PDA

Zobacz pełną wersję : UNILUX - ktoś montował u siebie w domu te okna?



elcukro
23-11-2012, 21:06
Witam,

jestem na etapie wyboru okien. Interesują mnie drewniane lub aluminium-drewno. Ktoś polecił mi Unilux (alu-drewno) http://www.unilux.de/
Wiem*że to niemiecka firma - ale u nas pewnie też mamy porządnych producentów okien. Czy ktoś ma pojęcie, jaki przedział cenowy reprezentują te okna oraz jakiej jakości można się po tym producencie spodziewać?

Jeśli ktoś przechodził ścieżkę wyboru okie alu-drewno, proszę również o Wasze sugestie, z którymi producentami współpracowało Wam się najlepiej i z których okien byliście (i z których nie byliście!) zadowoleni.

Pozdrawiam

Charlie
24-11-2012, 11:27
Śmignij zapytanie do łódzkiego producenta - www.aries-okna.pl
Fabryka znajduje się przy Maratońskiej 162 w Łodzi.
Mam ich okna od paru lat - bez zarzutu.

MMichal
24-11-2012, 12:30
Witam

ja mogę jedynie powiedzieć o Fasadzie ze Słupska, widziałem, chłopacy zamontowali było - dobrze - niestety dwa montaże w ostatnich 6-7 tygodniach więc o funkcjonowaniu za wiele nie można powiedzieć, były pewne drobne uchybienia ale po poprawkach klienci bardzo zadowoleni.

Oba wykonane sosna + nakładka alu w kolorze antracyt, kolejnego klienta będzie trzeba przekonać na twardsze drewienko :)

Pozdrawiam

elcukro
25-11-2012, 11:38
Śmignij zapytanie do łódzkiego producenta - www.aries-okna.pl
Fabryka znajduje się przy Maratońskiej 162 w Łodzi.
Mam ich okna od paru lat - bez zarzutu.

Dzięki Charlie. Z ciekawości - jakie okna wziąłeś? Szukam dobrych drewnianych lub drewanianych z aluminium.

Charlie
25-11-2012, 11:47
Dzięki Charlie. Z ciekawości - jakie okna wziąłeś? Szukam dobrych drewnianych lub drewanianych z aluminium.

Drewniane - profil 78 mm, drewno meranti, szyba U=0,7 + ciepła ramka w kolorze białym,, kolor biały w pełni kryjący fakturę drewna, ukucia Roto.
W drzwiach werandowych kazałem zamontować tzw. "pochwyt palacza" - czyli wychodzę na werandę puścić dymka ( w domu nie pali się ) i zamykam od zewnątrz drzwi bezklamkowo.
Robią też z drewniano-aluminiowe ale nie potrzebne mi są takie okna bo mieszkam na Nowym Złotnie gdzie jest chyba naczystsze powietrze w Łodzi :)

elcukro
25-11-2012, 12:20
Witam

ja mogę jedynie powiedzieć o Fasadzie ze Słupska, widziałem, chłopacy zamontowali było - dobrze - niestety dwa montaże w ostatnich 6-7 tygodniach więc o funkcjonowaniu za wiele nie można powiedzieć, były pewne drobne uchybienia ale po poprawkach klienci bardzo zadowoleni.

Oba wykonane sosna + nakładka alu w kolorze antracyt, kolejnego klienta będzie trzeba przekonać na twardsze drewienko :)

Pozdrawiam

Co sugerujesz - mahoń, olcha czy dąb? Sosna zdecydowanie za miękka?

elcukro
25-11-2012, 12:23
Drewniane - profil 78 mm, drewno meranti, szyba U=0,7 + ciepła ramka w kolorze białym,, kolor biały w pełni kryjący fakturę drewna, ukucia Roto.
W drzwiach werandowych kazałem zamontować tzw. "pochwyt palacza" - czyli wychodzę na werandę puścić dymka ( w domu nie pali się ) i zamykam od zewnątrz drzwi bezklamkowo.
Robią też z drewniano-aluminiowe ale nie potrzebne mi są takie okna bo mieszkam na Nowym Złotnie gdzie jest chyba naczystsze powietrze w Łodzi :)

Ja buduję na wiskitnie, ale nie chcę co 5 lat odświeżać okien od zewnątrz. Z tą wytrzymałością drewno versus drewno+alu to chyba nie zależy od powietrza - generalnie warunki atmosferyczne i słońce powodują, że lakier blaknie i zaczyna się łuszczyć na zewnętrznej stronie.

Z ciekawości - jak wracasz z tego "dymka" z werandy do domu? :))

Pozdrawiam

Charlie
25-11-2012, 12:37
...
Z ciekawości - jak wracasz z tego "dymka" z werandy do domu? :))

Pozdrawiam

skrzydło drzwi nie zamyka się w tradycyjny sposób poprzez przekręcenie klamki. Domontowany jest element klik-klak. Jak mocniej pociągniesz to się otwiera.

jedno z okien ma już chyba 5 lat ( wymieniam plastiki na drewno etapami - jak padnie kolejny plastik to wymiana. Jeszcze jedno zostało, w kuchni ale tu każę zastosować okno 92 mm z szybą 0,5 ) i nic się nie łuszczy. I to od południowej strony. Dużo zależy od jakości farby.

MMichal
25-11-2012, 17:03
Witam


Co sugerujesz - mahoń, olcha czy dąb? Sosna zdecydowanie za miękka?

nie jestem specjalistą od drewna, to o czym pisze to moje odczucia i doświadczenia,dla siebie bym zakupił dąb (ale wiadomo to jednak chyba najdroższa opcja)

Pozdrawiam

finlandia
25-11-2012, 19:36
olcha na oknach? Ludowa mądrość mówi, że to drewno to tylko na sztachety..
Jeśli ktoś chce bić rekordy w osiąganiu najlepszego U to z założenia im bardziej miękkie drewno to cieplejsze. Czyli plus dla sosny. Pod względem trwałości jednak dąb. Sprzątam trochę stare podwórko i różne deski lądują na mojej pile - dąb trzyma się zawsze sto razy lepiej niż drewno iglaste - mimo iż deska leży na zewnątrz, to "trzyma się kupy" Z resztą - jako dziecko wkopałem dzisiątki słupków z drewna. Dębowe stoją do dziś.
A to malowanie za 5 lat? Dziś ludzie przychodzą nie wcześniej niż po 8-10 latach. Na "swoich" 7letnich oknach sosnowych nie widzę śladu starzenia. Ale co tam praktyka, jak ostania klientka wyczytała w internecie, że trzeba je malować po dwóch latach..

Charlie
25-11-2012, 19:48
..... Ale co tam praktyka, jak ostania klientka wyczytała w internecie, że trzeba je malować po dwóch latach..
Kiepsko zrobione okna drewniane tak mają - Finlandia.

finlandia
25-11-2012, 19:59
Mam tego farta, że nie widuję takich. To niestety norma - tak jak każde kiepskie okno szybko "pada"

Agaq
27-02-2017, 17:00
Okna są super można je kupić :spam: