PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie stropu pod poddaszem (tymczasowo nieużytkowym)



misiupl
21-11-2012, 13:39
Witam,
budujemy dom z poddaszem użytkowym w projekcie. Tymczasowo (kilka lat) chcemy wyłączyć górę z użytkowania i wykończenia.
Strop żelbet ok 200mkw gr 18cm, na to izolacja (w projekcie tylko 3-4cm akustycznej). Dalej dach docieplony wełną (w projekcie 18cm + 10cm).
W tej chwili mam SSO. Za wiele miejsca na docieplenie stropu nie mam, bo już są zrobione ścianki działowe na poddaszu i ich nadproża.
Przy stanie obecnym powinno zmieścić się 8cm styropianu na stropie + wylewka. Czy jest sens kombinować i dawać więcej styropianu na strop czy to wystarczy i przy docieplonym dachu straty ciepła z ogrzewanego parteru nie będą aż tak duże?

uff mam nadzieję, że napisałem zrozumiale :)

pozdrawiam
Michał

beton44
21-11-2012, 15:19
Ale ty kombinujesz...

wełnę która ma być w połaci dachu na strop i zapomnieć do czasu wznowienia inwestycji...

cruz
26-11-2012, 20:14
Ale ty kombinujesz...

wełnę która ma być w połaci dachu na strop i zapomnieć do czasu wznowienia inwestycji...

Taaa Od kiedy to wełna położona na stropie ma lepsze parametry od położonego styropianu.
Są mądre wątki o ociepleniu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196927-Ocieplenia-robione-DOBRZE

misiupl
26-11-2012, 20:42
beton44 myślę, że miał na myśli, i dobrze, żeby wełnę co ma finalnie iść na docieplenie dachu, tymczasowo położyć na stropie.