PDA

Zobacz pełną wersję : Rzetelny instalator systemu alarmowego ?



Yaa
04-12-2012, 07:14
Czy ktoś może polecić jakaś firmę która zrobi to rzetelnie, uczciwie i rozsądnie ? ;)
Firmę która nie będzie liczyć w ofercie kontaktronow jeśli mówię ze je Juz mam,
nie będzie doliczac marzy 80-100% do każdego elementu instalacji (a robocizna osobno), dopasuje ofertę rozsądnie do stanu obecnego (stan surowy)
z możliwością rozbudowy w przyszłości...

Yaa
06-12-2012, 09:05
nie ma takich ? :)

rzufik1
06-12-2012, 17:03
nie ma takich ? :)
gdzieś tam są jeno ludki chca chałupki zabezpieczyć.... i teraż każdy urwanie głowy ma :)
żadko tu zaglądają :P

adam_mk
06-12-2012, 17:19
Dziwnie sformułowałeś swe potrzeby...
Wcale nie piszesz - gdzie to ma być (na ten przykład).

Inwestor to dziwne zwierzę...
Najchętniej zapłaciłby za usługę z najwyższej półki co najwyżej połowę jej kosztu.
Gryzie go, jak instalator sobie wylicza koszt np poprzez narzut na sprzęt (czyli - za punkt).
A jakoś przecież to wycenić trzeba...

Istotna, jak myślę, jest suma ostateczna a nie sposób jej wyliczania.
To dość specyficzny fach.
Mocno psuty marketingiem dużych firm ochroniarskich, które w zamian za umowę na dłużej, DAJĄ nawet czasem taki system "w prezencie"!
(Tylko spróbujcie wtedy tę umowę zerwać...)

Pogadaj z sąsiadami i znajomymi.
Wpisz "alarmy + miejscowość" w Google.
Podzwoń i pogadaj a potem kogoś wybierz.

Adam M.

Yaa
06-12-2012, 20:45
okolice Warszawy
wolalabym zeby w kalkulacji byla cena za robocizne taka jaka instalator chce
a jezeli mi pisze osobno materialy i cene kabelkow z narzutem 100%
a potem elementy instalacji i liczy mi kontaktrony po 39 pln za szt chociaz mu napisalam ze je mam juz zamontowane ( a wiem ze kosztuja 6-10 pln)
a w sekcji robocizna pisze np 900
a calosc wychodzi 9000 za wersje podstawowa dla stanu surowego budynku
to taka kalkulacja mnie wkurza troche...

adam_mk
07-12-2012, 00:55
"taka kalkulacja mnie wkurza troche... "

I raczej ma prawo...
Cieszę się, że masz "zdrowy rozsądek".

Przyjmij, że (ogólnie) koszt wykonania (poprawnie i zgodnie ze sztuką a z uczciwym zarobkiem) systemu alarmowego to równowartość kosztu zamontowanych elementów.
Przyjmij, ze alarm kosztuje 1/10 tego, co można Tobie ukraść (wartości, które możesz utracić).
Przyjmij, że jak znajdzie się złodziej, który dysponuje narzędziami równowartymi 10-krotności tego co chronisz - to Cię okradnie...

Kartka, ołówek i kalkulator...
Policz sobie to, co chcesz mieć, za ile chcesz i co Ci potrzebne...
To NAPRAWDĘ trudny fach... i odpowiedzialność niemała...
Pozdrawiam.

Adam M.

adam_mk
07-12-2012, 00:59
Zastanów się, JAKIE interesy robisz... Z KIM... JAK BARDZO Cię nie lubią...
Wyceń, podstaw do słupka i wyjdzie co jest uczciwą zapłatą.

(zwykle potrzebna jest "ochrona kurnika" i system sygnalizacji nieuprawnionego wejścia...)

Adam M.

dendrytus
07-12-2012, 06:21
Czy ktoś może polecić jakaś firmę która zrobi to rzetelnie, uczciwie i rozsądnie ? http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wink-2.gif

Czyli jak? według mnie wyliczenia, które ci przedstawiono są rzetelne, uczciwe i rozsądne.


Firmę która nie będzie liczyć w ofercie kontaktronow jeśli mówię ze je Juz mam,.
A to problem odjąć sobie, to co już masz od wyceny w ofercie?


nie będzie doliczac marzy 80-100% do każdego elementu instalacji

A skąd ta wiedza? Porównałaś ceny z oferty z cenami z allegro?

Jakie ja mam zniżki w hurtowni, to moja sprawa i wynika ona z ilości jakie kupuję rocznie.
Gdybym dowiedział się, że hurtownia sprzedaje zwykłemu zjadaczowi chleba z takimi samymi lub podobnymi upustami jak moje, to bym się z nią po prostu rozstał i to bez żalu z mojej strony.
Ja biorę np dziesiątki kilometrów kabli i zostawiam grube tysiące złoty. Jak ktoś nie potrafi tego docenić i sprzedaje kilkaset metrów w tej samej cenie, to jego problem, nie mój.


dopasuje ofertę rozsądnie do stanu obecnego (stan surowy)
z możliwością rozbudowy w przyszłości...
A jak sobie wyobrażasz rozbudowę w przyszłości. Takie coś w wersji taniej nie istnieje.
I co to znaczy oferta do stanu surowego?


a jezeli mi pisze osobno materialy i cene kabelkow z narzutem 100%
Nie masz bladego pojęcia za ile kupił kabelki. Możliwe, że są to kabelki które spadły z tira, a on je po prostu znalazł.
Na allegro można kupić gówniane kable "kat.5e" za 35gr/m. Mają tylko jedną wadę z miedzią i kablami kat. 5e, to one nawet w jednym porcie nie stały.
Kabel komputerowy, który ja kładę kosztuje 2,95 zł/m, co prawda jest to kabel kat 6. Według ciebie jestem naciągaczem? Narzut prawie 850%, bo w końcu jaka dla ciebie różnica czy to chińskie kat.5e czy europejskie kat.6. W końcu powinno być uczciwie czyli tanio.



a potem elementy instalacji i liczy mi kontaktrony po 39 pln za szt ................................ ( a wiem ze kosztuja 6-10 pln).
Naprawdę wiesz? Nie podoba ci się cena to idź do firmy ochroniarskiej, oni ci zrobią szybko i tanio.



a w sekcji robocizna pisze np 900
a calosc wychodzi 9000 za wersje podstawowa dla stanu surowego budynku
to taka kalkulacja mnie wkurza troche...
Powinnaś założyć, że dla domu skończonego będzie dużo drożej. Doliczy koszt łatania i malowania ścian czy korytek, do których z pewnością doliczy 100%.

Ja nie latam po forach i nie płaczę, że Porsche Panamera kosztuje w salonie koszmarne pieniądze, a ja chciałbym go kupić w cenie skody kombi w dieslu.
W życiu nie występuje tanie i dobre.
Uczciwość i wiedza ma swoją cenę.


PS.
Czy dla tego, że biorę 200 zł za godzinę pogadanki o inteligentnym domu od potencjalnego klienta, jestem nierzetelny i nieuczciwy.
Są firmy, które przyjeżdżają, wyceniają i projektują za darmo. Czy to oznacza, że są uczciwe i bardziej rzetelne? Raczej oznacza, że nie mają roboty, a swoje realizacje traktują na zasadzie wszystko na jedno kopyto z szablonu.
Jakoś nikogo nie dziwi, że za wizytę u stomatologa czy lekarza, płaci się niezależnie od tego co zrobił.





Inwestor to dziwne zwierzę...
Najchętniej zapłaciłby za usługę z najwyższej półki co najwyżej połowę jej kosztu.


A dlaczego miałby płacić tak dużo jakiemuś zdziercy? Instalator powinien zrobić wszystko za darmo, a najlepiej dopłacić za przyjemność montażu u inwestora.
Miałem jednego mądralińskiego, który sugerował mi takie rozwiązanie, bo w końcu jest duża konkurencja, a montaż KNX u niego na pewno będzie świetną reklamą. Ciekawe czy znalazł jakiegoś frajera.

dendrytus
16-01-2013, 16:57
Jest to autonomiczny system którego właściwie nie sposób obejść. Jak coś się będzie działo (intruzi) to alarm powiadamia odpowiednie służby.
A czy jest coś prostszego niż unieszkodliwienie bezprzewodowego alarmu?
Co do powiadamiania, to nie powiadamia on żadnych służ, tylko firmę ochroniarską, a to pewna różnica.

xtea
17-01-2013, 01:37
Czy ktoś może polecić jakaś firmę która zrobi to rzetelnie, uczciwie i rozsądnie ? ;)
Firmę która nie będzie liczyć w ofercie kontaktronow jeśli mówię ze je Juz mam,
nie będzie doliczac marzy 80-100% do każdego elementu instalacji (a robocizna osobno), dopasuje ofertę rozsądnie do stanu obecnego (stan surowy)
z możliwością rozbudowy w przyszłości...

Kup sobie alarm i zamontuj sam lub z pomocą jakiegoś człowieka. Oni wszyscy tyko czatują żeby przytulić za dużo. Ja sobie robiłem instalację sam i łączyłem też. Jedynie przewody kładli ludzie ale łączenie to pestka.

dendrytus
17-01-2013, 08:59
Oni wszyscy tyko czatują żeby przytulić za dużo. Ja sobie robiłem instalację sam i łączyłem też. Jedynie przewody kładli ludzie ale łączenie to pestka.
Ciekawe jakim cudem dorobiłeś się domku pod warszawą i około 100metrowego mieszkania z tarasem na ostatnim piętrze w chronionym osiedlu w warszawie? Zdaje się, że ktoś przytula za dużo.
Czyli robimy wszyscy to samo co ty. Tylko my pracujemy, a ty wciskasz wszędzie te swój chiński sterownik na każdym możliwym forum, kłamiąc przy tym jak pies ukrywają rzeczywiste koszty.


Jedynie przewody kładli ludzie ale łączenie to pestka.
No tak tak, taka praca dla jaśnie wielmożnego pana handlowca, jest uwłaczająca jego godności.
Taniej by było gdybyś jednak położył sam


PS.
Radzę pomyśleć o polityce. Np. o wstąpieniu do PiS, oni lubią takich od populizmu.

PS2.
Zadowolony użytkownik

na elektrodzie- neodym
na forum muratora- xtea
na forum budowlanym - gelbeton
A tak naprawdę to handlarz chińskimi sterownikami.

xtea
18-01-2013, 08:54
Nie jestem ani importerem ani sprzedawcą. Byłem po prostu pierwszym klientem tych sterowników w Polsce. Miałem za to "spotkania" z "firmami" i "oferty" na niebotyczne kwoty. Do dzisiaj testuję oprogramowanie beta. Jak budowałem dom to akurat tak się zeszło w czasie. Firma ma inny kanał na youtube.

Co do instalacji i ceny za instalację. Cena za punkt, jaką ustalają elektrycy budowlani przecież się nie zmienia. Ilość punktów jest też taka sama. Za punkt rozumiemy puszkę czyli jeżeli mam 4 wyłączniki w ramce to są 4 punkty i koszt ich podłączenia obejmuje puszki i doprowadzenie przewodu z rozdzielni.

Problemem jest tylko to czy elektryk rozumie co robi, a przeważnie nie rozumie i na etapie budowy trzeba tylko zaplanować w jaki sposób te przewody mają byc w przyszłości połączone.

Dom to była porażka elektryków i ciągłe przerabianie po paprakach. Zresztą widać prowizorkę szafki w garażu, wielki bajzel w kablach, bo nie było połączeń jak należy. Zrobię film jak to wygląda teraz.

Ale w mieszkaniu w Warszawie zaplanowałem wszystko sam i rękami ludzi od zabudów kartonowo gipsowych i tynków położyliśmy kable jak należy. Instalacja elektryczna i tak być musiała, a różnicy w cenie materiałów nie zanotowałem. poszło tyle samo kabla z tym, że zamiast klasycznego rozłączania obwodu wyłącznikiem wszędzie mam obwody schodowe i krzyżowe, a punkty świetlne są poprowadzone osobnym przewodem 3x1.5 do rozdzielni naromiast przez wszystkie wyłączniki krzyżowe też lecą kable 3x1.5

To jest tylko tyle.

Do tego skrętka ekranowana SFTP do sygnału DMX, Zwykły UTP to DS18B20 dookoła wszystkich pomieszczeń jeden osobny obwód gniazdek standby, 2 PLC i kilka przekaźników bistabilnych beznapięciowych i to całe koszty.

Elektryk chciał około 9000PLN za samą instalację elektryczną z materiałem, a mnie to wyszło 3000 za robotę z materiałem plus 3000 za za dodatkowy osprzęt rozdzielni.

Efekt widać na filmie.

dendrytus
18-01-2013, 16:37
Nie jestem ani importerem ani sprzedawcą. Byłem po prostu pierwszym klientem tych sterowników w Polsce. ....................................
Efekt widać na filmie.

Tylko co to ma wspólnego z tym wątkiem, który jest o

Rzetelny instalator systemu alarmowego ?

Ciągle wam muszę przypominać, że macie problem ze zrozumieniem przeczytanego tekstu

xtea
19-01-2013, 21:28
okolice Warszawy
wolalabym zeby w kalkulacji byla cena za robocizne taka jaka instalator chce
a jezeli mi pisze osobno materialy i cene kabelkow z narzutem 100%
a potem elementy instalacji i liczy mi kontaktrony po 39 pln za szt chociaz mu napisalam ze je mam juz zamontowane ( a wiem ze kosztuja 6-10 pln)
a w sekcji robocizna pisze np 900
a calosc wychodzi 9000 za wersje podstawowa dla stanu surowego budynku
to taka kalkulacja mnie wkurza troche...

Ja też mam takie wrażenie. Jak prosiłem o kalkulacje różnych wykonawców to wychodziło, że ich materiały kosztowały wielokrotnie więcej. Ba nawet jeden elektryk miał ze sobą cenniki :-) To była komedia. Miał spreparowane wydruki na papierach firmowych hurtowni i tam wpisane ceny z księżyca :-) Wyglądały jak cenniki. I jeszcze wyciągał żeby pokazać ile co kosztuje, a ja mu na to włączam tableta i na allegro :-) I mu mówię a pokaż cwaniaczku symbole tego czy tamtego :-) A na Allegro ceny 10x niższe :-) A wpisuję nazwę hurtowni, a takowej nie ma, google nic nie wie :-) Przynajmniej nie podszywał się, nie podrabiał cenników ale miał nieistniejące :-)
Trzeba bardzo uważać na "wykonafcuff"

dendrytus
19-01-2013, 23:25
Ja też mam takie wrażenie. Jak prosiłem o kalkulacje różnych wykonawców to wychodziło, że ich materiały kosztowały wielokrotnie więcej. Ba nawet jeden elektryk miał ze sobą cenniki :-) To była komedia. Miał spreparowane wydruki na papierach firmowych hurtowni i tam wpisane ceny z księżyca :-) Wyglądały jak cenniki. I jeszcze wyciągał żeby pokazać ile co kosztuje, a ja mu na to włączam tableta i na allegro :-) I mu mówię a pokaż cwaniaczku symbole tego czy tamtego :-) A na Allegro ceny 10x niższe :-) A wpisuję nazwę hurtowni, a takowej nie ma, google nic nie wie :-) Przynajmniej nie podszywał się, nie podrabiał cenników ale miał nieistniejące :-)
Trzeba bardzo uważać na "wykonafcuff"

Radzę przerzucić się na bajki dla dzieci. Bajki dla dorosłych ci kompletnie nie wychodzą.

bezpiecznyalarm.pl
20-01-2013, 11:26
Witam.
Oczywiście że są. Najpierw proszę się popytać znajomych i obejrzeć ich alarmy.
Ze swojej strony mogę polecić swoją firmę. Oczywiście nie jestem tym samym obiektywny ale ofertę mogę złożyć.

dendrytus
05-02-2013, 00:40
Ja Ci polecam Securitas ... padło już wyżej. Dobre alarmy i sprawdzone ale co najważniejsze to można wykupić od razu ochronę ... nawet jeśli nie masz alarmu od nich. Polecam ... sprawdź ... http://www.kupochrone.pl/dom/optymalny (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kupochrone.pl% 2Fdom%2Foptymalny)

Takich debili od marketingu to securitas znajduje na śmietniku, czy w jakiś inny sposób?

Maanniutek
18-02-2013, 21:55
Zaprszam do kontaktu z moją firmą, dane masz obok, zrobimy ofertę a sam zdecydujesz. Możemy także przedstawić odpowiednie referencje. Systemów u nikogo nie udostępniamy do oglądania ponieważ jest to zabezpieczenie i obowiązuje tajemnica.

Pozdr,
Mariusz

Lonidos
14-03-2013, 11:45
Czy ktoś może polecić jakaś firmę która zrobi to rzetelnie, uczciwie i rozsądnie ? ;)
Firmę która nie będzie liczyć w ofercie kontaktronow jeśli mówię ze je Juz mam,
nie będzie doliczac marzy 80-100% do każdego elementu instalacji (a robocizna osobno), dopasuje ofertę rozsądnie do stanu obecnego (stan surowy)
z możliwością rozbudowy w przyszłości...
Dalej w postach przeczytałem, że chodzi o okolice Warszawy (firma wykonuje usługi w woj. mazowieckim). Nazwa firmy to Centrum Zaopatrzenia Biznesu: czb.com.pl

xtea
15-03-2013, 11:39
Należy się w pierwszej kolejności zapoznać z zasadami układania instalacji przewodowych:
http://www.fachowyelektryk.pl/index.php/porady/porady-fachowego-elektryka/354-ukladanie-instalacji-niskonapieciowych.html

Dobrą praktyką są odstępy po co najmniej 30cm pomiędzy instalacjami różnego typu.

Pierwsza rzecz to zachowanie odstępu między przewodami elektrycznymi, alarmowymi, TV i komputerowymi żeby nie leciały blisko siebie ani równolegle na zbyt dużej odległości. Przeważnie te wszystkie firmy guzik się znają i jak się samemu nie będzie pilnowało to będzie tylko zgrzytanie zębami.

A w ogóle to najlepiej poprowadzić elektrykę np górą, a resztę niskonapięciową dołem z zachowaniem odstępów między różnymi typami instalacji. W przeciwnym wypadku będą fałszywe wyzwolenia alarmów, ethernet gigowy nie będzie rozwijał prędkości jak należy, nawet szacowny KNX nie będzie reagował jak należy itp.

dendrytus
15-03-2013, 12:20
Należy się w pierwszej kolejności zapoznać z zasadami układania instalacji przewodowych:
..........................
nawet szacowny KNX nie będzie reagował jak należy itp.
A to jest bardzo ciekawe, bo kabel KNX może dotykać kabla 230V. Grubość izolacji zewnętrznej i ekran kabla KNX jest wystarczająca do uniknięcia zakłóceń.

xtea
15-03-2013, 12:32
A to jest bardzo ciekawe, bo kabel KNX może dotykać kabla 230V. Grubość izolacji zewnętrznej i ekran kabla KNX jest wystarczająca do uniknięcia zakłóceń.

Ten KNX to w ogóle jest "nad_instalacją" jak Hans Klos był nadszpiegiem :-) Nic mu niestraszne, nawet promieniowanie gamma, wybuchy jądrowe i w ogóle :-)
Nie gadaj bzdur. Przewody ekranowane można zagęścić do 10cm odstępu ale lepiej tego nie robić.

dendrytus
15-03-2013, 12:47
Ten KNX to w ogóle jest "nad_instalacją" jak Hans Klos był nadszpiegiem :-) Nic mu niestraszne, nawet promieniowanie gamma, wybuchy jądrowe i w ogóle :-)
Nie gadaj bzdur.

Bycie ignorantem to chyba jakaś fajna sprawa. Od 23 lat wiadomo jak należy kłaść kable KNX. Można je kłaść równolegle do kabli 230V i mogą się z nim stykać izolacją. To że w to nie wierzysz, to twój problem
Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności w chinach, kraju który wymyślił twój PLC2011 , standardem dla IB/ID jest KNX. To na KNX zbudowano lotnisko Beijing terminal 3, a nie na PLC2011.


Przewody ekranowane można zagęścić do 10cm odstępu ale lepiej tego nie robić.
Popatrz a ja od tylu lat kładę je równolegle i wszystko działa jak należy. A dlaczego to niby 10cm, a nie 8.7 mm?

xtea
15-03-2013, 13:08
Popatrz a ja od tylu lat kładę je równolegle i wszystko działa jak należy. A dlaczego to niby 10cm, a nie 8.7 mm?

Kładź dalej :-) Ty nic nie kładziesz żadnych instalacji nie kładziesz :-)

dendrytus
15-03-2013, 13:30
Kładź dalej :-) Ty nic nie kładziesz żadnych instalacji nie kładziesz :-)
Widzę, że wychodzenie na idiotę sprawia ci przyjemność, więc z przyjemnością sprawię ci kolejne
http://sitelec.org/cours/abati/domo/images/knx15.gif


http://vbass.pl/eib-knx/media-knx.php (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fvbass.pl%2Feib-knx%2Fmedia-knx.php)

PS.
Twoje wpisy pokazuję twoją RZETELNOŚCI i WIEDZĘ, zarówno jeśli chodzi o KNX, PLC2011 czy inne systemy

Maanniutek
20-03-2013, 22:02
Polecam LCN tam nie prowadzi sie dodatkowych przewodow tylko daje sie jedna zyle wiecej w standardowym kablu np zamiast 3x1,5 to 4x1,5 itd