PDA

Zobacz pełną wersję : jak poprawnie ocieplić (termoizolować) stryszek nad poddaszem użytkowym



raas
09-12-2012, 09:58
Witam
Podpowiedzcie ,proszę jak rozwiązać taki problem:
Mój budyneczek to parter z poddaszem użytkowym, nad tym poddaszem jest stryszek . Wełną zaizolowana jest połać dachowa i strop nad poddaszem użytkowym. Stryszek pozostał niezaizolowany- jest tam tylko membrana wstępnego krycia. Teraz na stryszku zamieszkał rekuperator i pojawiła się potrzeba doizolowania połaci dachowej na stryszku ,no i właśnie tu mam problem...
Jak to poprawnie zrobić?
Chodzi o to konkretnie czy zastosować tam pod wełną od strony stryszku folię paroizolacyjną?
Jeżeli tak to musiałbym zapewnić wentylację stryszku a w ścianach szczytowych mam już czerpnię i wyrzutnię dla reku...
Może izolować czymś innym niż wełna?
pomóżcie ...

raas
09-12-2012, 10:48
No właśnie , ale mój reku ma solidną pierzynę z wełny pozostałej z ocieplenia dachu. chodzi mi o to ,że teraz przy temperaturze minus 14 w nocy mam minus 6 na stryszku... ociepliłbym ale nie wiem co z tą folią?

pionan
12-12-2012, 14:58
dawaj śmiało wełnę między krokwie do samej kalenicy i na to folię mocowaną do krokwi. Ja tak zrobiłem. Dzisiaj u nas w kotlinie podgórskiej było -10 na dworze w nocy. Około 7.30 właziłem na stryszek po pudło. Mrozu nie było na bank - stoi tam butelka napełniona może w 1/5 wodą. Lodu wewnątrz nie było.

raas
16-12-2012, 14:09
@pionan- napisz jak wentylujesz ten stryszek?

globi888
10-02-2013, 11:02
Witam,

Mam podobną sytuację. Mój kierownik budowy jak również firma, która instaluj mi wentylację mechaniczną zaleciła aby między krokwie dać wełnę mineralną (w moim przypadku 18cm) i oczywiście na to paroizolacja. Ponieważ nie chcę ponosić niepotrzebnych kosztów warstwą końcową będzie właśnie folia. Jedynie co zrobię to po ułożeniu wełny przymocuje sznurki aby wełna nie opadała, a po przymocowaniu foli dodatkowo nabije drewniane listewki.

edde
10-02-2013, 18:23
też mam reku na stryszku, dociepliłem połacie wełną 15 cm w krowkie na sznurkowaniu i na to folia, szczyty i komin docieplone 10cm styro/wełny, wentylacji tam nie ma bo i po co? wilgoci nie przewiduje bo to nie jest pomieszczenie użytkowe, nikt tam wilgoci nie produkuje, drugi sezon i jest ok

blackraven
12-02-2013, 11:14
Też dociepliłem stryszek wełną 15cm pomiędzy krokwie. Teraz chce przymocować folię (zółtą).
I z tym pytanie. Czym mocowaliście folię do krokwi? Folia jest cienka, więc obawiam się, że będzie się targać jeśli użyje takera (spinki 8mm).

Fo_
12-02-2013, 20:33
Czy strych będzie ogrzewany/użytkowany?

blackraven
12-02-2013, 21:41
Czy strych będzie ogrzewany/użytkowany?

Nie ogrzewany, nie użytkowany. Natomiast będzie tam umieszczony rekuperator

Fo_
13-02-2013, 19:10
Nie zakłada się paroizolacji w takim przypadku (o ile ta żółta folia takową jest).
Skoro strych nieogrzewany to jak to się ma do reku..

TAM-BUD PROJEKT
13-02-2013, 19:17
Witam.
Jak duży masz ten stryszek i w którym miejscu stoi rekuperator?? U siebie mam podobną sytuacje, zrobiłem małe pomieszczenie z profili al i ociepliłem wełną i materiałem relfeksyjnym. Temperatura nie spada poniżej + 6stopni

blackraven
13-02-2013, 21:01
-tak, zółta folia paroizolacyjna
-zakładana w celu aby wełna nie pyliła
-jak będzie trzeba obuduje rekuperator styropianem ...zobaczę podczas pierwszej zimy

edde
13-02-2013, 22:03
Też dociepliłem stryszek wełną 15cm pomiędzy krokwie. Teraz chce przymocować folię (zółtą).
I z tym pytanie. Czym mocowaliście folię do krokwi? Folia jest cienka, więc obawiam się, że będzie się targać jeśli użyje takera (spinki 8mm).

ja mocowałem takerem, tyle, ze folię miałem nie taką najtańszą "papierową" tylko atestowaną chyba 0,2mm, i faktycznie jest w dotyku i grubości lepsza od tych tanich, dobrze się mocowała i dobrze się do dziś trzyma

blackraven
14-02-2013, 08:25
ja mocowałem takerem, tyle, ze folię miałem nie taką najtańszą "papierową" tylko atestowaną chyba 0,2mm, i faktycznie jest w dotyku i grubości lepsza od tych tanich, dobrze się mocowała i dobrze się do dziś trzyma

Konkretna odpowiedz. Dziękuję