekawy nowy watek się pojawił, wiec witam się http://i247.photobucket.com/albums/gg149/autumn59/hat_tip.gif i wpraszam jeśli można...:rolleyes:
Boskie klimaty planujesz, będę podglądać i kibicować.
Stół eklektyczny świetny, mój jest też na toczonych nogach i podobnych wymiarów, bo 220x110 na stałe i po rozłożeniu 320x110cm:wiggle:
Za narożnikami nie przepadam, ale ten Twój jest akurat bardzo ładny:rolleyes:
Mam jedną radę-oświetlenie zostaw na sam koniec, dużo łatwiej jest wtedy coś sensownego dopasować:yes:
Pozdrawiam :bye:



Witam się również - bardzo piękne mieszkanie się tu szykuje :) Szczególnie jestem ciekawa tych pomysłów z meblami :)



Dostałam cynk o nowym super-wątku :).


Witam Wszystkich serdecznie :)

illusjon
25-11-2012, 16:45
Mnie swego czasu spodobały się te kinkiety:

http://lampa.co/kinkiety/4149-highgate-hg1.html
http://afc24.rev.netart.pl/615,hampstead-hs1-kinkiet.html

ale być może dla Ciebie są za mało retro?

kanapa i rozkład salonu bardzo mi się podoba:yes: lubię jak kanapa stoi na środku pokoju:wiggle:

nihiru!!!!

Obie są wspaniałe. Kurcze, bardzo Ci dziekuję. Dopiero zaczynam szukać i na te sklepy jeszcze nie trafiłam. Są fantastyczne. Serdeczne dzięki. :D

illusjon
25-11-2012, 16:54
czy ja wczesniej dobrze widziałam, że sama chcesz zaprojektować szafkę -składankę z tych kilku i zlecić wykonanie? czy mi się pomieszało coś? Układ zamieniony czyli więcej szuflad - super, łatwiej porządek utrzymac wg mnie i łatwiej się do wszystkiego dostać ;) bo jeśli o wygląd chodzi to oba warianty sa tak samo ok :)

Tak, tak. Niektóre meble sama projektuję. No może to za dużo powiedziane.
Szukam oryginalnego mebelka, takiego który jest najbardziej zbliżony do moich potrzeb i go "wygładzam", czyli pozbawiam lub "zubożam" (chyba nie ma takiego słowa) niektóre ozdoby i w ten sposób tworzę własny styl angielski w wydaniu miejskim :lol2: :wave: :rotfl:

Potem tylko dobry stolarz wprowadza projekt w czyn i już. Tak bedzie z komoda do łazienki czy biblioteką, a także z szafką RTV (bo przecież kiedyś nie było szafej rtv) z komodą do przedpokoju, która będzie podręczną szafką na buty. :lol2:

No dobra, z meblemi w kuchni też to zrobię - będą miejskimi meblami angielskimi ... mieszam... :stirthepot: :yes: :lol2:

illusjon
25-11-2012, 16:59
Dostałam cynk o nowym super-wątku :)
Zapowiada się naprawdę arcyciekawie :yes: Więc witam się uprzejmie i zapowiadam, że będę śledzić ;):bye:



A tu się akurat nie zgodzę... moim zdaniem ustawienie narożnika fatalne. Też uwielbiam gdy kanapa stoi na środku i można oglądać jej plecy... ALE nie w wypadku, gdy utrudnia dojście do salonu.
Wizja Pani domu biegającej z gorącymi napojami z kuchni do stolika kawowego napawa mnie grozą :roll: Normalnie jak bieg z przeszkodami :roll:
Robi się ciasno i zwaliście. Narożnik zajął dokładnie caluteńki pokój i ciężko go minąć.

Całkowicie się zgadzam.

Mogę tylko dodać, że te proporcje na planie odbiegają od rzeczywistych. Naniosłam stół i narożnik na plan tak orientacyjnie. W rzeczywistości stół będzie dłuższy, a narożnik trochę węższy, pozwalajacy na przejście od strony kuchi. Ostatecznie to kuchnia otwarta i kawę można podawać przez wyspę - barek :popcorn:

illusjon
25-11-2012, 17:04
Illusion, mam wrażenie, jakbym czytała swoją galerię (której nie mam), ale w stanie ducha sprzed roku ;). Ponad rok temu, kiedy kupiłam mieszkanie w przedwojennej kamienicy, jego urządzenie planowałam tak, żeby tego ducha przedwojennego oddawało. Później jednak samo mieszkanie niejako podpowiedziało mi styl - poprzedni właściciele zostawili sporo fajnych mebli z powojennego modernizmu i postanowiłam je jakoś wkomponować. Wyjdzie więc pewnie mniej klasycznie, niż pierwotnie zakładałam, taki lekki miks. Na szczęście nigdy nie lubiłam wywijasów, zbyt obfitych ornamentów, bogatych sztukaterii, więc klasyka i modernizm raczej się u mnie nie pogryzą. Najbardziej tę klasykę widać w kuchni i łazience, które urządzałam na samym początku. Tu chciałam słóweczko o grzejniku, ponieważ mam taki sam, jak planujesz:



Mała rada - zwróć uwagę, że te wieszaczki raczej im nie wyszły, takie ni przypiął, ni przyłatał, zupełnie nie pasują stylem. W dodatku są mało funkcjonalne, bo to po prostu jakieś proste bolce, na których chyba nie sposób zawiesić cokolwiek ;). Jeśli więc masz taką możliwość i podobnie jak ja stwierdzisz, że Ci nie odpowiadają, to wymień je przed powieszeniem kaloryfera - bo potem to już mogiła. Ja wymieniłam na chromowane haczyki. Nie są może idealne (w ogóle wolałabym, żeby nie było tej listwy z wieszaczkami, tak jak w łazience mugatki, której zdjęcie zamieściłaś wyżej), ale i tak lepsze od tych pierwotnych.

Zerknij:
150520



Też mam takie wrażenie. Nie wiem, jak to wygląda w rzeczywistości, ale na planie wygląda, jakby trzeba było przeciskać się bokiem przy tej sofie.

Masz rację, że te wieszaczki na grzejniku nie są największej urody. Dzięki za podpowiedż. Jak można robić lub gdzie zamówić, żeby mieć takie jak na zdjęciu. Grzejników jeszcze nie kupiłam, więc mogę tu jeszcze coś zrobić. Fajnie, że o tym napisałaś.

Co do narożnika. Na moim planie trochę z proporcjami jest nie teges. Stół za mały a naroznik za duży. Przejść się da od strony kuchni i można być osoba nie wygimnastykowaną ... :lol2:

barbe-cue
25-11-2012, 18:22
Masz rację, że te wieszaczki na grzejniku nie są największej urody. Dzięki za podpowiedż. Jak można robić lub gdzie zamówić, żeby mieć takie jak na zdjęciu. Grzejników jeszcze nie kupiłam, więc mogę tu jeszcze coś zrobić. Fajnie, że o tym napisałaś.

Ja kupiłam w sklepie z akcesoriami meblowymi (uchwyty, zawiasy itd.), tego typu:

http://www.najder.net/images/products/z423g1-big.png

jak będziesz kupowała, to zwróć uwagę, czy są plastikowe czy metalowe (metalowe oczywiście lepsze).


Co do narożnika. Na moim planie trochę z proporcjami jest nie teges. Stół za mały a naroznik za duży. Przejść się da od strony kuchni i można być osoba nie wygimnastykowaną ... :lol2:

Tak właśnie pomyślałam, że coś nie tak ze skalą. Zerknęłam jeszcze raz na zdjęcia pokojo-kuchni i tego narożnika, który planujesz. A nie myślałaś, żeby tę część leżankową dać od strony okna, a nie środka pokoju, tak żeby nie zamykała przestrzeni? Wtedy chyba to pomieszczenie nabrałoby większego oddechu.

illusjon
25-11-2012, 18:45
Tak właśnie pomyślałam, że coś nie tak ze skalą. Zerknęłam jeszcze raz na zdjęcia pokojo-kuchni i tego narożnika, który planujesz. A nie myślałaś, żeby tę część leżankową dać od strony okna, a nie środka pokoju, tak żeby nie zamykała przestrzeni? Wtedy chyba to pomieszczenie nabrałoby większego oddechu.

Noże masz rację?... Nie mierzyłam. Muszę sprawdzić rozmiary narożnika w odniesieniu do wymiarów okna, bo są 3 okienka a 2 z nich sie otwierają. Czy dam radę otworzyc okno, jak leżankowa część tam będzie.

vesila
25-11-2012, 19:20
Można tez nie zamykać kuchni barkiem, tylko wyspę zrobić i wtedy dostęp z kuchni do tak ustawionego narożnika byłby miedzy wyspą a ścianą, ale wiadomo - to kosztem zabudowy kuchennej, a tej nigdy za wiele ;)

MagdaZZZ
25-11-2012, 19:49
Tak właśnie pomyślałam, że coś nie tak ze skalą. Zerknęłam jeszcze raz na zdjęcia pokojo-kuchni i tego narożnika, który planujesz. A nie myślałaś, żeby tę część leżankową dać od strony okna, a nie środka pokoju, tak żeby nie zamykała przestrzeni? Wtedy chyba to pomieszczenie nabrałoby większego oddechu.

Dokładnie to samo myślę, tak samo bym kombinowała :yes:

illusjon
25-11-2012, 21:01
Sprawdzę, czy będzie możliwe otwieranie obu skrzydeł balkonowych - tworzą je 2 pierwsze okna od lewej, trzecie okno, to najdalej od narożnika jest na stałe i się nie otwiera.

Jeżeli tak, to faktycznie lepiej będzie wygladało jak kupię odwrotny narożnik.

barbe-cue
25-11-2012, 23:03
Zrobiłam taką prowizoryczną wyklejkę, za wzór proporcji wzięłam kuchenkę jako 60cm. Nie wiem, jakie wymiary ma sofa, ale na wyklejce dałam tę dłuższą część (główną) na ok. 240cm, zatem kawał sofy.

Ustawienie sofy uzależniłabym od tego czy planujecie tv. Jeśli planujecie (i wtedy zapewne na ścianie prostopadłej do drzwi balkonowych), to wtedy dobre byłoby takie ustawienie, jakie pierwotnie zaplanowałaś, mimo że zamyka przestrzeń. Zakładając, że przyjęłam dobre proporcje, przejście między szafkami kuchennymi a sofą wyniosłoby niecały metr.
150791

Jeśli zaś nie planujecie tam telewizora, to fajniejsze byłoby chyba takie ustawienie, w którym główna część sofy byłaby skierowana w stronę balkonu (przyjemny widok). Tyle że plecy musiałyby chyba być tuż przy szafkach oddzielających część kuchenną (mnie by to akurat nie przeszkadzało, ale różne są upodobania), ale z drugiej strony przestrzeń pokoju jest otwarta.

150792

MagdaZZZ
25-11-2012, 23:58
Okej... jeśli to są prawidłowe proporcje, to ja jestem za pierwotną wersją - czy z telewizorem czy bez ;)
Tamten wklejony narożnik wobec tego to był jakiś gigant :lol2:


Ale illusion, powiedz proszę - dlaczego uparcie wciskacie ten narożnik i planujecie zrobić salon w tej małej części zamiast zrobić tam jadalnię? Wszelkie prawa logiki nakazywałyby ją tam umiejscowić - bliżej kuchni, mniejsza przestrzeń itp...

W tej chwili stół planujecie w największym pomieszczeniu w całym mieszkaniu jak mi się zdaje, z czego w połowie będzie niewykorzystane - to jakiś absurd:confused:

Pewnie jest coś czego nie wiem ;) ale muszę dopytać CO, bo spokoju mi to nie daje;)

nihiru
26-11-2012, 06:55
nihiru!!!!

Obie są wspaniałe. Kurcze, bardzo Ci dziekuję. Dopiero zaczynam szukać i na te sklepy jeszcze nie trafiłam. Są fantastyczne. Serdeczne dzięki. :D

Bardzo proszę:)

A może w ogóle zamiast narożnika dać zwykłą sofę a do tego jakiś mobilny fotel/pufa? Zapytanie Madzi o rozplanowanie jadalni/salonu bardzo na miejscu:yes:

Ps.: Znalazłam to wnętrze, o którym wcześniej pisałam - Elle Decoration listopad 2008. Jeśli przypadkiem masz, to zajrzyj, a jeśli nie, to zeskanuję ale dopiero jak dorwę się do służbowej kserokopiarki;)

illusjon
26-11-2012, 09:32
Ale illusion, powiedz proszę - dlaczego uparcie wciskacie ten narożnik i planujecie zrobić salon w tej małej części zamiast zrobić tam jadalnię? Wszelkie prawa logiki nakazywałyby ją tam umiejscowić - bliżej kuchni, mniejsza przestrzeń itp...

W tej chwili stół planujecie w największym pomieszczeniu w całym mieszkaniu jak mi się zdaje, z czego w połowie będzie niewykorzystane - to jakiś absurd:confused:

Pewnie jest coś czego nie wiem ;) ale muszę dopytać CO, bo spokoju mi to nie daje;)

MagdaZZZ, rozrysowałam sobie jeszcze przed remontem stół na podłodze z krzesłami w obu "lokalizacjach" i niestety wyszło, że przy wyjściu na balkon postawienie stołu to nie jest najlepszy pomysł, w dodatku taki długi stół wzdłuż wyspy nie pozwala na swobodną "obsługę", no i najważniejsza część, nie pozwoli rozłożyć się na całą długość bez przesuwania kanapy.

Narożnikowi wyspa nie przeszkadza, bo to jest bardziej wypoczynkowa część, wyjście na balkon nie będzie przeszkadzało osobom siedzącym za stołem, przez wyspę zawsze można podać kawę, ale według mojego rysunku na podłodze przejście między narożnikiem a wyspą będzie wygodne.

Dlaczego narożnik? Bo podobają mi się ogromnie narożniki połączone jak gdyby ze szezlongiem i wolę jeden mebel większy niż 2 czy 3 mniejsze.
W dodatku ta część wokół stołu nie będzie wydawała się pusta, bo będzie tam jeszcze stała mała komoda i kredens (też niewielki, ale zawsze kawałek mebla).

Przykład na 3 szkicach:
150817150818150819

illusjon
26-11-2012, 09:34
Znalazłam to wnętrze, o którym wcześniej pisałam - Elle Decoration listopad 2008. Jeśli przypadkiem masz, to zajrzyj, a jeśli nie, to zeskanuję ale dopiero jak dorwę się do służbowej kserokopiarki;)

Nihiru, muszę sprawdzić, ale jest duża szansa, że nie mam, bo wtedy jeszcze nie planowałam nowego mieszkania. W takim razie nawet jak miałam to wyrzuciłam... :(

MagdaZZZ
26-11-2012, 10:24
MagdaZZZ, rozrysowałam sobie jeszcze przed remontem stół na podłodze z krzesłami w obu "lokalizacjach" i niestety wyszło, że przy wyjściu na balkon postawienie stołu to nie jest najlepszy pomysł, w dodatku taki długi stół wzdłuż wyspy nie pozwala na swobodną "obsługę", no i najważniejsza część, nie pozwoli rozłożyć się na całą długość bez przesuwania kanapy.

Narożnikowi wyspa nie przeszkadza, bo to jest bardziej wypoczynkowa część, wyjście na balkon nie będzie przeszkadzało osobom siedzącym za stołem, przez wyspę zawsze można podać kawę, ale według mojego rysunku na podłodze przejście między narożnikiem a wyspą będzie wygodne.

Dlaczego narożnik? Bo podobają mi się ogromnie narożniki połączone jak gdyby ze szezlongiem i wolę jeden mebel większy niż 2 czy 3 mniejsze.
W dodatku ta część wokół stołu nie będzie wydawała się pusta, bo będzie tam jeszcze stała mała komoda i kredens (też niewielki, ale zawsze kawałek mebla).

Przykład na 3 szkicach:
150817150818150819

Okej, ale nie ma tu wersji z narożnikiem, który ma długi bok pod ścianą, czyli jakby 3 wersja, tylko ten dłuższy bok pod ścianę dać a nie od strony jadalni.

Wtedy problem rokładania stołu znika, robi się przestronnie. Ale tv wtedy musiałby być na ścianie po lewej koło okna :roll: Jeśli okno nie jest do podłogi tylko normalnie koło metra nad, to zero problemu - szafka wejdzie pod okno, a telewizor na ścianie powinien się zmieścić. Wtedy mebel z tej ściany (kredens? komoda?) może pójść na ścianę w jadalni :)

illusjon
26-11-2012, 11:01
No i mam niecałe 2 ściany w mugatach w łazience.
Tyle było położone w sobotę! Może jutro uda mi się podjechać i już będzie kończona?

No jestem strasznie tym podekscytowana.... :lol2:

150831150832150833150834

illusjon
26-11-2012, 12:16
Potrzebuję pomocy.

Szukam kafelków - gresu o wymiarze 90 cm. Drugi wymiar nieważny.

Najlepiej gładki, albo z jakąś strukturą, ale nie chropowaty w kolorze ecru - beż - krem - ale bez wzorku, do kuchni na ścianę.

Jejku no nie umiem lepiej tego opisać.

Może uda mi się wrzucić to co wczoraj oglądałam, wizualizację kuchni i próbkę granitu na blat...
Już 2 tygodnie szukam tych kafli i nic.... HELP!!!!

illusjon
26-11-2012, 13:42
Jeśli okno nie jest do podłogi tylko normalnie koło metra nad, to zero problemu - szafka wejdzie pod okno, a telewizor na ścianie powinien się zmieścić. Wtedy mebel z tej ściany (kredens? komoda?) może pójść na ścianę w jadalni :)

No właśnie okna są prawie do samej podłogi :D i to nie pozwala na realizację Twojego planu :(

illusjon
26-11-2012, 13:50
Oto wizualizacja mojej kuchni.

Może nie jest najbardziej wyraźna ale porównując z planem można się zorientować co i jak. :yes:

150883150884150885150886150887

barbe-cue
26-11-2012, 15:20
Podoba mi się ogólny styl szafek, bardzo ładnie wygląda ta witrynka na środku. Natomiast ja (zaznaczam - to kwestia moich upodobań, a nie jakichś ogólnych wytycznych) nie szatkowałabym tak bardzo tylnej części półwyspu (widocznej od strony pokoju) i zrezygnowałabym z tych łamańców k-g na suficie. Poza tym uchwyty wydają się zbyt agresywne, ale domyślam się, że to wstępne propozycje. Jak patrzę na wizualki, to coraz bardziej przychylam się do opinii Magdy, żeby część wypoczynkową przenieść do obecnej jadalni. W pierwotnym układzie z sofą tuż przy półwyspie wygląda to jak siedzenie w kuchni, przy garnkach z gotującym się obiadem ;).

A myślałaś o takim ustawieniu? Niebieski prostokąt to telewizor. Nie wiem, jak długa jest ta ścianka i czy tv by się tam zmieściło...
150892

Pisałaś, że masz dużo książek. Chyba nieźle by też wyglądało, gdyby zrobić całą ścianę białych półek za sofą, wtedy sofę można by wysunąć nieco w stronę pokoju, a Ty miałabyś nie tylko miejsce na książki, ale też piękny element dekoracyjny. Znalazłam kilka przykładów - nie wszystkie pewnie dokładnie odpowiadają Twojemu stylowi, ale tak ogólnie pokazują, o co chodzi.

150894 150895 150896 150897

I moje ulubione:

http://st.houzz.com/simgs/8b51aaf60d3e2797_8-0242/contemporary-living-room.jpg

illusjon
26-11-2012, 15:39
Pisałaś, że masz dużo książek. Chyba nieźle by też wyglądało, gdyby zrobić całą ścianę białych półek za sofą, wtedy sofę można by wysunąć nieco w stronę pokoju, a Ty miałabyś nie tylko miejsce na książki, ale też piękny element dekoracyjny. Znalazłam kilka przykładów - nie wszystkie pewnie dokładnie odpowiadają Twojemu stylowi, ale tak ogólnie pokazują, o co chodzi.

150894 150895 150896 150897

I moje ulubione:

http://st.houzz.com/simgs/8b51aaf60d3e2797_8-0242/contemporary-living-room.jpg

Na książki mam oddzielny pokój, bo jest ich naprawdę dużo.
Biblioteka jest na planie za kuchnią.
Regał na książki odkryty będzie na całej ścianie a na połowie ściany tej z biurkiem będzie regał z szafką i szufladami na dole. Oba z drabinką.

Nie mam aktualnego ich planu, ale mniej więcej będą tak wyglądały. Już jestem dogadana ze stolarzem. Jak będę miała projekt mebli i pomysł na oświetlenie to wrzucę fotki.

Chyba, że macie jakieś fajne pomysły i podzielicie się nimi. Lampki raczej nie powinny być duże. Może fajnie by było gdyby miały zginane ramiona?

150903150904150905

illusjon
26-11-2012, 15:42
A myślałaś o takim ustawieniu? Niebieski prostokąt to telewizor. Nie wiem, jak długa jest ta ścianka i czy tv by się tam zmieściło...
150892


150894 150895 150896 150897

Nie telewizor tak się nie zmieści. TV ma 120 cm a ścianka 75 cm :(

illusjon
26-11-2012, 15:59
Wrzucę wymiary salonu.

150911

No niestety nie jest to salon w domu. Wasze propozycje są świetne, ale to tylko mieszkanie.
Może dlatego jest to wyzwanie, że styl w którym chcę je urządzić charakteryzowały meble duże gabarytowo, a trzeba je dostosować do mieszkania.

Tylko tego zazdroszczę właścicielom domów PRZESTRZENI.

illusjon
26-11-2012, 16:02
Podobają mi się te salony - szczególnie ten jaśniejszy, ale wtedy musiałabym zrezygnować ze stołu i kuchni i stołować się u sasiadów... :bash:

No i musiałałby to być dom. W mieszkaniu to już nie to samo...

150917150918

illusjon
27-11-2012, 08:14
Podoba mi się ogólny styl szafek, bardzo ładnie wygląda ta witrynka na środku. Natomiast ja (zaznaczam - to kwestia moich upodobań, a nie jakichś ogólnych wytycznych) nie szatkowałabym tak bardzo tylnej części półwyspu (widocznej od strony pokoju) i zrezygnowałabym z tych łamańców k-g na suficie. Poza tym uchwyty wydają się zbyt agresywne, ale domyślam się, że to wstępne propozycje.

Sprawa z kuchnią wygląda tak, jak zresztą z całym mieszkaniem, że nie chcę jej "przesłodzić".
Chciałabym, zgrabnie połączyć style taki angielski wdzięk i niemiecki funkcjonalizm.

Żartowałam.... :lol2:

A wracając do kuchni....

- szerokość wyspy to 90 cm
- od strony salonu są szafki na wyspie zamykane na klik na tzw. rzeczy "od wielkiego dzwonu",
- podwieszany sufit w kuchni to niestety konieczność, bo trzeba jakoś rurę wyciągu od okapu odprowadzić. Wolałam zrobić ramkę niż dać taki sufit po całości,
- uchwyty nie są klasyczne, ale jak już wcześniej pisałam muszę styl angielski trochę przełamać, żeby pasował do mieszkania. Uchwyty są proste, srebrne, tak jakby przecierane. Zamieszczam je na fotce:

151029

Barbara74
27-11-2012, 23:08
Przychodzę tutaj od nihiru,mnie też coś drażnią te poszatkowane fronty od salonu,poproś o wersję tylko z podziałem pionowym zdecydowanie będzie bardziej elegancko

illusjon
28-11-2012, 09:03
Przychodzę tutaj od nihiru,mnie też coś drażnią te poszatkowane fronty od salonu,poproś o wersję tylko z podziałem pionowym zdecydowanie będzie bardziej elegancko

Jakoś tak się oswoiłam z tym projektem, że nie zwróciłam na to uwagi, ale teraz myślę, że macie rację. :yes:
Za dużo tych kasetek. :evil:
Będę się z panem od kuchni widziała w sobotę lub w niedzielę, to jeszcze poproszę o ostatnią zmianę. Będzie mnie miał po dziurki w nosie... :(

illusjon
28-11-2012, 20:32
Dylemat...

Czy do takiej (mniej więcej) szafki:

151315

Tylko z ciemnym blatem, jak w tej:

151316

wybrać umywalkę podblatową jak na zdjęciach czy taką bardziej retro.

Strasznie mi się podoba KERASAN Retro Umywalka wpuszczana w blat 62 x 45,5 cm

151317

Drop_Inn
28-11-2012, 21:00
Moim zdaniem jednak podblatową - jak na inspiracji :)

illusjon
28-11-2012, 21:39
Drop_Inn, też mi się tak wydaje tylko, że ta umywalka strasznie mi się podoba.

Z drugiej strony dobrze by było żeby blat od ściany miał "kołnierzyk" a z umywalką to już nie przejdzie...

151318151319

illusjon
28-11-2012, 21:48
W całym mieszkaniu mam parapety na wysokości ok. 40 cm.

I tak coś mnie naszło, żeby w salonie i w kuchni zrobić siedzonka tylko pod kolor stołu i krzeseł…

Latem słoneczko, zimą fajnie bo pod spodem grzejnik ... i koty by się ucieszyły :yes:

Nie wim tylko czy na niecałych 40 m2 salonu + ok 11 m2 kuchni nie będzie uczucia przeładowania?

No może nie dokładnie takie, ale tak poglądowo wystarczy :(

151322

anio123
30-11-2012, 22:13
:welcome:
Takie siedzisko to moje marzenie od zawsze... Także jeśli masz możliwość, to jestem za:yes:

zapowiada się nietuzinkowe mieszkanko:) Dywaniki z płytek wyszły świetnie.

illusjon
02-12-2012, 21:25
Yokasto i Anio123,

serdeczne dzięki. Chyba się zdecyduję. Od zawsze poobały mi się takie siedziska :lol2:

illusjon
02-12-2012, 22:27
Gdybym miała dom...

152099152100152101152102152103

illusjon
02-12-2012, 22:31
2 różne pomysły na hokery, ale oba super:

152104152105

illusjon
02-12-2012, 22:33
No i lampy...

152106152107152108152109152110

illusjon
02-12-2012, 22:43
Do takiej (mniej więcej) szafki:

152112

Tylko z ciemnym blatem, jak w tej:

152113152114

początkowo planowałam wybrać umywalkę retro.

Strasznie mi się podoba KERASAN Retro Umywalka wpuszczana w blat 62 x 45,5 cm

152115

Ostatecznie jednak zamówiłam taką podblatową:

152111

illusjon
03-12-2012, 10:34
kładą się ściany włazience :yes: :yes: :yes: :lol2:

152151

Zdjęcie robione telefonem i po ciemku, ale w rzeczywistości ściana wygląda zjawiskowo... Jak ja się cieszę, że poznałam mugatki :D

ZojaART
06-12-2012, 15:20
ach te mugaty, uwiodły już tak wielu z nas :rolleyes:

Zapowiada się przepieknie. Bardzo moje klimaty. Projekt kuchni miodzio - ale tak jak radziła koleżanka wyżej - zrezygnowałabym z tej pustej luki na rogu.
Podłogi wyszły super, że aż sama zaczełam się nad taką zastanawiać, że może w łazience albo ....... eh, no ale u mnie by to chyba nie zabardzo pasowało.

Piękny zestaw do łazienki wybrałaś. Tez planuje szafkę pod umywalkę o szer 150 cm, ale u mnie nie będzie tak wytwornie, bo kasy na pewno na taka piekną komodke nie będzie i pewnie mój M. zbije kilka desek do kopy i powstanie coś podobnego jak to:

152710
No ja zakochana jestem w tym zdjęciu, chociaż jasne że jak zdjecie dobre to i wiadro z pomyjami będzie pięknie wyglądać. hehe

Czekam na dalsze relacje :)

illusjon
06-12-2012, 16:21
ach te mugaty, uwiodły już tak wielu z nas :rolleyes:

Zapowiada się przepieknie. Bardzo moje klimaty. Projekt kuchni miodzio - ale tak jak radziła koleżanka wyżej - zrezygnowałabym z tej pustej luki na rogu.
Podłogi wyszły super, że aż sama zaczełam się nad taką zastanawiać, że może w łazience albo ....... eh, no ale u mnie by to chyba nie zabardzo pasowało.

Piękny zestaw do łazienki wybrałaś. Tez planuje szafkę pod umywalkę o szer 150 cm, ale u mnie nie będzie tak wytwornie, bo kasy na pewno na taka piekną komodke nie będzie i pewnie mój M. zbije kilka desek do kopy i powstanie coś podobnego jak to:

152710
No ja zakochana jestem w tym zdjęciu, chociaż jasne że jak zdjecie dobre to i wiadro z pomyjami będzie pięknie wyglądać. hehe

Czekam na dalsze relacje :)


Kochana ciesz się, że Twój M potrafi coś zbić i nie mówię tu o szklance...

Mój suuuuuper gotuje, ale o zbiciu szafki jakiej kolwiek mogę zapomnieć :rolleyes:

Serdeczne dzięki za porady. Niektóre już wcieliłam w życie :yes:

illusjon
06-12-2012, 16:41
Dylemat - do drzwi gałki czy klami, a jeśli już to jakie??? :confused:

Drzwi 90/220 jakoś takie:

152712

klamki:

http://www.restorationonline.com.au/polished-brass-lever-door-handles/polished-brass-door-handles-porcelain-lever-rose-range

http://zangra.com/details.php?info=black-porcelain-doorhandle-door-handle-hardware&subprod=n&artnr=hardware003&lang=en&cat=7&subcat=n

http://www.handles4doors.co.uk/door_handles/door_handles_on_rose/frelan_hardware_white_porcelain_door_handle_on_ros e.htm

http://www.rensup.com/Door-Lever-Passage-Sets/75519.htm

152713

i gałki:

http://www.handles4doors.co.uk/cabinet_handles_cupboard_knobs/wardrobe-door-handles/porcelain_wardrobe_handles/gainsborough_hardware_vogue_porcelain_cupboard_war drobe_knob.htm

http://remodelista.com/products/nanz-door-knob-1423

http://www.leaderdoors.co.uk/door-handles-accessories-c21/door-knobs-c56/gainsborough-hardware-belgrave-bright-gold-porcelain-door-knob-p92

http://www.kitchendoorhandlesandmore.co.uk/porcelain-handles.html

152714

vesila
06-12-2012, 19:33
Hm, ja klęłam na czym świat stoi ze kupiłam mugaty, ale to juz przeszłość, tzn mugaty są, ale już nie klnę na nie:rolleyes:

Gałeczki piękne, nr2 -najładniejsza
ale klamki są bez porównania wygodniejsze
nr3 - najładniejszy
:lol:

Agii7
06-12-2012, 20:27
witam się dyskretnie ;) i proponuje drzwi POLSKONE FIORD oraz klamki do przeglądniecia :http://salon-klamek.pl/pd-94-0-klamka_Mazovia.html.
P.S Płytkowy dywanik VIVES podziwiam i mlaskam nad nim za kazdym razem gdy odwiedzam forum;)

Nesska
06-12-2012, 21:18
Witam:welcome:

Ja tu zostaję! Tak fajnie z taką lekkością piszesz, że czytałam jak zahipnotyzowana.
Podziwiam konsekwencję i zdecydowanie- ja mam z tym ogromny problem, do tej pory nie do końca wiem czego chcę.

Podoba mi się prawie wszystko- nie podzielam miłości do mugatów (niestety :))

Też się zastanawiam gałki czy klamki? Wizualnie wolałabym gałki ale znając życie mój M sprowadzi mnie na ziemię i będą klamki ;)

Pozdrawiam

nihiru
07-12-2012, 07:12
No to wrzucam w końcu te obiecane skany - z powodu trudności technicznych - jako załączniki

Teraz mi trochę głupio, bo chyba nie o ten efekt jednak Ci chodzi.

illusjon
07-12-2012, 08:36
Hm, ja klęłam na czym świat stoi ze kupiłam mugaty, ale to juz przeszłość, tzn mugaty są, ale już nie klnę na nie:rolleyes:

Gałeczki piękne, nr2 -najładniejsza
ale klamki są bez porównania wygodniejsze
nr3 - najładniejszy
:lol:

Dokładnie te same klamki i gałki mnie sie podobaja :yes:


witam się dyskretnie ;) i proponuje drzwi POLSKONE FIORD oraz klamki do przeglądniecia :http://salon-klamek.pl/pd-94-0-klamka_Mazovia.html.
P.S Płytkowy dywanik VIVES podziwiam i mlaskam nad nim za kazdym razem gdy odwiedzam forum;)

Dzięki :) strasznie jestem z niego dumna. Czekam na moment, kiedy panowie zdejmą folię ochronną i będę mogła zrobić fotki już gotowych dywaników z fugami i listwami :wiggle: Dzięki za namiar na klamki :lol2:


Witam:welcome:

Ja tu zostaję! Tak fajnie z taką lekkością piszesz, że czytałam jak zahipnotyzowana.
Podziwiam konsekwencję i zdecydowanie- ja mam z tym ogromny problem, do tej pory nie do końca wiem czego chcę.

Podoba mi się prawie wszystko- nie podzielam miłości do mugatów (niestety :))

Też się zastanawiam gałki czy klamki? Wizualnie wolałabym gałki ale znając życie mój M sprowadzi mnie na ziemię i będą klamki ;)

Pozdrawiam

Zostawaj serdecznie zapraszam i zawsze bedę wdzieczna za komentarze i wsparcie :D :yes:


Nie wiem jak to sie stało, bo chciałam drzwi jak najbardziej tradycyjne, że zamówiłam je z odkrytymi zawiasami ale za to z zamkiem magnetycznym. :???:

Z drugiej strony są tego plusy, bo gdybym zdecydowała sie na gałki, odpada problem ze ślizgającymi się rękoma, niemożnością otwarcia drzwi itp. Wystarczy popchnąć... :wiggle:

illusjon
07-12-2012, 08:44
No to wrzucam w końcu te obiecane skany - z powodu trudności technicznych - jako załączniki

Teraz mi trochę głupio, bo chyba nie o ten efekt jednak Ci chodzi.

Nihiru, serdeczne dzięki za scany. Piękne kolory i bardzo przytulne wnętrza. Co raz bardziej podobają mi się dywany i chodniki we wnętrzach. Chyba tylko sierściuchy powstrzymują mnie przed rozważaniem czy by się na nie nie zdecydować ... :yes: :no: :yes: :no: :bash:

Przepiękne są te kinkiety na ostatnim zdjęciu łazienki z podwójnie łamanym ramieniem. Właśnie takich szukam do sypialni i takich samych tylko na pojedynczym ramieniu do szaf bibliotecznych. Może w swoich przepastnych zasobach masz namiar na takie oświetlenie. Problem jest jeszcze taki, że do tych kinkietów przydałoby sie pasujące górne oświetlenie.... ;)

nihiru
07-12-2012, 08:55
Nihiru, serdeczne dzięki za scany. Piękne kolory i bardzo przytulne wnętrza. Co raz bardziej podobają mi się dywany i chodniki we wnętrzach. Chyba tylko sierściuchy powstrzymują mnie przed rozważaniem czy by się na nie nie zdecydować ... :yes: :no: :yes: :no: :bash:
;)

Ja uważam, że wszelkie tkaniny dodają wnętrzu głębi i przytulności, więc jestem jak najbardziej za dywanami :yes: A sierściuchy... i tak wolą kanapy;lol2:



Przepiękne są te kinkiety na ostatnim zdjęciu łazienki z podwójnie łamanym ramieniem. Właśnie takich szukam do sypialni i takich samych tylko na pojedynczym ramieniu do szaf bibliotecznych. Może w swoich przepastnych zasobach masz namiar na takie oświetlenie. Problem jest jeszcze taki, że do tych kinkietów przydałoby sie pasujące górne oświetlenie.... ;)

"Pasowaniem" nie przejmuj się tak bardzo - teraz jest moda na mieszanie :yes:
Natomiast takich kinkietów jak opisujesz bardzo szukałam do sypialni - bez większych sukcesów. W końcu kupiłam na ramieniu, ale z małym, metalowym daszkiem, a nie abażurem - taki typowy do czytania. Nie mam niestety nic do zaproponowania, ale jeśli jesteś z Warszawy, to w Domotece są dwa przyzwoite sklepy z oświetleniem - może tam będą Ci mogli pomóc?

barbe-cue
07-12-2012, 10:05
Przepiękne są te kinkiety na ostatnim zdjęciu łazienki z podwójnie łamanym ramieniem. Właśnie takich szukam do sypialni i takich samych tylko na pojedynczym ramieniu do szaf bibliotecznych.

A coś takiego może być? Znalazłam w swoich zakładkach z czasów, kiedy sama szukałam lamp. Do kupienia tutaj (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fstudioswiatla.pl%2 Fpl%2Fp%2FGarcia-kinkiet%2F10980), w cenie dość przyjemnej. Abażur taki sobie, ale myślę, że nie jest przyspawany na amen ;)

chrom http://studioswiatla.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_ad34c420e0b03404260807fb9392a05 e.jpg

lub brąz http://studioswiatla.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_5f37cb906f3f127289e19e13c9f9428 3.jpg

Mam jeszcze coś takiego, w zupełnie innym stylu, bardziej klasycznym:

http://www.lamptique.pl/data/gfx/pictures/medium/9/4/149_1.jpg

Ten kinkiet można kupić tutaj (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.lamptique.pl%2 Fproduct-pol-149-R-W-85-620-A-klosz-9999-opal-matowy.html).

illusjon
07-12-2012, 11:06
Barbe-cue super te lampy. Ale klosze faktycznie do wymiany.
Ta ostatnia cudna, tyle tylko że złota...

Ale na tej stronie znalazłam kinkiet z mojej ukochanej serii BANKERS.

To już pewne, że na biurko do biblioteki kupię sobie lamkę, ale kinkiety mocowane na szafach to już by chyba było za dużo...
A może nie? Nie wiem... Co raz częściej nie wiem...

152842152843

152844152845

anio123
07-12-2012, 11:22
Ja sobie takie kinkiety skompletowałam w Leroy Merlin. Wyszło coś ok 120zł za sztukę i aż do teraz byłam szczęśliwa:bash: Chciałam Ci wrzucić linka i okazało się, że na stronie mają dwa rodzaje. I coś mnie tknęło, żeby sprawdzić, czy moje są takie same. I okazało się, że nie są:bash: A na opakowaniach nie ma żadnego oznaczenia. Nazwa ta sama, kod kreskowy taki sam, a kinkiet inny:mad::spam: Zaraz do nich dzwonię i zapytam, czy możliwa będzie zamiana... Tym bardziej, że pomagał mi je wybrać pracownik sklepu- tyle, ze było to ze dwa miesiące temu... To się wygadałam:p

A chodzi mi o coś takiego:
http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/elementy-lamp/podstawy-kinkietow/ramie-do-kinkietu-kate,p79031,l1184.html

nie pamiętam już, ale mam wrażenie, że płaciłam mniej...

mam też proste - o te: http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/elementy-lamp/podstawy-kinkietow/ramie-do-kinkietu-kate,p79062,l1184.html
tym razem dwa takie same:rolleyes:

a i takiego gotowca kiedyś znalazłam:
lampgustaf swing
152846

i coś jeszcze ale cena była jak dla mnie kosmiczna, bo coś ok. 280zł za szt. i nawet nie zapisałam. Ale szukaj - na pewno coś znajdziesz:yes:

anio123
07-12-2012, 11:24
Swing identyczny jak na Twojej insp:)

ups.. nie... ma zupełnie inną podstawę:sick:

illusjon
07-12-2012, 12:19
Ja sobie takie kinkiety skompletowałam w Leroy Merlin. Wyszło coś ok 120zł za sztukę i aż do teraz byłam szczęśliwa:bash: Chciałam Ci wrzucić linka i okazało się, że na stronie mają dwa rodzaje. I coś mnie tknęło, żeby sprawdzić, czy moje są takie same. I okazało się, że nie są:bash: A na opakowaniach nie ma żadnego oznaczenia. Nazwa ta sama, kod kreskowy taki sam, a kinkiet inny:mad::spam: Zaraz do nich dzwonię i zapytam, czy możliwa będzie zamiana... Tym bardziej, że pomagał mi je wybrać pracownik sklepu- tyle, ze było to ze dwa miesiące temu... To się wygadałam:p

A chodzi mi o coś takiego:
http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/elementy-lamp/podstawy-kinkietow/ramie-do-kinkietu-kate,p79031,l1184.html

nie pamiętam już, ale mam wrażenie, że płaciłam mniej...

mam też proste - o te: http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/elementy-lamp/podstawy-kinkietow/ramie-do-kinkietu-kate,p79062,l1184.html
tym razem dwa takie same:rolleyes:

a i takiego gotowca kiedyś znalazłam:
lampgustaf swing
152846

i coś jeszcze ale cena była jak dla mnie kosmiczna, bo coś ok. 280zł za szt. i nawet nie zapisałam. Ale szukaj - na pewno coś znajdziesz:yes:

Oj dziekować, dziekować, na pewno skorzystam...

illusjon
07-12-2012, 12:20
Swing identyczny jak na Twojej insp:)

ups.. nie... ma zupełnie inną podstawę:sick:

Podstawa może i inna ale i tak śliczny :wiggle:

illusjon
07-12-2012, 12:25
Dziewczyny zobaczcie co znalazłam:

Jeżeli macie w domu WYTRAWNYCH CZYTELNIKÓW (czyli czytających w WC) to ja mam propozycje na prezent gwiazdkowy!!!! :wave: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :lol2: :lol2: :lol2:

152857

:jawdrop: :cry: popłakałam się ze śmiechu....

barbe-cue
07-12-2012, 12:34
Ta ostatnia cudna, tyle tylko że złota...

E, zaraz tam złota! Mosiężna. Ja uwielbiam mosiężne lampy i niemal wszystkie w domu mam takie. Może kiedyś mi przejdzie, to będzie dobra okazja, żeby powymieniać. Ale faktycznie nie wszędzie takie mosiężne będą pasować. Jeśli Ci się podoba, to może podpytaj w tym sklepie - mają tam modele z różną powłoką, może mogliby zrobić taką chromowaną?




152857

:jawdrop: :cry: popłakałam się ze śmiechu....

Oj tam oj tam! Żebyś Ty wiedziała, od jak dawna szukam czegoś ładnego do łazienki, żeby koniecznie miało miejsce na gazety lub książkę :). Najlepiej stojące na podłodze. Niestety, w ofertach głównie paskudztwa. Nadal szukam. A tę półeczkę-wieszak z obrazka znam - Pottery Barn, prawda?

illusjon
07-12-2012, 12:43
Oj tam oj tam! Żebyś Ty wiedziała, od jak dawna szukam czegoś ładnego do łazienki, żeby koniecznie miało miejsce na gazety lub książkę :). Najlepiej stojące na podłodze. Niestety, w ofertach głównie paskudztwa. Nadal szukam. A tę półeczkę-wieszak z obrazka znam - Pottery Barn, prawda?

Tu masz namiar na toaletnyj gazietnik oj :rotfl: :lol2: :rotfl:

Cena jak na tak potrzebny gażet raczej do przyjecia - 192,76 PLN

Wall-mount Bath Tissue & Magazine Rack (http://www.overstock.com/Home-Garden/Wall-mount-Bath-Tissue-Magazine-Rack/6187617/product.html)

illusjon
07-12-2012, 13:36
Znalazłam jeszcze takie kinkiety z łamanym ramionkiem:

152898152899152900152901152902

nihiru
07-12-2012, 13:42
czwórka ma najładniejszy stelaż, a piątka - abazur:)

illusjon
07-12-2012, 14:03
I jeszcze takie ....

152908152909
152910152911152912

Ta pierwsza i ta metalowa najbardziej mi się chyba podobają, chociaz nie wiem gdzie miałabym sobie te metalową... przczepić ;)

anio123
07-12-2012, 14:58
A mi się ten środkowy Dover podoba. Może dlatego, ze tak podobny do moich:rotfl:

A gazetnik wymiata. A ogólnie, to taka bida z nędzą jeśli chodzi o ładne stojaki na papier:sick: Albo ja tak kiepsko szukam:rolleyes:

illusjon
07-12-2012, 15:08
A mi się ten środkowy Dover podoba. Może dlatego, ze tak podobny do moich:rotfl:

A gazetnik wymiata. A ogólnie, to taka bida z nędzą jeśli chodzi o ładne stojaki na papier:sick: Albo ja tak kiepsko szukam:rolleyes:

Ja chyba te Dovery wezmę, tzn. ten prostszy do szaf bibliotevznych a ten podwójnie skladany do męża do pokoju nad sofkę do czytania.
No a do sypialni to chyba ten ze zdjecia z tapetą w kwiaty.
Ciekawa tylko jestem jak klosiki w realu wyglądają. :confused:

illusjon
07-12-2012, 15:29
A ogólnie, to taka bida z nędzą jeśli chodzi o ładne stojaki na papier:sick: Albo ja tak kiepsko szukam:rolleyes:

No bieda faktycznie ze stojakami na papier, a już z takimi na gazetę to w ogóle.
Chromowane są wstretne, no ani 1 ładnego nie znalazłam a ciemne tylko takie:

152930152931152932

illusjon
07-12-2012, 17:07
Wymyśliłam sobie w przedpokoju na wprost wejścia do mieszkania ogromne lustro w drewnianej białej ramie z przetarciami i z kinkietami po obu stronach.
Po lewej stronie od wejścia na wprost garderoby planuję komodę będąca podręczną szafką na buty i równie podręczny wieszak a pod nim puf w kolorze wrzosowym do usiąścia, co by tuty łatwo się zakładało.
Puf jest specjalny, bo się rozkłada i można na nim przenocować 1 osobę, a wieszak zabezpieczy scianę przed wycieraniem.

Tylko nie wiem, który wieszak wybrać. One jak widać tak jak i szafka są mojego projektu, więc wyglądają trochę topornie, ale mam nadzieję, że na żywo będą prezentowały się lepiej... :rolleyes:

Przedpokój:

152947

Puf (tylko niestety nie w kolorze wrzos):

152948

Komoda na buty:

152949

I wieszak, ale który?

152950

illusjon
07-12-2012, 17:28
A lustro chciałabym takie, tylko nie wiem skąd... Z allegro albo od ramiarza chyba, tylko to pewnie drogo...

152952152953152954152955152956

illusjon
07-12-2012, 19:09
Nie myślałaś, żeby w szafce na buty zrobić trochę szersze zewnętrzne nogi a ze środkowej zrezygnować?

Myślałam, że jest na 2 :rotfl: ups... Będę musiała przerobić.

Dzięki za zwrócenie uwagi. :rolleyes:

illusjon
07-12-2012, 19:17
No dobra, przerobiłam.

Projekt szafki z węższymi szerszymi nóżkami:

152965152966

MagdaZZZ
07-12-2012, 19:39
Dopiero u admete na wątku wspominałam, że swojego asortymentu nie promuję... ale w tym wypadku nie mogę milczeć ;) Piękniejszych kinkietów na ruchomym ramieniu dostępnych w PL nie znajdziesz ;)

152968

152969

illusjon
07-12-2012, 20:17
Dopiero u admete na wątku wspominałam, że swojego asortymentu nie promuję... ale w tym wypadku nie mogę milczeć ;) Piękniejszych kinkietów na ruchomym ramieniu dostępnych w PL nie znajdziesz ;)

152968

152969

Faktycznie ładne :). :jawdrop:

Magda, a jakbyś jeszcze mogła zdradzić nazwę, albo sklep byłabyś naprawdę kochana :rolleyes:

illusjon
07-12-2012, 20:25
Od razu lepiej :) moim zdaniem szersze.

No i git. :yes:

Decyzja zapadła i będzie szafka na 2 szerszych nózkach. :wiggle:

A ja powinnam sobie za gapiostwo do tyłka nakopać, ale nie umiem ...
152990

MagdaZZZ
07-12-2012, 20:47
Faktycznie ładne :). :jawdrop:

Magda, a jakbyś jeszcze mogła zdradzić nazwę, albo sklep byłabyś naprawdę kochana :rolleyes:

Nie chcę tu uprawiać kryptoreklamy - dlatego pisz do mnie na maila ze stopki ;)

illusjon
07-12-2012, 20:56
Nie chcę tu uprawiać kryptoreklamy - dlatego pisz do mnie na maila ze stopki ;)

Juszzzz 153036

illusjon
07-12-2012, 21:46
Ok, "poprawiłam" szafkę, ale pytanie pozostało - jaki wieszak do niej?

Sytuacja w przedpokoju wyglada tak jak na załączonym planie:


na wprost wejścia do mieszkania ogromne lustro w drewnianej białej ramie z przetarciami i z kinkietami po obu stronach.
Po lewej stronie od wejścia na wprost garderoby planuję komodę będącą podręczną szafką na buty i równie podręczny wieszak a pod nim puf w kolorze wrzosowym do usiąścia, co by tuty łatwo się zakładało.
Puf jest specjalny, bo się rozkłada i można na nim przenocować 1 osobę, a wieszak zabezpieczy scianę przed wycieraniem.


Tylko nie wiem, który wieszak wybrać.

Przedpokój:

153111

Puf (tylko niestety nie w kolorze wrzos):

153112

Komoda na buty:

153114

I wieszak, ale który?

153116

I lustro - takie to by było spełnienie marzeń...

153121

Drop_Inn
07-12-2012, 21:50
Moim zdaniem pełny :yes:
Lepiej nawiązuje do szafki, wydaje się bardziej elegancki i taki bardziej... szlachetny.

illusjon
07-12-2012, 21:57
Moim zdaniem pełny :yes:
Lepiej nawiązuje do szafki, wydaje się bardziej elegancki i taki bardziej... szlachetny.

Drop_Inn, dzieki, że wpadłaś.

Też tak mi się widziało, ale im dłużej trwa remont, tym mniej pewna jestem swoich pomysłów.
Zawsze lepiej się skonsuktować z zaprawionymi w boju 153150

Kamilcia
07-12-2012, 22:21
stawiam na pełny :) Ażurowy jakoś mi nie gra do końca...

a lustro z oprawą na zam wcale nie musi byc duzo droższe od gotowego. Możesz też gotowe przemalować i poprzecierać, jesli trafisz na rame o wymarzonym kształcie i cenie, ale innym kolorze ;)

illusjon
07-12-2012, 22:34
Możesz też gotowe przemalować i poprzecierać, jesli trafisz na rame o wymarzonym kształcie i cenie, ale innym kolorze ;)

Ja raczej jestem od napraw w domu, bo z gotowania czy szycia to pała, ale nigdy nic nie robiłam z meblami.
Nie wiem nawet jak się do tego zabrać. Jeśli znajdę coś co wymagałoby przeróbki to chyba oddam do fachowca, tym bardziej, że warunków nie mam, bo przecież w mieszkaniu tego nie zrobię...

Kamilcia
07-12-2012, 22:48
a czemu w mieszkaniu nie zrobisz? zawsze meble odnawiam w mieszkaniu :) Teraz wreszcię będzie taras to łatwiej będzie, ale i w mieszkaniu daję radę :)

illusjon
07-12-2012, 22:58
a czemu w mieszkaniu nie zrobisz? zawsze meble odnawiam w mieszkaniu :) Teraz wreszcię będzie taras to łatwiej będzie, ale i w mieszkaniu daję radę :)

Bo to chyba trzeba mieć jakąś szlifierkę czy coś i pewnie bardzo sie kurzy?

Zawsze mi sie wydawalo, ze takie rzeczy robi się w pogodę na powietrzu a w niepogodę w garażu :confused:

Ale tak jak mówiłam, nie mam o tym zielonego pojęcia co i jak w jakiej kolejności.

Musiałabym poczytać. Boję się tylko pyłu, ze bedzie wszędzie.;)

yokasta
08-12-2012, 13:31
Ażurowy wygląda jak grzejnik :D pełny jest ładny.

barbe-cue
08-12-2012, 13:41
Też uważam, że wieszak pełny, ale coś mi nie pasuje w Twoim projekcie. Brak mi tam jakiegoś zwieńczenia, może półeczki, może niedużej korony, no nie wiem sama... A może coś takiego, jak na obrazku? W ubiegłym roku byłam bardzo bliska sprawienia sobie takiego siedzisko-wieszaka, ale nieco zmieniły mi się upodobania i będzie coś innego (czasem dobrze rozwlekać w czasie wykończeniówkę ;)).

http://www.car-moebel.de/docs/artikelbilder/org_add_1_204580.jpg

barbe-cue
08-12-2012, 13:43
A nie, widzę, że w Twoim projekcie wąska korona jest. To chyba kwestia umieszczenia wieszaczków za wysoko. Ale może tylko tak mi się wydaje.

illusjon
08-12-2012, 21:23
A nie, widzę, że w Twoim projekcie wąska korona jest. To chyba kwestia umieszczenia wieszaczków za wysoko. Ale może tylko tak mi się wydaje.

Barbe-cue

Pewnie to wina proporcji…

Nie mam dobrego programu do wizualizacji i co mogę robie "ręcznie".

Myślę jednak, że z taką półeczką wieszak mógłby wyglądać ciekawiej. Siedziska jednak nie będzie.

Planuję pod wieszakiem duży (siedzisko 80/80) puf w kolorze zgaszonego wrzosu albo srebrnej szarości.

Ściany też będą szare a listwy pod sufitem i przy podłodze białe i szerokie. Białe też będą drzwi, komoda, wieszak i lustro.

Za dużo bieli i drewna. Szarości zresztą też, więc taki duży i miękki puf w welurze (nie tak jak na zdjęciu) ma to przełamać.

Nawet jeśli będzie szary to jednak to tkanina a nie drewno. Lampę i kinkiety planuję w kolorze grafitowym lub czarnym, żeby dodać przedpokojowi jakichś mocniejszych akcentów.

Ten Twój wieszak jest bardzo ładny, ale żeby był idealny, muszę mu obciąć siedzisko.

barbe-cue
08-12-2012, 21:30
Tak, tak, ja też miałam na myśli tylko tę górną część - pamiętam o pufie (dobry pomysł). Gdzieś miałam zapisany ten model bez siedziska, ale nie mogę znaleźć.

illusjon
08-12-2012, 21:56
Barbe-cue

Pewnie jak pokażę stolarzowi plan szafki i Twój wieszak, to będzie wiedział jak z Twojego wieszaka zrobić mój, tzn. taki co by pasował do szafki :wiggle:

Kamilcia
08-12-2012, 22:31
Bo to chyba trzeba mieć jakąś szlifierkę czy coś i pewnie bardzo sie kurzy?

Zawsze mi sie wydawalo, ze takie rzeczy robi się w pogodę na powietrzu a w niepogodę w garażu :confused:

Ale tak jak mówiłam, nie mam o tym zielonego pojęcia co i jak w jakiej kolejności.

Musiałabym poczytać. Boję się tylko pyłu, ze bedzie wszędzie.;)

aż tak się nie pyli - w końcu to nie cyklinowanie podłóg ;) przy dużych gabarytach, jak np szafa oczywiście bardziej, ale przy takim lustereczku to praktycznie minimalnie. Wystarczy sobie podkład jakiś rozłozyc i już. Oczywiście jak się ma mozliwośc robić na powietrzu czy w garazu to jest super, ale jak nie - to trzeba sobie radzic inaczej ;)

Kamilcia
08-12-2012, 22:34
wieszak + pufa - u Ciebie idealnie sie wkomponuje ten zestaw :) ja bym dała ja we wrozsie, aby plama koloru jednak pojawiła się inna - dla urozmaicenia ;) U mnie bedzie bardziej "wiejsko", więc planuję wieszak z deskami boazeryjnymi, ale bez dziur, a pod spodem siedzisko z otwartymi półeczkami na buty ( chyba ) a na razie sobie krzesło postawie ;)

Venus_m
09-12-2012, 10:15
Hej Illusjon witam się spóźniona :bye:

Pięknie się zapowiada :rolleyes: obiecuję nadrobić, tymczasem miłego dnia!:)

illusjon
10-12-2012, 08:42
Hej Illusjon witam się spóźniona :bye:

Pięknie się zapowiada :rolleyes: obiecuję nadrobić, tymczasem miłego dnia!:)

Venus_m, witam, witam i zapraszam. Bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłeś.
Proszę o komentarze. Każdy jest dla mnie bardzo cenny.

illusjon
10-12-2012, 09:23
Zamówiłam listwy podsufitne i przypodłogowe.

Listwa ścienno - sufitowa :

153701

Listwa przypodłogowa.
Ta listwa została jeszcze podwyższona i w rzeczywistości ta część prosta (z naklejką) będzie wyższa o 3 cm, tak, żeby podstawa listwy (prosta) była mniej więcej tej samej szerokości co część ozdobna :

153702
153703

illusjon
11-12-2012, 10:26
Długo zastanawiałam się co położyć na podłodze w kuchni o ścianach nie wspomnę.

Na ścianę miałam zamiar położyć już wszystko: farbę, tapetę, tapetę pod szkłem, szkło trawione, szkło malowane, szkło z folią ozdobną, szkło satynowe i szkło mleczne, drewniane płyty i płyty MDF… :bash:

I po prawie 1,5 miesiąca poszukiwań stanęłam w punkcie wyjścia z przekonaniem, że do mojej kuchni muszą być kafelki, bo nie jest to kuchnia nowoczesna!!! Lol… ;)

Ponieważ kuchnia jest z półwyspem pokrytym granitem, a to oznacza, że jednym bokiem styka się ze ścianą, płytki nie powinny być z połyskiem.
Ponieważ blat ma wzór a w dodatku kuchnia jest otwarta na salon, ściany w kuchni powinny być gładkie i matowe, by nie rzutowały na wystrój i kolorystykę salonu. :rolleyes:

Ponieważ półwysep w stosunku do powierzchni połączonego salonu z kuchnią jest naprawdę duży od strony salonu została zaprojektowana nisz np. na alkohol lub na książki, w ten sposób wchodząc do salonu nie ma się uczucia, ze prawie na jego środku stoi olbrzym.

153880

Blat kuchenny będzie z granitu o nazwie River White i wygląda mniej więcej tak:

153881

Na ścianie będzie Skyline Blanco z Cotto d'este, ale foto nie pokazuje ich urody. Są śmietanowo-białego koloru z fakturą taką jakby odciśnięto w nich lniane płótno.

Wrzucam foto, chociaż to nie to co na żywo. Kolor bardziej przypomina ten pod spodem:

153882

A do tego podłoga Azteca Pulpis 60.
Nie widać jej praktycznie z salonu więc pozwoliłam sobie na wzorzystą. Do angielskiej kuchni uznałam, że będzie jak znalazł :)

153885
153886

illusjon
11-12-2012, 13:38
No i tak marzyły mi się porcelanowe gałki do drzwi ale po "zabawie" gałkami w sklepach jednak doszłam do wniosku, że bardzo chcę mieć srebrną klamkę z porcelanową rączką, która NIE KOSZTUJE MAJĄTEK i JEST PIĘKNA

Coś na kształt tego...

153904153905153906

illusjon
11-12-2012, 13:55
Ta RIVA jest piękna, ale boję się, że ze 300-400 zł może kosztować, a ja bym tak chciała za max 200 ;)
Wysłałam maila z pyt. o cenę do producenta i czekam na wyrok...

A Riccardo to już nie wiem... Znalazłam namiar na Bartycką do pawilonu, który je niby sprzedaje i 2 dzień nikt tam nie odbiera... :bash:

153914153915

nihiru
11-12-2012, 14:18
Chciałam coś mądrego Ci napisać, ale tak po prawdzie - nie umiem :( Może być bardzo fajnie, a może wyjść kicha.
Najbardziej się boję połączenia blatu z Aztekami. Co prawda kolorem są dobrane idealnie, ale i jedne i drugie mają wyraźny wzór, który bym wolała z czymś prostym. Te Skyliny są odpowiednie, ale z kolei nie mam pewności, czy się nie pogryzą z tamtymi beżami. Jeżeli ta biel jest cieplejsza niż na zdjęciu, powinno być ok.
Z tym że ja mam uraz do łączenia ciepłych/zimnych bieli. Magda_ZZZ z kolei lubi takie połączenia i zrobiła coś podobnego u siebie w łazience - musiałabyś przeczesać jej potężny wątek;).

Tyle tylko powiem, że te Riccardo bardzo mi się podobają:yes:. te porcelanowe jakoś mniej :no:

illusjon
11-12-2012, 14:55
No więc tak się kształtują ceny serii Manital RIVA:

Klamka na rozecie : RI 5A CRO - 279,09 PLN
Klamka na długim szyldzie : RI 1 CRO (KLUCZ,WKŁADKA) - 362,73 PLN
Klamka na długim szyldzie : RI1 CRO WC - 403,32 PLN

153927

illusjon
11-12-2012, 15:19
A takie są ceny za granicą.... (http://www.sdslondon.co.uk/riva.html) :evil:

illusjon
11-12-2012, 15:59
Nadal szukam klamek.

Każde "źródło" mile widziane :)

agawi74
11-12-2012, 17:19
Hej hej:bye:

kuchnia zapowiada się super, też się trochę boję podłogi we wzorki- po pierwsze wprowadza ogólny nieład w kuchni, a po drugie bardzo szybko może Ci się znudzić... No ale the choice is yours;)

W sprawie klamek, to porcelanowe jak najbardziej- są piękne i ponadczasowe.
Sama zamierzałam takie zrobić, ale niestety nic poniżej 500 zł nie udało mi się wtedy znaleźć:bash: Teraz jest większy wybór i rodzajowy i cenowy, dlatego zmienimy je na pewno.:wiggle:

Miałabym parę namiarów dla Ciebie, ale problem jest ze srebrnymi- większość klamek tych z porcelaną jest mosiężnych (czyli dla mnie:rolleyes:)
Musisz o dopytać o szczegóły sama, ale widzę, ze w chromie też coś robię
http://www.klamki-cali.pl/k11,kolekcja-produktow-linea-cali-dalia-kremowa-porcelana.html
http://klamkiexpert.pl/pl/c/DALIA-porcelana-biala/11

illusjon
12-12-2012, 08:35
kuchnia zapowiada się super, też się trochę boję podłogi we wzorki- po pierwsze wprowadza ogólny nieład w kuchni, a po drugie bardzo szybko może Ci się znudzić... No ale the choice is yours;)

Wiem, że to trochę odważne połączenie, ale chciałam jakąś tradycyjną podłogę, ale czarno-biała szachownica wydawała mi się do takiej delikatnej kuchni zbyt wyrazista i ciężka. Gładki gres spowodowałby, że byłaby mdła i bez wyrazu. Stąd pomysł żeby była taka niby "wiktoriańska"

Agawi, mam nadzieję, że podłoga nie pogryzie się z blatem. Już byłam u kamieniarza i te moje "kawałki" (90 x 340 i 70 x 220) nie mają aż tyle przebarwień, chociaż mają ich sporo. River White to bardzo ciekawy granit :)

154002154003154004154005


W sprawie klamek, to porcelanowe jak najbardziej- są piękne i ponadczasowe.
Sama zamierzałam takie zrobić, ale niestety nic poniżej 500 zł nie udało mi się wtedy znaleźć:bash: Teraz jest większy wybór i rodzajowy i cenowy, dlatego zmienimy je na pewno.:wiggle:

No niestety mosiężne rządzą! Będziesz miała pole do popisu. :lol2:


Miałabym parę namiarów dla Ciebie, ale problem jest ze srebrnymi- większość klamek tych z porcelaną jest mosiężnych (czyli dla mnie:rolleyes:)

Musisz o dopytać o szczegóły sama, ale widzę, ze w chromie też coś robię
http://www.klamki-cali.pl/k11,kolekcja-produktow-linea-cali-dalia-kremowa-porcelana.html
http://klamkiexpert.pl/pl/c/DALIA-porcelana-biala/11

Serdeczne dzięki z namiary, posprawdzam. Co raz bardziej skłaniam się do zamówienia klamek z Anglii. Większy wybór no i cenowo dużo taniej ;)

dorkaS
12-12-2012, 09:29
Hej hej:bye:

kuchnia zapowiada się super, też się trochę boję podłogi we wzorki- po pierwsze wprowadza ogólny nieład w kuchni, a po drugie bardzo szybko może Ci się znudzić... No ale the choice is yours;)



Zastanowił mnie ten nieład zwiazany z kolorową podłogą. Dlaczego tak uważasz?

mrówka75
12-12-2012, 09:47
Ujawniam się oficjalnie - aczkolwiek podglądam od początku:). Piękne wnętrza się szykują i na pewno będę odgapiać ( jeżeli pozwolisz ) bo cudne rzeczy wyszukujesz- w klamkach już się zakochałam tylko chyba trzeba się będzie odkochać bo ceny :bash:

yokasta
12-12-2012, 09:50
Pomysł z podłogą mi się bardzo podoba! Będziesz ją widziała w zasadzie tylko podczas pobytu w kuchni. Super :).

mgielsk
12-12-2012, 10:07
kafelki na podłodze super!!

znacie może kogoś kto renowuje podłogi z marmuru - godnego polecenia ??

Beauty
12-12-2012, 10:16
Piękne wnętrza się zapowiadają ,,,z przyjemnością będę zaglądać ...płytki na podłogę to moje niedościgłe marzenie :)

Zielony ogród
12-12-2012, 10:29
witam illusjon, przyciągnęła mnie tutaj wasza dyskusja o wnętrzach.
czy twoja kuchnia ma kopiować stare kuchnie w wybranym przez ciebie stylu (pałacowa lekko? wtedy faktycznie wszystkie szczegóły muszą być drogie i autentyczne, i konsekwencja w całym mieszkaniu), czy raczej ma być nowoczesną kuchnia lekko nawiązującą do przeszłości (wtedy nie musiałabyś przywiazywać takiej wagi do każdego detalu)?

tez kupiłam listwy podsufitowe z marbetu - co niektóre nie trzymały wymiarów.


http://www.healthylifestyleplus.com/wp-content/uploads/2011/08/beautykitchen.jpg

illusjon
12-12-2012, 10:39
kafelki na podłodze super!!

znacie może kogoś kto renowuje podłogi z marmuru - godnego polecenia ??

Hej, witam!

A może pogadaj z kamieniarzem?

illusjon
12-12-2012, 10:55
witam illusjon, przyciągnęła mnie tutaj wasza dyskusja o wnętrzach.
czy twoja kuchnia ma kopiować stare kuchnie w wybranym przez ciebie stylu (pałacowa lekko? wtedy faktycznie wszystkie szczegóły muszą być drogie i autentyczne), czy raczej ma być nowoczesną kuchnia lekko nawiązującą do przeszłości (wtedy nie musiałabyś przywiazywać takiej wagi do każdego detalu)?

Moja kuchnia ma być tradycyjną kuchnią w odświeżonym, lżejszym i bardziej miejskim wydaniu.
Zależy mi jednak, żeby wnętrza nie były zimne ale przytulne.

Nie umiem lepiej ująć moich planów, ale widzę ją oczyma wyobraźni… :rolleyes:

Myślę, że nieważne jest czy styl ma być na bogato czy wiejsko, żeby osiągnąć efekt ważne są właśnie szczegóły. Wiadomo diabeł tkwi właśnie w nich… :evil:

Wierz mi gdybym chciała używać materiałów, które mi się podobają, to już bym stanęła z remontem, bo byłoby po budżecie. :-x

Ciągle szukam zamienników. Nie chodzi o to żeby było markowo tylko tak jak sobie wymarzyłam przez ostatnie naście lat. Najłatwiej by było mieć kasy bez liku i nie patrzeć na cenę. .. :wiggle:

A że czepiam się każdego szczegółu, to właśnie dlatego, że kasy bez liku nie mam, i szkoda mi wydać na byle co, bo pewnie przez następne 10-15 lat będę musiała na to patrzeć. ;)

Jestem perfekcjonistką i jeżeli realizacja odbiega od planów to mnie to bardzo męczy i żyć nie daje. Na szczęście ekipy: remontowa i od kuchni, to wiedzą. Z ekipą remontową robię już 3 remont i są perfekcyjni do bólu. :yes:

illusjon
12-12-2012, 11:01
Pomysł z podłogą mi się bardzo podoba! Będziesz ją widziała w zasadzie tylko podczas pobytu w kuchni. Super :).

Yokasta, dokładnie tak. :yes:

Podłoga będzie kończyła się równo z meblami, nie tak jak na wizualizacji.
Płytka gładka będzie pod meblami i będzie wystawała spod mebli od strony kuchni po jakieś 10 cm.
Będzie również widoczna pod oknem i na wejściu do kuchni, a po środku będzie... DYWANIK z 8 dekorów :wiggle:

Zielony ogród
12-12-2012, 11:05
jasne, ale mi nie chodzi o jakość wykonania; wiadomo, że im lepiej tym lepiej :) tylko o stopień poważnego traktowania jakichś tam wzorców. tego typu kuchnie to jest jednak trend (od razu mam tu przed oczami watek MagdyZZZ), i poważne potraktowanie tematu zmusza do pewnych wyborów. a co gorsza (a może lepsza?), narzuca styl całemu domowi....
nawiasem mówiąc akurat ten styl podoba mi sie najbardziej z wszystkich, które widziałam. na szczęście do mojego domku nie pasuje, bo musiałabym zbankrutować. ale miło popatrzeć, że coraz więcej takich eleganckich kuchni u nas powstaje

illusjon
12-12-2012, 11:17
jasne, ale mi nie chodzi o jakość wykonania; wiadomo, że im lepiej tym lepiej :) tylko o stopień poważnego traktowania jakichś tam wzorców. tego typu kuchnie to jest jednak trend (od razu mam tu przed oczami watek MagdyZZZ), i poważne potraktowanie tematu zmusza do pewnych wyborów. a co gorsza (a może lepsza?), narzuca styl całemu domowi....

Właśnie tego chcę uniknąć. Znam tę sytuację z obecnego mieszkania, gdzie wystrój kuchni (też jest otwarta na salon) rzutuje na wystrój i kolorystykę pokoju.

Dlatego ta kuchnia widziana z salonu jest prawie zupełnie neutralna, bo meble jasne (prawie białe), tak samo kafelki na ścianach i jasny blat, lekko tylko nakrapiany.
Podłoga - wzorzysta część - widoczna będzie tylko w kuchni. Gres będzie się kończył równo z wyspą, a na wejściu do kuchni będzie najpierw płytka podstawowa - gładka, a dekor będzie po środku.

154044

nihiru
12-12-2012, 11:31
A tak mi jeszcze przyszło do głowy, patrząc na tą wizkę: ułożenie płytek zostaje tak jak widać? Bo jeśli zamiar jest taki, żeby kuchnia jak najmniej rzucała się w oczy od strony salonu, to może płytki powinny kończyć razem z wyspą, a nie za nią? Tym bardziej że chyba nie będzie tam hokerów?

Zielony ogród
12-12-2012, 11:33
pomyslałam to samo co nihiru - za daleko płytki wychodza poza meble, chyba niepotrzebnie.
chociaz ze wzgledu na zycie rodzinne az prosi sie tam o miłe hokery....

illusjon
12-12-2012, 11:34
A tak mi jeszcze przyszło do głowy, patrząc na tą wizkę: ułożenie płytek zostaje tak jak widać? Bo jeśli zamiar jest taki, żeby kuchnia jak najmniej rzucała się w oczy od strony salonu, to może płytki powinny kończyć razem z wyspą, a nie za nią? Tym bardziej że chyba nie będzie tam hokerów?

Nihiru, to jednak prawda, że oglądasz obrazki... ;) :lol2:
W poprzednim poście (nad Twoim) właśnie napisałam, że skończą się równo z podłogą :rolleyes:

illusjon
12-12-2012, 11:35
pomyslałam to samo co nihiru - za daleko płytki wychodza poza meble, chyba niepotrzebnie.
chociaz ze wzgledu na zycie rodzinne az prosi sie tam o miłe hokery....

O i następna (po Nihiru) co pisze, ogląda obrazki i nie czyta.... Oj kochane czy wy oby nie zakochane... :lol2:

nihiru
12-12-2012, 11:37
po prostu leniwe :lol2:

Zielony ogród
12-12-2012, 11:40
kuchnie Candice Olson - troche przesadzone, ale za to potraktowane z wyczuwalnym poczuciem humoru (nie napuszone)


http://i2.fmix.pl/fmi967/cb8c3170000ef6ad50c86c8a/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3565814/candice-olson-stuido-kitc)

http://i1.fmix.pl/fmi1839/45f17ed800284d2550c86cbf/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3565815/ul-candice108-z)

Zielony ogród
12-12-2012, 11:43
O i następna (po Nihiru) co pisze, ogląda obrazki i nie czyta.... Oj kochane czy wy oby nie zakochane... :lol2:

zakochane od 25 lat......
wiem, widziałam, że zdjęcia hokerów tez gdzieś są
ale czy hokery musza stac na kafelkach?

nihiru
12-12-2012, 11:49
Uwielbiam Candice! Trochę zbyt klasycznie jak na mój gust, ale i tak była dla mnie swego czasu objawieniem:)
A skoro już jesteśmy przy programach telewizyjnych, to bardzo żałuję że DOMO+ nie puszcza już Colina i Justina :lol2:

illusjon
12-12-2012, 11:49
kuchnie Candice Olson - troche przesadzone, ale za to potraktowane z wyczuwalnym poczuciem humoru (nie napuszone)


http://i2.fmix.pl/fmi967/cb8c3170000ef6ad50c86c8a/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3565814/candice-olson-stuido-kitc)

http://i1.fmix.pl/fmi1839/45f17ed800284d2550c86cbf/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/3565815/ul-candice108-z)

Pierwsza badziej do mnie przemawia, w drugiej za dużo się dzieje. Ściany gryzą się mi z blatem a obie te rzeczy z podłogą. Ale to może być tylko moje odczucie.

Moja kuchnia będzie skromniejsza.

Np. u mnie w kuchni wogóle nie będzie lamp wiszących, żeby nie wchodziły w "reakcję" z okapem.
Będę miała tylko lampy podsyfitne.

Ale za to w salonie będą 2 żyrandole nad stołem i jeden nad kanapą.

154045

Zielony ogród
12-12-2012, 11:53
też nie zrobiłabym takiej kuchni jak Candice - jej projekty sa lekko szalone, ale uczą odwagi. niby to sie gryzie, ale wygląda super. zasady są po to, żeby je łamać.... w końcu mamy tylko jedno życie i kiedy zdaążymy wypróbować różne szalone pomysły?

nihiru
12-12-2012, 12:00
też nie zrobiłabym takiej kuchni jak Candice - jej projekty sa lekko szalone, ale uczą odwagi.

Bingo! Dlatego napisałam o objawieniu:)

illusjon
12-12-2012, 12:04
Wychodzi na to, że chcę czy nie postępuję zgodnie z zasadami Candice i łamię zasady dając "wiktoriańską" podłogę w kuchni ... angielskiej...;) :lol2: :rotfl:

Zielony ogród
12-12-2012, 12:17
a przecież królowa Wiktoria panowała własnie w Anglii - więc nie ma problemu

illusjon
12-12-2012, 13:18
Robią się ściany w drugiej łazience:

154049154050154051154052

nihiru
12-12-2012, 13:23
Wszystko ładnie, poza wykończeniem (te najwyższe płytki) na ostatnim zdjęciu - czemu glazurnik nie spasował ich tak ładnie jak to zrobił na tych pierwszych zdjęciach?

illusjon
12-12-2012, 13:28
Wszystko ładnie, poza wykończeniem (te najwyższe płytki) na ostatnim zdjęciu - czemu glazurnik nie spasował ich tak ładnie jak to zrobił na tych pierwszych zdjęciach?

To chyba moja wina, bo glazurnik pytał mnie jak kogoś mądrego czy ma być co do centymetra, a ja mu na to, że kafelki tak, a dekory nie koniecznie. Miało wygladać tak od niechcenia. No to mam...

Żeby nie było, że w każdym szczególe jest wszystko dopracowane... ;)

A żeby było ciekawiej to ściany są kładzione na mijankę, a na geberitach kafelki idą jeden nad drugim w równych rzędach. Tutaj nie widzać, ale wygląda to o dziwo bardzo fajnie.

Następnym razem zrobię lepsze zdjęcie.

yokasta
12-12-2012, 13:36
A mi jedyne co przeszkadza to mugaty na półce geberitu. Baaardzo niewygodne :D. Nie pamiętam jaką fugę planujecie. Przy białej ten warkoczyk robi się jednolity i nic się w oczy nie będzie rzucać :).

Nesska
12-12-2012, 13:48
Podłoga w kuchni interesująca. Ja osobiście nie mam odwagi na takie rzeczy, bałabym się końcowego efektu i tego, że mi się za szybko znudzi...Ale u kogoś podoba mi się bardzo :yes: Zresztą jak cała kuchnia :)

nihiru
12-12-2012, 13:48
Akurat różne ułożenie to bardzo fajny pomysł :yes:

I Yokasta ma rację - jeśli dacie białą fugę, to mijanki znikną:yes: Nie pomyślałam o tym;)

illusjon
12-12-2012, 14:03
Kochane, właśnie nie wiem.

Chciałam, żeby zwłaszcza łazienki wyglądały na takie trochę "starsze" i myślałam o fudze "śmietanowej", takiej jakby "kilkuletniej".

illusjon
12-12-2012, 14:19
A mi jedyne co przeszkadza to mugaty na półce geberitu. Baaardzo niewygodne :D. Nie pamiętam jaką fugę planujecie. Przy białej ten warkoczyk robi się jednolity i nic się w oczy nie będzie rzucać :).

Mugaty na geberitach mają pościnane frezy i są zupełnie płaskie jak zwykłe kafelki.

Tak wymyślił mój glazurnik :wiggle:

illusjon
12-12-2012, 15:42
Ale twórczość.... Oczywiście nie te proporcje, blat wyspy wydaje się w tym rzucie za długi i całość wyglada bleee... :P

Ale chciałam dobrze... ;)

154062

illusjon
13-12-2012, 11:54
Dzień dobry Koleżankom 154153

dorkaS
13-12-2012, 12:01
Czesc Illusjon :)
Nieźle mnie takie wątki jak Twój zagrzewają do działania. I kafelkuję, fuguję i nie mogę spać przez to.

illusjon
13-12-2012, 13:08
No więc po waszych uwagach odnośnie podłogi, posiedziałam jeszcze i pozastanawiałam się i zmieniłam dekor na inny. :rolleyes:

154190154191

Pomyślałam, że będzie ciekawe zestawienie - złotawy dekor do uchwytów w starym srebrze. :)

A dostawca jak już oswoiłam się ze zmianą powiedział mi, że podłoga (całość) będzie z nowymi dekorami o 50% droższa. :bash:

No myślałam, że mnie rozniesie. Mąż i tak kręcił nosem na cenę. A tu taki szok. W dodatku M jest za granicą... 154192

Dostawca mi mówi, że do 14:00 musi znać odpowiedź, bo ostatnie zamówienie do Hiszpanii w tym roku wysyłają, a ja nie mogę się do M dodzwonić...
Ratunku... Niech mnie ktoś przytuli, bo nie zdzierżę... :mad:

W końcu dodzwoniłam się. Małżonek zachwycony nie był, nawet zapowiedział, że zacznie kraść ,ale w końcu sam z siebie powiedział, że jak ma być lepiej to już trudno, przełknie tę żabę. :jawdrop:

Nawet nie bardzo naciskałam, bo sama już czułam, że nie jest dobrze… :oops:

Koniec końców będzie tak:

154193

illusjon
13-12-2012, 13:13
Czesc Illusjon :)
Nieźle mnie takie wątki jak Twój zagrzewają do działania. I kafelkuję, fuguję i nie mogę spać przez to.

Doskonale Cię rozumiem.
Nie mogę zasnąć, a jak zasnę to gadam z ekipą, albo sama kładę kafelki, coś mi odpada, pęka, brakuje mi na koniec 2 lub 3, nie mam skąd zamówić...

Horror... :bash:

Drop_Inn
13-12-2012, 13:40
Moim zdaniem korzystniej :yes: Ten wzór jest znacznie lżejszy :)

illusjon
13-12-2012, 13:42
Moim zdaniem korzystniej :yes: Ten wzór jest znacznie lżejszy :)

Dzięki kochana, bo chyba bym się zapłakała, gdyby się okazało, że tyle kasy wydam i będzie gorzej. ;)

Mam nadzieję, że w realu nie będę mogła się na nią napatrzeć.... :rolleyes:

nihiru
13-12-2012, 14:07
Ja też mam nadzieję, bo mnie z kolei bardziej się podobał tamten wzór :lol2:

illusjon
13-12-2012, 19:04
Przez Was dziewczyny zaraz zrobie pół kuchni w wersji 1 i pół w wersji 2, tylko pytanie, którą wersję dać od okna, a którą na wejściu do kuchni... 154253

illusjon
13-12-2012, 19:55
Ściany w łazience nadal sie kładą... 154264

154265154266154267154268

Agii7
13-12-2012, 20:00
Ja tu na forum raczej podglądacz jestem ale musze zabrac glos. Droga illusjon, rób tak jak ci serducho podpowiada.Do tej pory zafundowalas nam kilka gustownych smaczkow ktore SAMA wybralas zanim zalozylaś wątek. Mam wrazenie ze coraz bardziej polegasz na opinii dziewczyn z forum a nie na wlasnym guście. Pamiętaj ze to Ty tam bedziesz mieszkać !!!
Gorąco pozdrawiam i trzymam kciukasy ;)

yokasta
13-12-2012, 20:06
Agii, brawo. Pomyślałam to samo :).

illusjon
13-12-2012, 21:05
Agii7 i Yokasta,

Tak to jest duży problem.
Zresztą o tym była juz ożywiona dyskusja u Nihiru, że z tym inspirowaniem się i radzeniem to jest fajna rzecz, ale też ogromna pułapka.

Chyba będę musiała częściej zaglądać do własnych notatek i rysunków, bo mogę się pogubić.

154278154279

Ze ścianami w kuchni i podłogą miałam od poczatku straszną biedę, bo nic mi się nie podobało. ;)

Nawet nie potrafię powiedzieć w ilu miejscach byłam… 154280

Mąż miał mnie już serdecznie dosyć i chyba myślał, ze stosuję metodę „zmęczenia materiału”, żeby wyszarpać z budżetu, którego on pilnuje więcej kasy. Koniec końców faktycznie tak wyszło i mógłby tak sądzić, ale ja już też byłam zmęczona, zaczynało mi być wszystko jedno, bo albo nic ciekawego albo horrendalnie drogie.

Ten dekor, który koniec końców kupiłam od początku bardziej podobał się mężowi, ja wybrałam ten bardziej wyraźny (w co jak już wiecie zwątpiłam) i jest to już nie do odkręcenia…

Zresztą obie podłogi w równym stopniu podobają mi się, tyle, ze pierwsza była bardziej miejsko-wiejska, taka domowa a ta druga taka bardzie pałacowa i chyba przeznaczona do większych powierzchni, niż moja kuchnia. Za to jest bardzo delikatna i elegancka.

Oczywiście największym krytykiem jest syn, który niby się nie zna, nie chce doradzać, jemu ten styl nie pasuje i generalnie „mamuś, robicie to przecież dla siebie”… , żeby na koniec dnia wyskoczyć z komentarzem „ładna Dynastia”… I miej tu człowiecze dzieci… :mad:


154288154289

Beauty
13-12-2012, 21:17
Przepraszam ,zajrzałam tzlko na chwilke ,ale wydaje mi się ,że masz dylemat z płytkami .Jeżeli mamy glosować to ja jestem za wersją pierwszą ,,,druga jest jak dla mnie nazbyt" pałacowa"

Drop_Inn
13-12-2012, 21:30
Mnie się podobają drugie, bo lepiej zgrywają się z otoczką. Jeśli brązowe miałyby być dokładnie w tym towarzystwie co na wizu, to wydają mi się wklejone trochę tak... od czapy. No, ale może to właśnie kwestia wizu - wspominałaś, że nie oddaje idealnie zamysłu :rolleyes:

A! I czy ja dobrze zrozumiałam, że płytki już zamówione, czy dopiero się zastanawiasz?

illusjon
13-12-2012, 21:47
Zamówione i to cudem, bo fabryka strajkuje i wszystkie sklepy (stacjonarne i internetowe) dawały terminy dostawy pod koniec stycznia, a babeczka ze sklepu planetadom.pl nie wiem jak załatwiła mi na 3-4 stycznia 154318

154317

Mnie się podobają obie opcje. Ta druga na wizualizacji producenta jest faktycznie pałacowa, ale ja ją widziałam na "żywo" i jest bardzo delikatna. Wszystko chyba zależy od otoczenia w jakim się znajduje.

Mam taką nadzieję... 154319

illusjon
13-12-2012, 23:14
Uciekam, bo na oczy nie widzę, a rano do kieratu... 154349

vesila
13-12-2012, 23:35
Hej
ależ pięknie te mugaty u ciebie wyglądają, kiedyś sie wkurzę to w swojej łazience wszystkie granatowe stłukę i położę białe:rolleyes: nie wiem co mnie nawiedziło...........
podłoga w kuchni zapowiada sie cudnie:yes:
i jak tam z klamkami?
kiedyś też przysadziłam sie do tych Riccardo, ale cena:sick: luby dał limit max 50 zeta za sztukę i szukałam klamek chyba z pól roku:bash:

agawi74
14-12-2012, 00:14
Heyka,

zmiana podłogowa na ogromną korzyść i jeszcze jak nie będzie widoczna z salonu to super.
Mugaty, mugaty, hmm ja szczerze akurat za nimi nie przepadam, ale jak dojdzie cała reszta to łazienka będzie apetyczna:rolleyes:
Trzymam kciuki:)

illusjon
14-12-2012, 10:23
Hej
ależ pięknie te mugaty u ciebie wyglądają, kiedyś sie wkurzę to w swojej łazience wszystkie granatowe stłukę i położę białe:rolleyes: nie wiem co mnie nawiedziło...........
podłoga w kuchni zapowiada sie cudnie:yes:
i jak tam z klamkami?
kiedyś też przysadziłam sie do tych Riccardo, ale cena:sick: luby dał limit max 50 zeta za sztukę i szukałam klamek chyba z pól roku:bash:

vesila

Ja o Riccardo już zapomniałam, nie ma dla nich nadziei... :-x

Teraz z jedną z koleżanek z forum zasadzamy się na klamki z UK. Chcemy po świętach je wspólnie zamówić. Muszę tylko je pokazać mężowi,żeby wyraził opinię, bo z ceny (on pilnuje budżetu) będzie zadowolony :rolleyes:

154387

illusjon
14-12-2012, 10:32
Heyka,

zmiana podłogowa na ogromną korzyść i jeszcze jak nie będzie widoczna z salonu to super.
Mugaty, mugaty, hmm ja szczerze akurat za nimi nie przepadam, ale jak dojdzie cała reszta to łazienka będzie apetyczna:rolleyes:
Trzymam kciuki:)

Dzięki Agawi74.

Miło usłyszeć pochwałę lub konstruktywną krytykę. Ja, tak jak pewnie większość forumowiczek wszystko planuję i dobieram sama.

Małżonek dopiero jak ma końcowy efekt przed sobą potrafi powiedzieć, czy coś mu się podoba czy nie. To straszne obciążenie, wiedząc jakie pieniądze na ten remont idą słyszeć, że „w kwestii urządzania mieszkania, mam do ciebie pełne zaufanie lub na pewno lepiej bym tego nie zrobił…” ;)

illusjon
14-12-2012, 14:35
Mam sufit w kuchni.. :wiggle:

154459154460

vesila
14-12-2012, 19:45
no, sufit niczego sobie, całkiem ,całkiem se wygląda:p:lol2:

u nas też pilnuje budżetu małżonek, ale kiepsko mu to idzie, chciał dom wykończyć za 150K:rolleyes: a tu już prawie drugie tyle poszło i końca nie widać:bash:

illusjon
14-12-2012, 19:49
U nas budżet przekroczony został o 30% i będzie chyba tego jeszcze więcej. Dlatego muszę każdą rzecz teraz oglądać 1001 x pod światło... Krzysiek musi mieć pewność, że sprawdziłam każdą opcję, ewentualność i porównałam ceny we wszystkich dostępnych i niedostępnych mi sklepach.

illusjon
14-12-2012, 21:32
Gdzie nie wejdę wszyscy planują przeprowadzkę przed świętami, parapetówki połączone z sylwestrem...

154512 :wiggle: 154513154514154515

Ja też tak chcę, a tymczasem modlę się, żeby na Wielkanoc zdążyć... 154516

Nesska
14-12-2012, 21:55
Hej w jakim programie robisz wizki????

Nesska
14-12-2012, 21:57
Gdzie nie wejdę wszyscy planują przeprowadzkę przed świętami, parapetówki połączone z sylwestrem...

154512 :wiggle: 154513154514154515

Ja też tak chcę, a tymczasem modlę się, żeby na Wielkanoc zdążyć... 154516

Ja bym nie chciała się przeprowadzać przed samymi świętami....dla mnie to za duży stres i za duże wyzwanie to nie na moje nerwy :no:

dorkaS
14-12-2012, 21:57
Ha, a ja siedzę i dumam, czy kiedykolwiek zamieszkam w moim wymarzonym domu. Po całym tygodniu zmęczenie daje znać o sobie :) A tak swoją drogą, co prawda już po ptakach, ale obydwie podłogi w kuchni podobały mi się! :)

illusjon
14-12-2012, 22:21
Hej w jakim programie robisz wizki????

Znalazłam je na str. http://emoty.blox.pl/html

Nesska
15-12-2012, 08:04
Zle mnie zrozumiałaś :no: :p Chodzi mi o to w jakim programie robisz wizualizacje :)

mugatka
15-12-2012, 17:44
Cześć Illusjon :) chciałam się przywitać na Twoim wątku :)
Lepiej późno niż wcale, dobrze że to dopiero 12 stron :)
Przeczytałam pobieżnie, pooglądałam inspiracje, zobaczyłam nawet dwa swoje zdjęcia :)
Od dziś kibicuje :) mugaty kocham czekam więc z niecierpliwością na finał łazienek :)

illusjon
16-12-2012, 13:06
Zle mnie zrozumiałaś :no: :p Chodzi mi o to w jakim programie robisz wizualizacje :)

Wstyd się przyznać...
Kupiłam jakieś 2 programy projektowe (strasznie prościutkie) i ze 2 ściagnełam z sieci, ale nie mam czasu ich rozkminić, więc... wszystko łącznie z pomysłami na meble robię w Paintcie... :(

Nesska
16-12-2012, 13:14
Noooo takie projekty w paintcie..... Nieźle nieźle.....:D

illusjon
16-12-2012, 13:17
Cześć Illusjon :) chciałam się przywitać na Twoim wątku :)
Lepiej późno niż wcale, dobrze że to dopiero 12 stron :)
Przeczytałam pobieżnie, pooglądałam inspiracje, zobaczyłam nawet dwa swoje zdjęcia :)
Od dziś kibicuje :) mugaty kocham czekam więc z niecierpliwością na finał łazienek :)

Mugatka,

Strasznie się cieszę i zapraszam serdecznie. Nie chciałabym nikogo obrazić, ale z Twoich odwiedzin cieszę się szczególnie!

Przyznam się, że gdy zrodził się nam pomysł w głowach, żeby kupić nowe mieszkanie i zaczęłam szukać pomysłów na jego urządzenie, a właściwie wizualizacji własnych pomysłów w sieci i w sklepach.

Wtedy to odkryłam mugaty.

Zaczęłam więc sprawdzać ich ceny w sklepach internetowych i w ten sposób trafiłam na forum na Twój wątek.

Nie znałam wcześniej forum muratora, nigdy właściwie nie uczestniczyłam w tego typu społecznościach.

Od Ciebie więc się wszystko zaczęło.

Forum zaczęło mnie wciągać coraz bardziej i nawet nie ze względu na inspiracje, bo mam wlany katalog i kajet z pomysłami, ale zainteresowały mnie koleje losów i ewolucje w dojrzewaniu poszczególnych forumowiczów do efektów końcowych.

Mogę cię nazwać Matką Krzestną mojego wątku. I co? :lol2:

illusjon
16-12-2012, 13:19
Noooo takie projekty w paintcie..... Nieźle nieźle.....:D

Jestem mistrzem Painta.

Moi koledzy graficy uważają że ich wkręcam, a ja w paicie jednemu z nich zmieniłam kolor oczu i zlikwidowałam zmarszczki,,, meble to pikuś :)

illusjon
16-12-2012, 13:22
Ha, a ja siedzę i dumam, czy kiedykolwiek zamieszkam w moim wymarzonym domu. Po całym tygodniu zmęczenie daje znać o sobie :) A tak swoją drogą, co prawda już po ptakach, ale obydwie podłogi w kuchni podobały mi się! :)

Mnie też podobały się obie, ale skoro mężowi podoba się bardziej ta w koła, a rzadko wypowiada się na temat upodobań, to fajnie, że będzie miał swój wkład w wystrój :lol2:

Siner
16-12-2012, 13:27
i Ja macham i Ja Cie przeleciałam ;)

Ilu... gdzie to wasze m ?

W Wawie ,to wiem ....ale jaka dzielnica ?

illusjon
16-12-2012, 17:56
i Ja macham i Ja Cie przeleciałam ;)

Ilu... gdzie to wasze m ?

W Wawie ,to wiem ....ale jaka dzielnica ?

Kochana Siner, więc jest tak:

To jest mieszkanie, a nie dom, bo my z mężem mieszczuchy straszne jesteśmy i do domu się nie nadajemy, chociaż jak oglądam projekty dziewczyn, to mi żal, że brak mi tych ciągot i chęci posiadania własnej chałupki...

Jest nas 2+2 - my dwoje i dwa koty, bo syn już pełnoletni (23 lata) mieszka sam. 154840

Nowe mieszkanie ma 4 pokoje i jest na Żoliborzu (Sady Żoliborskie).

Obecnie też mamy 4 pokoje tyle, że mieszkanie 2-poziomowe i na górze są skosy (w byłym pokoju syna) i nie da się tam zrobić porządnych szaf ani regałów (skosy b. niskie).

W dodatku w naszym bloku nie ma windy, a nam się coraz mniej chce wnosić z garażu zakupy na ostatnie piętro. Na dole zaś powodowana jakimś szaleństwem 6 lat temu zafundowałam sobie ogromna otwartą przestrzeń (salon + kuchnia + przedpokój) i nie ma gdzie szaf postawić.

Małżonek jest „kolekcjonerem” – ma obecnie ponad 17 tys. katalogów samochodowych i ok. 250 samochodzików w skali 1:43 (popularne resorki, tylko bardzo starannie wykonane). Oboje mamy masę książek (z których część stoi już na podłodze). W nowym mieszkaniu M będzie miał swój pokój z szafami na katalogi i przeszklonymi i podświetlanymi witrynami na samochody, a ja będę miała bibliotekę, tylko większą niż ta co teraz i wreszcie książki nie będą leżały w stosach na podłodze. No i szafa w przedpokoju 6- drzwiowa na muzykę i filmy (tych też mamy od groma, bo mąż jest przeciwnikiem ściągania z sieci….).

Ja z mężem chyba chorujemy na ZBIERACTWO. ;)

No i miejsce w szafie na kuwety kocie (2 sierściuchy). 154841154842

No wiadomo dużym plusem jest to, że to nowy blok (teraz mieszkamy w takim z 1999, niby też nie stary…), blisko wszystkiego, no i że będzie winda.

To ma być takie nasze już najostatniejsze mieszkanie, ale pierwsze urządzone od początku do końca tak jak chcemy (obecne jest z rynku wtórnego).

Dorze, że raczej rozwojowi już nie jesteśmy ... :spam: :lol2:

Kamilcia
16-12-2012, 19:53
rzeczywiście - nieźli z Was zbieracze :) ale jak to mówią - człowiek bez pasji to pół człowieka... i to nudne pół )

a ja myslałam, że moje scrapowe "przyda się " to duzo jest ;)

illusjon
16-12-2012, 20:16
My bardzo lubimy ludzi, ale czasami tak dożo ludzi, a tak mało nas, że lubimy sami posiedzieć w domu i film obejrzeć :D

Czasami oglądamy nowy film żeby potem odbyć nad nim sąd "zostawić czy do kosza?", a czasami stary o którym od razu wiadomo, że oglądany jest nie pierwszy i nie ostatni raz, a czasami odmóżdżacz pt. "Wędrówki z dinozaurami" , gdzie starsza Ziuta (kocica, lat osiem) czeka na odcinek o pterodaktylach, ogląda go pilnie, a na samym końcu, gdy pterodaktyl odlatuje w siną dal, ona tradycyjnie wchodzi za telewizor i go szuka...

Ale do pełni szczęścia brakuje mi właśnie mieszkania urządzonego na "nasze podobieństwo" :)

illusjon
16-12-2012, 23:51
Idę spać... Pa pa 154933

Siner
17-12-2012, 21:44
Reasumując :

Pozdrów męża bo to chyba wspaniały facet :)
Pędzisz, jak torpeda. Po co Ci dziennik ? No chyba nie po to, żeby pytać o radę - sama dokonujesz świetnych wyborów :)
Jesteśmy sąsiadkami - Ty Tarchomin - Ja Bródno
Piszesz Sady Żoliborskie - myślałam, że Mokotów
Porzuciłaś 23 letnie dziecko ? Wstrętna ;)

Tak trzymaj !
Anka
Anka

illusjon
17-12-2012, 21:56
Porzuciliśmy siebie nawzajem :)

On też na Tarchominie mieszka.

U mnie w rodzinie to zwyczaj - 19-20 lat i siup na głęboką wodę :)

I jak historia uczy już 5?, 6? pokolenie doskonale sobie radzi :lol2:

Kończymy studia będąc już poza domem, usamodzielniamy się, nie ma syndromu pępowiny, ani porzuconego gniazda, bo dziecko do 30-stki z mamusią i tatusiem pomieszkuje.

Rodzice w mojej rodzinie, w każdym pokoleniu są na tyle młodzi (lub wcześnie "opuszczeni"), że mogą jeszcze wszystko (no prawie!), a nie tylko czekać na wnuki :yes:

A ja cenię tradycje :lol2: :wave: :rotfl:

Mąż JEST wspaniały 155132

Siner
17-12-2012, 23:51
Proszę, mi tu mąłżonka szanownego do kompa zawołać i pokazać mu to co napisane poniżej :

Drogi Panie Ilusjon !

Jest Pan świetnym facetem. Skąd to wiem ? Po ilości ,wsadzonych w mieszkanie pieniędzy. Wiem, że to nie z miłości do kafelków czy umywalek, ale do Ani.
Czy dopuszcza Pan myśl o poligamii ? :rolleyes:

Pozdrawiam - również Anka

illusjon
18-12-2012, 08:56
Powtórzę co do słowa :) :lol2:

jo@nna
18-12-2012, 09:27
Witam , nie chcę przerywać tak romantycznej atmosfery :)

Ale chciałam zapytać o ten piękny stół eklektyczny który planujesz.
To gotowy produkt , można gdzieś go nabyć ?

Ilusjon dałaś mi do myślenia mój Syn ma 20 lat i wijemy mu super wygodne gniazdko w nowym domu ;)
wręcz apartamencik na(poza gościnnym pokojem) całej górze .
A może powinniśmy go zostawić w bloku , samodzielnie ?
Ale sponsorujecie Syna bo pewnie jeszcze studiuje ?

My całe życie w bloku ale na ''stare lata'' zamarzył mi się domek ale w mieście wśród ludzi ;)

illusjon
18-12-2012, 10:06
Witam , nie chcę przerywać tak romantycznej atmosfery :)

Ale chciałam zapytać o ten piękny stół eklektyczny który planujesz.
To gotowy produkt , można gdzieś go nabyć ?

Ilusjon dałaś mi do myślenia mój Syn ma 20 lat i wijemy mu super wygodne gniazdko w nowym domu ;)
wręcz apartamencik na(poza gościnnym pokojem) całej górze .
A może powinniśmy go zostawić w bloku , samodzielnie ?
Ale sponsorujecie Syna bo pewnie jeszcze studiuje ?

My całe życie w bloku ale na ''stare lata'' zamarzył mi się domek ale w mieście wśród ludzi ;)



Joasiu, odpisałam Ci na priva.

Pozdrawiam,

Anka

jo@nna
18-12-2012, 10:33
Dziękuję :)

illusjon
18-12-2012, 10:44
Dziękuję :)

Nie ma za co 155196

illusjon
18-12-2012, 13:47
Przyjechał prysznic :lol2:

Będzie wyglądał tak:

155232

:lol2: