PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja spiżarni



krest
06-12-2012, 13:02
Witam,
Mam przy kuchni zaprojektowaną małą spiżarnię, kubatura 9m3 która i tak ulegnie zmniejszeniu ze względu na zagospodarowanie. Czy konieczne jest instalowanie w niej anemostatu (bo przepisy chyba mowią żeby równiez wentylować pomieszczenia pomocnicze) czy potraktować spizarnię jako częśc kuchni i zrobić w ścianie kratkę wentylacyjną, drzwi do spiżarni będą lekkiej konstrukcji więc tu również będzie wymiana powietrza. Osobiście jestem za drugim rozwiązaniem ale co z tymi przepisami?

_artur_
16-03-2013, 10:33
lepiej dać anemostat, mam tak samo i w projekcie robionym przez zawodowych projektantów wentylacji (było w cenie prjektu głownego) mam.. zauważ ze trzyma się tam jakby ńie było jakieś jedzenie. na pewno ruch powietrza nie zaszkodzi.. zwłaszcza że czasem lubi jakiś słoik spaść i się potłuc, kwas z ogórków rozlać ;) itp.
anemostat to parę złotych tylko (bo tam może. być najtańszy) i to raczej oszczędność taka sobie..

michal_l
17-03-2013, 19:12
Proponuję jednak zamontowanie w spiżarni anemostatu wywiewnego.
Sprawna wentylacja przyda się, aby nie utrzymywały się zapachy.

Połączenie wentylacji spiżarni z kuchnią poprzez kratkę może dać nieoczekiwane efekty.

Oczywiście z braku innych opcji kratka jest lepsza od kompletnego braku wentylacji w spiżarni.

Konto usunięte_12*
17-03-2013, 20:09
Mam przy kuchni zaprojektowaną małą spiżarnię, kubatura 9m3 która i tak ulegnie zmniejszeniu ze względu na zagospodarowanie. Czy konieczne jest instalowanie w niej anemostatu
Poczytaj starsze wątki - było już tu "maglowane":
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204921-Brak-wentylacji-w-spiżarni