PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję podobnego wkładu kominkowego. POMOCY !!!



transo
26-11-2012, 07:45
Witam.
Jestem na etapie poszukiwań wkładu kominkowego.
W oko wpadł mi jeden.
Poniżej jego zdjęcie w załączniku.

Jest to: Spartherm Varia 2LRh 4S 100cm - kosztuje około 15tyś zł.
podobny jest: Bef Optim V8 CP/CL - koszt około 11tyś

Niestety jestem w stanie wydać na wkład około 9-10 tyś.
I fachowcy odradzili mi polskich producentów.
Polecają : Spartherm, Bef'a oraz Brunner'a.
A moze ktoś z Was wie jaki dobry panoramiczny wkład o długości około 90-100cm kupie za kwotę około 10 tyś.
POMOCY !!!
Zwlekam z dalszą robotą, gdyż muszę własnie kominkiem ogrzać pomieszczenie.
A może też ktoś z Was ma dobrą, godną polecenia ekipę z okolic Gliwic.
Z góry wielkie, wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
Jacek

koktajl
26-11-2012, 08:13
Witam.
Jestem na etapie poszukiwań wkładu kominkowego.
W oko wpadł mi jeden.
Poniżej jego zdjęcie w załączniku.

Jest to: Spartherm Varia 2LRh 4S 100cm - kosztuje około 15tyś zł.
podobny jest: Bef Optim V8 CP/CL - koszt około 11tyś

Niestety jestem w stanie wydać na wkład około 9-10 tyś.
I fachowcy odradzili mi polskich producentów.
Polecają : Spartherm, Bef'a oraz Brunner'a.
A moze ktoś z Was wie jaki dobry panoramiczny wkład o długości około 90-100cm kupie za kwotę około 10 tyś.
POMOCY !!!
Zwlekam z dalszą robotą, gdyż muszę własnie kominkiem ogrzać pomieszczenie.
A może też ktoś z Was ma dobrą, godną polecenia ekipę z okolic Gliwic.
Z góry wielkie, wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
Jacek

hej
sama jestem własnie na etapie poszukiwania wkładu z tym, że nie narożnego a dwustronnego vis-a-vis. Z tego co wiem to Brunner będzie jeszcze droższy niż Spartherm więc chyba odpada. My zdecydowaliśmy się ostatecznie na kominek firmy Scan ( grupa należąca do Jotula) więc może spradż sobie własnie jeszcze scan i Jotul. Ogolnie nam nie odradzano polskich prodcentów (np powiedziano że Hajduk robi to samo co Spartherm i jeżeli chcemy kupić wkłąd otwierany nromalnie na bok to nie ma co przepłacać i można wziąść Hajduka jeśli natomiast chcemy gilotynę to Spartherm pod tym względem jest lepszy- czy to prawda niestety nie wiem). Niestety ja odrzuciłam m.in. polskich producentów ponieważ nie podoba mi się wykończenie tych wkładów. Nawet odrzuciłam Spartherma otwieranego na bok bo tez mi się nie podobał. Na pewno będzie ciężko znaleźć Ci kominek narożny zagraniczneg producenta (Spartherm akurat produkuje w Polsce:)) w takiej cenie. Czy to akurat musi być narożny? Albo czy naprawdę nie może być polski? Może warto pojechać w parę innych miejsc. W Rybniku jest firma Kris (podobno mają dobre opinie), może pojedziesz też do Bielska- Białej?( mają tak flagowy sklep Jotula,oprócz tego jest jeszcze kilku dystrybutorów kominków-Systemy Kominkowe jak się nie mylę). W Żorach jest Paw-Pol -na miejscu mają całkiem duży wybór i potrafili rzeczowo odpowiedź na nasze pytania (paw-pol jest jeszcze chyba w tarnowskich górach i sosnowcu). Jak cos wybierzesz to daj znać:)

eniu
26-11-2012, 08:15
Ogrzewanie takim wkładem budowy, a ściślej, oddanie go w ręce budowlańców to spore ryzyko. Lepiej kupić wkład za 999 zł w supermarkecie , po budowie oddać go biednym. Remont wkładu jaki Cie interesuje, może być dużo droższy.

koktajl
26-11-2012, 08:24
Ogrzewanie takim wkładem budowy, a ściślej, oddanie go w ręce budowlańców to spore ryzyko. Lepiej kupić wkład za 999 zł w supermarkecie , po budowie oddać go biednym. Remont wkładu jaki Cie interesuje, może być dużo droższy.

ale z tego co wiem to nie takie pytanie zadał przedmówca- jeśli będzie sobie sam w nim palił to może jednak nie będzie nadawał się na śmietnik co?;)

transo
26-11-2012, 08:31
hej
sama jestem własnie na etapie poszukiwania wkładu z tym, że nie narożnego a dwustronnego vis-a-vis. Z tego co wiem to Brunner będzie jeszcze droższy niż Spartherm więc chyba odpada. My zdecydowaliśmy się ostatecznie na kominek firmy Scan ( grupa należąca do Jotula) więc może spradż sobie własnie jeszcze scan i Jotul. Ogolnie nam nie odradzano polskich prodcentów (np powiedziano że Hajduk robi to samo co Spartherm i jeżeli chcemy kupić wkłąd otwierany nromalnie na bok to nie ma co przepłacać i można wziąść Hajduka jeśli natomiast chcemy gilotynę to Spartherm pod tym względem jest lepszy- czy to prawda niestety nie wiem). Niestety ja odrzuciłam m.in. polskich producentów ponieważ nie podoba mi się wykończenie tych wkładów. Nawet odrzuciłam Spartherma otwieranego na bok bo tez mi się nie podobał. Na pewno będzie ciężko znaleźć Ci kominek narożny zagraniczneg producenta (Spartherm akurat produkuje w Polsce:)) w takiej cenie. Czy to akurat musi być narożny? Albo czy naprawdę nie może być polski? Może warto pojechać w parę innych miejsc. W Rybniku jest firma Kris (podobno mają dobre opinie), może pojedziesz też do Bielska- Białej?( mają tak flagowy sklep Jotula,oprócz tego jest jeszcze kilku dystrybutorów kominków-Systemy Kominkowe jak się nie mylę). W Żorach jest Paw-Pol -na miejscu mają całkiem duży wybór i potrafili rzeczowo odpowiedź na nasze pytania (paw-pol jest jeszcze chyba w tarnowskich górach i sosnowcu). Jak cos wybierzesz to daj znać:)

To musi być narożny wkład.
Scan nie ma narożnych z tego co właśnie przeglądam, natomiast z Hajduka najdłuższy ma 67cm to troche za mało na mój projekt.
Skocze zaraz do Krisa zobaczyć co tam mają. Dzięki za odp.

margod
26-11-2012, 08:36
Ogrzewanie takim wkładem budowy, a ściślej, oddanie go w ręce budowlańców to spore ryzyko. Lepiej kupić wkład za 999 zł w supermarkecie , po budowie oddać go biednym. Remont wkładu jaki Cie interesuje, może być dużo droższy.
W ogóle ogrzewanie takim wielkim paleniskiem mało ekonomiczne jest. :D

transo
26-11-2012, 12:05
To może innaczej.
Polećcie mi jakiś wkład który będzie otwierany do góry, będzie miał około 90-100cm długości i będzie narożny z jednej szyby.