PDA

Zobacz pełną wersję : Która z młotowiertarek



doctorblade
10-12-2012, 00:24
Witam
Stoje przed wyborem młotowiertarki .Miałem już upatrzony model firmy BOSCH PBH 2100 RE. Koszt to ok 390 zł (w Casto). Dziś będąc w tym sklepie trafiłem na promocje modelu PBH 2500 RE (370 zł). Parametry tej pierwszej to moc 550 W, energia udaru 1.7 J ,czest udaru 5800/min . max predk.obrotowa 2300. Natomiast modelu 2500 RE przedstawiaja sie nastepująco 600W , 1,9 J , 5000/min , 2000 obr/min. I tu mam dylemat-która z nich wybrać, ktory z tych parametrów ma największe znaczenie? Mieszkam w bloku ,sciany grubę żelbetowe. Proszę o poradę

Lusia191
10-12-2012, 12:58
Witaj ja używam tego http://allegro.pl/mlotowiertarka-2400w-eurotec-zestaw-glowka-fv-gw-i2835491780.html

mam ja ponad 3 lata i naprawdę wierciłem nią w żelbecie w bloku z lat 80 idzie jak burza, dużo używam jej w budowlance, a całkiem niedawno wierciłem w swojej ławie pod fundamenty B15, chyba z 300szt dziur do kotwienia prętów na szalunki do fundamentu.
A co do sprzętu Bosh może i ok ale tych WAT mało jak ma to służyć do wiercenia w dobrym %betonie:)
Jeden MINUS tej wiertarki Eurotec nie-nadaje się do kucia przy dłuższym kuciu pali się komutator wiem bo mi tak ojciec ja załatwił potem kupiłem drugą i mam już ją jak [pisałem 3lata i tylko nią wiercę , ewentualnie podkuć kafelke lub szpalete jakąś nic wiecej:) jezeli chce ktoś kuc to niekupuje młotowiertarki tylko młot do kucia:)
PZDR

materialy-reklamowe
12-12-2012, 20:17
Witaj ja używam tego http://allegro.pl/mlotowiertarka-2400w-eurotec-zestaw-glowka-fv-gw-i2835491780.html

mam ja ponad 3 lata i naprawdę wierciłem nią w żelbecie w bloku z lat 80 idzie jak burza, dużo używam jej w budowlance, a całkiem niedawno wierciłem w swojej ławie pod fundamenty B15, chyba z 300szt dziur do kotwienia prętów na szalunki do fundamentu.
A co do sprzętu Bosh może i ok ale tych WAT mało jak ma to służyć do wiercenia w dobrym %betonie:)
Jeden MINUS tej wiertarki Eurotec nie-nadaje się do kucia przy dłuższym kuciu pali się komutator wiem bo mi tak ojciec ja załatwił potem kupiłem drugą i mam już ją jak [pisałem 3lata i tylko nią wiercę , ewentualnie podkuć kafelke lub szpalete jakąś nic wiecej:) jezeli chce ktoś kuc to niekupuje młotowiertarki tylko młot do kucia:)
PZDR

Ja z kolei preferuję produkty Wurth Polska mają w swojej ofercie sporo narzędzi począwszy od wkrętarek po młoto - wiertarki. Dodatkowo cały osprzęt. Fakt są dosyć drodzy jednak jakość = cena. Dotychczas korzystałem z Bosha jednak przerzuciłem się na Wurtha i widzę poprawę komfortu pracy.