PDA

Zobacz pełną wersję : Dach i adaptacja strychu!



isia
14-06-2004, 16:51
Witam;
Własnie finiszuje z dachem i myśle o adaptacji strychu. Przeżyłam różne chwile m.inn. walkę z wykonawcą o szczelinę wentylacyjną przy folii niskoparoprzepuszczalnej. Niestety nie znając się nie zrobiłam wcześniej specyfikacji co do materiałów i dali taką folię. Proszę napiszcie mi, czy miałam prawo żądać innej w ramach ryczałtu jeśli nie było wyszczególnienia parametrów materiałów? Teraz nie śpię po nocach bo się denerwuje tą folią. A może nie warto może folia niskoparoprzepuszczalna + szczelina wentylacyjna to jest też dobre rozwiązanie.
Moze parę porad żebym się nie przerobiłam przy dalszych pracach???
pozdrowienia
isia

isia
14-06-2004, 16:54
Acha folia jest Wilunex Top 110 przepuszczalność 30g/m2/24h. I jeszcze zastosowali jakąś niemiecką - nie znam nazwy oraz Tytan o przepuszczalności 40g/m2/24h więc tak różnie i bałaganiarsko!

pitbull
15-06-2004, 09:42
Jest spora roznica w cenie pomiedzy tymi foliami. Jesli nie bylo jej w specyfikacji to tego nie wyegzekwujesz. Jesli jest szczelina went. to odobrze tylko pamietaj o tym aby byl nawiew i wywiew z tej szczeliny.

isia
15-06-2004, 11:10
tylko pamietaj o tym aby byl nawiew i wywiew z tej szczeliny.
Dzięki za pocieszenie. Panowie twierdzą, że nawiew jest (sama nie sprawdzę bo nie wejde tak wysoko) tylko, że już tyle razy mnie okłamali, że im nie wierzę. Jak powinien wyglądać wywiew?
Gąsiory kleją na zaprawę bo zostawiłam stare... (taniej)
Mają mi w górnej części dachu między krokwiami założyć tzw. wietrzniki ale to chyba do czego innego?

pitbull
16-06-2004, 08:25
Wywietrzniki sa do czego innego. W kalenicy powinna byc rozcieta folia a gąsiry nie powinny byc klejone na zaprawe tylko na łacie z uszczelkami przewiewnymi.

isia
16-06-2004, 09:10
W kalenicy powinna byc rozcieta folia a gąsiry nie powinny byc klejone na zaprawe tylko na łacie z uszczelkami przewiewnymi.
Zapytam jak z tą folią na kalenicy ... niestety gąsiary są klejone na zaprawe bo kładę stare :-(((

pitbull
16-06-2004, 09:26
Folia powinna byc rozcieta - tam jest wywiew, stare gąsiory tez moga byc na lacie i uszczelce systemowej. Inaczej wentylacja nie bedzie dzialala.

isia
16-06-2004, 11:52
Folia powinna byc rozcieta - tam jest wywiew, stare gąsiory tez moga byc na lacie i uszczelce systemowej. Inaczej wentylacja nie bedzie dzialala.
O rozcięciu mi mówili ale walą zaprawę na razie nie na kalenicy więc mogę powalczyć. ALE jak się montuje stare poniemieckie gąsiary na tej uszczelce systemowej bo pewnie mi powiedzą, że SIĘ NIE DA! więc muszę jakoś powiedzieć że SIĘ DA!

dzięki!

pitbull
16-06-2004, 12:03
W kalenicy montuje sie na sobie 2 łaty drewniane. Na nich uklada sie uszczelki systemowe i gąsiory w zatrzaskach systemowych lub po prostu przewiercone i zamocowane wkretem na podkladce gumowej. Pierwsze rozwiazanie lepsze. Podejdz do skladu budowlanego i obejrzyj asortyment do krycia dachowka - zrozumiesz.

isia
16-06-2004, 12:19
fajnie - spróbuje to przeprowadzić ...ufff
Tak na prawdę to folia wcale nie jest przełożona przez kalenice bo robie 1/2 dachu (sąsiad nie chciał) więc tak czy inaczej mam szczelinę. Tym bardziej, że sąsiad wcale nie ociepla - zostaje sama niemiecka dachówka.
To wszystko takie trudne do przeprowadzenia...

pitbull
16-06-2004, 12:21
Kazdy przypadek jest inny i dlatego rozne musi byc podejscie do problemu.

isia
16-06-2004, 12:29
Kazdy przypadek jest inny i dlatego rozne musi byc podejscie do problemu.
na pewno
Dzięki pitbull.
Napisze czy coś mi się udało wydusić. Na razie MĘCZĄ się z dwoma wolimi oknami

pchlistosc
16-06-2004, 13:30
Kazdy przypadek jest inny i dlatego rozne musi byc podejscie do problemu.
na pewno
Dzięki pitbull.
Napisze czy coś mi się udało wydusić. Na razie MĘCZĄ się z dwoma wolimi oknami
a jaka dachowke kladlas?to stary dom?

isia
16-06-2004, 13:56
a jaka dachowke kladlas?to stary dom?
dom przedwojenny i kładę karpiówkę bo robie 1/4 dachu więc musiałam się dostosować. A i wole oko inaczej nie wyjdzie.

pchlistosc
17-06-2004, 05:52
a jaka dachowke kladlas?to stary dom?
dom przedwojenny i kładę karpiówkę bo robie 1/4 dachu więc musiałam się dostosować. A i wole oko inaczej nie wyjdzie.

karpiowke trzeba umiec porzadnie polozyc zanim im zaplacisz wynajmij
dobrego inspektora nadzoru lub kierownika budowy i niech oceni ich robote
Wiesz firma ktora wie ze bedzie adaptacja strychu i kladzie byle jaka folie nie membrane to raczej nastawiona jest na szybki zysk i nie liczy sie z jakoscia

isia
17-06-2004, 08:32
już się dogadałam - gąsiory na kalenicy będą nowe i montowane na sucho - czyli na zatrzaski.
Myśle, że zatrudnienie inspektora nadzoru w tej chwili już nie ma sensu. No bo co powie: "zła folia" i goście będą rozbierać i kłaść nową ?
Chyba że tak powie? Przed remontem był u mnie inspektor na wstępnej rozmowie - nawet nie wszedł na górę więc się zraziłam.

pchlistosc
18-06-2004, 06:23
już się dogadałam - gąsiory na kalenicy będą nowe i montowane na sucho - czyli na zatrzaski.
Myśle, że zatrudnienie inspektora nadzoru w tej chwili już nie ma sensu. No bo co powie: "zła folia" i goście będą rozbierać i kłaść nową ?
Chyba że tak powie? Przed remontem był u mnie inspektor na wstępnej rozmowie - nawet nie wszedł na górę więc się zraziłam.


to kiepski inspektor byl.
Folie rzeczywiscie nie zmienia ale zanim zaplacisz bedziesz miala pewnosc ze zrobili dobrze a tak a propos to wiezbe zostawilas stara jak tak to jaki jest jej stan?

isia
18-06-2004, 07:15
to kiepski inspektor byl.
Folie rzeczywiscie nie zmienia ale zanim zaplacisz bedziesz miala pewnosc ze zrobili dobrze a tak a propos to wiezbe zostawilas stara jak tak to jaki jest jej stan?
Dziś w nocy był deszcz po kominie z obróbką blacharską + folia się leje przecieka przez kondygnacje. Mam ZAUWAŻONĄ 1 dziurę w folii wielkości męskiej dłoni.
Błagam co mam zrobić do czego mam prawo. Przecież nie jestem pewna, że folia nie ma więcej takich dziur a dachówka już leży. Tym bardziej, że folie zdejmowali i poprawiali i ZAŁOZYLI STARĄ.
Więźba jest zachowana super!

pchlistosc
18-06-2004, 07:26
to kiepski inspektor byl.
Folie rzeczywiscie nie zmienia ale zanim zaplacisz bedziesz miala pewnosc ze zrobili dobrze a tak a propos to wiezbe zostawilas stara jak tak to jaki jest jej stan?
Dziś w nocy był deszcz po kominie z obróbką blacharską + folia się leje przecieka przez kondygnacje. Mam ZAUWAŻONĄ 1 dziurę w folii wielkości męskiej dłoni.
Błagam co mam zrobić do czego mam prawo. Przecież nie jestem pewna, że folia nie ma więcej takich dziur a dachówka już leży. Tym bardziej, że folie zdejmowali i poprawiali i ZAŁOZYLI STARĄ.
Więźba jest zachowana super!

jedna rada jak nie zaplacilas wywal ich z budowy i wez nowego wykonawce tylko uwazaj poprawki wiecej kosztuja niz nowa robota

isia
18-06-2004, 08:27
jedna rada jak nie zaplacilas wywal ich z budowy i wez nowego wykonawce tylko uwazaj poprawki wiecej kosztuja niz nowa robota
Niestety większą część zapłaciłam :-(
Pozatym nie mam nikogo w podorędziu a dach jest dziurawy.