PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewnętrzne i nietypowy ogranicznik



YoteZ
06-12-2012, 09:07
Witam, jako że zakończyłem prace budowlane wewnątrz budynku, wziąłem się w tym roku za doprowadzenie ładu na zewnątrz. Właśnie skończyłem schody wejściowe i tu pojawił się problem. Do tej pory miałem wbity gruby drut zbrojeniowy, który zapobiegał nadmiernemu otwarciu (uszkodzeniu) drzwi zewnętrznych (Urzędowski DZ Premium 419) Teraz gdy schody wejście zrobione są na tip-top nie chciał bym montować w nich typowego ogranicznika, jako że powierzchni schodów jest spora i nie dość że szpecił by cały wygląd, to jeszcze mógłby stwarzać ryzyko potknięcia (komunikacja na taras) Podróżując kiedyś po świecie, widziałem w jednym z domów (konkretnie Szwecja) coś, co było zamontowane jednym końcem na framudze a drugim na drzwiach. Wyglądało to jak teleskop/amortyzator samochodowy a pełniło funkcje właśnie ogranicznika otwarcia. W miarę otwierania drzwi coraz mocniej przyhamowywało je, jednocześnie nie pozwalając im się otworzyć bardziej, niż ustawiono. Szukałem czegoś takiego u handlarza, gdzie kupiłem drzwi, ale tylko wybałuszył oczy i odszedłem z niczym. Przeglądając ALLEDROGO natknąłem się na samozamykacze, ale to chyba nie to. Moje pytanie, to czy ktoś z was montował, lub widział coś co pomogło by rozwiązać mój problem. Jako że w domu są dzieci, które nie zwracają uwagę na takie pierdoły jak bezpieczne otwieranie drzwi, boje się że kiedyś wrócę do domu a skrzydło będzie już tylko wisiało na wyłamanych zawiasach, lub po prostu ich nie będzie - proszę o pomoc i jakieś sugestie, lub ewentualne namiary - może ktoś już coś takiego przerabiał.
Pozdrawiam

maciej_w
16-12-2012, 17:09
Mam ten sam problem i również szukam rozwiązania. Znalazłem takie coś: http://www.dictator-polska.pl/files/file/02_Wyposazenie_drzwi/02_06_Ustalacze_i_ograniczniki_drzwi.pdf od strony 5.

pawel_l
26-08-2013, 21:13
Niestety link i cała strona nie działa
A ja mam identyczny problem. Wygląda na to że nie ma żadnych rozsądnych rozwiązań.
Jedyne co znalazłem to szyna ślizgowa GEZE T-STOP
i do tego samo mocowanie (łożysko) samozamykacza. Tak mi doradził przedstawiciel GEZE.

PS. Znalazłem nową stronę Dictatora http://www.dictatorshop.pl/pl/c/Ograniczniki-drzwiowe/94 - tyle, że ceny są kosmiczne :)

Charlie
27-08-2013, 01:03
Cyfry mocno wysokie jak na polskie warunki.

tomalbuk
22-10-2015, 09:22
A nie masz czasami na myśli ogranicznika otwarcia drzwi? Ja mam coś takiego u siebie[moderowano] i drzwi mam jeszcze całe ;) Kwotowo nie jest źle w porównaniu do tego ile kosztowały same drzwi.

finlandia
22-10-2015, 09:34
Jeśli juz ten temat został odgrzebany...
Wydaje mi się, że mowa o odboju/ograniczniku/chwytaku magnetycznym do drzwi. Nie jestem dobrym handlowcem, anie tym bardziej handlarzem, ale coś takiego widywałem "po ludziach".

theme
23-10-2015, 11:18
Mi znowu wydaje się, że mowa o samozamykaczu, ale ciężko będzie go dodać do drzwi do tego nie przystosowanych. W drewniane od biedy można wkręcić i zrobić samoróbkę, ale w drzwiach stalowych potrzebne jest wzmocnienie (ramiaka) pod samozamykacz.

pawel_l
01-01-2016, 11:43
Mowa jest o ograniczniku otwarcia drzwi (nie o samozamykaczu) ewentualnie może to być konstrukcja podobna do samozamykacza ale bez "samozamykania" :)

Temat dalej (u mnie) nierozwiązany :)