PDA

Zobacz pełną wersję : POZBUD - opinia



szelong
26-11-2012, 21:05
Przepraszam, że zakładam nowy temat, ale w zbiorczym (... jakie okna polecacie) nie uzyskałem odpowiedzi.
Na szybko:

1. Zweryfikowałem ceny Pozbudu pod swoje zestawienie stolarki, szału nie ma, ale podobno to okna z wyższej półki, które mają dobre parametry (to wiem z tego forum). Tak patrząc na okna ich cena jest co najmniej przyzwoita.

2. Chcąc zweryfikować, czy aby to na pewno okna z wyższej półki poszperałem u nich na stronie czy są jakieś polecenia i opinie, ale okna polecają tylko ich pracownicy :) http://pozbud-promocje.pl/. Nie do końca mnie to przekonało :)

Dlatego prośba o niezależną opinię - czy ktoś z Was korzystał z usług Pozbudu i może potwierdzić, że faktycznie okna dają radę?

szelong
27-11-2012, 19:52
Czas na podjęcie decyzji mi się kończy. Czy nikt z Was nie ma opinii o Pozbudzie? Na forum znalazłem tylko stare i były od przychylnych po dość mocno zniechęcające.

bwojtek
27-11-2012, 21:06
Dla mnie ta firma nie wnosi nic szczególnego. Przeciętna jakość, przeciętny produkt. Jeżeli cena jest satysfakcjonująca to nie jest to zły wybór. Na rynku są lepsi jakościowo i technologicznie, są też tańsi. Pierwotnie rozważałeś firmy U, S i D. Ja bym się skupił na pierwszych 2 z tej półki cenowej.

finlandia
27-11-2012, 21:15
O dziwo się z Tobą Wojtku zgadzam :) / fajnie tak podpiąć się pod czyjeś poglądy;)/
Szelong - pośpiech w tej chwili jest wskazany? Chcesz zamknąć budowę w tym roku? Pewnie już nie zdążysz z oknami.
Mam pytanie - a widziałeś te okna na żywo? Dotykałeś, macałeś, zamykałeś czy opierasz się tylko na wycenach z sieci? Czasem różnice widać na pierwszy rzut oka.

_FIX_
27-11-2012, 21:38
Pewnie chce zdążyć, bo "promocja" jest do końca miesiąca.

szelong
28-11-2012, 10:07
Dokładnie, promocja kończy się w piątek więc muszę złoży zamówienie bądź wrócić do wcześniejszych wersji firm.
Okna widziałem, dotykałem :) . Cena jest git, jakość jak na laika jest git, ale nie umiem tego profesjonalnie zweryfikować bo zawodowo jestem bardzo odległy produkcji okien. Stąd pytania i dzięki za informacje. Rozumiem, że od fachowców z branży.

Jeśli jest tutaj jakiś inwestor, osoba, która posiada te okna KILKA LAT będę wdzięczny za opinię.

stary
28-11-2012, 11:59
A ja uważam, że ich jakość jest lepsza niż U czy S :) a miałem przyjemność wstawiać czy zwłaszcza serwisować wielokrotnie z różnych powodów produkty wymienionych oraz niewymienionych firm.
Nie mam żadnych problemów (przynajmniej nie słyszałem ) z tzw. wynalazkami typu okna łukowe , PSK , czy HS-y, pierwsze montowałem jakieś 5 lat temu.

szelong
29-11-2012, 19:16
Dzięki za radę.

Jutro kończy się promocja Pozbudu. Szczerze mówiąc to myślałem, że jak tu wrzucę zapytanie to odstanę sporo opinii. Nic, muszę zmierzyć się z decyzją czy jutro podpisać zamówienie . Cena i produkt jest na tak, opinia pozostaje niezweryfikowana :)

Niemniej bardzo dziękuję tym, którzy zechcieli podzielić się swoim zdaniem na temat okien Pozbudu.

finlandia
29-11-2012, 19:30
Jakby dziesiątki użytkowników okien nie miały co robić, tylko zaglądać tu, bo a nuż ktoś pyta :D
Od dawna mówię, że branżowa formuła nie sprzyja wymianie doświadczeń między potencjalnymi Klientami...
Co by nie mówić, to Pozbud od paru lat wyraźnie wyrósł na jedego z liderów okien drewnianych, chociaż dużą część ich portfela to kontrakty budowlane . Nasza ocena tego nie zmieni - mamy swoje typy i sympatie - jedni są za, inni nie.

Stary dyplomatycznie nic nie wspomniał o promocji na ile jest rzeczywistą okazją.. ? Moim zdaniem czas promocji dopiero się zaczyna i nie ma przesłanek, by miało być inaczej.

Charlie
30-11-2012, 08:41
Lepsza/gorsza jakość okna drewnianego to co to znaczy ?
Po czym ją ma poznać Klient indywidualny ?

Charlie
30-11-2012, 08:44
Dzięki za radę.

Jutro kończy się promocja Pozbudu. Szczerze mówiąc to myślałem, że jak tu wrzucę zapytanie to odstanę sporo opinii. Nic, muszę zmierzyć się z decyzją czy jutro podpisać zamówienie . Cena i produkt jest na tak, opinia pozostaje niezweryfikowana :)

Niemniej bardzo dziękuję tym, którzy zechcieli podzielić się swoim zdaniem na temat okien Pozbudu.

Tak z ciekawości, jakie te okna drewniane chcesz kupić sobie. Matowe, półmat czy błyszczące ?
Z jakiego drewna ?
Lakier typu lazur czy nie lazur , dwukolorowe ( kolor pod podłogę i parapet + drzwi wewnętrzne a zzewnątrz pod elewację, bramę garażową, dachówkę, drzwi zewnętrzne ) czy nie, wygląd nowoczesny czy klasyczny a może zabytkowy ?
Okapnik z okładziną drewnianą w kolorze ramiaka czy "gołe" aluminium ?
Czy akceptujesz w oknie drewnianym uszczelki EPDM czy silikon ?

Odpowiedz sobie na te pytania ( najlepiej z żoną ) i dopiero wtedy "atakuj" sprzedawcę :) Z tak profesjonalnym stanowiskiem Klienta ( który WIE co chce kupić ) to aż chce się współpracować !

P.S znany był swego czasu tu na Forum przypadek Klienta, który z żoną się nie mógł w tych tematach dogadać przez 1/2 roku :) Prawie się rozwiedli.

szelong
03-12-2012, 16:00
Na powyższe pytania odpowiadam krótko - brązowe :) A od szczegółowej rozkinki jest Żona, z którą mogę sie dogadać. :)

ploplus
16-01-2013, 17:01
zastanawiam sie nad oknami z Pozbudu (do konca stycznia w standardowej cenie jest pakiet 3 szybowy o U=0,7W/m2K) albo Vidoku
wycena jest o 1000 zł korzystniejsza z Vidoku ale te 0,7 mnie przekonuje i sie chyba zdecyduje
czy w Pozbudzie byly promocje innego typu? mysle ze jeszcze moze luty beda promocje a pozniej okna moga drozec bo sie sezon bedzie zblizal..

Charlie
17-01-2013, 07:56
Sezonu w 2013 nie będzie na nic dobrego :(

ploplus
17-01-2013, 20:03
znajomy mi opowiadal ze pare lat temu nie bylo ruchu za bardzo to firmy nagle zaczely podnosic ceny "ze niby duzy zbyt" co poskutkowalo naglum zwiekszeniem popytu w obawie przed jeszcze wyzszymi cenami
wiec uwazam ze czy w budowlance cos sie bedzie dzialo czy nie to i tak konkurencja miedzy firmami bedzie polegala bardziej na gratisach (jak w moim przypadku szyba 0,7) niz obnizkach cen (nie wiem czy ludzie z branzy budowlanej sie ze mna zgodza); ja w kazdym razie staram sie juz dzis kupic czesc rzeczy w dobrej cenie (mam nadzieje ze nie bede zalowal za pare miesiecy)

finlandia
17-01-2013, 22:05
Raczej pozorowanych gratisach. Zauważ, że w listopadzie (kilka postów wyżej) Szelong też się dał skusić na tą właśnie kończącą się promocję.

wj1970
20-05-2019, 08:47
POZBUD nie polecam !!!!

1. Wątpliwa jakość produktu:
Przed 5 laty kupiłem stolarkę okienną firmy POZBUD w wersji dąb - niestety - mimo konserwacji środkami zalecanymi przez producenta w oknie balkonowym powłoka odchodzi całymi płatami. Okres gwarancji na powłoki wynosi 4 lata, zatem dla producenta to nie problem. Potencjalny nabywca powinien postawić sobie pytanie, czy warto inwestować w takie produkty i w własnej kieszeni pokrywać koszty napraw marnego produktu...???

2. Marny serwis:
Przed dwoma laty po zgłoszeniu reklamacyjnym naprawiono mi szprosy (wypełnienia drewniane) w drzwiach balkonowych, które uległy zawilgoceniu i uległy mocno widocznym przebarwieniom (na czarno); obecnie sytuacja się powtórzyła. Opinia producenta jest taka: gwarancję udzielmy dla nowego produktu, na elementy naprawiane gwarancji forma nie udziela …..cóż pozostaje Rzecznik Praw Konsumenta lub Sąd, ale czy o to chodzi ???

Proszę zatem dobrze przemyśleć decyzje zakupowe dotyczące okien i drzwi, by w przyszłości nie zmagać się z podobnymi problemami..

Ok**se
20-05-2019, 09:57
od 2012 ani jednego negatywnego wpisu a tu nagle jak filip z konopi pojawia się pierwszy post i to negatywny
Taaa… na pewno rozsądni tak jego treść odbiorą

Pomijając to co wyżej okna drewniane z racji materiału mają swoje przypadłości jak choćby wspomniane i należy brać to pod uwagę wybierając ten właśnie materiał

wj1970
29-05-2019, 12:12
Witam
Rozsądni - wbrew tezom przedmówcy - z pewnością zweryfikują rzetelność producenta oraz jakość oferowanych okien na różnorakich forach, prywatnych opiniach lub w inny sposób. W odróżnieniu jednak od przedmówcy - jak mniemam - dystrybutora rzeczonego producenta, nie kieruję się w swoich opiniach jakimkolwiek interesem, a jedynie rozczarowaniem co do jakości kupionych okien !!!!

Istotnie, oka drewniane mają swoją specyfikę, lecz "przypadłości" jak nazwał to przedmówca zmuszające kupującego do naprawy po 5-6 latach zainstalowanej stolarki (w moim przypadku szprosy już poprzednio wymieniane ponownie po 2 latach nadają się do wymiany) dyskwalifikują zakup takiego producenta !!!!
Na moim osiedlu 12 letnie drewniane okna innego producenta 430878430879u sąsiadów wyglądają bowiem bardzo dobrze, czego nie mogę powiedzieć o swoich......

Ok**se
29-05-2019, 12:58
przedmówca nie ma nic wspólnego z firmą Pozbud czy z jakimkolwiek producentem okien drewnianych - o czym zapewne byś się dowiedział dochodząc szczegółów
Przedmówca jak i większość z tubylców alergicznie reaguje na pierwszy post nowego użytkownika nie poparty czymkolwiek ( inna byłaby reakcja gdyby od razu zamieszczone zostały zdjęcia czego w dalszym ciągu nie ma gdyż te co widać to nie okna autora tylko sąsiada)
tyle