PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o wycene mojego dachu200m2- materiały+ robocizna (+/-)



Lusia191
10-12-2012, 10:19
Witam:bye: Proszę fachowców o przybliżona wycenę dachu 2spadowego z 2gibelkami,powierzchnia dachu 200m2.

http://images42.fotosik.pl/699/a610cefc8e090038med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Materiały:
-Więźba15m3,zacięcia końcówek krokwi
- membrana 200m2
-nadbitka ok.80m2
-farba na nadbitke i końcówki więźby
-dachówka ceramiczna Roben,Brass,Euronit ??? 200m2
-2okucia kominów
-rynny systemowe bryza,marley???
-1okno dachowe Velux,Fakro wym.140x78
-1wyłaz dachowy i schody kominiarskie

Robocizna


p.s poniżej dołączam wycenę 1 firmy którą dostaliśmy w tym że dachówka cementowa, dla mnie troszkę dużo co sądzicie???

Więźbę idzie znaleźć taniej i wycena tej dachówki cementowej :/ w tej cenie idzie znaleźć ceramiczną np.Robena Antracyt wyliczył nam pan 15tys z wszystkim w 1 z hurtowni nieopodal.Rynny też wyliczył taniej z Bryzy słyszałem że to dobra firma...

Oczywiście wiem materiały i robota zależy od danego okresu:)

oto wycena jednej z firm:

1.Dachówka Brass luminoczarna 13145złz vat 8%

2.Drewno konstrukcyjne heblowane przesuszane14,3m3=14,300zł netto

3. Rynny Nicoll-2580złvat 8%

4.Blacha na okucia ocynkowana malowana 1423zł netto

5. Wkręty gwoździe farba- 1862zł netto

6. Robocizna za 1m2 dachu 76zł netto

turalyon
10-12-2012, 19:00
Cena za więźbe normalna jak na bielsko, takie są u nas chore ceny ceny, chociaż można spokojnie znaleźć w innych miastach taniej - dowiozą gratis. Z dachówką musisz pojeździc po składach i porównać,w tej cenie spokojnie można znaleźć ceramiczną, tylko że są to te najprostsze modele braasa lub robena. Za lepsze przynajmniej 20.000zł(tyle kosztowała moja angoba rubin13 na 200m dachu) Rynny mozna kupic tańsze, np gamrata wyjdą tak z 1000zł taniej na ten dach
Blacha - zalezy ile arkuszy. W czechowicach arkusz m2 kosztuje 27zł brutto. Wkręty,gwoździe farba jak najbardziej tyle co napisali (porządna farba wyjdzie z 1000zł, robocizna też ok. Oczywiście pisze netto - jak nie bedziecie chcieli faktury to pewnie zapłacicie bez vatu.

Do tego potrzebujesz jeszcze membrane, podbitke/nadbitke itp. W sumie za taki dach wyjdzie pewnie w sumie z 60000, bo z tego co pamietam szukacie firmy która załatwia materiały i nic was nie bedzie interesować. Jakbyscie sami załatwiali materiały wyszło by max 50000 przy dachówce ceramicznej podstawowej jakości. Niestety nie ma szans znaleźć firmy w bielsku która robi tanio i do tego tanio załatwia wszystkie materiały

Lusia191
10-12-2012, 19:21
Dzięki kolego turalyon :) za szybka odpowiedź:) to wychodzi na to, że najlepiej samemu kupić materiał, wtedy można kupić lepszą dachówkę niż dać zarobić firmie za to że załatwia materiał:)
POZDRAWIAM

pojechaliśmy zatem na składy budowlane w naszej okolicy i co???

Dachówka jaka nam się spodobała to Creaton Balans albo Premion czarna anagoba pierwszy ją zobaczyłem i się zakochaliśmy:) Piękna ta dachówka:)

Creaton Balans i Premion występuje w macie i lekkim połysku, różnią się wymiarami Premion jest mniejsza ale za to droższa, na takim dachu jaki my mamy 200mm2 wydaje mi się ze lepiej będzie wyglądać mniejsza dachówka niż większa gabarytowo.
Dachówka wyszła 15tyś z membraną:) gratis transport , rozładunek i mogą posłać nam windę do wyciągu dachówek na 1 dzień GRATISS atrakcyjna cena , teraz tyle kosztuje a co będzie w przyszłym roku nie wiadomo
Dachówka-15tys
Więźba ok 15m3-12tyś
robota ok15tys
okno dachowe i wyłaz - 1500zł
okucie kominów 1300zł
farba wkręty gwoździe 1400
rynny 2500

W zaokrągleniu wyszło nam 50tyś i tego chyba będziemy sie trzymać, więc postanowione materiał po naszej stronie:)