PDA

Zobacz pełną wersję : Wykładzina do pokoju, antyalergiczna. Czym się kierować?



Taj
01-12-2012, 19:23
Witam,

chce kupić wykładzinę do pokoju.

Jakimi powinienem kierować się kryteriami jeśli chodzi o rodzaj.

Ma być przede wszystkim antyalergiczna. Jaki materiał wybrać, aby miał chociaż trochę cech antyalergicznych?

Taj
02-12-2012, 13:27
To może chociaż pół alergiczna ;)

Kendra
03-12-2012, 07:22
Witaj. Jako alergik odradzam wykładziny i dywany :( Oczywiście przypuszczam, że chodzi o alergie na kurze, roztocza.. Przeniosłam sie z wykładzin i dywanów na zwykłe panele ( z jakimś tam małych chodnikiem) i musze powiedzieć że komfort oddychania (i samopoczucie) jest naprawdę odczuwalny. Nie duszę się, nie kicham, oczy mi nie łzawią. Niby mała zmiana ale podłogę ( np. panele) łatwo się przeciera, pozbywasz się kurzu od razu, a w wykładzienie zawsze to jednak zostanie, nawet przy najlepszej pielęgnacji.
Nie pisze tego, aby Cię zniechęcić do zakupu wykładziny - jednak tak sobie pozwoliłam wrzucić coś z mojego doświadczenia.
zdrowia życzę!

eveee
03-12-2012, 09:15
Taj, znalazłam artykuł, może się przyda: ARTYKUŁ (http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,505/Itemid,49/)

Sama nie jestem alergikiem, więc doświadczenie zerowe :)

Priscilla
06-12-2012, 11:04
Ja kupilam dzieciakom alergikom pcv. Tylko to nie sa juz takie pcv jak z lat 80. ;)
Sa na piance, cieple, nawet mile w dotyku (w porownaniu do golej podlogi bo oczywiscie z dywanem nie ma co ich porywnywac)

Ja jestem zachwycona. Odkurza sie doskonale, plamy sciera sie w mig, podloge robie codziennie na mokro i zajmuje mi to 3 min. Dzieciaki na niej szaleja. W pokoju jest cieplo. Polecam

Taj
15-04-2013, 10:23
Faktycznie wybrałbym panele, ale nie ma na to czasu. Dopiero przy gruntownym remoncie.
Przyjże się PVC i już czytam artykuł. Dzięki.