PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby (typy) montażu okien - dyskusja. TYLKO dla branży!



tenobcy
24-11-2012, 20:04
j.w.

IVO333
24-11-2012, 21:30
Najlepiej to montować tak żeby było dobrze.

T12345T
24-11-2012, 21:44
Nie mam pojęcia, czy jestem "z branży", czy też nie jestem, ale pozwolę sobie zabrać głos, bo ten wątek to niepoważna próba rozmowy o poważnych zagadnieniach w nieodpowiednim miejscu. Chętnych do dyskusji o montażu okien zapraszam do kontaktu ze mną i podjęcia w ten sposób poważnej pracy na rzecz powstania nowej (mam nadzieję, że bardziej kompletnej) instrukcji 421 Instytutu Techniki Budowlanej. Za moim pośrednictwem każdy z zainteresowanych może stać się konsultantem powstającego dokumentu, a jego sugestie zostaną poważnie rozważone ( o ile będą poważne i umotywowane).

A co do meritum wątku, istnieją tylko dwa "sposoby" montażu: Prawidłowy i Nieprawidłowy. Możliwości prawidłowego wykonania montażu jest tyle ile dostępnych materiałów, których można użyć przy budowie domu. Wykorzystanie jednego z nich pociąga za sobą konieczność skorzystania z kolejnych. A wszystko w poszanowaniu zasad wiedzy technicznej, wymagań przepisów techniczno-budowlanych oraz wymagań obiektowych. Wariantów jest bez liku! Ich opisywanie mija się sensem, przynajmniej w tym miejscu i czasie.

Charlie
24-11-2012, 22:47
Tytuł wątku o`k tylko od czego tu zacząć :)
Może ja zagaję.

Uważam, że bardzo dobrą metodą jest montaż na jak najmniejszą ilość piany. Czyli odległość między ościeżnicą a ościeżem jak najmniejsza, Dylatacja max. 1 cm..
Oczywiście na tzw, zero to błąd !!!

finlandia
25-11-2012, 16:20
Chyba nie widziałeś otworów na budowach, gdzie 1cm odchyłku jest niemal normą..

MMichal
25-11-2012, 16:43
Witam


Tytuł wątku o`k tylko od czego tu zacząć :)
Może ja zagaję.

Uważam, że bardzo dobrą metodą jest montaż na jak najmniejszą ilość piany. Czyli odległość między ościeżnicą a ościeżem jak najmniejsza, Dylatacja max. 1 cm..
Oczywiście na tzw, zero to błąd !!!

no tak IDEAŁ :) jeżeli tak wyglądają otwory względem okien to pianki nie stosuje się wcale, dajesz taśmę 3 w 1 i po sprawie, rozwiązanie znane i sprawdzone, w naszych realiach budowlanych, jak napisał finlandia, raczej rzadko spotykane :)

Wypowiedz kolegi TESTA załatwia chyba kwestię tematu.

Pozdrawiam

tenobcy
25-11-2012, 17:33
Witam

Wypowiedz kolegi TESTA załatwia chyba kwestię tematu.

Pozdrawiam
Ideą założenia przeze mnie tego tematu była chęć uporządkowania dyskusji.

Przykład bałaganu tu:
http://http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209518-Które-okna-z-proponowanych-PILNE-opinie

Temat: Które okna z proponowanych ? PILNE opinie..
Efekt: dyskusja na temat co to jest lub czym nie jest "ciepły montaż" i czy tak się nazywać powinien :)
Wniosek: Pożytek dla pytającego średni, bo para fachowców poszła w gwizdek :)
Pozdro