PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka popękała i rozpadła się, czy fachowiec zrobił coś nie tak?



dota1
09-12-2012, 10:14
Witam,
w przedpokoju 2 tygodnie temu fachowiec wylał 3 cm wylewki. Ostatnio przenosili meble i zauważyłam, że prawdopodobnie od ciężaru z brzegów popękała i zaczęła się rozpadać na fragmenty. Wylewka ma ok. 4 m2. wykruszenie obejmuje całą szerokość - 80 cm i idzie z 35 cm w głąb. Od drugiej strony jest popękana. Obawiam się, że fachowiec zrobił coś nie tak i że wylewka nie powinna się tak łatwo pękać i rozpadać się. Co o tym sądzicie?

teka
09-12-2012, 20:25
Witam,
w przedpokoju 2 tygodnie temu fachowiec wylał 3 cm wylewki. Ostatnio przenosili meble i zauważyłam, że prawdopodobnie od ciężaru z brzegów popękała i zaczęła się rozpadać na fragmenty. Wylewka ma ok. 4 m2. wykruszenie obejmuje całą szerokość - 80 cm i idzie z 35 cm w głąb. Od drugiej strony jest popękana. Obawiam się, że fachowiec zrobił coś nie tak i że wylewka nie powinna się tak łatwo pękać i rozpadać się. Co o tym sądzicie?

przede wszystkim za cienka wylal wylewke,pewnie rowniez za slaba

jarekkur
09-12-2012, 21:56
Witam,
w przedpokoju 2 tygodnie temu fachowiec wylał 3 cm wylewki. Ostatnio przenosili meble i zauważyłam, że prawdopodobnie od ciężaru z brzegów popękała i zaczęła się rozpadać na fragmenty. Wylewka ma ok. 4 m2. wykruszenie obejmuje całą szerokość - 80 cm i idzie z 35 cm w głąb. Od drugiej strony jest popękana. Obawiam się, że fachowiec zrobił coś nie tak i że wylewka nie powinna się tak łatwo pękać i rozpadać się. Co o tym sądzicie?
zrobił źle. Bezmyślnie i nie był fachowcem! Usunąć meble i wylewkę. Wylać na nowo!

marekw14
10-12-2012, 21:41
Pytanie inne, co jest pod wylewką 3cm, tak czy inaczej to z a mało, jeli nie było innej możliwości to lepiej było skuć ściągnąć starą warstwę i wylać co najmniej 5-6cm.

dota1
14-04-2013, 10:27
zrobił źle. Bezmyślnie i nie był fachowcem! Usunąć meble i wylewkę. Wylać na nowo!
ale źle bo za cienko? czy zły materiał?

temat wciąż aktualny. czyli żądać żeby skuł pozostałą część wylewki?
problem w tym, że wylewka nie może być dużo grubsza, bo po położeniu kafli ma się zgadzać z poziomem położonych obok desek

wanker
14-04-2013, 17:34
sa roznego rodzjau wytrzymalosci wylewki , zastosowales nieopowiednia i tyle.

Witam,
w przedpokoju 2 tygodnie temu fachowiec wylał 3 cm wylewki. Ostatnio przenosili meble i zauważyłam, że prawdopodobnie od ciężaru z brzegów popękała i zaczęła się rozpadać na fragmenty. Wylewka ma ok. 4 m2. wykruszenie obejmuje całą szerokość - 80 cm i idzie z 35 cm w głąb. Od drugiej strony jest popękana. Obawiam się, że fachowiec zrobił coś nie tak i że wylewka nie powinna się tak łatwo pękać i rozpadać się. Co o tym sądzicie?

Pawel_krak
14-04-2013, 18:49
gdyby to był podkład związany z podłożem tzn. wylewka była wylana bezpośrednio na strop - to nie byłoby za cienko.
Ale jesli jest to jastrych pływający ułożony np. na styropianie i na dokładkę jeszcze ten styropian był za miękki ,lub klawiszował na nierównym stropie to taki cienki nie mógł nie popękać.. musiał popękać.

pablomoc
15-04-2013, 08:14
napisz coś więcej, co jest pod wylewką, z czego ta wylewka, jak ją robił, czy siatka stalowa było położona, ewentualnie zbrojenie rozproszone

Scarlet
15-04-2013, 08:16
Podpinam się pod temat :)
Mieszkamy w 30 letnim domu, z tarasem od strony północnej. Taras jest na wysokości ok. metra, betonowy. Po zimie pojawiły się duże pęknięcia , wiem że należy to skuć, ale pojawia się pytanie czy taki taras potem wykończyć ? Nie wiem czy taras został prawidłowo wybudowany, boję się że płytki będą odpadać po każdej zimie. Najlepiej byłoby chyba rozwalić cały taras i zrobić nowy od podstaw, ale może jest inny sposób ? Czy na taki taras można położyć płyty betonowe ?

dota1
15-04-2013, 23:14
napisz coś więcej, co jest pod wylewką, z czego ta wylewka, jak ją robił, czy siatka stalowa było położona, ewentualnie zbrojenie rozproszone

Pod spodem jest beton/strop. wcześniej były na nim deski, ale zdecydowałam się je zdjąć, podnieść nieco poziom podłogi (wylewka) i położyć kafelki, nie wiem z czego wylewka

MasterCheat
24-10-2013, 14:48
to i ja się podepnę. Czy mam się martwić czy dramatyzuję?

jak pisałam w innym wątku:

"Wylewka generalnie jest równa ale niestety na wylewce mam kilka miejsc (placków około 0,5-1m średnicy) gdzie powierzchnia się kruszy/łuszczy i zrobiło się mocno porowato w tym miejscu.

Zastanawiam się tez czy tych miejsc po prostu nie oczyścić zagruntować i "czymś" wyrównać/podłatać ?
myślałem wstępnie o gipsie Vario z Rigipsu. Jak robiłem łączenia płyt KG to czasem coś tam spadło na wylewkę i po wyschnięciu trzyma się ta że nie sposób tego usuną szpachelką bez wyrwania małej warstewki wylewki.
Generalnie aby się tego pozbyć bez uszkadzania wylewki musiałem szlifować te placki gipsu szlifierką oscylacją pneumatyczną z papierem P40. "

MasterCheat
24-10-2013, 14:49
oraz zdjęcia miejsc gdzie takich uszkodzeń nie ma