PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie Stropu w nieocieplonym domu



pele1710
11-12-2012, 11:43
Witam, pisze bo nie znalazłem podobnego przypadku

Mam problem mieszkam w domku jednorodzinnym piętrowym z połowy lat 80-tyc nieocieplonym z zewnątrz i na strychu również brak ocieplenia. W domu jest zimno. Na parterze jeszcze względnie ale na piętrze już zimno gdy na zewnątrz -5 stopni na piętrze jest 15-16 stopni gdy palę w piecu.

Chciałbym na wiosnę ocieplić Strop (betonowy) piętra bo na ocieplenie całego domu na razie nie pozwalaja fundusze.
Czy ocieplenie samego stropu coś da w sensie że na piętrze zrobi się cieplej?

Jak to zrobić myślałem o styropianie na strychu i później jakaś wylewka tylko jakiej grubości styropian i wylewka? Strych jest użytkowany do przechowywania narzędzi i innych rzeczy taki ala magazynek na różnorodności. Dodam że dach jest równiez nie ocieplony jeszcze z eternitu. Chce dać stropian i wylewke bo zauważyłem że czasem mieszkają tam myszy.
Na strychu są dwa filary czy je tż trzeba bedzie jakoś ocieplic ?
W każdej ze ścian bocznych/nośnych są zrobione od samego dołu kanały wentylacyjne czy te kanały trzeba bedzie przedłużyc ocieplając strop?
Czy dawać jakąś folie pod styropian i później na styropian pod wylewkę jeśli tak to jaką ?

Tomek W
17-12-2012, 09:58
Witam,
W przypadku gdy chciałbyś użytkować strych jako magazyn rzeczy niepotrzebnych, możesz zastosować dwa warianty ocieplenia. Pierwszym jest ułożenie legarów drewnianych na których następnie możesz rozłożyć płyty OSB, i wówczas ułożyć np. wełnę mineralną pomiędzy legary drewniane. (idealnie nadają się tutaj produkty w rolce np. TOPROCK czy MEGAROCK). Bardzo ciepła podłoga to 25-30cm.

Możesz również zastosować wariant z wylewką betonową. Wówczas polecam zastosowanie np. produktu STEPROCK HD. Tutaj znajdziesz broszurę http://pobierz.rockwool.pl/media/92473/broszura%20steprock.pdf

Z naszej wiedzy i dośwadczenia wynika, że gryzonie nie lubią wełny skalnej. Jeżeli chodzi o otwory wentylacyjne to należałoby je pozostawić a w przypadku gdy ocieplenie zakryje otwory, należałoby je przedłużyć, aby zapewnić wentylację.